Bydlíme u přítelových rodičů, dcera je závislá na babi

babusku
9. led 2016

Ahoj vsem,pisu kuli tomu,ze bydlime ted docasne u pritelovych rodicu s rocni dcerkou,nez dostavime nas baracek,cca do roka.Problem je v tom,ze dcera je jakoby zavisla na babe.Kdyz je doma,nechce k nikomu jit,ani ke mne,nakrmit ji,nebo prebalit,obleknout,nebo cokoliv je hruza,zacne se vztekat a kricet a brecet,ze chce k ni.Kdyz sme samy dve doma,je uzasna,hrame si,je hodnoucka,proste si to uzivame,ale kdyz se otevrou dvere a uvidi babicku,je jako vymenena,zacne kricet,vztekat se,proste zlobit,babicku i nekdy mlati,ale i tak se na ni porad lepi.Hrozne mi to vadi,nevim co s tim delat,mate nektera s tim zkusenost?Dekuji za nejake odezvy..

blahova_andrea
9. led 2016

@babusku zní to tedy hrozně, mě by z toho bylo děsně smutno. já teda tento problém neměla a nemám...zatím. nás ale to dočasné spolubydlení čeká až příští rok, tak kdo ví co mě čeká 😅 ☹ každopádně já si budu trvat na určení rolí matka - babička, je potřeba to nastavit dospělím i dětem, aby nedocházela zbytečně ke vměšování a aby děti neměly zmatky. myslím, že by sis měla promluvit hlavně v klidu v dobrém s tchýní...jak to vnímá ona, co s tím vy dvě hodláte dělat, jak se k tomu budete stavět. je potřeba, aby vy dvě jste byli za jedno, sárince to nějak nastavíte a ona to časem přijme. i babička musí být ta, co bude trvat na tom, ať jde malá za tebou, že tohle bude dělat maminka a za ní ať přijde potom a budou spolu dělat něco jiného. pokud ti babi bude házet klacky pod nohy, tak s tou situací nic nenaděláš ani kdyby ses pozlatila a skákala po hlavě 😅 takže začni u tchýně...kafíčko...dortíček...a v klidu to probrat. přeji moc a moc štěstí!

elvira
9. led 2016

Myslím, že to je období - takových podobných ještě bude! Mladý měl období, kdy chtěl být jen se mnou - nechtěl jít ani za tatínkem. Pak se to otočilo a chtěl být pořád s ním - my jsme do toho neměli namontované prarodiče, protože ti nejeví zájem.
Chápu, že je ti to líto - to by mi přišlo taky, ale v zájmu udržení relativně dobrých vztahů bych to nehrotila. Za rok budete bydlet sami a budeš ráda, když ti bába občas pohlídá.

babusku
autor
10. led 2016

Teda,moc dekuji,moc ste mi poradili obe,opravdu.Moc si toho vazim.Urcite to proberu s babickou a asi si to i moc beru.Je fakt,ze tem detem se porad meni to obdobi.Budu se snazit to dat do klidu,dekuji Vam

paaola
11. led 2016

@babusku My máme manželovo rodiče vedle ve vchodě a chodíme k nim každý den. Navíc jsou u nich často i děti manželovo sestry, které malej taky naprosto miluje. Takže odejít od babičky je často horor. Nechce jít a brečí. Je to občas na palici, ale beru to tak, že prostě babičku a bratránka se sestřenicí má rád a je mu s nimi dobře. Takže to nijak neřeším. Je tedy pravda, že doma je pak v pohodě. Tak držím palce, ať toto období přečkáte v co největší pohodě 😉

babusku
autor
11. led 2016

Uz sem si o tom promluvila s babickou,tak sme se shodli,ze nebude malou brat na ruce pokazde,kdyz se k ni dcerka natahne.A zatim to funguje,mala sice byla nejdriv zarazena,necekala za baba ji nebude nekdy chtit,ale ted jde ke me vic v klidu,sice jeste trosku pofnukava,kdyz ji vemu treba prebalit,nebo neco,ale pak je v klidu.Ja nad tim i hodne premyslela a prisla sem nato,teda si to aspon myslim,ze to bude i tim to dcerkino chovani,ze s babickou si uziva vice legrace,ja se hodne s dcerkou hraju,ale mam i povinnosti pres den,jelikoz nam tatinek maka denno denne do vecera,jako je vareni,uklid,prani,luxovani,do toho venceni pejska atd atd.Dyt to znate.Takze nemam vzdycky ten cas jako babicka na blbiny s ni,ktere ona tak miluje.Tak snad to bude lepsi,uz tady nejak prezijeme a zachvili budeme ve svem.A o babicku zas tak nejak nepride,jelikoz budem bydlet od sebe asi cca 10 minut pesky...Diky vsem