Bio výrobky. Snažíme se jíst zdravěji

chechta
6. zář 2006

Ahojte holky, chtěla bych vědět jestli je tu někdo stejně ulítlej jak já. Poslední dobou se snažím kupovat bio výrobky, případně potraviny bez umělých konzervantů, barviv, glutamanu atd..
Snažím se jíst zdravěji - něříkám, že se mi to vždy daří, ale alespoň některé výrobky jako třeba bílou mouku jsem zcela vyměnila, za celozrnou a to stejně s cukrem ten mám jen přírodní s melasou nebo třtinový.
chtěla bych taky, aby mé děti neměli problém s obezitou a různými neduhy dnešní doby a chtěla bych jim už od mládí vštěpovat jak správně a hlavně zdravě jíst - jste na tom někdo jako já?? 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
chechta
autor
28. črc 2007

Gedren to plně chápu - docela nedávno jsme se tu na toto téma bavili a na trhu moc bio kuřecího není. Ty jsi tuším z Prahy takže by jsi mohl anakupovat v Albiu, ale aby tě nepoložila cena . O stránku nazpět tam píše cmelinka ceny tak se tam jukni.

No já jsem nedávno koupila v Albertovi nějaké Vodňanské kuře, které je tuším z volného chovu a hlavně je krmené kukuřicí - takže by nemělo být nějak "rychlené" kvantou hormonu - kg vychází asi na 90kč ( tu cenu nevím jistě) a je to opravdu rozdíl - není teda bio, ale rozhodně ta kvalita masa je tam oproti těm běžně prodávaným znát 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
6. srp 2007

Holky, da se diteti dat kuzleci nebo husi maso? To mame u nasich z domaciho chovu a co vim, tak nase maminka zviratka nicim nerychli 🙂

aknela75
6. srp 2007

Tiki kuřecí ano, ale husí je asi tmavé těžké maso. To bych prckovi raději nedávala. Kuřecí je ale v pohodě. A ještě je dobré ho vařit bez kůže, protože kůže obsahuje fůru škodivin. Ale nechci dělat chytrou, možná to víš.

tiki
6. srp 2007

No, mne se ta husa taky moc nezdala. Ale ja se ptala na kuzleci 😉 - ja teda skopovy moc nemusim, ale kdyz je to uplne super mlade kuzlatko "jenom kojene" 😲 😲 😲

aknela75
6. srp 2007

Tak to promiň, čtu ve spěchu. To snad ano. Ale jaký druh masa to je, to nevím. Zkus to zjistit z netu, třeba tam něco najdeš. S tím ale nemám vůbec žádný zkušenosti.

aknela75
6. srp 2007

Tak jsem to našla na netu, je to prý lehce stravitelný maso a vláknina ještě není zbytnělá, tak to pro prcka asi půjde. Je to něco jako telecí maso a to je taky pro dětičky vhodné. Já sem neumím dát tu adresu, kde jsem to našla. A mám docela práci, takže jen takhle v krátkosti.

tiki
6. srp 2007

Aknela, diky moc 🙂

chechta
autor
8. srp 2007

tiki - já myslím, že ses trošku spletla skopové je zase ovce 😉 - to jen pro upřesnění - jinak to kůzlecí jsem nikdy neměla - jenom mlíčko od koz 😉

listicka77
14. srp 2007

Nevěděla jsem, kam svůj blbý dotaz dát, tak s ním jdu sem...
Normálně si kupuju (pokud se ostnu v nějakém hyper) bio jogurty od Olmy, popř. v Plusu ty jejich (vyrábí je taky Olma). Pokud jdu jen do naší blbé sámošky, tak obyčejné od Olmy. Nedávno jsem si ale v nějakém záchvatu koupila tu slavnou Activii od Danone. A hrozně mě překvapilo, že ten jogurt vůbec není kyselý, ba dokonce je skoro sladký. Dle složení normální standardní jogurt, o cukru ani slovo. Přijde mi to fakt divné... Myslíte, že tam přidávají cukr, aby to ženským zblblým reklamou víc chutnalo? Nebo je nějak málo "zakysaný"? Ale to je asi blbost ne? Jogurt snad vzniká nějakým standardním postupem a nemůže být nějak "víc" nebo "míň" jogurtový??? Co si o tom myslíte? Máte s activií zkušenost? 😕

hanulee
15. srp 2007

Listicko, ja jsem si nedavno Activii koupila a byla jsem taky prekvapena, ze neni kysely. Moc mi teda nechutnala a pripadla mi, ze ma takovou umelou chut. Jestli do toho pridavaji cukr nebo co, to nevim... Moje mamka si ji ale kupuje pravidelne a nemuze si ji vynachvalit.. tak nevim.. 😒 Samotnou by me zajimalo, jak to s Activii je..

musko
15. srp 2007

Klasická Activia nie je sladká, ale robia aj Activiu - myslím pohlazení? s takým bledomodrým prúžkom a tá je prisladená. my synovi kupujeme tú klas. Activiu alebo Zvolenské jogurty - tie boli výborné stále a držia si tradíciu...

listicka77
15. srp 2007

Musko: Já mám na mysli tu normální. Tak ne že by byla přímo sladká, ale prostě není kyselá jako ostatní bílé jogurty. Je mi to podezřelé a vrtá mi to hlavou. Asi se na to můžu vykašlat, protože budu nadále kupovat bio jogurty od Olmy, ale nemám ráda "nevysvětlitelné" záhady... 😠

androna
15. srp 2007

listicko ja si myslim ze tam je iba obycajna jogurtova kultura a jogurty co su s bifido acidophillus su kyslejsie.ale neviem ci sa nemylim.je to iba moj nazor.ked si kupujem biely jogurt tak zasadne s bifido acidophillus.kupujeme hollandiu.

chechta
autor
16. srp 2007

listicko tak to jsi mě teda překvapila - to budu muset vyzkoušet. Já když už si kupuju akctiviu tak jedině citrónovou, ale s bílou nemám zkušenosti - taky miluju bílé od olmy v biokvalitě. 😉

jmisa
16. srp 2007

Na BIO od Olmy se mi něco nelíbilo, ale už nevím co, myslím, že tam bylo nějaký zahušťovadlo (škrob nebo něco takovýho) a to prostě v jogurtu nechci.

jinak třeba BIO mléko od Olmy mi moc chutná.

Jogurty Activia mi moc nejedou, maj divnou chuť. Nejradši mám klasika selský jogurt se zráním v kelímku a nebo jihočeský jogurt ve skleničce. Nejsou sice BIO ale zase nemaj přídavky.

noelka
16. srp 2007

Jmisa, tak to jsme na tom stejně - nejvíc mi chutnají bílé jogurty od Holandie nebo kozí od St Pierre (snad se to píše takhle) - ten je i bio 🙂

jmisa
16. srp 2007

Noelka, ty kozí si občas taky koupím v BIO prodejně.

jmisa
16. srp 2007

Nechce se mi to číst celé, takže jen co se týká mě.
Pracuju v centru Prahy a často chodím do Truhlářské do BIO prodejny. Kupuju jejich chleba, už ani nejsem schopná pozřít normální chleba z obchodu. Vůbec mám ráda všechno jejich pečivo i to sladké.

Kupuju v BIO prodejnách BIO müsli, BIO vločky atd. Zkoušela jsem i BIO müsli od Emco, ale to je nesrovnatelný, takže ho nakonec sežrala psice.

Mám ráda různorodost rýží, co tam nabízí. Těstoviny celozrné mi moc nejedou, takže kupuju běžné semolinové těstoviny.

Kupuju jejich kořenící směsi, neboť tam nejsou ty přídavky jako v komerčních produktech. Taky kupuju jejich sojovky atd.

Cukr používám také třtinový, kupuju tam i různá semínka a sušené ovoce.

V běžném obchodě čtu etikety, nekoupím jogurt, kde je škrob a jiná zahušťovadla, to stejný u různých kefírových mlík. Snažím se eliminovat to škodlivé, ikdyž to vždycky nejde. Ale pokud existuje přijatelná náhražka, tak hurá do ní.

Co se týče masa - částečně máme ze zdroje - rodiče - vepřové, králičí, slepice a někdy i hovězí, jehněčí. Takže maso prostě kupovat musím. Raděj kupuju krůtí než kuřecí, protože to fakt není co to bývalo a hodně kupuju ryby, ikdyž i v tomhle ohledu by mohl nastat problém, nedělám si iluze o kvalitě produkce ryb. Když narazím na akci BIO hovězího, tak ho koupím, ale jinak bysme si to nemohli dovolit finančně.

Snažím se přistupovat "přírodně" i k léčení zdravotních neduhů, takže preferuju bylinky, homeopatika.

listicka77
16. srp 2007

Je pravda, že v bio jogurtech od Olmy je škrob. Ale proč jsou asi jogurty Hollandia tak husté??? Tam je toho mnohem víc... (teda doufám, že si to teď nepletu s Meggle, já je fakt nekupuju...).
Ty kozí St. Piere jsou super. Taky občas kupuju nějaké kozí ve zdravé výživě, ale ty jsou vždycky hned pryč.

jmisa
17. srp 2007

Listicka v Hollandii není škrob žádný 😉
Je tam větší procento tuku, taky se tam používá jiný způsob zrání.

listicka77
17. srp 2007

Aha, tak si to asi fakt pletu s Meggle. V jednom z nich je rozhodně něco. Ale myslím, že ne škrob, ale želatina. Se podívám příště v nějakém hyper (ale vzhledem k tomu, že jsme byli v hyper předvčírem, tak to bude tak za čtvrt roku nejdřív... 😀)

jmisa
17. srp 2007

No meggle nevím, ale Hollandie je čistá, to vím stopro.

noelka
17. srp 2007

Ahojky, jj Hollandia je bez jakýchkoliv přídavků - proto jsme ji začali kupovat. Je tedy selský, takže má vyšší obsah tuku (min. 3,5). Na obalu má vyloženě uvedeno, že je vhodný pro bezlepkovou dietu. Jinak ze složení: mléko, mléčná bílkovina, živá jogurtová kultura, probiotická kultura Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus. Jogurtová složka neobsahuje žádné stabilizátory.Mírné uvolňování syrovátky není na závadu. Obsahuje nejméně 100 milionů živých mikroorganismů v 1 g.

Jinak bílý výborně pomáhá, když jsou problémy se stolicí (aktuální u těhotných) - ráno před snídaní na lačno) - nebo jsem pak pila domácí kefír z takové mléčné houby - ale o tom jsem tu už psala... 😉

jmisa
18. srp 2007

No já ho používám i při gynekologických problémech, natáhnu do stříkačky a na noc vstříknu do pochvy. Třeba při koupáních v bazénu nebo užívání ATB je to super a hlavně podstatně levnější než ty komerční produkty, které obsahují to samé.

noelka
18. srp 2007

jj, o tom už jsem taky slyšela - naštěstí ho takto používat nemusím - ale je skvělé, že to pomáhá 😉

chechta
autor
19. srp 2007

Holky jo Holandia je čistá, ale pouze bílá - pokud už si koupíte ochucenou ta ten škrob obsahuje 😉

Liszticka od ST. Piere - jsem ještě nic neměla, protže je to neskutečně drahý - u nás ve zdravý výživě prodávají produkty s Bio farmy z Ratibořic - takže když jdu do kozího produktu tak kupuju toto - mají takový modrobílý pruhovaný obaly.

listicka77
19. srp 2007

Jó, modrobílý pruhovaný obaly... ty kupuju taky. Ale u nás je mají jednou za 14 dní a jsou vždycky hned pryč. Jogurt stojí 17 Kč. Ty St. Piere si nepamatuju, kupovala jsem je jen jednou někde v hyper, ale mám pocit, že nějak moc drahé nebyly. Zato sýry, ty jsou drahé všechny... ☹

jmisa
19. srp 2007

Chechta, tak ovocný nevim, to je fakt, to já vůbec nekupuju.