• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

28. května 2015 
Holky, já jsem taky zastnáncem zdravé výživy, ale praxe bohužel ještě znašně pokulhává za znalostí teorie :slight_smile: Ale nejím červené maso, snažím se omezovat i bílou mouku, miluju ryby a zeleninové saláty!!! :grinning: Biovýrobky budu kupovat, až budeme víc vydělávat, pořád se mi zdají hrozně drahé!
13. zář 2006 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marinko taky to u nás ještě není úplně tak žhavý - hlavně miláček - tomu je jedno co jí hlavně, že mu to chutná. :grinning:
Ale začla jsem u toho cukru a mouky.
Je to sice dražší, ale zatím jako dva takovou spotřebu nemáme - a pak když na to už budu zvyklá tak mi ani nepříjde kupovat něco míň kvalitního byť je to levnější - prostě se tomu budu muset přizpůsobit :wink:

Veru určitě ho vyzkoušej je fakt ňam ňam
13. zář 2006 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
chechto, manžílek na zdravou stravu taky není, on miluje maso - klobásky, řízky apod, ryby nemá rád vůbec :unamused: Ale někdy mně překvapí - teď třeba začal jíst vločky s mlékem k snídani a moc si to pochvaluje :wink:
13. zář 2006 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ten můj má rád zase zeleninu, ale vločky bych do něj nenarvala. Jedině bych ho musela krmit jak husu. :grinning:
13. zář 2006 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to ten můj sní všechno. Můžu dělat experimenyt a on všechno sní, ale jako, že by sám od sebe koukal jestli to má nějakej konzervant nebo ne nebo jestli tam je glutaman - to je mu celkem jedno - takže o stravu se starám já a když jsou doma bio výrobky tak vaří z toho :grinning: teda on moc nevaří, ale když už :grinning:
Brouček snídá klidně vločky a zeleninku má taky rád.
o ono mu totiž ani nic jiného nezbyde jsem totiž úplně strašná, ale kdyby mi někdy zkritizoval jídlo tipem ježiši to je hnusný co jsi to uvařila nebo tak nějak - jak to občas někde vídám - tak ví, že už bych m,u nikdy nic neuvařila a moh by se třeba pokrájet. Chápu, že to člověku někdy nechutná, ale prostě takový ty nimry co se v jídle vrtaj a nad vším ohrnujou nos bych asi hnala - říkám, že jsem v tomhle strašná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2006 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
chechta, nejsi strašná, naprosto tě chápu!! Já zuřím i když má manžílek jen mírnou připomínku, že by něco mohlo být lepší :slight_smile: A protože se bojí, že bych mu mohla přestat vařit úplně, tak už radši vůbec nekritizuje :slight_smile: To je super, že tvůj manžílek jí rád zeleninku a bio potraviny. Ten můj akorát občas koukne, kolik má co éček, ale když má na to chuť, tak to sní, i kdyby to mělo mít těch éček deset :slight_smile:
13. zář 2006 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marinko, přesně. :slight_smile: Mně stačí, když má připomínku typu: máma to dělá tak a tak. I když ji mám fakt ráda, tak tohle poslouchat nemusím. :angry:
13. zář 2006 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero - tak to bych zaručeně vylítla z kůže a byl by u nás určitě oheň na střeše.
Naštěstí mi tohle ještě nikdy neřekl :slight_smile: ťuk ťuk :grinning:
13. zář 2006 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to mam doma nastesti naopak - manza me podporuje a kriticky pripominky smeruje spis opacnym smerem :slight_smile:.jeho mamka je totiz klasik - knedliky, omacky a buchty :slight_smile:. toho se ode me asi manza nikdy nedocka :wink:
13. zář 2006 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si včera koupila ten kečup. Je fakt výborný. Jen nevím, jak dlouho vydrží otevřený. A taky jsem pěknej truhlík. Popletla jsem si ty dny slev na biovýrobky, takže jsem vyplázla plnou cenu. :angry: :grinning:
14. zář 2006 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Veru to se někdy stane, ale stojí za to, že??
