• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

9. dubna 2016 
vrrrrrrrrrrrrr :angry: :angry: :angry:
28. bře 2009 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
sisa nebud, lebo zacnem aj ja na teba :grinning:
28. bře 2009 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
bez :grinning: nastvali ma, tak vrcim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. bře 2009 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, my sme bezplienkovali skoro 5 mesiacov, teraz sa vobec nedari, ked dam R. na nocnik alebo nad umyvadlo, zacne spekulovat a je po tlaceni, zacne tlacit znovu az ked ho zabalim do plienky a hra sa... Cikanie obcas este zachytim po zobudeni. Viete mi poradit?
28. bře 2009 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
vrrrrrrrrrrrrrrrrr :angry: nejdem sa tam s nou hadat :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
28. bře 2009 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
no, som si precitala najprv tie komentare, ale poviem vam, ak nikto proste nechce pochopit, mozte mu davat aj zlate argumenty a pravdy a je to zbytocne..... potom take radsej necitat, bo clovek prebdie, cerveny v tvari, celu noc :grinning:
28. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
martina, mas pravdu, uz to musim vypnut, lebo ma dviha zo stolicky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. bře 2009 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
sisa ved si to nemozes takto pripustat.. to je ako s latkovanim, tiez sa na mna pozeraju ako na divnu a co.. :grinning: mam v pazi :wink:
28. bře 2009 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Kocky poradte prosim, som uz unavena z prania pokakanych plienok, predtym pokakal tak 1 plienku za 2 tyzdne, teraz 2-3 denne...
28. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
mouse ja neporadim, kakanicu este neviem chytat kedze ziadne signaly nie su.. len zrazu rany a je to v plienke :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
mouse, já taky moc poradit neumim, ale bora radívá:
změnit oblečení na co nejsnazší k bkm, aby se dítě neotrávilo už při svlíkání
změnit nádobu - zkusit místo nočníku záchod/vanu/umyvadlo
vyčkat a zkoušet fakt jen "zaručený momenty"
chvíli se na to vybodnout úplně a pak začít třeba jen těma zaruč.momentama (tak to, myslim, udělala lenkakt i sarik), prostě dát na chvíli voraz a zas to v klidu zkusit za pár dní....

víc mi nenapadá, já to tak intuitivně vypouštim už delší dobu :grinning: bane, ale fakt po 1 počůraný pleně jsem měla období,kdy jsem byla z propadu taková nervozní a teď už to zas beru, že se povede/nepovede a je to fuk....
(hm, tak píše sonulah, co dneska prala pos..... plenku s hovňousem od řepy a borůvek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

ad diskuze:
ale nějaká evicka7 se nás tam zastává, přece!!! :wink: :grinning: :grinning:
28. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
to solulah - tak to vybodnutí se bude asi dobrej nápad, jsem z toho na nervy, že se mi u naší malý nedaří už 4.den, akorát jednou káko, ale to jen proto, že to byla pořádná nálož, takže byly zvukový efekty :cry:
28. bře 2009 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ha-ha, a je to tu, moja dcera dnes cely den protestuje s zasadne cika do plienok! A to sme mali cca. dva tyzdne s jednou-dvomi plienkami denne!
Este mam taku otazocku, ci neviete co s tym: povie Kaka! (co moze znamenat aj cikat aj kakat), ale ked ju chcem posadit na serbel, strasne vrci a protestuje. Ked ju teda neposadim, aj tak sa pocika do plienky... alebo mi to oznamuje ked uz prave cika a len to proste nestihnem a preto protestuje, lebo jej uz vlastne netreba (to ma teraz osvietilo, ze toto moze byt dovod)?
28. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsme byly dva dny v brně. cesta tam 4 hodiny, 2x nočník, 2x plína (bohužel i jeden pokak), cesta zpátky 5 hodin, 4x nočník, 2x plína. celkem ale za cca 36 hodin 10 plín. to jako nic moc teda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. bře 2009 ve 23:26  • Odpověz  • To se mi líbí
listi, ake plienky si brala?
rozmyslam ako brat na nas zbeh do Bojnic - mam tiez nejak taku cestu ako Ty, tiez 2 dni tam. nemala som odvahu brat bavlnene. ale rada sa necham isnspirovat.... ;)

mouse, nechcem brat iluzie, ale bude horise :grinning:
u nas cca 20 plienok za 2 dni (A to sme tiez mali v 2 mesiacoch dobru uspesnost...)
na to kakanie: skusala si zacat az ked uz zacne naozaj tlacit??? u nas funguje posledne tiez iba toto, inak si to zastavi a dokaka potom.
tak ako radi sonula, ale musis sa zmierit s tym, ze uz to take dobre az do odplienkovania nebude... teraz je vsetko azaujimavesjie...
29. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
k tem bojkotum: nejvic to zhorsi to, ze je z toho mama smutna (ci nastvana atd atd atd)
u prvniho decka to bojkot protahlo na rok (tzn. ze jsem menila a menila)
u druheho mi doslo, ze i u toho prvniho to stalo za to. kdyz si srovnam, kolik pokakanych prdelek o pul seste rano jsem si usetrila diky tomu, ze jsem vytahla lavorek a pak jen otrela prdku, fakt to stalo za to.
takze jsem prehodnotila hodnoceni a bojkoty / propady a jina nehodova obdobi jsem nehodnotila negativne. proste jsou. diky za vse, co do jsme do te doby vychytali. usetrili jsme si opruzeniny, prirode usetrili atd.

jinak formulovano: nesrovnavat obdobi katastrof s obdobim, kdy bkm fungovalo na jednicku, ale s miminkem, ktere je non-stop balene do hnusek. Okamzite vymenena mokra plina (kalhoty) je daleko lepsi nez nekolik hodin v jednorazovce. no ne?
29. bře 2009 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
boro, jo, já to tak beru. navíc my nějaké megaúspěšné období nikdy neměly (jen teda s kakáním to bylo jeden čas hodně dobré, ale to bylo proto, že kakala ráno po probuzení).
29. bře 2009 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
viki, měla jsem normálně čtvercovky (kikko bambusové a IV) a vlňáky. brala jsem jich jen pár, protože jsem kupovala nové na bráně (další kikko bambus a vícevrstvé). tak když došly, tak jsem jí s klidem vrazila na prdku ty nové nevyprané. :grinning:
29. bře 2009 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
listi, ale to jste fakt dobre, ze vas to neomrzelo a ze jedete dal i bez megauspechu :slight_smile: (ono jich totiz neni az zas tak potreba, kazde vylucovani, ktere jde, tam kam ma, se pocita :slight_smile: )
29. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
listi, ako si to skladovala? machala si?
29. bře 2009 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
viki, byla jsem jen dva dny! normálně jsem ty plíny strčila do igelitky a hotovo. dneska doma vyprala.

boro, kdo jednou začne, už nemůže jinak. když vychytám polovinu čůrání za den, tak je to dobrý, ne? no a kakání chytáme, když kaká ráno. většinou to te´d máme tak, že kaká dvakrát denně - ráno (do nočníku), odpoledne nebo večer (do plíny). pokud se nevykaká ráno, je to většinou tak kolem poledne, ale málokdy to chytnu. někdy ji "přistihnu" při činu, když u toho funí, ale někdy nevím, kdy vůbec došlo na věc. třeba včera v brně u macika najednou kouknu do plíny a tam nálož, už řádně rozsezená. přitom se motala furt někde kolem mě a já vůbec nevím, kdy kakala. jsem prd bkm matka. :grinning:
29. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte... tak som zvedava, ako nam pojde bezplienkovanie s tretim :slight_smile: uz to asi nebudem brat tak vazne ako s druhym... s Vikim som od toho asi cakala prilis vela, tak som potom bola trochu sklamana z neuspechov... tak teraz uz som poucena... inak u Vikiho uz kakanie celkom dobre odchytavame, ale musim mu doniest nocnik k miestu, kde sa prave hra, pripadne pritom pozera rozpravku :unamused: a to sa mu potom nechce z nocniku ani po dokakani... cura si kludne do plienky (bohuzial hnusky), ale ked je bez plienky, tak sa vacsinou na zaciatku spamata a docura do nocnika... asi s latkovakmi by sme mali viac uspechov, ale nejak sa k nim neviem znovu odhodlat... odradza ma prave to pranie pripadnych hovienok, aj ked teda toho by uz teraz asi nebolo vela....

boro, ako almanach?
30. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky...
Maly ma 3 mesiace a tato BPM ma zaujala uz davnejsie, ale prakticky som nad tym nerozmyslala... Teraz sa to vsak zmenilo a zaujalo ma to viac... Mam ale obavy, ci uz nie je neskoro, kedze som citala, ze od toho 3. mesiaca je to tazsie...
30. bře 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
pensador, kludne zacni aj teraz, ja som sa o bkm dozvedela az ked mala Helenka pol roka a nabehli sme krasne :wink:
inak baby cafte, ja k vam teraz ani velmi nechodim, ale od jesene hadam zasa zacnem :wink:
30. bře 2009 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
pensa my sme zacali po 4. mesiaci a ide nam to zatial prekvapujuco v pohode.. :wink: krizy su, ale kedy by neboli
30. bře 2009 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
No, mna uz omrzelo stale mu utierat zadocek nejakymi tymi mokrymi obruskami a znova balit do bezvzdusnej hrubej plienky... Doteraz sme pouzivali jednorazovky, latkove mi ani nenapadlo pouzit... :grinning:
Ja si to vzdy tak stiahnem na seba a mna by urcite nebavilo byt cely den v plienke, kde ani pokozka nemoze dychat... Casu mame nastastie habadej, takze je ten spravny cas....
Len neviem, ci zistim, kedy sa mu chce... Zo zaciatku to pojde tazsie, ale nech..
A co v noci? Plienka len ako poistka?
30. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
pensa my pouzivame latkovky, cikat malu davam po zobudeni, po jedeni, pred a po prechadzke, sak sama uvidis, kedy malemu treba.. noc zatial zazdievam, lebo to by som sa nevyspala :sweat_smile:
30. bře 2009 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, tak my dnes nula bodov :frowning2: vzdy sa jej bud nechce, alebo ju rozbalim po funuse. akurat rano sa pekne vykakala a odvtedy mi len prdi do nocnicka :unamused:
30. bře 2009 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
sisa u nas sa 2dni nekakalo, dnes sme nejaki velice uspesni, ale vzdy poobede to uz ide do stratena, potom sa uz len vzpina nad lavorikom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2009 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
baby uz neviem presne komu dietko robilo to, ze nechcelo nocnik a kakanie vzdy islo do plienky, s ktorou sa niekam schovalo? tak sa chcem opytat ako to vtedy vyriesili??
mne presne to iste robi teraz syn, kym je vyzleceny a pytam sa ho ani pocut, akonahle dam plienku tak do nej nalozi
inak na nocnik si nevie zvyknut, do cinaku od urcitej doby nechce a sediet na nocniku proste nebude :rolling_eyes:
a najradsej vylucuje na stojaka :unamused:
30. bře 2009 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek