Časté buzení 8měsíčního miminka, čím to je?

sanousek
23. říj 2014

Ahoj holky. 🙂 Brzy nám bude 8 měsíců. Se spánkem jsme měly vždy problém,ale spíš ve dne,kdy malá nedolázala spát víc než půl hodiny a jelikož je už od malička přes denstrašně uňamčená,vzteklá a nevyhraje si sama,energii jsem sbírala v noci,kdy se budila jen na mlíčko a to 2krát za noc,jinak spinkala pěkně. Před týdnem se vše změnilo a malá se v noci často budí,samozřejmě s řevem,tak za ní jdu,dám jí dudlík a za 5 minut se to opakuje znovu. Budí se skoro každou hodinu. Mlíčko nechce,hlad nemá,dám jí čaj,jenže za chvilku řve zas. Mívala vždy zlé sny,ale vzbudila se max 1krát za noc,já jí dala dudlíka a byl klid,ovšem teď je to extrém. Ráno se budím nevyspaná a unavená a to mě čeká celodenní kolotoč,takže nálada je taky na bodu mrazu. Na tohle fakt nemám nervy. 😒 Jak jste to zvládaly vy holky? Máte podobné zkušenosti? Čím to může být? Jen mi prosím neraďte,že si ji mám dát k sobě do postele,toho já zastáncem nejsem. 😉 Děkuji za každou odpověď.

marecekavendulka
23. říj 2014

@sanousek ale milá maminko,ono nic jiného než dát dětátko k sobě nepomuže.. podle toho,co píšeš,chce tvoje dítě víc kontaktu.

marecekavendulka
23. říj 2014

@sanousek jinak: nerostou í zuby? nemá moc tmu(světlo?) není jí zima nebo horko? nebyla ted někdy očkovaná? toto všechno muže také souviset.

sanousek
autor
23. říj 2014

@marecekavendulka Zuby sice ještě nemáme,ale už tolikrát jsem si myslela,že rostou a nic. Na tmu je zvyklá,usíná při ní odmalička,teplotu má taky stálou. A hlavně,nebudí se úplně. Vždy řve ze spaní a málokdy se probudí úplně. Jo a spí ve svém vlastním pokojíčku,již od 5.měsíce a od začátku jí to vyhovovalo. U nás v posteli by stejně neusla,potřebuje klid,i přes den.

marecekavendulka
23. říj 2014

@sanousek já myslím,že se bojí..to co platilo v 5.měsíci nemusí platit ted.děti se mění s tím,jak dozrává jejich osobnost. pokud spí ve svém pokojíčku od tak malého věku,je to sakra brzo. zkus přehodnotit své stanovisko.nejde přece o to,aby sis uhájila svoje,ale o to,abyste se všichni vyspali. Když to nepujde,tak to nepujde,tak se holt vrátí do svého a bude se řešit dál,jak zlepšit její spánek.Co říkáš? 🙂

sanousek
autor
23. říj 2014

@marecekavendulka Já si nemyslím,že je to brzo na svůj pokojíček. Zkusili jsme to tak brzo na radu druhých maminek a spalo se jí tam opravdu líp. Nemyslím,že v tomhle je problém. Do postýlky jde vždy s úsměvem a pokud nezhasnu,tak si tam hraje a povídá si. A tma je pro ni signálem,že má jít spinkat a do minuty spí. A kdyby jí to vadilo,tak by se budila a bděla,ale ona se budí a zároveň ještě spí. A ráno se teda budí pěkně,bez řevu a nechá ještě maminku půl hoďky dospat a hraje si a brouká si. 😀 Děkuji za názor,ale opravdu si myslím,že tímhle to nebude. 😉 I když,člověk je omylný...

marecekavendulka
23. říj 2014

@sanousek tak to prober s někým zkušeným,třeba s pediatrou. Já jsem velice kontaktní rodič,naše první dítko spalo s námi do 4 let,pak střídavě ve své posteli a s námi..dokonce i když jsem byla podruhé těhotná,byl u nás nasáčkovaný 😀 ted je mu 5,5 a teprv začal spát ve svém pokoji,Maličkou máme v posteli od příjezdu z porodnice,. Takže v tomto se neshodnem,ale snad to brzo vyřešíte 🙂 😉

sanousek
autor
23. říj 2014

@marecekavendulka Ano,ano,je mi jasné,že jsme na tom každá jinak. Já jsem totiž pravý opak. Chci,aby malá byla co nejvíc samostatná a mám ráda i svůj klid. 🙂 Ale děkuji za radu. 😉

marecekavendulka
23. říj 2014

není zač,jen pokud dovolíš-nic nevnucuji,jen je to pohled z druhé strany barikády 😀 : https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani/ ahoj

gwennie
23. říj 2014

@sanousek Jak dlouho uz tohle trva? Ja moc zastancem spolecneho spani nejsem, jestli ji na to naucis, bude to vyzadovat dlouhe roky, a pokud ti to vylozene nevyhovuje, jak nekterym maminkam (coz se mi u tebe zda, ze ne), tak do toho fakt nejdi... Deti tohle, co popisujes, opravdu casto delaji kvuli zubum. Ty je jeste nevidis - ale prave v tom je problem, vetsinou zuby boli nejvic nez se prorezou - tedy dokud nejdou videt. Muzes si to odzkouset tak, ze ji treba jednou na noc zkusis dat nurofen - pokud bude noc trosku lepsi, pak to byly zuby (nurofen ztlumil bolest). Nekdy se ale takhle deti muzou budit z jakehosi nevysvetlitelneho duvodu - napr. nase dcera do 6m spala dobre, pak chytla rotavira, a nasledovaly 2 mesice, kdy se budila presne jak popisujes - proste co hodinu, aniz by vlastne cokoliv chtela....

sanousek
autor
23. říj 2014

@gwennie Trvá to jen pár dní. Možná to opravdu ty zoubky budou,manžel to taky pořád říká. Jenže já ji Nurofen nechci dávat zbytečně,teplotku zatím taky nemá. Nevíš,jak dlouho se mohou zoubky prořezávat? No a stím společným spaním mám jasno. Já od začátku nepatřím rozhodně mezi ty maminky,co musejí mít dítě 24hod u sebe a potřebuji mít i čas na sebe a na manžela,takže do postele ji fakt nedám. 😉 Ani by to nedělalo dobrotu,ona by tak neusnula,vím to. Ježiši snad to u nás není taky Rotavirem,ale to by měla teploty,ne?

gwennie
23. říj 2014

@sanousek No to ne, rotavirus se rozhodně projevuje jinak 😀 Ja jsem tim myslela,ze jakmile sevylecila z rotaviru, nechtela pak dlouho spat. Zoubky...no zalezi,kolik jich leze zrovna... nekdy to je otazka paru dni, nekdy 2 tydnu.... Jeste me napada, neni treba po ockovani?? To dela taky casto "bordel"...

sanousek
autor
24. říj 2014

@gwennie Hurááá,tak jsou to ty zoubky!!! Včera večer jsme jeden nahmatali,teda já,takže mi taťka dá na šaty. 😀 Taaak se mi ulevilo... Ale stejně děkuji za rady. 😉

gwennie
24. říj 2014

@sanousek No, to vas ted par mesicu obcas bude trochu zlobit... Male zrovna lezou stolicky, to je taky obcas sranda, napr. vcera v noci jsme usli az 4:30 :-/

sanousek
autor
24. říj 2014

@gwennie Proboha,no to se teda máme na co těšit. 😒