• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

22. března 2017 
@verjurci27 Asi bych stejně jako @ssassi doporučila nosit v pevném (ne elastickém) šátku ve vertikální poloze bez řemínků, s nožičkama hodně roztaženýma - pořádně utažený kříž s kapsou uvnitř, řekla bych, že i pro dítě bude příjemnější být u maminky než samotné a navíc s řemínkama. Navíc bude v šátku s velkou pravděpodobností pořádně hlásit, že chce čůrat :wink:.
4. pro 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky!
Ráda bych chtěla bkm zkusit a tak k Vám jdu na radu:slight_smile: Magduška má sedm týdnů a prakticky od příjezdu z porodnice manžel vychytal čůrání tak, že ji rozbalíme po kojení a když nečůrá rozbalená, tak na ni foukne a téměř stoprocentně se vyčůrá na plínku, kterou měla na sobě. Zatím jsme bydleli u tchýně (rekonstruujeme chalupu) ale teď jsme se přestěhovali a já bych chtěla začít najet jak na látkové pleny (aspoň částečně), tak na bkm...Mám si obstarat nějaký ten nočník, či co máte? (Umyvadlo mi přimontuje manžel snad o víkendu, tak zatím bych měla aspoň to)...Kadění vychytat neumím, uměla jsem když kadila tak ob jedno kojení, ale teď poslední dobou kadí tak jendou dvakrát denně a někdy ne, tak vůe nevím, jak na to...Uf..Knihu mám, ale nemám morál ji číst :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jak mám začít? .-D
4. pro 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lemuritto tou knížkou :grinning: ta odpoví, řekla bych, na téměř všechny otázky. ty lokální otázky - jako jakou skládací misku koupit v čr, ti rády odpovíme tady :o))
knížka je hezky napsaná a mně se líbila
4. pro 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lemuritto My máme http://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/album/my-latkove-plenky-a-bezplenkovka/9065735/ a až nedávno jsme pořídili i normalní nočník.
Začít je asi nejlepší dávat nad misku vždycky po probuzení, vyndání ze šátku, to je poměrně spolehlivé, že bude čůraz.
4. pro 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi Prosím tě, ještě radu s tím šátkem. 7 týdnů nám je, mám jen elastický šátek... Vázat do kolíbky nebo na stojáka? Já pořád s tím bojuju, jednou se doporučuje kolíbka, že vertikální poloha pro miminko ne, pak se ale zase dočtu, že kolíbka zas hází dítě do zatáčky a není to dobrý na kyčle... Jakpak jsi vázala ty? Mně láká víc ta vertikální, už kvůli těm kyčlím. Sice je máme v pořádku - nebo jinak řečeno - odpovídají věku, na noc máme preventivně dávat široký balení. No a na stojáka v šátku i v manduce by to vlastně široký balení bylo...
4. pro 2012 v 17:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi
@katyxq
joj dievcata ste ma potesili ze to este nie je tak neskoro.skusala som dnes asi vsetky nadoby co doma mame ale malinka je z toho nervozna lebo tie remienky jej asi dost vadia pri tom "sedeni" ale skusimteda to umyvadlo alebo sprchac.. kazdopadne odhodlana som, uz len vydrzat. no a s tym nosenim mam len nosice , satku nie ale vyzera to tak ze to bude dnes vecer prva vec ktoru zacnem zhanat. este ako je to s uvazovanim? zvladnem to alebo musim ist na nejaky kurz? vdaka
4. pro 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy já kolíbku zkusila asi dvakrát. jelikož mám krásných 85F :angry: , dítě bylo do zatáčky, i když jsem mu hlavu podložila smotanou plínkou. navíc se to malýmu absolutně nelíbilo.
jestli-že správně dotáhneš vertikální úvaz, není problém ani u dětí, které ještě nedrží hlavičku. je dobré odkoukat to od někoho, kdo už váže a nosí dýl jak týden. chce to pár fíglů - správné řasení látky, kde zatáhnout pro dotáhnutí, jak pak finálně přetáhnout látku přes zádička a hlavu, jak nakonec podsadit nožky.
a kapitola sama pro sebe je vhodné oblečení a pomůcky pro nošení do zimy.

