14měsíční dcera ke mně nechce, když je s babou

babusku
18. únor 2016

Ahoj všem, mám takovej problém ,už hledam pomoc. Mám 14 měsíční dceru, bydlime asi na rok zatím u pritelovych rodičů. Máme dobré vztahy mezi sebou, akorát problém je, že přes den, když sem sama s dcerou doma, je dcera úžasná, ukazkove dítě. Hrajeme se, je hodná, posloucha, no proste paráda. Jenomže jakmile pride odpoledne domu babička, pritelova máma je jako vymenena Zacne hodne zlobit, vztekat se, mlati všude kolem. Prostě hruza A to z niceho nic. Nejhorsi je, že se začne lepit na babicku a me odstrkuje, nemůžu na ni ani sahnout. Prebalit obliknout, nebo ja nevim najist ,proste cokoliv ,nechce ke me ani za nic. Já nevim proc. Ja sem na ni hodná, tak spravne prisna někdy, když zlobi, prostě nechapu duvod, proc je ke me doslova hnusna, kdyz je s babou. Ale i nikoho jineho, když je s nim se takhle nechova, jenom u babicky .Ani u me mamy, druhy babicky, je uplne v pohode .Hodne me to trapi, dnes uz sem brecela .I teď kdyz tady sedim a pisu je s babou a nezajimam ji, nemuzu ani projit kolem, aby se nevztekala .Nevim co delat. Proboha, dyť ma teprve 14 mesicu a uz se takhle chová. Co mám dělat, poraďte mi prosím někdo. Děkuji. ..

lv
18. únor 2016

nedělala bych nic, nedávala najevo, že mi to vadí /určitá forma manipulace s maminkou?/. Ani bych do toho nějak nezasahovala, pokud s tím babička souhlasí /že ji tedy nakrmí, přebalí ona/, případně využila času jinak jít něco zařídit, ven, nakoupit, uvařit, co já vím..u nás je to naopak, babičku snese /a to si vyžijí krásně společně, hrají, malují, blbnou, zpívají, mazlí../ jen když nejsem já /nebo muž/ doma - jinak posílá babičku pryč, nenechá na sebe sáhnout, pusu dát, pomoci - NE máma mi dá napít, obleče, svleče, cokoliv..případně táta..já to připisuji tomu, že babička vždy přišla hlídat, když já jsem odcházela /lékaři atp./.

mandala
18. únor 2016

Chápu, že tě to mrzí, zvlášt při prvním dítěti, ale snaž se přes to přenést, já si tohle zažila u všech tří. Nehledej v tom žádné složitosti, prostě má babičku ráda, neznamená to, že tebe ne. A víš jak to u nás dopadlo ? Všechny děti postupně otočily a staly se z nich takoví mamáci, že pak na ně nesměl šáhnout nikdo jiný než já - zrovna zažívám se synem. A ještě jedno pravidlo jsem pochopila - když jsme spolu sami, je to zlatíčko / teda většinou 😀 /, jakmile někdo přijde, začne trestat, vztekat se, neposlouchat..., prostě jakmile jsou dvě autority, a jedna z nich je máma, nedělá to dobrotu. Já věřím, že i u vás se vše otočí, je to jenom jejich nějaké hloupé období 😉

libara
18. únor 2016

Můj syn měl taky takové období....když jsem šla nakoupit a potom jsem ťukala...plakal a povídal babičce...neotvírej, nepouštěj jí sem. Já řvala za dveřma jak želva a vyčítala si, co dělám špatně. Přitom na mě vysel jak mohl. Babička byla ale skvělá hračka. Možná i proto, že to byla moje maminka jsem to nechávala být. Všechno přešlo a ani to moc dlouho netrvalo. Vydržte a bude líp 🙂

lv
18. únor 2016

@mandala asi máš pravdu, s těmi dvěma autoritami, ale dělá to jen manželově mamince, mojí ne..a dědům ani jednomu..
@libara u nás to tedy trvá do teď a to má 3 a 3/4..

svetlus_pepca
18. únor 2016

Já myslím, že je jedno, jestli je to babička, dědeček, tatínek... Prostě zkouší, co jí kde projde 😉 Neřeš to. A určitě ne před dcerkou. Malý tohle dělal taky. Třeba jsme několikrát od mých rodičů odjížděli s pláčem. Prostě od babičky a dědy nechtěl. Pak měl zase období, kdy chtěl furt tatínka. A běda, když byl tatínek v práci - já byla pak po celém dni zralá na prášky. A teď?? "Máma, máma" 😀 Uvidíš, zase se to otočí 🙂 A jak bylo psáno výš. Dvě autority = dítě na ránu 😀

skotskaa
19. únor 2016

Možná jde malý spíš o to, že když jsi kolem, tak babička věnuje pozornost i Tobě. Ty jsi pro malou nejdůležitější na světě, ale když přijde babča, tak ji chce na tu krátkou dobu celou pro sebe, nerozptylovanou 🙂

babusku
autor
19. únor 2016

Děkuji Vám všem ,moc mi to pomohlo ,co ste mi odpověděli. Už mi je líp. I sem vyspala včerejšek. Malá na zatím ok, trošku zlobí, v ramci normy. My byly totiž ještě včera ráno ma očkování Priorix, do ručičky a sestřička byla docela drsna a rychla na nás. Takže sme museli na malou použít násilí, aby drzela ruku na jehlu a moje máma mi řekla, že i to může byt důvod, proč byla včera až asi nejvíc zlá na mě, že sem ji jakoby dovolila, aby ji bylo ublizeno. Pry, když sme byly se segrou male a treba šla s náma k zubari, nebo tak, tak sme ji mlatili, vztekali se na ní a nechtěli byt u ní. Prý ji to taky hodně trapilo,ale ze to bude dobrý, že prostě máma je máma. Je fakt, že když malá třeba upadne, nebo chce spat, nebo něco ji prostě je, nechce ani k babičce jenom ke mě.Snad to bude dobrý, musím si promluvit a babičkou, protože, mám pocit, že byla z toho taky včera rozhozena, videla jak mi je a nechci any si myslela, že mi třeba vadi, že jde furt malá k ní. To ne, to ja sem zato šťastná, že je na malou hodná a malá ji ma ráda. Ja takovou babicku neměla, ta byla na nás hodně tvrdá. Jina škola no. Ale mám někdy pocit, asi už blbnu, že dcera je někdy, no napisu to takto, ze je "vychcana ".Vi, že babicka je hodně na mekko, že ji u ní vždycky vsechno projde. Ona třeba hodně mlati babicku, kdyz se vzteka, a ona si to nechá. Sama mi jednou řekla, že je to její jediná vnučka a že na ní nikdy ani hlas nezvedne ani nic. A tak je. To děda, to je jiná, ten ji klidně okrikne i da přes ruku, když mlati, nebo haze schvalne jidlo zem. Ani u mě a svého táty si to nedovoli.

mandala
19. únor 2016

@babusku Je dobře, že to neobracíš proti babi a bereš to tak sportovně, já věřím, že z toho opravdu vyroste. Na druhou stranu by asi opravdu neuškodilo, kdyby babička byla trochu tvrdší, ale já vím, jak to je u nás. S našima se vidíme tak jednou za měsíc a mamka by se pro ně taky rozkrájela. Když je to jednou za čas, tak to snesu, ale bydlet s nimi, tak to by asi nedělalo dobrotu 😉

babusku
autor
19. únor 2016

Me vždycky říká přítel, že chování hodně asi ovlivňuje dcerino i to, že tady teď musíme všichni bydlet pohromade. Naštěstí to vypadá tak, že už letos na podzim budeme mit barak hotovej. Ja mám pritelovy rodiče moc ráda jsou fajn lidi, ale byt ve sve a jako ženská už mi prostě chybí moje domácnost. Budeme sice od sebe bydlet asi 10 minut pěšky, ale sem zato ráda, aspoň vim, že když bude třeba, tak nám malou pohlidaj. Zachvili ja babička doma, tak sem zvědavá, ale je fakt, že asi vyuziju jinak ten čas, když dcera chce být s babcou. Pujdu na prochazku třeba s nasi fenkou, nebo za kamaratkou nějakoua ne se trapit tím, proč je tak to a proč ono. Děkuji Vám moc.

lv
19. únor 2016

@babusku ale to, že babička se nechá plácnout, že toleruje házení jídla a nikdo jiný ne, příliš dobré není, dítě potřebuje pravidla a hranice (jakkoliv volné, to je na vás, ale mantinely dávají dítěti pocit bezpečí).

babusku
autor
19. únor 2016

To je fakt ..Teta mi ale řekla, že ne, že ona i sve syny vychovávala tzv. free, bez jakýchkoliv pravidel,takže u malé to jinak prý nebude. Ja sem jiná, sem milující, ale umím být i durazna, až prisna. Dcera to vnima a je poslušná pak. Nemám potřebu ji nijak fyzicky trestat.Nemám ráda totiž rozmazlene deti a už když sem malou čekala, tak sem se zaprisahala, že ona taky nebude. Akorát babička nám to kousek kazí občas, ale zadna tragédie to není. To už prostě patří k babickam. Priklad, ja třeba nechci a nedavam žádnou čokoládu dceri. Akor když nam lezou pořád zoubky. Vystačí si s ovocem a semtam kukuricnymi ochucenymi trubickami. Ale babi ji na tajno dává pořád něco coko, ci koblihu, ci Milku atd. Nebo ja ji naucila, ze nesmi otevírat nikde supliky a pride babi domu a otevře suplik a malý ukazuje treba ruzne barevné lzice a naberacky a podobně .Jenomže tím, jak mají rodiče starší nabytek, tak si za ty léta nastradali docela dost veci, a vsechno mají po suplicich, jak treba leky, nože ,nářadí atd. Takže mi zase nějakou dobu trvalo to dcerku odnaucit. Nebo dcera vi,ze nesmi hladit cizi pejsky,protoze,ne vsichni maji v lasce deti a babi s ni jde ven a chytne ji za ruku a necha ji hladit kazdeho pejska ven,Takže v tehlech věcech máme takove menší rozpory. Ja se snazim dceru jenom chranit a vychovavat a babi mi to nekdy nechtene nabourava.Ja myslim,ze by sme meli reagovat na situace vsichni stejne,protoze pak ma dcera v hlave zmatek a nechape a nevi,co smi a co ne.

magdadunajova
3. led 2017

Ahoj, mam to same s dcerkou. Ma 14 mesicu a posledni dobou je hrozne fixovana na tatinka. Jakmile tatinek odejde, treba jen na zachod tak mala v okamziku zacne hysterycky brecet, a bouchat do dveri, i pres to ze ja jsem vedle a chci ji utulit, a vysvetluji ze tata za chvilku bude zpet. Ty posledni dny nejak uz jsem to nezvladala, a vcera uz jsem se rozbrecela ze asi me nema rada. Kdyz jsem s ni sama tak to nejak jde, obcas kouka na dvere a ukazuje ze tatinek neni, ale vetsinou se ani nevzpomene.
I kdyz Vase prispevky me trochu uklidnily tak stejne me to mrzi a doufam ze brzy to prejde.