Já ho mám v ledničce otevřený určitě asi 2 měsíce a pořád je dobrý - tak nevím někde tam je psaný za jak dlouho se má spotřebova
Já jdu do DM v sobotu tak se rozšoupnu :grinning:
14. zář 2006 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, spotřeba je až někdy v roce 2007, jen jsem přemýšlela, když tam nejsou žádný konzervanty, tak to asi tak dlouho nevydrží. Ale když říkáš, že minimálně 2 měsíce, tak to je pohoda. Plánuju tam zajít ještě zítra. :slight_smile:
14. zář 2006 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Veru, alemyslím, že tam je i napsané za jak dlouho po otevření se to má spotřebovat - do roku 2007 je to když to neotevřeš, alespoň si to myslím.
Já tam zajdu v sobotu
14. zář 2006 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky nevím jstli jsem to tu zmiňovala, ale jak je teď měsíc biopotravin tak jsou s tím spojené různé akce - třeba 29.9-30.9 je v Brně Biojarmark a 30.9 je v Náměšti nad oslavou a v Jihlavě je 7.10 - jinak více na www.mesicbiopotravin.cz
15. zář 2006 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, něco takovýho jsem taky četla v Jihlavských listech. :wink:
15. zář 2006 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj - tak sem nakoupila v dm, nechtejte vedet za kolik :slight_smile:, ale nastesti sleva sla zkombinovat jeste s vylepenou kartickou. tak mame zasobu kecupu,mlicka,dzusiku a testovin :sunglasses: . na bioakce sem taky koukala, ale u nas nic neni.., tak se snad casem polepsi.
16. zář 2006 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem taky včera něco nakupovla a taky kombinovala s katričkou takže nakonec to nevyšlo až tak draho, ale jelikož jsem tam nebyla sama tak jsme dost pospíchaly a jnestihla jsem si to úplně v klidu projít, ale něco mám :slight_smile:)
Já si nakoupila bujony, prášek do pečiva, vanilkový cukr, müsli atd..... bylo toho dost
yana a za kolik jsi nakoupila????
U nás taky nejsou žádné akce musím jet do Brna, ale to naštěstí není až tak strašná dálka :slight_smile:))
17. zář 2006 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chechto, to se mas, ze mas brno blizko, ja se tam dostanu tak jednou za pul roku... jinak sem nakoupila asi tak za 800 (uz po sleve :sweat_smile: ). dneska sem delala k obedu cizrnu na paprice podle biokucharky a fakt se moc povedla - rikame tomu vegetarianska slepice na paprice :grinning: . s polentou nemela chybu - nam!
17. zář 2006 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, hoďte sem pár receptíků na zdravou kuchyni - já mám doma pohanku a nějak nevím co s tím :wink:
18. zář 2006 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Yani a od kud jsi?? Jo je to fakt jak slepice na paprice, ale bez slepice :grinning: a taky jsem k tomu dělala polentu bylo to moc dobré. Jinak já nakoupila asi za 400 po slevě, ale to jen proto, že spoustu věcí mám doma tak jsemje nekupovala :wink:

Peti pokud budu mít odpoledne čas tak sem nějakej receptík na pohanku hodím - já osobně jsem dělala pohanku jen párkrát a vždycky jsem si něco vymyslela sama - klidně bych ti to napsala jenže jelikož si to nepíšu tak si to nepamatuju a pokaždé vymýšlím něco nového :grinning:
19. zář 2006 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem byla ve zdravé výživě a koupila jsem si samé mňamky - sojový jogurt, sojové paštiky, špaldové tyčinky, banány v jogurtu.. Hrozně mi to všechno chutná!
19. zář 2006 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
cechta - jsem z rokycan, takze brno je tak trochu z ruky... a v dm ta utrata je po sleve - ale mela sem karticku, takze 40 % :confused: . sem asi biomaniak :grinning:
peta - zkus treba dat pohanku misto ryze, vyhoda je, ze se rychle vari. ja ji nekdy i necham jen prejit varem, zabalim do rucniku, dam do periny a za 15 min uz to je. dobra je zapecena se zeleninou (muze byt mrazena), chce to ale ochutit (pouzivam ochucovadlo Würzel). dobry je taky do horky nastrouhat balkansky syr a pridat cibulku osmazenou s anglickou slaninou - jestli se ti zeleninova verze zda moc extremni :slight_smile:. ja pohanku prave hodne delam jako prilohu. je z ni dobra i kase (z lamanky).jime ji hodne s fazolovym gulasem (kterej skvele umi manzel a je to jeho tajemstvi :slight_smile:) anebo s tofu "rychločínou". :slight_smile:
19. zář 2006 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
chechta - promin, zpackala sem ti prezdivku :sweat_smile: ... taky porad experimentuju a manzel me kritizuje za to, ze to nikdy nenapisu, kdyby si to jako nahodou chtel uvarit, kdybych nebyla doma :wink: .
19. zář 2006 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem se naštvala, když jsem zašla do naturalu. Koupila jsem si tam nějaký kukuřičný křupky v jogurtové polevě a doma jsem pak zjistila, že ta poleva obsahuje taky nějaký škodlivý éčko. :frowning2:
20. zář 2006 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vero, to tě plně chápu koupila jsem si v zdravé výživě bylinkový ocet a má tam glutaman sodný tak až tam půjdu příště tak se paní zeptám jestli o tom ví, protože to by tam vůbec neměla mít
20. zář 2006 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
yana jo to manžílek si touvařit třeba nechce, ale já bych to někdy ráda zopakovala, ale nakonec uvařím něco jiného. Já i když vařím podle receptru tak kouzlím - většinou to nakonec je úplně něco jiného než původně mělo být, ale hlavně, že je to dobrý :grinning:
Jinak cojsem pohanku dělala naposled tak jsem ji uvařila se spoustou bylinek a pak jsem ji dávala zapéct tuším, že s rýží a nějakou zeleninou a možná i se sýrem, ale bylo to strašně dobrý :wink:
20. zář 2006 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
vero - a ses si jista, ze je to "ecko" skodlivy? eckama se totiz oznacuje treba i skrob a podobny neskodny veci... chce to si zjistit podle cisla i nazev - nejlip cesky, protoze obcas nejak strasne vedecky pojmenujou i obycejnou vec. kdyz si treba prectes slozeni prirodni kosmetiky (ale opravdu prirodni jako treba weleda, logona, lavera apod.) tak taky z ty latiny neveris vlastnim ocim a pochybujes jestli je to vubec priroda...
chechto - glutaman by v prirodnim octu byt nemel... brala bych stejne vsechny "bioprodejny" trochu s rezervou, protoze u nas tam prodavaj treba i normalni zvykacky s aspartamem a spoustu tech "zdravych cerealii" typu fitness od nestle a spol, takze i tam je lepsi si vybirat...
20. zář 2006 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yana, já mám doma seznam éček a tyhle éčka byly rakovinotvorný. :confounded:
A včera jsem v Delvitě narazila na Bio koutek. Vzala jsem si nakládanou kukuřici a nějakou fazolovou paštičku, tak v nejbližší době ozkouším, jak chutnají. :slight_smile:
21. zář 2006 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
yana neměl by tám být to máš pravdu včera jsem zrovna v té prodejně byla a říkala jsem paní jestli to ví a ona, že jo a že už ten ocet nebude znovu objednávat a bohužel to zjistila až to vybalila - oni ji to vůbec neřekli, že to tam není. Včera jsem kupovala nějakou rostlinou smetanu a taky jsou tam 3 éčka, tak jsem se na to hned ptala a paní mi říkala, že se koukala a že to nejsou škodlivý éčka a jestli chci, že tam má ten seznam a že mi to ukáže - nekoukala jsem se teda na něj, ale paní je solidní tak ji věřím.
Ještě k těm zdravejm výživám ono přesně jak píšeš jsou zdravé výživy kde mají různé protejnové nápoje a atd. u nás jsou tyhle prodejny taky, ale tam já vůbec nechodím - já chodím právě do jedné kde jsou fakt jen dobré výrobky, ale smaozřejmě, že se člověk musí koukat na složení, protože se může stát třeba jako s tím octem.
Jinak včera jsem byla v delvitě a zjistila jsem, že delvita nabízí i své bio produkty to by mě zajímalo jestli je to taky tak kvalitní a jestli na to mají nějaký ten certifikát kvality
21. zář 2006 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a máte nějaké zkušenosti se zelenými potravinami - zelený (mladý) ječmen atd.?
21. zář 2006 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek