Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

ajkah
25. čer 2008

Ahoj holky, včera právě jsem po dlouhé době byla v Tescu. Koukala jsem na bio rajčata a asi 3x jsem si přečetla větu na štítku "vystavujte do 25.8. 2008" byla jsem z toho docela v šoku. Na co by tam ta věta byla napsána, přece se nedají vystavovat tak dlouho a ještě k tomu v bio kvalitě - bez chemie 😒 Co to asi znamená? Cena u nich nebyla a nevzala jsem je. Jinak jsem tam koupila olivy ve skle - byly hořké, tvrdé - no myslím, že ty obchoďákové bio výrobky nejsou tak kvalitní.

petka80
25. čer 2008

Holly, červenou čočku stačí vařit jen asi 15 minut a je hotová, tak třeba ti bude tím.

petka80
25. čer 2008

No já chodím hlavně do Sparu (máme ho hned vedle) a přijde mi ta jejich nabídka taková chudá.... Mají vlastně jen ty jejich bio výrobky, ale třeba od našich výrobců nic, to mě štve. Budu muset vyrazit jinam. Tak kupuju hlavně bio mléko od Olmy a občas nějaké ty jejich věci. A až začnu s příkrmama, tak bio zeleninu. Musím ale říct, že ta mi přeci jen přijde dost drahá, tak pro mě a manžela ji nekupuju 😅
Ale taky miluju DM, tam kupuju plno věcí a jsem ráda, že jste chválily ty jejich dětské kaše, budu tam muset ty dětské věci pořádně prozkoumat.......

Ajkah, s tím teda neporadím.... No to víš, malé obchůdky jsou určitě nejlepší............

holly1
26. čer 2008

petka80, a jakou má po uvaření barvu? Déle než 15 minut ji rozhodně nevařím, přidávám ji do polévky spolu se zeleninou, myslím, že ji vařím tak 10-12 minut. A jak ji připravuješ? Kromě té polévky nevím co s ní, i když jsem minulý týden v apetitu viděla nějakou pomazánku, to asi zkusím.

petraluk
26. čer 2008

Holky tady jsou recepty na pohanku - lámanku http://www.probio.cz/recepty/pohankova-lamanka.htm

JInak já to pro malýho vařim buď s jablkem na sladko nebo normálně se zeleninou a masem 😉

petka80
26. čer 2008

Holly, já tedy taky dělám jenom polívku. A abych řekla pravdu, tak si už nepamatuju, jakou to má barvu, protože kvůli Aničce jsem čočku nedělala už pěkně dlouho 😀
Ta pomazánka vypadá dobře, možná to už taky zkusím, A. už je přeci jen velká, tak snad ji bříško bolet nebude.....

petka80
26. čer 2008

Tu pohankovou lámanku jsem teda nikdy nedělala, ale vypadá to dobře. Petraluk, to se teda prostě jenom chvilku vaří ve vodě a je to hotový? A pak už se to jenom smíchá, s čím chci?

petraluk
26. čer 2008

Petka80 jj a je to super levný jídlo. Uvařila jsem půlku pytlíku a čuměla jsem jak to nabylo a malej to má na 12x Když si spočítáš kolik ten 1 pytlík stojí, tak se to fakt vyplatí. Nemusim to nijak mixovat nebo mačkat, malej kousky moc nemusí, ale tohle dlabe v pohodě, takže na přípravu je to taky bezpracný 🙂

Nejdřív jsem nevěděla s čím to dělat, ale když jsem pročítala ty recepty, tak je tam prostě nějaká zelenina a může se přidat i maso 🙂

chechta
autor
27. čer 2008

holly barvu má čočka asi takovou jak žlutej hrách -prostě tu červenou barvu to ztratí - já dělám pomazánku a prostě to občas někam přidám a je to výborný - dělám třeba kořeněnou rybu s rýží a luštěninama ta červená čočka se mi na tohle hodí nejvíc, nebo jsem ji třeba přidávala, když jsem pekla kuře a pod tím jesem měla rovnou brambory tak jsem tam přisypala i čočku a vytvořilo to takovej krásnej obal na těch bramborách a brambory byli takový krémový fakt ňamka

holky lkámanku jsem ještě nezkoušla ale určitě bych měla pak něco pro prcka vyzkoušet páč pohankový křupky jsou jeho nejoblíbenější i když já třeba pohanku moc nemusím a ty křupky mi vůbec nechutnaj, ale je dobře že Tedouškovi jo 😀 😀 😀 😀 😀

petka80
11. črc 2008

Holky, tak jste mě inspirovaly a koupila jsem pohanku.... To jsem teda zvědavá, co z toho vykouzlím 😀

Chtěla jsem se zeptat - máte někdo zkušenost s jáhlovými vločkami? Jak se z nich uvaří kaše?

chechta
autor
12. srp 2008

Petko pokud jsou instantní ta to jen nasypeš do vody, mléka a zamícháš - já s tím i zahušťuju polévky omáčky a podoběn - mám doma i kukuřičnou kaši a pohankovou a tím to zahušťuju a jesli myslíš jáhlový vločky takový jak třeba prodává alnatura v dm - tak ty jsem třeba používala jako zavářku do polévky a podobně 😀

holky tak nám tu postavili plus a už jsem byla nakupovat biobio a jsem docela překvapená cenou a i chutí - mnohem lepší než má třeba spar.

martan
22. srp 2008

Ahojky prosim nemate nejaky tip kde sehnat bio ovoce a zeleninu a maso nejlepe od nejakeho soukromnika nekde z farmy nemusi mit vylozene bio znacku ale rada bych odebirala dlouhodobe nemam nikoho v okoli z vesnice kdo by me zasoboval.

noelka
23. srp 2008

Ahoj martan,

zkus se podívat na tyto odkazy:
http://www.biospotrebitel.cz/page.php?&selected...
http://www.biospotrebitel.cz/page.php?&selected...

Já si na biospotřebiteli našla biofarmu Camphill (kdo nemá daleko do Českých Kopist blízko Litoměřic, vřele doporučuju) a jsme moc spokojení. Nedávno jsme tam nakoupili za 400,- a dostali jsme obrovskou přepravku plnou zeleniny (hodně věcí i navíc jako dárek na ochutnání) - mrkve, brambory, mangold, kukuřici, fazolové lusky, dýně Hokaido, brokolice, kedlubny, cukety, červenou řepu, cukrový meloun, pažitku, petržel atd.
Stačilo den předem poslat mail se seznamem, aby to stihli připravit.

Přeju úspěšný lov 😉

chechta
autor
21. lis 2008

Ahojda holky nějak to tu stojí 😀 😀 😀
nemohl by ste mi někdo poradit recept na ječnou kaši - na jedné bioochutnávce jsme ji s malým ochutnávali a moc nám chutnala, ale recept jsem si zapomněla nechat říct 😒

a.n.d.
19. únor 2009

Ahojky, je tu někdo z Brna ?? Potřebovala bych poradit, kde koupit Bio kuřecí prsíčka - všude josu jen kuřata - azavádím do příkrmu maso a nevím si rady ☹ A kdyby jsem nesehnala kuřecí prsíčka - myslíte, že by nevadilo hned začít kuřetem.... Děkuji moc za rady 🙂 Andrea

misicka455
6. bře 2009

No to by mě taky zajímalo kde se v Brně dá sehnat 😒

misicka455
14. bře 2009

Ječná kaše

Seznam ingrediencí:
125 g ječmene
1 chemicky neošetřený citrón
1 l vody
2 lžíce medu

Postup přípravy:
Ječmen dáme do hrnce, zalijeme vodou a necháme krátce přejít varem. Z citrónu poté ostrouháme polovinu kůry. Tekutinu odlijeme z hrnce, ječmen opět zalijeme vodou, přidáme citrónovou kůru a uvaříme doměka. Přebytečnou vodu slijeme a kaši osladíme medem.

krista
25. bře 2009

peppapig • 1d • Dnes v 11:31
Maminky, jakym vyrobkum davate prednost ve vasi domacnosti a proc?
Proc jste se rozhodli pro Bio potraviny pred ostatnimi vyrobky? Je Bio lepsi nez ...

caira
25. bře 2009

no peppa ja pouzivam neco organicke a neco ne... treba vajicka pouzivam jak organicke tak free range, ale nikdy ne bateriove, zeleninu dost organickou kvuli male, maso jak kdy, zalezi na cene,treba lososa kupuju "wild" a ne farm - je na nich znat ten rozdil v tuku, ten chovany na farme je pasik vypasenej proti divokemu 😀

ale jak rekla sisstin organicke kravy nikdo na pastve nebuzeruje 😀 😀 😀

romcatko
25. bře 2009

ahojky, chtěla bych se zeptat zda máte zkušenost, kde v Praze koupit čersvtvé - chalzené a ne mražené biokuře či jinou drbež? Koukal ajsem na biospotřebite, ale moc jsem tam nenašla.

gomanek
16. dub 2009

Ohledně bio vím o zajímavých stránkách, kde mají zajímavé články o bio výrobcích a i spoustu zajímavých receptů na zdravé a netradiční pokrmy. Jedná se o web http://www.mebio.cz/ 🙂

zizalka1
7. kvě 2009

Ahoj, musím tu propagovat stránku, na kterou jsem nedávno narazila. Jmenuje se www.bio-life.cz a jestli sháníte info o bio výrobcích, receptech, výživě, hubnutí...fakt super, tak se tam podívejte. Je tam strašně moc článků a píše je slečna, která vám ještě velmi ochotně se vším poradí.
zizalinka

tegga
13. dub 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, nevíte ěnkdo, kde se v Brně a okolí dá sehnat bio kuřecí maso?

lidiab
14. dub 2010

Bio kureci maji v Bille a take v Globusu

sedmitecka
14. dub 2010

holky, koho zajímá téma bio potravin, mrkněte také na www.probio.cz 😉

tegga
16. dub 2010

jé, já se právě v bille dívala, asi špatně, tak děkuju 🙂

sedmitecka
16. dub 2010

dost bohatou bio nabídku mají taky v Intersparu a na www.rozmaryna.cz

bajnokova
16. dub 2010

Ahojte já koupila bio paštiky ruzné příchutě houbová, pažitková, .fazolová atd... a jsou fakt dobrý 🙂