@verjurci27 já jsem pro šátek pevný. unese i velké dítě, nevytahuje se - jak uvážeš, tak drží a pak pořád za slušnou cenu prodáš na bazaru. já mám http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-deti/vlny-stribrny.html a jsem spokojená. +viz příspěvky výš :wink:
4. pro 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verjurci27 Já mám Zaru Ellevill aubergine :dizzy_face: a o víkendu jsem objednala na doma pro úvazy na bok krátký Didymos štříbrné vlnky - @ssassi :wink:.
K Zarám dodávaji na www.nosenideti.cz sešit s fotonávody nebo ho mají i normálně k prodeji, výborné jsou taky videonávody z youtube od vonzino. Na tom nosenideti je i bazar :slight_smile:, použitého šátku bych se nebála, naopak, bude už zanošený, měkký a bude se dobře vázat.
4. pro 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Ten aubergine je nádherný, už dlouho po něm pokukuju :slight_smile:.
4. pro 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy já malou od 4 týdnů nosím ve vertikální, kolíbku jsem ani nezkoušela, mám úplně obyč šátek, stál mě v bazaru 250kč a naprostá spokojenost, naučila jsem se vázat díky sama doma, kde to ukazovali, odkaz mám, ale nemám PC, kde to mám uložené, až o víkendu asi
4. pro 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi tak čtu, že ti malý nespal v postýlce přes den do roka...ufff už jsem si myslela, že něco je blbě, malá se okamžitě budí, spí jen v ergu, občas usne u prsa, ale po chvíli se vzbudí a chce do erga, momentálně tak usíná i na večerní spaní
4. pro 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno jj. přesně do roka. bylo to značně vysilující. dopolední spánek bylo houpání v hacce. a to jsem nesměla přestat! a odpo kočár venku. bylo jaro, pak léto, tak to šlo. hrozně jsem záviděla matkám, kterým dítě spalo v posteli. ale pak buch, rok a malý usnul v postýlce. občas je to s pláčem. jakoby ne a ne usnout, tak ho pevně obejmu, on se začne vzpínat a brečet, ale za 15 vteřin je tuháč. a od toho roka už teda spí jen jednou po-o. večer usínal v postýlce od 11 měsíců. předtím jsme uspávali taky v té hacce. bez ní bych asi zešedivěla. :wink:

nojo, ty jsi krasavice hubená. taky bych koupila šátek z bazaru - aspoň by se dobře vázal. ale prasečí velikosti zrovna nikdo neprodával, tak jsem musela vyplajznout tři litry za novej :angry:
4. pro 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a něco z vánočního focení :wink:
4. pro 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ssassi ty si trdlo :grinning: bylo to velké štěstí, ALE je to úplně ten nejobyčejnější šátek, takže totálně vytahanej....má 4,5m a je tak akorát, mám i menší, jen na bok, jinak ho nezavážu PS mému m je velkej :grinning: kus mu vzádu zůstane :grinning: jo u nás se musí chodit po schodech nebo chůzí jakože jdeš po schodech jinak neusne

abych nebyla off topic - dítě se mi opět dneska ráno pokadilo do plen....chápete to?a to jsem ji dávala nad načník po probuzeí a ani si nepdla :confused: ale :confused: jinak ji musím pochválit začla krásně znakovat a včera v Nazemi obchůdku ukázala ukázkově i mlíko...prostě je skvělá btw umývat z plen a mrněte hovňousy je otrava, nechápu, že se to někomu chce pořád dělat :sweat_smile: :grinning:
5. pro 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@katka_brno u nás je spolehlivé jen ráno :/ dvě dávky čůrání a dvě šišky :/ zbytek dne je na plínkách, i když jí vysazuju tak mi nad nočníkem jenom blbne.. zpívám, dávám jí hračky, zkusila jsem umyvadlo kde je zrcadlo.. :/ nevím :/
5. pro 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi jo a moc vám to oběma sluší a neříkej přede mnou žes prase, nesnáším, když o sobě ženy mluví špatně, jseš jaká jseš a tak jseš i víc krásná, chytrá, vnímavá, empatická, úžasná matka,......
5. pro 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion no ona Bera přestala najednou kadit ráno a každý den a kadí jak kdy a kdykoliv přes den a někdy vůbec
5. pro 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno ano ano, malej se pokadil o víkendu u našich a je to celé takové nějaké e-e ta očista, kam s ohovňousovanou plínkou... vyloženě obdivuju matky, co to mají každej den :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ssassi seš kóča Sandruš :slight_smile: fakt normálně přemýšlím že si nechám narůst vlasy a střihnout ofču.. zase :D :slight_smile: moc vám to sluší :slight_smile: Jakou máš dýlku šátku? já jsem koupila 5,3m.. teď scháním kratší, pro úvazy na bok.. chtěla bych Indio nebo Zaru :slight_smile: Ach :slight_smile: snad seženu.. :slight_smile:
5. pro 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno u nás se to rozhodilo příkrmama.. ale teď se to ustálilo.. No jsem zvědavá jak budem pokračovat.. někdy mi je líto, že je to takhle.. protože jí to tak šlo.. :slight_smile: i mě.. :slight_smile: a tý radosti když jsme to vychytaly.. no snad bude zase lépe.. :slight_smile:
5. pro 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno no že jsem okouzlující a úžasná samozřejmě vím. to ovšem nic nemění na tom, že jsem tlustá :grinning:

@dandelion a dáváš jí ty hračky předem? já když dám dítě na nočník a dám mu hračku až na něm, odchází. ale když dostane něco zajímavého (krabičku od nasivinu, lžičku nebo nabíječku) už na přebalováku, krásně se u uvolní, nechá s v klidu přenést nad umyvadlo, sprcháč nebo nočník a vyčurá se
5. pro 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ssassi no jo.. až nad nočníkem.. vidíš.. to mi asi uniklo taková důležitá informace :slight_smile:
5. pro 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi no každej máme něco :grinning: ale protože to je veřejná diskuse nebudu ti psát co já :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ssassi tlustá hubená.. já už jsem na to přestala nadávat.. protože jsem akorát já naštvaná na sebe že jsem líná :D :slight_smile: říkám si že za to nikdo jinej nemůže tak až chytnu energii tak to snad půjde dolů alespoň něco :D :slight_smile:
5. pro 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno a to by mě zrovna zajímalo :D
5. pro 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
mně taky:o))))
5. pro 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion já mám ten dydimos 5,2m.
jakej je ten úvaz na boku? upřímně - nikdy jsem to nezkoušela a nevím, jestli by to nebylo s 13kilovým děckem nepohodlný? ale asik zkusím, když to tu všichni chválíte
5. pro 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
na mateřské se opravdu blbne. omlouvám se za hrubky. :unamused:
5. pro 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssassi mě poslala Kačka (@katyxq) obrázky oskenovaný z knížky.. je to jakási smyčka.. strašně složitě se to šmodrchá :D ale mě to s tím 5,3m nejde.. proto chci kratší..
5. pro 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok :angry: ......jsem prase, jsem schopná sežrat dva talíře normálního jídla, zákusek a zapít ho ho čokoládou a za dvě hodiny už chodím co bych jako sežrala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale vážně jseš takovej jak o sobě smýšlíš a mluvíš a lidi, ženy obzvlášť - se svoji po generace snižovanou sebeúctou - by o sobě neměli říkat tlustej jak prase, vesnická husa, blbá nána, ošklivá jak noc,......kdyby pánbů chtěl abychom vypadali všichbi stejně a byli chytří stejně žili bychom v blitkách, kdybychom ovšem nevypadali jako já, to by bylo bájo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek