• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

22. března 2017 
@ssassi u nás změna času zatím v pohodě, momentálně má sillně rozhozenej režim, usíná v 23 a vstává 8-9..... :slight_smile:
29. říj 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistrpráě hedelix , pokud vím, tak se dává i miminkům (sirup rozhodně ano, u kapek si nejsem 100% jistá)
29. říj 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk děkuji, otázka byla mířena hlavně na Tebe, protože jsi z oboru :slight_smile:. Zkusím se poptat ještě u nás v lékarně.
29. říj 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janistr stodal od 1 roku, ale ten ti nemůžu s čistým svědomím doporučit, jelikož je homeopatickej a tomu já nevěřím.... :unamused: :unamused:
29. říj 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr jen ten fenistil dej. jsou to "antialergický" kapky. tak ti možná přijde divný je dávat. ale ony fungují zhruba na tom principu, že "zmenšují" sliznici, různé otoky a jiné hnusnosti na dýchacím traktu - zprůchodní a uvolní. jakoby to celé splaskne. jen je kápni, fenistil absolutně neublíží, ale může pomoct.

mucosolvan je dobrý, dobře se snáší (co jsem tak slyšela). pomáhá odhlenit - může se po něm spustit ta rýma, která zatím není a zatím se třeba "schovává" v dutinách - odhleňuje.
silnější je pak to ACC. někdo doporučuje sirup, ale ten když nedobereš, musíš vyhodit (ředěný má prťavou dobu spotřeby). já kupuju ACC 100 - šumivé tablety. vikimu to chutná, takže to dostane normálně do flašky. nebo to jde rozpustit v 10ml do stříkačky a nakapat - stříknout do pusy. výhoda je, že co nevypotřebuješ, necháš si na příště. není to nejlevnější, všechny ty patáky.

nezapomeň ten mucosolvan hodně zapít
29. říj 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Díky, hlavně za objasnění funkce Fenistilu, bylo mi to právě divný i po prostudování příbalového letáku :slight_smile:.
29. říj 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi na mě to nebylo, ale ten fenistil mě zaujal. To by mi teda mohlo pomoct na alergickou rýmu? Od podzimu do jara mám plný nos (prý alergie na chlad :grinning: )
29. říj 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa není nic jednoduššího jak si zajít na alergologii :sunglasses: já mám avamys - super sprej do nosa. já to teda mám na roztoče :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. říj 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi jenže alergii na zimu mi alergolog nepotvrdí :grinning: na to nemá takové to, jak na roztoče. Mě to řekla doktorka na ušním, že jí nepřijde normální, že to mám už od školky každý rok v tom samém období :unamused:
29. říj 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Píšou tam, že je to na alergickou rýmu, tak to můžeš zkusit :slight_smile:.
29. říj 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa mně říkal kdosi taky cosi a až alergoložka mi po testech řekla, že ta rýma, co ji mám kromě pár letních měsíců už kolik let, je z roztočů :o) v létě to nemám tak hrozný, páč jsem hodně venku a máme stále otevřená okna. ale v zimě - kdy ty roztoče hezky dejchám většinu dne, mám příznaky větší. vlastně mě na alergologii/imunologii dohnaly tři angíny po sobě, když jsem nastoupila do práce. prej snížená schopnost sliznice odolávat bacilům v důsledku reakce na roztoče. no kdo by to byl řek :o) od té doby pohoda. každý večer si šplíchnu avamys a roztoči si můžou. když jedu k našim nebo vím, že budu dýl jak 5 minut u tchýně, zobnu k tomu ještě prášek - ten mi pomůže, abych se po pobytu v roztočových doupatech mohla klidně vyspat :wink:
29. říj 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nam to ted vub ec nejde, sice sucha plinka po vencnei v kocarku, ale dneska se mi dvakrat pokakala pri kojeni, clekvoe dnes uz zase jako v patek porad kaka.
29. říj 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr ssassi to už všechno vysvětlila :slight_smile:
29. říj 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dámy, u nás dneska ukázkový bojkot, dala jsem ji nad nočníček, nic, nad umyvadlo, nic a za pět minut mokro. Normálně, i když si do plínky ucvrkne, tak nad nočníčkem pustí zbytek a dneska ani ťuk, do plínky i kadila :unamused:. Vyčůrala se akorát po probuzení (ráno, po polendnm spánku a po odpoledním schrupknutí v šátku). Snad se z toho vyspí a zítra to zas půjde líp:wink:.
29. říj 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq držím palce,ať to brzo odezní :slight_smile:
29. říj 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katyxq dnes je samhainový úplněk. tím se všechno vysvětluje. a zítra bude malá jako nová :grinning:
29. říj 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Já ti musím říct, že jsem fakt vůl. Konečně se mi do ruk dostalo to Nejšťastnější miminko v okolí, já jsem takový debil že jsem si tu knížku nepořídila už před porodem :frowning2: :frowning2:
Co znamená samhainový úplněk?
29. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Co mám říkat já, až před týdnem jsem přišla na to, jak na malou, aby tolik při rozbalování plínky nevřeštěla :grinning:, prostě jí oznámím (stručně a rozhodně), že ji jdu přebalit, dát vyčůrat a to je vše :sweat_smile:.
29. říj 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katyxq Ty jo, to rozhodne oznameni zkusim. Je fakt, ze minule jsme ji rekla, ze jde spat a spala :slight_smile: Ale u nas uz je to na prebalovaku ted lepsi zase. I kdyz dnes byl hysterak, ale jednu dobu byl pokazde a ted je spis jeden denne.

Jinak pokakala dnes 4 plinky, ale zato vickrat do umyvadla curala. A celkove teda kakala asi 10x, normalne jsem dnes spotrebovala asi 15 plin a to jedna byla 2x, ze byla sucha jednou. jestli se nebudu moci vratit k latce ci se nenaucim BKM, tak zbankrotujeme.
29. říj 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa http://cs.wikipedia.org/wiki/Samhain

.....Samhainový úplněk....Je to nejlepší čas dokončit vše staré, a vytvořit prostor pro nové začátky. Vše co nám nepatří bude spálené v kotlíku Bohyně smrti, a zůstane nám jen to, co je naše. Staré přísloví hlásí že „smysl pozemské cesty je prožít narození a smrt, a pochopit, že láska je silnější než obojí“.........

tak zhruba.
30. říj 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
já rozhodným oznámením řeším všechno. jasné stanovení hranic, pravidel a "povinností" od útlého věku dost zjednoduší život vám i dětem. děti potřebují jasné mantinely. cítí se v nich bezpečně - když ví, co od konkrétních situací, ale i celkově od života můžou čekat. liberální výchova aneb dítě ála dříví v lese je velmi nepěkná služba vlastnímu dítěti
30. říj 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa co konkrétně tě v té knížce tak "osvítilo" ? třeba kamarádce hodně pomohlo to pevné zavinování
30. říj 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq No Káťo, u nás to samé už týden.. nad nočníkem se propíná, položím, zabalím a vyčůrá se.. Takže s pár výjimky čůrá a kaká jen po ránu do nočníčku.. ale v noci teda je buď suchá, nebo s jedním čůráním.. Ale jak teď kaká poměrně často, tak toho taky moc nestihnu, a když už tak jen půlku.. no dlouho jsem plenky nezapírala, tak si to teď vynahradím.. :/ A to "oznámení" funguje? U nás je vřískot po každým koupání.. chvíli dobrý dobrý, i se směje a na vteřinu řve.. nevím co jí je.. :/
30. říj 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Po koupání to nefunguje a při přebalování ne vždycky, ale doufám, že začne :grinning:. Jinak u nás noc hrůza - ale dítě u nás v posteli vyspané do růžova a matka jak praštěná palicí, prostě suprový začátek dne :sweat_smile:. A prodali jsme kočárek (manželově bratrovi a ne pod cenou, na bazarech to nešlo) a koupací kyblík, hned tu bude o trochu víc místa ... Už aby bylo o rok víc a byl postavený domek.
30. říj 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq dneska Šárka spala u vás? :slight_smile: já jsem zkusila malou přemístit do postýlky.. vzbudila se 5x.. pak jsem to vzdala a nechala jí dospat u nás v posteli.. Tak jsem zvědavá jak to zvládneme.. :slight_smile: Mě ani tak o noc nejde jako o den.. aby spinkala v postýlce...
30. říj 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion viktor spí přes den v postýlce přesně od roka. do té doby kočár nebo hacka. teď po obědě dá klidně dvě a půl hodiny v postýlce. nespěchej. ona na to musí nejspíš dozrát. řada věcí, které viki nedělal, se po tom roce uplně změnila a jakoby byl ten rok opravdu nějaký mezník.
30. říj 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi mě jsem právě o to, že až poleze, bude si stoupat.. tak přes den.. ona někdy ani nekníkne a hraje si tam.. tak mám strach že když se vzbudí, tak poleze a spadne :D
30. říj 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi to zavinování jsme dělali. Jak jsem říkala Eli @dandelion tak máme skvělou pediatričku. Je pro koupání v kyblíku, nošení, kvalitní nosítka, kojení dle přání dítěte, zavinování, co nejvíc napodobovat dělohu, homeopatika, oddálení očkování,.... A právě to svazování nám doporučovala. Mě zaujala ta kombinace 5ti věcí na uklidnění. Kolik jsme si a hlavně malému mohli ušetřit nervů :frowning2: A podle té knížky je prototyp vášnivého dítěte :grinning: Sedí na něj úplně vše

A teď k tématu. Kluci mě nechali dospat ještě o hodinku dýl než vstával malý. Ale tatínek u toho nějak nepřemýšlel a plínku vyměnil, ale to je asi tak vše, nevysadil ho ani jednou... Takže Davík sice plínku počůral, ale nevykakal se. To má teď ráno jako rituál, při vyslíkání z pyžamka a vysazení to pustí (dělá to už cca týden každý den). Chudák to džel, než vstane maminka
30. říj 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk @janistr ja len k tomu Stodalu trosku po funuse - ono je to sice oficialne homeopatikum, ale ked si pozriete zlozenie, tak je tam cca 10g ucinnych latok na 100g celej masy, takze od homeopatika to ma v klasickom chapani (riedenie 1 molekuly na xy strasne vela molekul) dost daleko.
30. říj 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanka.7 to je, ale většina těch účinných látek už je v ředění minimálně 3 CH nebo 6 CH....ale fakt se nechci dohadovat o účinnosti homeopatik :wink:
30. říj 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek