• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

22. března 2017 
@ssassi Já teda nejsem brněnská, ale olomoucká, ale kdyby to někdy vypadalo, že se sejde víc lidí, klidně bych si s Helu udělala výlet (autobusem je to hodinka) :slight_smile:.
11. říj 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlilly polodupačky od honzíka jsou výborný. jen jednou se stalo, že byl ten lem jakýsi podivný (a že jsem už těch polodupaček víc jak za rok u nich nakoupila) a bez půl slova obratem přešili patent jiný. hlavně se mi líbí cena a dovoz až do baráku :o) a pán je vtipný, málokdy má zpátky nějak normálně, minule tahal korunky ze všech možných kapes a kapsiček, až jsem se smilovala a nechala mu "od cesty" :oD když já na chudáka vytasím vždycky dvoutisícovku nebo něco podobného :grinning:

taky mám pár kousků s lebkou a podobně. ale i když jsem kamarádkám stokrát říkala, že já s albertem nemůžeme mít dítě pod 4 kila, sešlo se nám plno velmi vtipných velikostí jako 56. no, v porodnici jsem začínala s 62 a docela za chvíli už měl 68. krásné triko velikosti 74, které jsem mu koupila na vánoční focení na začátek prosince, měl obtažené a vypadá na těch fotkách jako malá pruhovaná tlačenka :oD
11. říj 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr ty jsou dobrý :grinning:
11. říj 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr uvidíme. to by ale chtělo naplánovat na dýl jak na hoďku po parku, když už bys jela takovou dálku. jakože třeba procházka, pak obídek v nějaké bkm-friendly hospůdce... což?
někdo kompetentní (a já to NEJSEM) by to moch zorganizovat :grinning:
11. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi No, to by bylo úplně ideální, otázka je, jak moc je to pro vás Brňačky reálné :slight_smile:.
11. říj 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi jj. ty honzíkovy mám dvoje a nemůžu si stěžovat. teď už z nich bohužel vyrostl a větší velikosti mám jiný, ale jestli budu potřebovat nový, tak je to jasný. a k té velikosti - moje 14t děťátko měří 70cm a váží 9,1kg. nosí velikost 9-12m porovnáním zimních oblečků sem zjistila, že nemusím kupovat prakticky nic novýho. zimní věci, který ten starší v 18m odložil s tím, že mu byly taktak obleču mladšímu v nějakých 5m a budou mu jen trošku větší, do jara tak akorát :angry: kde se u nás vzalo tak velký dítě fakt nevím.
11. říj 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janistr já s tím nemám problém :slight_smile: je to super nápad
11. říj 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr my jsme z brna, jsme všechny strašně šikovné, takže myslím, že to zvládnem. třeba s prahou by byl určitě problém..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. říj 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
jinak dítě má rýmu jak trám. a paradoxně se nám daří ještě líp jak normálně. dnes ani nebyla tradičně počuraná plínka, když jsem si malovala řasičky :sunglasses:
na mě teda taky něco leze. všechno mě bolí, mám ledové ruce. no možná proto malej tak hezky čurá, když ho těma studenýma rukama chytnu za vyhřátá stehýnka :grinning:
ještě že je pátek. zítra bude albert doma, já se budu válet a on bude skákat kolem děcka a vařit mi čaj s medíkem... chi chi chi.... teda tak si to aspoň naivně představuju :wink:
12. říj 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim :slight_smile:

U nas 'pokrok', uz do umyvadla i cura, kdyz ji davam na kakani. Ale plinky stale mokre samozrejme, to nase je spis BEZkomunikacni Splenkova metoda :slight_smile: Dopo jsem ted vetrala bez pliny, padly na to 4 leginy/dupacky a ani jednou jsem nepoznala, ze chce curat :( A to jsem proste na ni fakt koukala, ona si lezela, broukala, koukala na hracku (byla na hraci dece) a najednou vidim jak se dela mokry flek :slight_smile: Jinak nekdy mi prijde, ze predtim krici, ale ten krik nepoznam od ostatnich :(
12. říj 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, dlouho jsem tu nebyla. Nějako nestíhám nebo co. Ale bezplenkovka nám jde čím dál tím líp. Chci vám moc poděkovat za typy na to znakování. :slight_smile: Zatím to teda malá nedělá, ale je fakt, že ty ručičky ještě fakt moc neovládá. Ale mam pocit, že tomu začíná rozumět a chápat, že se chystáme jít na záchod, když jí to ukážu. :slight_smile: Jinak máme tak průměr 3 pleny na 24 h. Ráno to nějako nezvládám chytit. Jedno čůrání má vždy v plence. Ale to se časem poddá. No a potom má tak dvě čůrání v noci od večera tak do té třetí a pak už má do rána suchou. Každopádně kaďákování vychytáváme všechno... ťukťukťuk. :slight_smile: Je úžasná a skvělá a ... a prostě super. :slight_smile:
Jinak koukám, že vás začínají trápit nemoci, tak přeju brzký uzdravení.. nebo radši vůbec nechycení nějaké příšery.. :slight_smile:
12. říj 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
U nás bojkot pořád trvá, jedině po probuzení se daří, ještě než se rozkouká a zjistí, co se děje :grinning: :grinning: jinak, až do zítra jsem s malým úplně sama doma, jupíííííí, taaak se těším :grinning: :grinning:
12. říj 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk bych vás pozvala na kafe a pribiňák. ale asi byste si odnesli hezkýho bacila s nudlí u nosu grátis :confounded:
@katschka šikulky jste!
12. říj 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek čéče to je divný. takhle malý děti signalizují jak vo život. teda co jsem tak slyšela. ale tak zas můžeš být pyšná máma - máš jedinečné dítě :sunglasses:
12. říj 2012 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi spis blba, ze to nepoznam
12. říj 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk u nas casto po rannim probuzeni nez se rozkoukam ja, zacne kakat. Ale to he mohe chyba proste.
12. říj 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi no, já jsem taky nastydlá, tak to bysme ty bacily pěkně pokřížili :grinning:
12. říj 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk
@ssassi treba by se to vzajemne vyrusilo a uzdravily se obe :slight_smile:
12. říj 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska to po celém týdnu konečně zas za něco stálo. V pondělí poprvé objevil ruce, takže jak si je prohlíží, tak zapomněl hlásit. Až dneska dobré. Máme 6 plínek :dizzy_face: z toho 1 jsem měnila v 6 ráno před kojením (je zvláštní, že od usnutí v 20h má sucho při kojení kolem 2hod) a pak má kolem té 6 fest mokro a v 8 při vstávání taktéž. Dopoledne jsme prostě břídilové :frowning2: a dáme 3 plínky jak nic. Ale od 12 do 20 hod jen jedna jediná plínka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A dokonce to dnes sám od sebe poznal i tatínek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem na ně moc pyšná :dizzy_face:
Ale Davča mě dnes vytunelil. Kakání normálně hlásí několikerým cvičným zatlačením a v pohodě stihneme dojít do koupelny na ostré tlačení. A dneska si hraje v lehátku, žižle kousátko a tlačí. Tak já vystřelila, že signalizuje a chce se mu. Dojdem do koupelny a v plíně nálož :confused: :angry: Teda první část, pak hodil zbytek. Upřímně, nevysadit ho, tak to má až na zádech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha obdivujem vás že ste sa na toto dali..
12. říj 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. říj 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa A jak vas signalizuje curani? Ja na ni ted zas ekoukala a nepoznam to. A kakani vychytavam jen diky tomu, ze proste vzdy pred krmenim prebaluji a vysadim. Kolikrat denne ti kaka? Nam porad petkrat.

A holky, co znakujete, jake mate znaky pro curani/kakani? A mate jeden pro oboje nebo ruzny? A to slovo mate take jendo nebo dve, kdyz je vysadite?
12. říj 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek curani signalizuje tim, ze zacne byt protiva, nervozni, mlet sebou, dle tonu hlasu nadavat okoli... Proste v te koupelne stojime jak blbci xkrat denne zbytecne protoze to vypada ze chce curat a pritom se mu jen nelibi co prave dela. A nebo je problem casovat po spanku/jidle, vydrzi totiz klidne necurat i 20minut. Takze ja to vetsinou vzdam a rozhodne se vycurat ve chvili kdy to muze pustit na me.
Kaka v prumeru jednou za 2dny. Jindy jednou za 3dny nebo denne. Ale vic jak 1x denne ne.
Ja s tim znakovanim bojuju. Reknu si, ze budu znakovat, ukazu to 2x a zaponenu. Jinak mame '"čí" a "e-e".
13. říj 2012 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Jo, to mleti sebou mi take prislo, ze dela. A takie krici, ale nejsme schopna trefit ten krik. Ted jsem ji take zkousela dat po jidle, na nco krmim skoro hodinu z obou prsou. A neudelala nic a plinka byla sucha.

