Budit novorozence v noci na UM?

11. říj 2022

Dobrý den,

Mám doma 5ti denní miminko. Od začátku jsme na UM a přibírá hezky. Po porodu zhubnul z 3830g na 3360g a po par dnech má už přes 3500g. Zatím malého budim i v noci co 3 hodiny, ale problém je, že potom několik hodin je schopný plakat kvůli bříška. Ani jeden z nás nespi (ja tedy za dva dny naspala asi 2.5 hodiny). Tak nevím jestli ho nechat spát a čekat jestli se probudí nebo stále budit. Přes den vypije klidně i 90ml a minimálně vypije 40-50ml. Pije 6x- 7x denně v noci2x někdy 3x.

Děkuji za rady 🙂

saarunka
11. říj 2022

Nebudila bych. Malá se mi od narození budila sama ze zvyku co 3 hodiny na mleko.. ale v porodnici jsem ji teda musela budit. Pokud bude mit hlad ,urcite se vzbudi sam😁

autor
11. říj 2022

@saarunka v porodnici jsem taky právě budila a pak jsme nespali ani jeden a doma to pokračuje a jelikož už mám starší dceru, tak bych se ráda trošičku vyspala jinak nejde fungovat 😄

lucka662006
11. říj 2022

Ahoj, nebudit. Nech to na přírodě, pokud přibírá, tak už bych tedy vůbec nebudila, vyspat se potřebuješ Ty i miminko 🙂 Přes den vypije dost, není nutné novorozence budit. Nechala bych spinkat cca 6 až 8 hodin, pokud spí, je to v pohodě. Zdravé miminko si o jídlo řekne, neboj 🙂

barulina
11. říj 2022

Nikdy jsem své děti nebudila

kiluau
11. říj 2022

Nikdy v životě bych mimino nebudila 😅

te_reza
11. říj 2022

Já jsem budila, protože nepřibírala. Když jsem chtěla přestat budit, budila se už sama. Jestli po um brečí, sedí mu?

autor
11. říj 2022

@te_reza máme UM teprve chvíli. On nebreči po každém krmeni. Přes den vůbec. Jen v noci když ho nakrmim tak je schopny plakat i 2 hodiny po probuzení. Tak nevím jestli to není částečně i tím, že budit prostě nechce.

novamamina
11. říj 2022

Tyo tak to bych ho fakt nebudila. Evidentně se mu buzení nelíbí 😁

prezdivka
11. říj 2022

Nebudila bych.

jako_mala_holka
11. říj 2022

Odmítla jsem budit v porodnici a nebudila jsem ani doma. Dcera byla také od narození na UM a všechno bylo v pořádku. Byla schopná si "říct" sama

fouskovi
11. říj 2022

Nebudit když bude mít hlad tak se samo vzbudí

emillyhk
11. říj 2022

Syn nepřibíral, takže jsem budila. Ne po třech hodinách, ale asi po čtyřech. Jemu to bylo celkem jedno, zhruba za půl hodiny znovu spal, mezitím neplakal, takže asi žádný problém nebyl. Nepřibíral nám teda dlouho, takže jsem měla budit ještě asi po měsíci. To už bylo naprd pro oba, takže jakmile začal nějak normálně přibírat, už jsem nebudila a nechala to na něm.

janinasm
11. říj 2022

Už má nad tři kila,takže už bych nebudila. Až bude mít hlad,řekne si.

cilkat
12. říj 2022

Syn byl kojený (a s podobnými váhami)... když mě v porodnici nutili budit dítě na kojení (abych se prý rozkojila), tak malej prostě řval a pít nechtěl. Když jsme ho doma nechala spát, byl klid, vyspali sjem se oba a neuškodilo to ani přibírání a ni kojení.
Přes 3 kg je dítě fakt docela dost silné a nemělo by mít problém si o jídlo říct samo, pokud nemá třeba těžkou žloutenku nebo tak...

kubesovaadelka
12. říj 2022

Nebudila bych, když přibírá. Ono si miminko řekne že má hlad. Já jsem budila v porodnici a první den doma, pak jsem přestala a spinkala tak o hodinu dvě max dýl stejně jen, takže jsem se trochu prospal. K tomu bolení a pláči mi v Nemocnici řekli že to trvá než si trávicí systém zvykne, trvá to třeba i ty 3 měsíce, třeba ho v noci trápí i koliky l. Trávicí systém teprve po narození dozrává takže věřím že je to náročný, před půl rokem jsem si tím taky prošla ale ono si to sedne❤️❤️

autor
12. říj 2022

Děkuji moc za odpovědi 🙂. Nechala jsem si posunuty budík kdyby se neprobral abych mu kdyžtak to mléko dala aspoň jedno, ale vzbudil se sál co 3 hodiny jako hodinky 😄. Ale i tak jsem se aspoň poradně vyspala 🥹.

mata2hari
12. říj 2022

Měly jsme to s dcerou stejně..od porodnice prakticky jen na UM a nikdy jsem nebudila.. budila se sama mezi 3. a 4. ráno...obvykle usnula dobře,někdy taky ne 🤷🏻‍♀️ Ale kdybych budila,lepší by to určitě nebylo 😁