Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

betty2
1. únor 2011

Ahoj holky,

@kirkee moc držím palce ať proběhne porod co nejpohodověji (v rámci možností 😝 a manžel může být jako podpora s tebou.
@martulikk s jídlem to máme jak kdy, ale s obědy je také největší problém, sice mu normálně vařím a nic nemixuji, ale nesmí mít to jídlo "suché", takže nejradši má omáčky, rizoto, bramborovou kaši s rybou, případně šunkou nebo vajíčkem, husté polévky zeleninové nebo vývary taky husté. Mám ale pořád pocit, že mu dělám to samé ale je pěkně vybíravý a novinka se velmi často nesetká s úspěchem, jako dnes dělala jsem mu kuřecí prsa se zeleninou a špagety (dělám různé vlastní recepty co mě napadne), chutnalo to i mě, ale mladý pán snědl 4 lžíce a už nechtěl 😝 😀 zato včera měl bramborovou kaši s treskou a to slupnul celou misku... 😉
@achina přeji brzké uzdravení malého.. Jinak když je hnusně tak většinou ven nejdeme, Filípek to nějak zvlášť nevyžaduje a mě se do toho počasí taky moc nechce, ale většinou se snažím dopoledne procházku absolvovat nebo jedeme něco vyřídit autem nebo kočárem, někdy absolvujeme nějaké návštěvy nebo někdo přijde většinou s dětmi k nám. Naštěstí je Filda docela samostatný ve hraní, takže oproti miminkovskému období nešílím z toho, že s ním jsem zavřená doma, protože si docela hraje sám akorát je doma pořád binec jak krámuje hračky a šuplíky atd...
Jinak s nočníkem je to u nás podobně, začne si sahat na plínu a říkat eee a ukazovat na pokojík kde je nočník, ale až se pokadí... Na noční si sedá a má ho jako židličku, ale oblečený, jak ho svlíknu tak hned z nočníku vstává. Jinak já to intenzivnější učení budu nechávat až po té operaci močové trubice kam jdeme za 3 týdny, teď ho nechci stresovat.

Jinak u nás je vše přistarém, začínám už víc "šílet" z té operace, ale ještě v mezích. Čeká nás teď odběr moče (jsem zvědavá jak to zvládnu, má takový pytlík do plíny), byli jsme na krvi KO a to má všechno v pořádku...
Manžel byl teď od pátku do neděle na školení, tak jsme zůstali osamocení a pěkně mě naštvali manželovi rodiče, vycházela jsem s nimi vždy v pohodě, hlavně s tchýní, ale pořád ve mě hlodají takové maličkosti. Bydlí 5 minut od nás, ale nikdy k nám nepřijdou sami se podívat na malého, vždycky musíme my k nim a jak tam minimálně jednou v týdnu a pak o víkendu, nepřijdeme mají hned narážky, že malého nevidí a co jsme dělali. Když manžel nadhodil, že by si malého mohli vzít někdy na víkend aby jsme si odpočinuli a třeba někam zajeli, tak reakce nebyla jasně není problém, ale reagovali, že sním nic neudělají a, že mají o víkendu pořád co dělat (tchýně dělá 4 h. denně ale narodila se jak říkám s koštětem v ruce a celou sobotu + celé prázdniny tráví úklidem domu, gáráže, dílny atd. ). No a teď k tomu víkendu, manžel měl ještě shodou okolností v neděli narozeniny, byli jsme v týdnu u jeho rodičů takže věděli, že celý víkend včetně pátku bude manžel pryč, manžel něco nadhodil o oslavě a jeho máme řekla, že neví jak budou mít čas protože manželův táta bude dělat pro svojí ségru s manželem bramborové placky , a že ona (tchýně) oslavy stejně nesnáší. Takže žádné pozvání přijďte, ať nejste sami nebo oslavíme to tehdy a tehdy. Takže jsem byla pěkně naštvaná, pořád jsem si říkala, že třeba zavolají a pozvou nás, ale nic. Zato v neděli ráno jsem od nich měla 4 zmeškané hovory, tchán mě nejdřív sprdnul, že se mě nemůže dovolat a pak stylem "připrav nám Filipa a my si pro něj za chvíli přijdeme", mě fakt dorazil. Takže jsem mu řekla, že máme jiný program, že Petrovi chystám slavnostní večeři, takže peču a vařím a taky, že Fildu několik dní neviděl takže ho k nim nedám. No poprvé co je znám dost nepříjemný rozhovor... Jo a manžel tam v neděli večer šel pro koláč co mu upekla máma a dorazil mě, že se prý jeho rodiče ptali, proč jsme v tu sobotu nepřišli.... No nic tak jsem si hezky postěžovala 😝 😀 teď mám každopádně předsevzetí, tam dost dlouho nejít ani s malým a doufám, že si to s nima vyříkám, i když to se u nich nedělá, protože oni o problémech nemluví, každý je naštvaný ale nikdo nesmí říct nic nahlas, aby nebyla zlá krev ☹ (to je další věc co nechápu.)

kirkee
7. únor 2011

Holky, dnes v 0.12 se nam narodil Marty, 4,16 kg. Pisu z porodnice z mobilu.
Porod neskutecne rychly, za pul hodiny od prvni kontrakce!
Sla jsem si pozde vecer polezet do vany, vubec nic mi nebylo, najednou silena kontrakce, hned dalsi po dvou minutach, skacu z vany, ve 3/4 na 12 jsem budila manzela, presne o pulnoci jsme dorazili do porodnice, jen co me polozili na lehatko, hned druhou kontrakci vylezla hlavicka a pri treti byl malej venku!
Mit porodnici o kousek dal, rodim v aute.
Segra u nas byla prave posledni noc, dnes dopoledne odletala, tak nam to neuveritelne vyslo za minutu dvanact. Nebyt tu a my muset jeste chystat s sebou na cestu spiciho Ozzyho, v zivote bysme to nemohli stihnout.
Dekuji vam za drzeni palcu!
Mejte se krasne!

brisalek
7. únor 2011

@kirkee Obrovske gratulace !!! Prejeme at je vse vporadku, abyste byli brzo doma u brasky a tatky. Martymu at hezky roste a jen na maminku hodny🙂.
Ten porod to je fajn. Takhle by si to prala kazda🙂.

achina
7. únor 2011

@kirkee - to je bomba !!!! O tak rychlem porodu jsem teda dlouho neslysela 🙂
Velka gratulace ! Preju malemu i cele rodince hodne zdravi, at maly roste a dela vam jen samou radost. Brzy napis, jak to zvladate doma ve trech, pokud to pujde... 😉

j.kriv
7. únor 2011

@kirkee Úžasné!!! Taky moc gratuluji a Martymu všechno nejlepší do nového života 😉 Ozzy bude určitě prima starší bráška 🙂 potom určitě dej fotečky, ať můžeme chválit! A porod jsi měla opravdu parádní, super že to vyšlo i se sestrou. U nás dneska bratránek odrodil svého 2.syna doma, taky rychlý porod 😀

martulikk
7. únor 2011

@kirkee veliká gratulace! hodně zdravíčka vám oběma a ať jste co nejdřív všichni spolu doma 😵 vyšlo ti to naprosto úžasně, tak ať vám všechno nadále takhle vychází!

perchticka
autor
8. únor 2011

Krásné ráno!
A hlavně pro Kirkee musí být jedno z nej. 😵 😵 😵
Také se připojuji ke gratulacím a přáním, ať vše zvládáte ve zdraví a pohodě! 🙂

betty2
8. únor 2011

@kirkee obrovská gratulace, hlavně, že jste to takhle krásně zvládli a ještě mohl být manžel u toho 😀 😀 tak hlavně ať jste oba zdraví a v pořádku. 🙂

joa.n
8. únor 2011

@kirkee obrovska gratulace a posilame z Cech hodne sili a energie do vasi od dnesniho dne vetsi rodiny 😵
Hodne zdravicka a pohody, at je Marty stejne tak hodne miminko jako byl Ozzy 😉

betty2
3. bře 2011

Ahoj holky,

nějak nám to tu zamrzlo 😀 😝

U nás je nové hlavně to, že má Filípek za sebou tu operaci močové trubice, včera jsme se vrátili po 9 dnech z nemocnice a já bych potřebovala tak na 14 dní dovču na vyspání a nabrání sil 😵 😵 Ale nakonec Filda překvapil, na to, že byl přivázaný byl moc hodný až pár záchvatů vzteku v pohodě. Bylo tedy hodně náročné ho celý den bavit, ale hlavně aby se to dobře zhojilo a nemusela se operace opakovat. V nemocnici jsme se setkali s takovými případy nemocných dětiček, že náš pindík je proti tomu nic a já si uvědomila, že zdraví je fakt nejdůležitější 🙂 Jinak je Filípek naprostý hrdina, při žádném zákroku nezabrečel, byl hrozně statečný, nemrskal sebou a sestřičky i doktoři z toho byli paf jak to zvládá..., tak jsem na něj byla pyšná 😝 😝

perchticka
autor
3. bře 2011

Betty tak to je Filípek fakt FRAJER! 😵 Teď už jen, aby se to krásně hojilo a ty si odpočinula. 🙂

U nás nic nového. Viki kromě zdrhání venku opačným směrem, než bych potřebovala jít já 😠 , je zlatý. Začal sám papat lžičkou, než ho to omrzí a musím ho dokrmit. Jídlo je všude. 😀 😝
taky moc nepokročil v mluvení. Rozumí všemu, ale obvykle vydává jen citoslovce nebo tu svou ,,hatmatilku". No je to chlap. Až se rozmluví, půjde mi hlava kolem... 😅 😀

Jinak, na poslední kontrole to vypadá, že čekáme sestřičku! 😵 Nechávám si ale prostor na překvapení., abych pak nebyla zklamaná... 😨 😉

Opatrujte se! 😵

brisalek
3. bře 2011

@betty2 tak to je teda sikulka. To je fajn, ze jste to dobre zvladli.
@perchticka to je skvele, preju at je to slecna a hlavne at je porad vse jak ma.

vecerrnice
5. bře 2011

Ahojky holčiny...už jsem tady stráááááášně dlouho nebyla...nějak nestíhám 😢 ..někdy vás snad všechny dočtu..Máme doma taky pěkného vzteklouna,ale jinak je to zlatíčko..zoubky už mu dávno nerostou.čekají nás jen ty 4poslední,takže je relativně klid..Jen mě celkem štve,že nechce spát,někdy nespí celý den a to je potom pěkný záhul..Už rok vstává kolem půl páté-páté hodiny ráno,takže jsem permanentně nevyspaná..
@perchticka tak at to vyjde a je to holčička 😉

achina
8. bře 2011

@betty2 - to je super, ze jste to tak hezky zvladli !!! budu drzet palce, at to vsechno dobre dopadne.
Ja si to s nasim maly dablem teda vubec neumim predstavit. Az teprve ted si uvedomuju, jaka byla doted pohoda. Danecek uz se umi tedy pekne projevit. Nekdy me to az desi. Nejdriv jsem si myslela, ze jsou to zuby, lezly mu 2 spicaky, ale uz jsou venku a agresivni a protivny Danik zustava ☹ Ted jsme byli na prodlouzeny vikend u nasich a vsichni jsme se nestacili divit. Byl absolutne nezvladatelny, delal naschvaly, chytaly ho zachvaty vzteku. Ted jsme zpatky doma a je to teda lepsi, tak se modlim, at to vydrzi. Dokaze byt i hodny a ja si to uzivam, ale citim v sobe takovy maly strach, aby se to z minuty na minuty zase nezmenilo. Uz jsem procitala i obdobi vzdoru,ale to jeste bohuzel asi teprve prijde.
Jinak nam teda uz definitivne skoncilo obdobi v kocarku, uz tam nechce byt ani za nic. Mozna je to u vas uz normalni, ale ja si na to musim zvyknout. Jakmile ho vyndam z kocarku, ohniva cara a Danik pryc 🙂
Ale nemuzu si jen stezovat, je to samozrejme moje zlaticko a je sikovny a chytry. Navic, kdyz ho dam na hlidani, tak ho vsichni chvali. Tak aspon tak....

@perchticka -to by bylo pekny mit parecek, ja v to do budoucna tajne doufam 🙂 ale samozrejme za kluka smutna nebudu..
@vecerrnice - mas muj obdiv za tak brzske vstavani, ono teda nemas na vyber, ale i tak to musi byt hodne narocne. Danecek ted par dni vstaval kolem 6h a mela jsem toho dost... 😢

brisalek
9. bře 2011

@achina tak mi taky kocarek mame dlouho uz jen na uspani(v postylce proste neusne), ale to uz bohuzel moc nefunguje, protoze kdyz jdem ven dopo tak uz se po obede vubec nechce oblect, tak ji spat posledni 3 tydny nedavam. Misto toho, ze spi 1,5h odpoledne a od 9 -pul10 do 6-pul7 v noci tak spi od 7.-7.15 do 6 pul 7☹. Ale je to teda narocne🙂, ona si sama moc nehraje, vse uz chce delat sma a se mnou takze obcas mi dochazi sily a s nima i trpelivost. Vzteklounka mame obcas taky a taky uz se netesim az ten opravdovy vzdor prijde. nastesti jeden den je horsi a pak 3 dny dobre.

perchticka
autor
10. bře 2011

Dobré ranko holčiny! 🙂

Vikouš spí od 20:30 do 7 a po obědě od 13 do 14hod. Ale musím ho budit, protože když spí déle přes den, v noci se budí a chce si hrát přesně ten čas, který naspal navíc ve dne. Je to trochu teror, ale funguje to a celá noc je k nezaplacení. 😉
Musím se přiznat, že si odpoledne lehávám s ním a musím mít budík i pro sebe... 😀

Jinak, vztekat se umí taky pěkně. Jsem zvědavá na vzdor, bude to asi zkouška trpělivosti. Když ho to ale zrovna nebere, je zlatý. 😵 No a kočárek jen v nejnutnějším případě. To si vždycky chvilku obrečí a musím mu slíbit, že třeba po nákupu hned půjde po svých. No a samozřejmě prchá jiným směrem, než bych potřebovala jít já... 😠 Ale už se to pomalu lepší. 😅 🙂

Mám pro sebe takový plán, co chci stihnout do narození dalšího. Usměrnit směr chůze společným směrem a aspoň přes den odplenkovat. Dudlík ještě máme, ale už jen na spaní. To zatím řešit nebudu. Bojím se, že už bych si přes den nelehla. 😅 No uvidíme, kolik se mi toho podaří splnit... 😀

kirkee
17. bře 2011

Ahoj holky,
dekuji za krasna blahoprani!
Hrozne to leti, malickej uz ma pet tydnu.
Bala jsem se, jak to budu vsechno zvladat, ale musim rict, ze zvladame velmi dobre. Ozzy je super velkej bracha! Na malyho vubec nezarli, hladi ho po hlavicce a dela mu "mala mala", porad na nem ukazuje, kde ma nos, pusu, usi, oci (to ho teda musim hlidat, vzhledem k tomu, ze Marty by si je asi rad uzil po cely zivot 😀 ).
Vlastne uz kdyz pro me manzel s Ozzym prijeli do porodnice a Ozzy Martyho poprve uvidel, zabodl mu prst do nosu a rekl: "nos!" 😀
Malymu rika "mimi", a kdykoliv nekde vidi nejakou vec, co patri miminku (spadlej dudlik, autosedacka, overalky pri veseni pradla...), hned na to ukazuje a hlasi "mimi, mimi" 😵

Uzasne se za poslednich par dni rozmluvil, dokaze rict snad uz uplne vsechno, krasne opakuje slova. Nejvic se mi libi, jak rika malovani - "mamavani" (rad si maluje voskovkama) a brejle - "bejle" - to vzdycky kdyz sednem do auta, ja vyndam brejle z futralu a on hled hlasi "bejle!" 🙂

Jak jste psaly o tom chozeni venku, ze vam prckove chodi vsemi ruznymi smery, jen ne tam, kam se ma jit, tak na to mame ted vybornou pomucku - malej miluje chodit venku se sekackou na travu, jakmile jdeme ven, uz ceka u garaze, aby si odtud vyndal sekacku. A tak si dulezite vozi sekacku a jde s ni krasne vedle me, dozadu ni krok 🙂
A jeste to dela radost i kolemjdoucim, protoze co chvili nas nekdo s usmevem zdravi a pta se "ahoj chlapecku, posekas mi travnik?" 😀

Betty - jsem moc rada, ze vam operace dobre dopadla a ze to Filipek tak krasne zvladnul! Je to malej hrdina! Preju moc moc zdravicka!

Perchticko - tise gratuluji k holcicce! A i kdyby to byl nakonec kluk, tak gratuluju taky! 😉

Mejte se vsechny krasne!

joa.n
31. bře 2011

Ahojky holky,
po straaaaasne dlouhe dobe se ozyvam..
Od te doby co chodim do prace OPRAVDU casu neni nazbyt.
U nas nic noveho, Kacka je ted bohuzel nemocna - chytla svou 1. virozu, tak cerpam sve 1. OCR ☹
Ale jinak nic, v praci me to zatim bavi, i kdyz deti hodne zlobi, zvysili mi uvazek, takze ucim uz temer kazdy den - anglictinu a obcanku.
Manzel je spokojeny, ze ja jsem spokojena - je doma klid a pohoda ( ikdyz nekdy toho oba mame plny brejle, je fajn se nekde realizovat a mit penizky na nase sny). Na leto planujeme dovolenou - nejake more - nejspis Chorvatsko. Pojedeme jeste s kamarady a jejich holcickou, tak si holky spolu pohraji a my si popovidame 😀
Druhe mimi zatim neplanujeme, uvidime co bude kdyztak pristi rok.

A co vy?? jak vse zvladate?? Jak vam rostou prtouskove?? 😉

Mejte se kraaaaasne a pokud mozno budte zdravi a bez viroz 😅

kirkee
31. bře 2011

Ahoj Joa.n 🙂
To je fajn, ze jsi v praci spokojena! A jak zvlada Kacenka cas bez tebe? Je v pohode?

My jsme ted take napadeni virozou - ja i Ozzy mame rymu a silnej kasel. Budi se tim kaslem ze spani, coz je pitomy.
Jinak stale zvladame, rekla bych cim dal lip.
Uz to mam docela vychytany, jak a kdy co delat, i kdyz taky se mi obcas stane, ze se toho nahrne hodne naraz a ja nevim co driv, potrebovala bych deset rukou, obe ditka rvou a neco potrebuji, jeden je pokadenej, druhej poblinkanej, zvoni na me postak a na sporaku se mi pali omacka...
Ale kdyz to potom clovek ma vsechno za sebou vyresene, jedno ditko umyte a prebalene, druhe umyte a prevlecene, obe usmevave, obed dovarenej, to je hezkej pocit. Placam se pak pomyslne po zadech a rikam si, ses dobra! 😉

Koupili jsme Ozzymu na zahradu piskoviste a to je naprosta bomba, protoze ho tam vypustim a cely odpoledne o nem nevim. On proste piskoviste miluje 😵 Plni si tam lopatkou nadobicky a je spokojenej.
Obcas si odskoci se projet na motorce ci v auticku a sup zase na pisek.

A malickej mi docela hezky spinka. Ukladam ho vecer cca kolem osme a spi vetsinou osm hodin vtahu - az do ctyr! Potom se nakoji a spi do sesti. To jsem u Ozzyho nikdy nezazila. Ten se mi od zacatku budil v noci pravidelne co dve tri hodiny. Takze toto je pro me opravdu dar z nebes 🙂

Tak se mejte krasne a hlavne nekdo neco napiste! 😉

betty2
1. dub 2011

Ahoj holky,

taky to psaní flákám 😝 hlavně jak začalo být hezky a dýl vidět jsme pořád někde venku nebo na návštěvách, tak není moc času. Filípek byl teď také nastydlý, poprvé měl rýmu jak švihadla a pěkný kašel, horečku neměl tak jsme to kurýrovali sami a naštěstí už je v pohodě, ale bylo to protivné chudáček nemohl vůbec dýchat, z odsavačky už měl hrůzu, ale alespoň se naučil smrkat 😉

Jinak se docela dost rozmluvil, už říká spoustu slov, ani nevím už kolik, už je občas spojuje. Na procházkách jsem ho už "vycvičila", že chodí za ruku a ujde už pěkně daleko, kočár už jsem nevytáhla ani nepamatuju. Pořád je to ale torpédo, na zahradě u babi a dědy teď vleze všude, občas nostalgicky vzpomínám jak se loni prdelil jenom okolo nás, teď ho nejvíc zajímají garáž, dílna, strkání klíčí do všech zámků a všechny kůlny, které tak jsou. Musíme být jako ostříži protože ho zajímají samé "úžasné" věci jako je sekyrka, nářadí, ohýnek na grilu a tak 😨 😨 Jinak děda Fildovi udělal na zahradě pískoviště taky, ale on u všeho vydrží chvíli a má prostě moc "práce" aby všechno prozkoumal, takže zatím ho zajímá vždycky jenom chvilku.

S nočníkem jsme nepokročili vůbec, v pohodě ukáže na plínku a řekne číí nebo eee, ale jakmile stáhnu plínku a chci ho dát na nočník nebo si tam má sednout nahatý on, tak ani náhodou, násilím ho tam držet nebudu (ani to nejde) tak uvidíme časem...

@joa.n tak to je super, hlavně, že se ti v práci líbí a jsi spokojená, promítne se to pak i do rodiny a to je hlavní 😀

@kirkee držím palce ať vám to jde pořád tak dobře a zároveň ať v pohodě zvládáš ty horší chvilky 🙂

perchticka
autor
2. dub 2011

Ahoj kočky! 🙂
Taky moc nestíhám... 😀
Kirkee, to je dobře, že to tak krásně zvládáš. Já jsem zvědavá na sebe... 😅 😀 A držím palce, ať se brzy uzdravíte!
U nás písek také vede a to je super! Vyvalím se v jeho blízkosti na lavičku a odpočívám. Už mě začínají trošku trápit kříže a kyčle, když dlouho stojím nebo chodím.
Kočár ještě vozím. Viki sice v něm je minimálně, ale jsou místa (odchod, cesta atd.),kde bych ho musela nést a to teď moc nechci. 😉 Když chce, jde pěkně se mnou a já si taky libuji, jak to pěkně zvládá a jindy mě zkpuší a prchá přesně jinam. Většinou někam za vodou, takže se i dost naběhám. 😠 😀

Betty, my nočník taky ignorujeme. Sedí na něm medvěd. 😀 Když Viki kadí schovává se před námi a mi přijde, že bych mu mohla i ublížit, kdybych ho najednou čapla a hurá na hrnec. Myslím, že to dozraje. Jen ho pořád na nočník upozorňujeme. Chci to zkudit, až bude teplo a nechám ho bez plíny nebo s holou dupou... 🙂

Jinak, už máme potvrzenou holčičku. Bude to Hanička. Moc se na ni těšíme, už se ve mě pěkně mele... 😵

Mějte se krásně a užívejte jaro! 😵

achina
2. dub 2011

Ahojte holky, ja posledni dobou nejak nesnasim sezeni u pocitace. Porad na internetu neco hledam, do bytu nebo malemu, nebo delam pripravy na anglictinu. Tak pak kdyz mam klid, tak radeji delam neco jineho.

@kirkee - to je super, ze vam to tak jde. Nekdo ma opravdu to stesti, ze ma hodne deti. Tak hlavne at to tak vydrzi. Taky bych chtela mít "piskove dite" !! 🙂

@joa.n - hlavne kdyz jste spokojeni, lepsi trochu spechu, nez se uzirat, ze clovek "nic" nedela.

S nasim Danikem je to posledni dobou hodne narocne. Spatne spi, je protivny, venku mi utika nebo se vzteka. O pisku nemuze byt ani rec. Na jednom miste vydrzi maximalne pul minuty a zas mi nekam utece. Uz jsem z toho nekdy zoufala, protoze jdu treba s kamaradkama, kterym se deti houpaji nebo sedi a ja jsem vecne na uteku. Tak strasne jsem se tesila na jaro a ono me to spis vysava. Danik vydrzi v kocaru chvili, pak rekne tapi, tap a uz leze ven. Utika vzdy jinym smerem nez jdeme, kdyz ho chci nasmerovat, lehne si na zem. Vubec neposloucha, reknu mu neco 5x a on stejne jde a udela neco naschval. Nekdy uz nevim, jak na nej, nechci byt zas az moc prisna, abych tim neco nepokazila, tak si asi opravdu budu muset precist nejakou knizku o vychvove.
S novym casem spi dokonce jeste o hodinu mene, ale nestaci mu to a byva protivny. Vzhledem k tomu, ze bychom taky chteli deti za sebou, tak uz bych asi mela byt pomalu tehotna, ale nejak si to s timto torpedem neumim predstavit ☹ Navic zacal ted byt trochu mamanek, on !! samostatna jednotka, driv si ani nevsiml, ze jsem chvili pryc a ted jakmile jdu z mistnosti, tak je rev.
Nocnik u nas taky nic, presne jak pisete vy, kdyz kaka, tak se jde schovat a kdyz mu reknu, ze pujdeme na nocnicek, tak nastvane rekne ne a je vymalovano 🙂 Takze taky zatim nebudu resit....Ale je fakt, ze srovnani se neubranim a nektere deti mych kamaradek uz na nocnik chodi a me to trochu stresuje...
No, takze doufam v lepsi casy, snad se to nejak upravi. Mejte se fajn, pekny vikend 😵

brisalek
3. dub 2011

Ahoj holky, jsem rada, zase o vas neco vim🙂.
Zacnu nocnikem. Mala chodila v unoru tyden krasne sama, rikala si a vzdy se vycurala, ale treba tak 3-5x za den a urcite mezi tim curala i do plinky. Pak uplne prestala a zase tyden skoro nechodila a ani kdyz jsem ji rekla nechtela. Ted obcas chodi a obcas ne. Uz se i 2x vykakala do nocniku a to si sama rekla. Ale proste jeden den si 5x rekne a druhy den jde 1x a to kdyz ji reknu ja, jestli nechce na nocnik. Ale snad je to dobry prubeh a priprava k tomu, ze ji tak od pulky kvetna necham bez plinek. I kdyz mam pocit, ze si lepe rika, kdyz tu plinku ma nez kdyz je nahata doma.
Se "zlobenim" to mame podobne jako s nocnikem. treba 4 dny je uplne zlata, krasne se na vsem domluvime i kdyz oblekani je vzdy na trochu dele🙂, hlavne proto, ze se chce oblekat sama(uz umi cepici, kalhoty neboo teplaky, boty a svliknout i ponozky bundu...) ale je to narocne🙂 nechce pomoc ode mne , ale ji to vzdy nejda jak chce a knoura u toho🙂.
No a pak jsou dny , kdy nechce prebalit, nechce se nechat vecer umyt, nechce z vany, nechce osusit a ni obliknout... a vede cely den sluvko NE🙂.
Chce se mnou vse delat, takze vareni testovin probiha tak, ze ve drezu pusti vodu do hrnce, prida sul, ja dam varit , ona pak sype testoviny...kdyz delam strudl se di na lince a sype cukr, jabka dava na testo...je to fakt nekdy sranda🙂.
No a hlavne uz nespi pres den, kdyz neusne v aute...chce se ji spat az tak okolo 4 hodiny a to uz ji nenecham, kdyz mi neusne za 3 minuty jizdy z hriste domu🙂. Takze vstava okolo 7 pul 8 a usina okolo 8-8.30, no a nekdy spi celou noc, jindy se 1-2x vzbudi. S chozenim problemy nemame, jde hezky se mnou nebo spis jezdi na motorce jak drak. Do kocarku chce jen kdyz se ji chce spat.
Driv byla pro ni nejvetsi zabava houpacky a klouzacka , ale ted jasne vede pisek a babovicky, ktere uz krasne umi sama udelat(nekdy fakt se ji uplne povede a nekdy je trochu rozborena a vysypana, ale na pisku vidim mnohem starsi deti, ktere to vubec neumi, aby ji naplnily uplacaly, otocily a zvedly...)Pak ji hrozne bavi lego duplo a vsechna zviratka z toho a panacci a ted vedou auticka🙂.
@achina my jsme hrozni mamanci. Ted uz jde zase i s manzelem ven, ale byla doba v unoru, kdy musela mit jen me. Chodime na Yamahu a vytvarku a tam uz se po par hodinach take otrkala, ale nevezme treba cizi dospele za ruku(kdyz tancuji v kruhu) a hlavne ani ja nesmim vzit nikoho ciziho🙂. Prvni hodiny se ode mne nehnula🙂.
@perchticka gratuluji k holcicce a hlavne ze je vse v poradku. Drzim palce at je ti dobre a at te nic netrapi. Je to mnohem narocnejsi nez prvni, kdyz si mela cas jen na sebe , vid.
@betty2 no my s mluvenim nejak "stavkujeme"🙂. v 18 mesicich rikala asi 30 slov (pocitala jsem to kuli nasi dr.🙂) a ted si prida tak 5 za mesic. Mam pocit, ze vsichni kolem mluvi vic , podobne stari. Ale mluvi a ma to vyvoj, takze je to urcite vporadku doufam.
@kirkee to je uzasne, ze to takhle zvladate a ze jste vporadku a pohode.
@joa.n je to prima, ze mala je s hlidanim a jeslickama spokojena. Ja bych ji chtela zkusit od zari do soukrome skolky, ale ona se beze mne skoro nehne. Mame pani na hlidani, ktera chodi 1x za tyden na 3 hodiny(zustala od te doby , kdy jsem byla tehu a myslela, ze ji budeme potrebovat, kdyz nemame funkcni babicky, kdyby se neco nedo, aby byla mala zvykla na nekoho dalsiho). V prosinci tady s ni byla krasne sama i chodily ven, ale od toho unora krik a plac. Tak jsem tady byla s nima a neco si delala a ted jsem 2x posledne sla pryc jen na pul hodiny, ale stejne pry chvilku plakala. Jinak si s ni krasne hraje, smeje se...ale nechce abych sla pryc🙂. Nevim co s tim. Jestli jit i oresto at si zvykne nebo spis pomalinku zvykat??? J
Je to asi hodne narocne byt castecne v praci, vid? Ja o tom porad uvazuju, ze bych sla na nejaky castecny uvazek treba 2-3 dny a pak si zase rikam, ze si to spis zkomplikuju🙂.

Jo jinak my doma jsme porad na pokraji rozvodu, tak vsechno nejak hur snasim☹.

Preju vsem at vas netrapi zadne rymy ani jine nemoci a muzete si hezky uzivat s tema nasema batolatkama i mimouskama.

brisalek
3. dub 2011

Jo a zapmnela jsem, ze si vymysli co si vezme na sebe. Tyhle teplaky nechce na doma, tohle triko chce ven, tuhle cepici ne, ale tamtu...takze pak musim vysvetlovat, ze v te ji bude teplo....a nekdy nevim, co ji jeste mam povolit a co uz je "teror" z jeji strany🙂

joa.n
2. kvě 2011

Ahojky holky,
jak se vam vede? Asi mate stejne hodne prace jako ja. Vubec neni cas nazbyt.
V praci mi zvysili uvazek, takze pracuju vic, musim hodne delat pripravy, Kata je v jeslickach spokojena, jen nas trapi ouska. Tim jak nastoupila do kolektivu, neustale ma rymu a uz mela i zanet stredniho ucha. Nejhorsi, ze ma tekutinu v eustachove trubici, takze mozna budeme muset jit trhat nosni mandle. ☹ Mam z toho fakt vitr, je to pry v celkove anestezii a nedovedu si to vubec predstavit.
Neco pozitivniho prece jenom v rodince mame: mame zamluvenou dovolenou v Chorvatsku, jedeme s kamarady co maji stejne starou holcicku, tak uz se moooooooc tesime a doufame, ze se nic nepokazi 😉

A co vy? napiste jak se mate a co deti??

perchticka
autor
3. kvě 2011

Dobré ranko!

Já taky nemám času nazbyt. Chodím do práce na částečný úvazek a když to vyjde, tak spím s malým, neb už mě občas to ,,dvojí" mateřství zmáhá. Internet tedy vklidu oželím😔 😉
Jinak, my se zbavili nadobro dudlíku a teď posunuji noční lahvičku s mlékem směrem k ránu, aby se naučil spát celou noc v kuse. Sice ho párkrát otáčím a přikrývám, ale snad to do příchodu sestřičky nějak zvládneme. Pleny máme stále beze změny. Zkusím to, až bude teplo a nechám ho pobíhat bez... 😀 Kluci jsou prý v tomhle pomalejší a nebývá vyjímkou, že nosí pleny do tří let. Co jsem tedy tady vyčetla. 😅
Taky občas vzdorujeme, ale v globálu je Viki hodný a vždy se nějak domluvíme. Vztek ho drží chvilku. 😉

Tak vám všem přeji krásné jaro a brzy zase pa! 😵

betty2
14. kvě 2011

Ahoj holky,

do práce zatím nechodím (taky není žádné hlídání takže mám smůlu 😝 , ale jak začalo být pěkně jsme skoro pořád venku. Jinak s plenama u nás žádná změna, nočník vůbec nehrozí (musím ale asi začít být víc důsledná což moc nejsem 😉 ale čekám jako perchticka na léto a nechám ho pak běhat na zahradě jen tak nebo ve slipech a uvidíme... Na dudlíku je Filda pěkně zavislý, hlavně od té nemocnice, venku ho mít nemusí ale jak jsme doma tak je to pořád dudu dudu... Snaží se mluvit ví a víc, ale je to u delších slov taková "japonština", ale skoro každé slovo už se po svém snaží zopakovat, tak dělám tlumočníka, jako dnes manžel šel s Fildou luxovat a Filda chtěl vysávat pořád "paouk" (překlad je pavouka 😀 atd...
Vztek nás zatím také moc nepřechází, i když jsem zjistila, že když mu dopředu něco vysvětluju např. že jdeme jenom do krámu nakoupit jídlo a pak hned domů a na hřiště půjdeme až odpoledne tak se pak nevzteká, párkrát to zopakuju a nevzteká se, že nejdeme na hřiště.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka (i když dneska to moc nevypadá 🙂
papa Pavla

j.kriv
14. kvě 2011

Ahojky všem,
já spíš v rychlosti nakouknu co nového, sice jsem taky doma, ale času na pc moc není 😝
Dělám si teď cyklus seminářů pro osoby pečující o děti, tak tam je hlídání, takže malá poprvé byla s cizími, zvládla to v pohodě, jen jak se blíží doba poledního spánku, musím ji brát k sobě a chce ňam ňam, což je mlíčko, pořád máme doma pijavičku, kdyby mohla, je u prsu 24hodin denně 😀 😝 ale musím teda pochválit, protože už přes týden je ze dne na den bez plínek přes den a krásně si sama chodí na nočník a má z toho ohromnou radost 🙂
Co se týče dovolené, chtěli bychom taky někam k moři a ještě přemýšlím, že bych se s někým domluvila a vyrazila s malou pod stan. S mluvením jsme moc nepokročili, říká pár slůvek, doplňuje je znakováním, ale v podstatě se domluvíme na všem, je to úžasné, jak už je v tomhle věku rozumná a "vyspělá" 🙂

Přeji krásné jarní dny a pište, ať se nám to tu zase oživí 😉

kirkee
22. kvě 2011

Ahoj holky,
my jsme take stale na plenach, nocnik tu ma pripraveny, vi, k cemu slouzi, obleceny se na nej necha i posadit, ale nahy ani omylem, to hned zdrha. V lete ho take zkusim nechat bez plen, jestli mu to docvakne, tak uvidime...
Kamosky syn ma plenky porad, a to mel uz na zacatku dubna tri roky. Toho se snad u nas nedockame! 😝

Jinak musim obe deti pochavlit, ze pekne spinkaji.
Ozzyho jsme naucili usinat samotneho, staci jen rict "Ozzy, pojd, jdeme spinkat" a uz nam mava, rika "baj baj" a bezi nahoru do pokojiku. Tam si vleze do postele, ja ho prikreju, dam pusu, popreju dobrou noc, pustim ukolebavky a odchazim. On se otoci na bok celem ke zdi a spinka.
Martanka, kdyz je unaveny a place, chvili pochovam, aby se zklidnil, a jen ho polozim do postele, otocim na bok, prikreju a on behem chvilicky usina.

Je to uzasne pohodove miminko, place opravdu jen kdyz je unaveny, jinak vubec. Porad se smeje, vsechno ho zajima, no je to super clovicek! 😵
Take mi vubec neublinkava po jidle, coz Ozzy delal hodne dlouho, jeste i v roce sem tam ublinkl.
A kdyz byl Ozzy mimino, tak mel porad pokadenou plinu, proste to z nej teklo behem celeho dne, takze jsem ho musela umyvat a prebalovat pred kazdym kojenim, i v noci. Myslela jsem, ze to tak maji vsechny miminka.
Takze pro me bylo velkym prekvapenim, ze Marty to tak nema, ten proste jednou za den ci dva udela naraz oooobrovsky hovniso, ze mu to kolikrat protece z pliny az na zada, no a potom zase celej den jen cura, takze je cistouckej a ja jen sup sup, vymenim plinu a hotovo. V noci nemusim prebalovat vubec, coz je nadhera!

Jinak Ozzy uplne skvele mluvi, dokaze pojmenovat vsechny veci, ktere se ho nejak tykaji. A rika i ruzna kratka spojeni, jako napr.: nejde to, drz se!, kde je?, co to je?, a dokaze i nektera slova spojit, treba "neni voda" (kdyz v jeho oblibenem kanalu pred barakem nevidi vodu 🙂).
A strasne si oblibil slovo "velky", takze uplne ke vsem slovum co rekne doda "veeeelkyyyyy". Treba dnes videl na zahrade zizalu a volal "had! had! ... veeeelkyyyy!" a ja mu rikam "to neni velky", tak on hned "maly, maly!" 😀

Mejte se krasne, vy i vase deticky!! 🙂

kirkee
12. črc 2011

Ahoj holky, vy uz sem nikdo nechodite, tak si to asi nikdo neprecte, ale to nevadi, stejne se tu pochlubim 😀
Jsme uz bez plen!!
Mam z toho hroznou radost 😵 . Jeden den jsem mu to vysvetlila, o co jde a co po nem chci, a on se fakt do toho nocniku vycural. A od te doby jsme meli jen dve nehody a od tretiho dne uz jsme bez nehod, na noc a na ven mu jeste davam takovou tu treninkovou plinu, ale ani jednou do ni nenacural, krasne si rika. Je to borec, jsem na nej hrda! 🙂