Kdy ti zacal kakat mene?

To znakovani musim nejak nastudovat a zacit konecne, kdyz ja jsme tak unavena po celem dni. A malo mi spi pres den, tak proste jsem rada, ze se najim a obstaram pradlo. A ted ctu knizky o spani, co zmi prijde aktualne prednejsi pro nas.

Jinak u nas je ted vikednovy plan, ze s enauci vysazovat manzel, sprchac ci vana. Doted nechtel totiz nad umyvadlo, coz chapu, je vysoky a musel by se hodne ohybat, aby mirila do umyvadla, tak to vykoumame nejak s vanou ci sprchacem, to mi take ulevi. Ted prebaluji porad ja :( Kdyz ji teda chci nad umyvadlo. S tim, ze nekdy ji teda po umyvadle dam jemu na zabaleni, ale rad abych, aby zase prebaloval sam jako predtim.
13. říj 2012 v 01:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek to kakani se zlonilo kolem toho 3.mesice a spani taky. Vim, ze to sem nepatri, ale nam pomohlo ho zavazat jako mumii do zavonovacky, prikryt oci plinku/usinackem a "na silu" ho dat spat do 2-2,5hod od posledniho probuzeni. Spi takto na jedno spani 0,5 - 1,5hod, v prumeru 45min 3x denne. Driv spal 10min 4x denne a ja byla zrala na blazinec, protoze byl nevyspany pretazeny a prorivny. Ted ho cilene dame spat svazaneho, on se tak citi bezpecne a po usnuti ho rozvazeme.
Ja tak dlouho kojila z jednoho prsu, tez se to lepsi a zkracuje :wink:
M si sedne na vanu a da maleho nad umyvadlo
13. říj 2012 ve 04:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jaký máte problém se spaním? zkus http://knihy.abz.cz/prodej/nejstastnejsi-miminko-v-okoli s výhradami, ale mohla by pomoct.
ale mně nervy zachránila hacka http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm zavinování jsme nepraktikovali, viktor to nepotřeboval. spokojený byl v úvazu na mě nebo v té hacce. ale vím, že řada dětí je v klidu opravdu až v zavinovačce
13. říj 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek souhasím s mochenkaa, - já taky zavinovala a zavinuju ještě doteď. Když jsem nezavinovala, páč jsem si myslela, že už je na to velkej, tak jsem se pěkně spletla a malýho to mávání ručičkama akorát budilo. A nějaký takový kecy, že mu to může bránit v psychomotorickém vývoji, jsou spíš blbost, páč pohybu má přes den dost a při spaní se spí, ne? :wink:
13. říj 2012 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@79uffo jj, zavinování je dobrá věc. "zavinuje" se i u některých diagnóz třeba i v 15 letech :o) jsou tzv zátěžové deky a tak... prostě když CNS ještě není úplně ready, zavinování je perfektní pomocník. přijde mi, že u některých chlapů není CNS ready ani v 30ti :grinning: :grinning: kolikrát mám tendenci některé "výchovné" postupy z práce aplikovat na manžela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. říj 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ssassi Tý jo, tak to by mé nanapadlo, źe se zavinují i dospělí, zajímavé. Šárka teda zavinutí nesnášela už v porodnici,takže koupenou zavinovačku jsme nepoužili ani jednou, ale spala s námi v posteli ve svém pelíšku (vak plněný kuličkama stejnýma jako kojící polštáře, moje mamka to komentovala, v dobrém, že je to jak pelech pro psa), teď už z něj Šárka vyrostla, ale spala se jí v něm dobře.
Jinak se nám to teď s nemocí docela otočilo - slušně se daří bezplenkovka ve dne a v noci je to na pendrek, jak se hodně často budí a na uklidnění se přisává, tak neodhadnu, jestli už bude čůrat nebo ne, tak ji prostě zkontroluju a pokud má mokro, tak ji dám nad nočníček a ješté se většinou vyčůrá.

A jak byla řeč o barvách - i holčičkám sluší černá (máme jedno body černé s malými bílými puntíky, je okolo krku ostře růžově obšité a vepředu má vyšitý ostře růžový cupcake, ten bych tam mít nemusela, ale jinak se mi strašně na Šárce líbí).
13. říj 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek