• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

22. března 2017 
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
29. kvě 2012 ve 21:40 • wilikiki
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
29. kvě 2012 ve 21:41 • wilikiki
@zlilly ďakujem, aj sa kojíme, aj sa nosíme, ale nie zas často, viac je v káričke, pretože sa mu tam páči, že všetko vidí a ja som rada, že mám kam pobaliť veci von pre 3 deti :grinning:
29. kvě 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dai Pro mě jeden ze zásadních argumentů, že dítěti to něco dá, je to, že se eliminuje kontakt pokožky s výkaly. Naopak nevím, zda mu něco dá být v pokaděné plíně. To mu dá tak akorát opruzeninu.

Už několikrát jsem viděla, jak cizí dítko v papírovce tlačí a maminka čeká, až se dítě do té plíny vykadí, a pak ho přebali. Přitom je taaaaak lehké dítě rovnou rozbalit a v klubíčku nechat vykadit třeba nad záchodem. Opravdu to nechápu.
29. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
29. kvě 2012 ve 21:43 • dai
@lyongirl v karicke? v jakej karicke?
29. kvě 2012 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. kvě 2012 ve 21:44 • ahojkyy
@katyxq ach jo, to je mrzuté :frowning2: Jak zvkádáš tu dietu? Máš pravdu, raději jsem tu zkratku aBKM nepoužila a celé to vypsala, aby to tu nemátlo. Kdybych napsala, že má alergii na BKM, mohlo by to tu působit kontraproduktivně :grinning:
29. kvě 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dai hele, ale tak jestli jsi spokojena tak jak jsi a tvoje dite taky, tak my tě přece k BKM nenutíme. my se ti jen snažíme vysvětlit, že nám to funguje. a funguje a funguje a funguje. denně to vidíme.
29. kvě 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. kvě 2012 ve 21:45 • ahojkyy
29. kvě 2012 ve 21:47 • wilikiki
29. kvě 2012 ve 21:48 • dai
@wilikiki kočík, neviem, ako sa to u vás povie, vozítko :grinning:
29. kvě 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dai ano, pozbierame, samozrejme. papier a sacek je vzdy po ruke :slight_smile:
29. kvě 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ahojkyy V tomto si dovolím s tebou nesouhlasit. Nejen, že o moc nepřicházíme, naopak, náš vztah s dítětem je o další úroveň bohatší, protože se od mala snažíme na něj napojit ještě v této jedné věci. Říkame mu tím, že máma (táta) je tady a snaží se mu porozumět ve všech jeho potřebách.
29. kvě 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ahojkyy už to tu bylo. ješte jednou to řeknu. není to o vylučování. je to o kontaktu a komunikaci s dítetem. a je rozdíl jestli se dítě počurá proto, že si ho hodinu nikdo nevšiml a jestli se počurá proto, že já vím, že chce čurat, ale zkrátka sem ho nestihla včas rozbalit.
29. kvě 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
29. kvě 2012 ve 21:50 • ahojkyy
@majka1981 Já jsem lyongirl odpovídala, ale jsem ráda, že i Ty sis jí všimla, protože její dotaz úplně zapadl...
@ahojkyy Ještě k tomu ovládání svěračů - za "důkazL toho, že dítě svěrače nějak (byť třeba nedokonale) ovládá, se považuje to, že z něj moč ani stolice nevytékají kontinuálně 24h denně, ale že prostě močí a kadí v nějakých dávkách - tzn. nějakou dobu to zadržuje, pak povolí - bylo by pro Tebe toto vysvětlení přijatelné?
@lyongirl Znaků je celá řada, nejlepší je ale vymyslet si vlastní, co vám bude vyhovovat - obvykle se klade důraz na to, aby ten znak byl jednoduchý, aby se dal dělat jen jednou rukou, když držíš dítě na nočníku (což u vás odpadá) a aby ho dítě mohlo co nejdřív taky začít dělat... A přitom mě napadla ještě jedna věc - dej nočník viditelně do místnosti (mějte ho vždy při ruce) a když bude čůrat (třeba vidíš, jak leží a teče to z něj na podlahu) zaklepej na nočník - prý děti, které to pochopí a už lezou, jaí tendenci k tomu nočníku lézt (pokud je umístěn někde viditelně). V žádném případě mu ale nespílej, když udělá loužičku - ber pomočení se jako standard a každé zachycené čůrání jako bonus (asi bych teda ani moc nechválila, to se taky moc nedoporučuje, ale nějak bych to okomentovala, případně mu jeho "výtvor" ukázala - malé děti to často fascinuje). Nápady na znaky můžeš nalézt zde - zadej čůrání a ukážou se Ti videa znaků pro čůrání v mnoha jazycích - třeba se vám některý zalíbí.
29. kvě 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. kvě 2012 ve 21:50 • dai
29. kvě 2012 ve 21:51 • ahojkyy
@madlisek :grinning: jojo, tohle použití zkratky by tady bylo kontraproduktivní :grinning:. Dieta ujde, žádná hitparáda to není, ale já už si ani snad nepamatuju, jak chutná normální mlíko, jogurty a sýry už mi nechybí, teď mě teda chytají chutě na steaky (hovězí ale taky neprošlo), tak aspoň ujíždím občas na mandlovým mlíku :wink:, ještěže to malá toleruje. Ale furt jsme přesvědčená, že je lepší kojit než přejít na UM (s tím, jak silně reaguje se obávám i toho, že by musela mít Neocate a teda dostat na něj předpis není vůbec jednoduché, radši bych se tomu vyhla).

A furt jsem nevysledovala, jak malá doma hlásí čůrání, teda předtím trochu ztuhne a pak to hned pustí, to za signál nepovažuju :sweat_smile:.
29. kvě 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie dobre, pri tomto mnozstve prispevkov som to prehliadla :wink:

normalne som prekvapena, ze je nas tu tolko po kope, ine dni nic a dnes hned par stran napisanich :grinning:
29. kvě 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ahojkyy Opravdu se nevěnuju jen vylučování, ba naopak, myslím, že se vylučování svého dítěte venuju svým způsobem míň než kdybych přebalovala a co chvíli přepírala pokaděné plíny, nebo musela otírat hovínka ze všech kožních záhybů...
29. kvě 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@rebelie nie je to prijatelne, to je rovnaky argument ako by si tvrdila ze k vyvoju pohyboveho aparatu alebo jednoducho chodzi nie je potrebny vyvoj cns, vsak preco potom dieta hned nechodi, ked ovlada zvierace? Vsetko ma predsa svoj cas :wink:
29. kvě 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
29. kvě 2012 ve 21:56 • ahojkyy
29. kvě 2012 ve 21:57 • dai
@madlisek nemam dojem, ze dieta na kt. je aplikovana bkm je blizsie k matke ako dieta v plienke, mas nieco pre porovnanie?
29. kvě 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tato téma je o BKM tedy bezplenkové komunikační metodě.

slouží zejména pro maminky, které se pro tuto metodu již rozhodly a chtějí to probrat s praktikujícími maminkami.

toto téma rozhodně neslouží k napadání maminek, které tuto metodu aplikují, a vyvracení jim jejich reálných zkušeností.

zejména prosím @ahojkyy, aby - pokud nesbírá zkušenosti k tématu a pokud není schopna komunikovat bez urážek - do této diskuse dále nepřispívala, protože především kvůli ní vzniklo celé několikastránkové odbočení od tématu.

ber to prosím jako upozornění, jehož nerespektování by mohlo mít za následek i zablokování přístupu na tyto stránky.
díky, že respektuješ naše pravidla.

hezký večer všem.
29. kvě 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ahojkyy Nikdo ti tady myslím neříká, že mu něco upíráš, píšeme tu jen o tom, že my od mala řešíme ještě jednu věc navíc, kterou v západní Evropě dlouhou dobu nikdo neřešil :slight_smile: A dovedu si představit, že je hodně nepříjemné zjistit takto zpětně, že přirozený instinkt tvého chlapečka zanikl, protože nebyl rozvíjen. Ale to neznamená, že jsi ho o něco ochuzovala. Je jedno rčení, že neexistuje způsob, jak být dokonalou matkou, ale je milion způsobů, jak být dobrou matkou :slight_smile: Všechny, jak tu jsme, jsme pro své děti tou nejlepší matkou, jakou mohou mít.

Pokud to beru čistě kvantitativně, tak to prostě při praktikování BKM je o rovinu víc, nemůžu si pomoct :slight_smile: Zajišťuju miminku lásku, bezpečí, teplo, plné bříško, suchou plínu a k tomu ještě podporování jeho přirozených instinktů.
29. kvě 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
29. kvě 2012 ve 21:59 • ahojkyy
@rebelie super tipy, nočník máme v obývačke na viditeľnom mieste, donedávna naň chodil stredný syn, len mu musím nejak vysvetliť, že na to sa chodí cikať :slight_smile:. On štvornožkuje, stavia sa a ide za ruky, takže k nemu vie prísť...
29. kvě 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek