Blinkání 3x za sebou po kojení

terka2018
13. dub 2018

Ahoj maminky,

Mam doma 1tydenniho chlapecka, je uzasny, akorat se stava, ze ho chci dat odrihnout, ale rovnou si ublikne. Pak treba vice krat za sebou. Kojim ted casteji, nekdy i po hodine hodine a pul, prijde mi, ze nema dobre spaní a v posledni dobe se mi ho taky po papani nedari uspinkat.
Nejake rady, cim by to tedy mohlo byt?

Dekuji ))🙂

priefi
13. dub 2018

@terka2018 koj az po 2h, kratsi intervaly nedelaji dobrotu. Pak je jeste otazka, co jis, zda dodrzujes dietu bez alergenu a nadymavych veci.
Pokud problemy budou i pri dodrzovani diety a intervalu, muze se jednat o reflux, nebo abkm (alergie na mleko a vyrobky z nej). Konzultuj s dr.v poradne 😉

kocvarovas
13. dub 2018

Já nevím, ale všude říkají, že miminko má dostat tehdy, kdy má hlad a nesledovat hodiny.. Aby ti pak neubylo mlíko..Jde o to, jestli se opravdu hlásí o kojení a nebo mu chybí něco jinýho.. S ublinkávánim mám zkušenost takovou, že malá se vždy nalohnila, co mohla a když jsem jí dala odříhnout, kolikrát to nebylo jen ublinknutí, ale bylo nahozený všechno.. Nicméně přibírala krásně, takze jsem to neřešila a s postupem času se to spravilo.. Chlapeček je ještě prťáček a nezná míru, ale určitě ji časem najde.. Hodně štěstí tobě i miminku.

misa1106
13. dub 2018

Zaprvé se to lehce řekne - koj po 3 hodinách -, alw asi málokdo nechá miminko plakat hlady. Zadruhé je malinký a potřebuje často jíst. A zatřetí kašli na sledování hodin a koj na požádání. Blinkání je normální, syn blinká od narození klidně i 2 hodiny po jídle. Některé děti to prostě tak mají. Až teď (bude mu 6 měsíců) se to trošku lepší a neblinká tolik. Takže pokud ti miminko nehubne a prospívá, nějaké blinkání neřeš. Je to sice otrava, pořád prát a prát, ale věř mi, mléko je ještě ok, až budeš drhnout ze všeho fleky od mrkvičky, to je teprve radost. Dělám to xkrat denne :D

blackhole
13. dub 2018

Syn blinkal až doposud, t.j. do ukončeného 9. měsíce, kdy už sedí a obchází nábytek. Nejhorší to samozřejmě bylo, dokud ležel na břiše. Od začátku prospívá hezky, v 8 měsících měl lehce přes 10kg.

garalela
30. dub 2018

Ahoj, ublinknuti je u miminek běžné, řekni to ale doktorce v poradně. Pokud by ti ale miminko regulérně zvracelo během krátké doby po sobe, že se několikrát za sebou nadavi a hodí šavli jako dospělý,jela bych u týdenního i na pohotovost kvůli ztrátě tekutin. Ublinknuti kdy je to třeba skvrna do velikosti pěsti je ok

terka2018
autor
30. dub 2018

@garalela ahojky uz mame skoro mesic a ano, ublibkavani je bezne 😀uz ublinkavame mene, umime i pekne odrihavat, hold sme trochu blinkaci 😀😊