• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

22. března 2017 
@teleranka nemam nocnik este, takze nie :D davam ju nad umyvadlo alebo zachod, takym stylom ako pisala @vavrenka :slight_smile: ale vravim, teraz to velmi nefunguje, milostiva nema cas :p
18. lis 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas to jde z kopce... Na navstevach cca 80-90% uspesnost, ale doma naopak 10-20% uspesnost :frowning2: Jsem rada kdyz vychytame kakani a curani minimalne.
Zkousela jsem mu i tu studenou vodu na nozicku at cura po jidle/spanku hned a ne az treba za hodinu a docilila jsem akorat toho, ze jsme byli mokri oba, ale Davis stejne necural :unamused:
18. lis 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ze z toho sabotéra malýho pakaděnýho počůranýho zcvoknu!!!!!! :angry: :angry: :angry:
18. lis 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
koukám veselo všude. my byli na víkend u našich, muž si užívá v USA. matka uspořádala výstavu. to spočívalo v tom, že se halda známých a příbuzných chodila dívat na dítě. hluk, řev, moje matka v sedmém nebi, ale dítě z toho bylo šílený, v noci se budil, někdy s pláčem, jak kdyby měl zlý sny (se mu nedivím) a byl tak mimo, že se dvakrát pokakal a s čuráním to taky nebylo moc slavný. teď už jsme v klidu doma, tak je dobře. příští víkend zas :angry:
19. lis 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi chudák :frowning2: a k jaké příležitosti se konala taková akce? u nás takový větší návštěvy taky nemají dobrej vliv, protože na něj (a na mě) všichni koukají ("to chci teda vidět, jak se ti na povel vyčůrá"), já znervózním, on znervózní a čůrání samozřejmě nikde, resp. v plínce... :angry:
19. lis 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi @janakkk Nám naštěstí odpadla včera oslava mojí babičky. Tam je to totiž havárka. Když jsme tam šli poprvé čůrat do umyvadla, tak tam vtrhla teta a babička a okamžitě se po něm začaly sápat :angry: Než jsem je vyhodila s tím, že na ně při čůrání taky nikdo nesahá, Davís chytil paniku a já ho pak snad hodinu uklidňovala a doteď se jen k té koupelně přiblížíme, tak řev. Takže k babičce jedině s kyblíkem :unamused:
19. lis 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk jenom proto, že jsme tam byli. matka nás ráda vystavuje jako cvičené opičky :grinning:
@mochenkaa taky horko těžko vysvětluju, že když dítě čurá, chce mít nejspíš klid. babička ohmatává, návštěva se velmi nahlas rozplývá a očumuje a moje matka tomu nasadila korunu, když mu začala prozpěvovat čury mury, matlafousek (nebo co). katasrofa! a nebo na něho huláká ČČČČČ, na což prostě není zvyklý a čumí na ni jak puk. :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Tak čury mury matlafousek by asi pohnulo i se mnou :D.

U nás stále tak střídavě - máme dny, kdy vychytáme skoro všechno a pak dny, kdy je to katastrofa :slight_smile:. Ale já to beru tak, že cokoliv, co jde mimo plínku je úspěch :slight_smile:. Jinak s těma návštěvama - my máme rodiče 350 km daleko, takže tam jezdíme tak jednou za dva měsíce a zůstáváme vždycky na týden a je to strašný návštěvní maraton. Malá to taky nenese zrovna dobře a doma je pak z toho ještě aspoň týden rozhozená. Další taková návštěva bude na Vánoce, tak se toho už předem děsím. I když ona teď začíná být trochu otrlejší, tak uvidíme...
19. lis 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr otrlá neotrlá, takové aktivity jsou záhul dycky. viktor už má 15 měsíců a byl v neděli už uplně hotovej. v tom půl roce si můžeš přivázat děcko na břicho a tím ho nějak "ochránit", já to tak dělala. aby už na na něj konečně nikdo nemakal a on se trochu zklidnil. ale takhle velký dítě už neschovám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a nejlepší jsou takoví ti "vtipní příbuzní", co děcku strkají pálivou klobásu a malíček namočenej v pivě.
19. lis 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi to neznám. Ale asi mu někdo říct čury mury matlafousek, tak se asi složím nejspíš já :grinning:
19. lis 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr tak u nás spíš ta kafastrofa poslední dobou :confounded: taky jsem to dřív brala tak, jakože každý čůraní mimo plínku je úspěch, ale teď , když už byl malýmu rok, bych od toho čekala víc.... :unamused: to už skoro chodí na nočník i ne BKM děti :frowning2:
19. lis 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi tak to máte fakt vtipný příbuzný :unamused: ...já naposled čelila jen koblihu, máslovýmu krému a třešňovýmu kompotu....ale malej naštěstí stávkuje nejen s čůráním, ale i s jídlem, tak všechno odmítl sám :grinning: on je teď vůbec "proti všemu"- jídlo blbý, nočník blbý, spaní blbý, u všeho se jen vzteká, propíná a vřeští
19. lis 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk :slight_smile: Helu je teda teď přes den až nadměrně hodná (doufám, že to nezakřiknu). Na dost dlouho se zabaví sama, je pořád vysmátá, i docela pěkně po obědě usíná. Jiná věc je jídlo, nebojím se, že by jí kdokoli mohl cokoli narvat, protože skoro všechno kromě mlíka odmítá :D. Jiná je to ale v noci, do půlnoci pěkně spinká a pak se budí v různých (krátkých) intervalech a vyžaduje buď chování, nebo kojení (teda spíš cucání prsou). A to dřív tak krásně spinkala...
19. lis 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr jo, to je krásný období, kdy se to dítě od rána do večera chechtá. úsměv od ucha k uchu za každého počasí. teď už si uvědomuje sám sebe, začíná se silně projevovat osobnost. zlobení se, změny nálad, odmítání čehokoli (ale za pět minut to chce, případně naopak - co chtěl včera nechce dnes (a je jedno, jestli je to jídlo, hračka, činnost, písnička)).
před pár měsíci se stačilo na děcko usmát, polechtat na bříšku a bylo... no a teď to chce plno invence, diplomacie, nervů a trpělivosti. flexibilita podmínkou :o)
@janakkk moje dítě teď kufruje všechno. pokud při tom nemusí sedět v židličce. za víkend sežral takových věcí, že se divím, že se nepos... naštěstí má zřejmě žaludek po tatínkovi. :grinning: zato se pos... oba psi. moc hezky jsem se vyspala, když jsem po hodinách lítala venčit :o)
19. lis 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi no, jestli se takhle začíná projevovat jeho osobnost, tak se asi nedožiju jeho puberty :grinning: no, jen jestli jim viky nepodstrkoval, co sám nechtěl :grinning: to sis teda užila :unamused:
19. lis 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk psy krmí granulkama a sušenkama. všechno "lepší" zkrmí sám sobě :wink:
naštěstí jsem spala v přízemí, takže stačilo v noční košili otevřít dveře. no a pak jim umýt ty dlouhý vlásky na zadečkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: horší to bylo, když zrovna chtělo dítě čurat a do toho chtěl pes kakat. tak jsem si ještě zahrála na uklízečku a drhla jsem koberec tekutým mýdlem s vůní oceánu :angry:
a matka mi pak řekne, že jim nic nedávala. přitom jasně vidím uši ulepený od tvarohu a vyblitej prejt. super :grinning:
si myslí, že čím víc jídla, tím víc ji budou mít rádi. se s ní bojím nechat o samotě i to dítě :angry: tomu mimochodem ten prejt cpala taky :confounded:
19. lis 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk neblbni. :slight_smile: neBKM děti mají plínky do tří let. klídek. roční dítě má normální bojkot. navíc studený počasí. taky sme to měli. trvalo to dlouho a bylo to otrvaný, ale přešlo to a pak byl rovnou bez plínek. vydrž:slight_smile:
20. lis 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakk suhlasim s @zlilly - ukludni sa, prejde to!! v okoli nepoznam ani jedno dieta, co by bolo ako rocne bez plienok (ne-bkm-dieta). neboj, prejde to. predychaj, vymen plienku a tes sa z niecoho ineho, nezameriavaj sa len na bkm :sunglasses:
20. lis 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka1981
@zlilly děkuju za uklidnění,ale teď kolem roku začínají maminy v okolí dávat děti na nočník a některé mi hlásí až neuvěřitelné úspěchy, přitom nikdy BKM ani nic podobného nedělaly, tak mě úplně vypalšily :unamused: :unamused: asi i to, že se pohybuju tady mezi váma mi trochu zkreslilo představy o tom, jak to mají jiné děti :slight_smile:
ale je to prostě k vzteku! :grinning: :grinning:
20. lis 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk neboj... ja som sa tiez citila tak ako Ty teraz - zufala, preco to nejde. a zrazu sa to potom polepsilo a zobrala som mu plienku ked mal 15,5 mesiacov a to aj na noc! a fungovalo to, s nehodami v "rozumnom mnozstve" :grinning:
a okrem toho netreba porovnavat deti z okolia - jedno je rychlejsie, druhe je v inom lepsie - s tym sa este castejsie stretnes a pockaj ked pride "vzdor" (aj ked ja uz ten nazov neznasam...), az vtedy to zacne byt sranda co si mamicky rozpravaju
20. lis 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janakkk u nás je to taky tak všelijak. a to byl celé léto bez plínky! teď považuju za úspěch "jen" dvě nehody denně. je to tou zimou, děti jsou nachlazené, prochlazené. taky my matky jsme opotřebované a krátkými dny utlumené..... nebo aspoň já si to tak ospravedlňuju. viktor teď konečně začíná pojmenovávat obrázky. jsou to taková slova neslova, pes je něco jako epff, ale aspoň něco :stuck_out_tongue_closed_eyes: motoricky na tom zas byl vždycky velmi dobře. nelze nikdy porovnávat to či ono ve vývoji dětí. a matkám, které v roce začaly dítě vysazovat na nočník, bych nevěřila ani nos mezi očima. možná se nechaly ukolébat pár "náhodnými" úspěchy, ale ono je to nadšení brzy přejde. co vidím v okolí... známá má skoro tříletou holku stále v plenkách. masakr.

u nás byly dnes právě "jen" ty dvě nehody. dostal totiž novou knížku z lidla (super velká obrázková - statek - velké tvrdé stránky, celkem hezké obrázky), tak byl v dobrém rozmaru a nedělal naschvály :wink: taková pohodička to byla. skoro až přemýšlím, co hadovi koupím zítra :grinning:
20. lis 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka1981
@ssassi no, mě se tomu taky nechce věřit, že by se jim hned tak dařilo.... :unamused: děkuju za uklidnění, vy mě dokážete vždycky povzbudit :wink: já jsem tady poslední dobou obzvlášť utlumená, všechno mě sere, nic mě nebaví..... viky je šikovnej :slight_smile: já se teda na mluvení těším mnohem víc než třeba první kroky, ať mi konečně bude moct říct, co vlastně chce :grinning: :grinning:
20. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk a za dva roky si budeš říkat "kéž by tu klapačku aspoň na pět minut zavřel!" :grinning:
ale taky se těším. zatím je všechno ak, aký, kň (to bude nejspíš kůň), kakaka a obdobné variace s hláskou G. občas zaslechnu ale i ham, mama... už si připadám jak na drůbeží farmě. kachny,.... kachny,..... kachny... (co to bylo za film?) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. lis 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Rozpuštěný a vypuštěný? :grinning: kň je moc pěkný :wink:
20. lis 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janakkk Tak už máme nočník doma - jsem ji na něj posadila, koukala na mě, jako jestli mi nešibe :grinning:, říkám čury čury, nic, nandám zase plínku a do minuty byla počůraná .... tak uvidíme :wink:, jestli se s ním sžije.
21. lis 2012 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Cha, po dlouhé době mám dojem, že sem mohu přispět - dnes první bobek v sedacím nočníku a za celý den jen 2 počůrané plíny... Jinak to byla v poslední době bída, ale motivovaly mě kamarádky, že v období lezení je to s BKM nejhorší a že má smysl vytrvat a neházet flintu do žita, tak se snažím...
21. lis 2012 ve 02:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky moje.. :slight_smile: u nás docela šílený,... začala zkoušet plazení a do toho zuby.. takže spolehlivě čůrá a kaká po ránu.. během dne mi nočník bojkotuje stylem propnu se a matka toho nechá :D :slight_smile: co mi vyvádí nad tím nočníkem :D :slight_smile: no nehrotím to.. asi bych se zbláznila.. :slight_smile: jdu se začíst do BKM knížky abych se uklidnila :D (flákám povinnou četbu k maturitě :D)
21. lis 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tok jó, půjde to :slight_smile: - dneska ráno dvě čůrání a bobek v nočníku.
21. lis 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Aj od nas bkm historka - vcera vecer hlasil "cikat" - dobre, dala som ho vycikat po stojacky, nestihli sme vsetko, par kvapiek uz bolo v gatkach, tak som ho vyzliekla a kedze to uz bolo pred sprchovanim, nahala som ho holeho. za ten cas som sla umyt cinsky nocnik, do ktoreho cikal. a zrazu pocujem "kaka", kuknem kde je - sedi pod stolom a ukazuje mi na kopku :confused: , uteka na wecko a ukazuje mi, ze tam sa kaka, tak som ho tam este posadila - kakal tam dalej. myslela som si ze uz skoncil, tak som mu utrela zadok a isla po cistiaci prostriedok, aby som umyla ten flak pod stolom - za ten cas si zobral zachodovy papier a kakal dalej pod stolom, sam si utrel novu kopku, ked som prisla zase utekal na zachod - ze tam sa predsa kaka. potvorka mala :grinning: .
21. lis 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Nechci to zakriknout, ale prijde mi, z enejak lepe poznavam hlaseni.

Pri vetrani, jak se zacne vztekat, tak kdyz vysadim, tak vetsinou pak fakt cura. Ale nekdy hned a nekdy za par minut az. A uz jsem nekolikrat poznala kakani, kdyz byla v pline na kline nebo v postylce.

A neco pro pobavnei - bezplenkovka s moji mamkou :slight_smile:

Jak tu nasi byli, tak ji dostala vzdy na vetrani, takze na prebal podlozce a pod zadek PUl svrchnaky s ctvercovkou. A rikam mamce, ze jak zacne kricet, at ji vysadi, ze asi chce curat. @no jo, ale jak to stihnu?' No jen vezmes a das na umyvadlo. 'to asi nestinu'. jsem tam s nimi a mala zacina nabirat. Rikam mamce, ze chce curat, at ji da. 'no to nestihnu' a vstala a sla do koupelny neco vyhodit. prisla a povida 'hele, ona se pocurala, tak vidis, ze bych to nestihla' Jsem sla do kolen :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek