Časté noční buzení 15ti měsíčního dítěte. Co s tím?

antlen
10. pro 2010

ahoj, mám 15měs. chlapečka, který se tak cca od 1 v noci neustále dokola opakovaně budí. Začně kňourat, my vstaneme, položíme, přikryjeme a hned usne. Ale za půl hodiny se to opakuje znovu, a takhle až do rána, když se ve čtvrt na 6 vzbudí, dál spát nechce, ale je ukňouraný, mne si očička a je evidentně nevyspalý. Máte někdo podobné zkušenosti nebo radu, co s tím? moc děkuji.

neu.sona
10. pro 2010

Ahojky, my máme-měli jsme něco podobného. Taky se takhle občas budí, kňourá a tak. Teď mu rostly dvě stoličky poslední vzádu, tak jsem to přičítala tomu. Taky se budil občas nočmíni běsy, nebo když toho hodně přes den zažil a nějak mu to nešlo vstřebat. Teď už je to o hodně lepší, ale zas nechce teď usínat sám a to předtím usínal. Takže se to asi mění, vydrž, ono se to zlepší. Pokud není nějaký nemocný nebo tak, tak to asi opravdu bude něco podobného jako zoubky, běsy atd.

pajinka29
10. pro 2010

Ahojky, my máme 19 měsíců, ale to, co ty popisuješ moc dobře známe a občas ještě zažíváme. Byli jsme z toho vždycky na nervy a začlo nám to taky tak kolem 14-15 m. a taky tak od jedné hodiny do rána a budil se třeba už v pět a přitom na něm bylo vidět, že je totální mrtvolka. Ale můžu tě uklidnit, že to je vždy jen otázka času..jak to vždycky na nějakou dobu přišlo, tak to pak samo bez našich jakýchkoliv zásahů odešlo. Nejdřív jsme si mysleli, že to na nás zkouší, že třeba chce spát s námi nebo tak. Ale nakonec po několika takových epizodách a pozorováních a dumáních🙂 jsme přišli na to, že to bylo většinou zubama. Prostě se mu pod dásničkama posunovaly a za nějaký čas, co už spinkal zase klidně, vždycky vylezly. Tuším, že to byly stoličky a špičáky, které nám rostou ted. A taky jsme zpozorovali, že tohle dělá, když má ten den moc zážitků-takže, když u nás byly babičky na návštěvě, nebo jsme byli cvičit. Ale opravdu to vždy je otázka maximálně dvou týdnů v kuse a pak je zase třeba tři týdny klid.

pajinka29
10. pro 2010

koukám, máme stejný názor s @neu.sona , tak na tom asi něco bude pravdy 😀

benjik
10. pro 2010

Taky občas zažíváme a většinou jsou to noční můry. Nebo ted v zimním čase žízen díky topení.

antlen
autor
10. pro 2010

moc děkuju za reakce, už jsem z toho fakt zoufalá. Trošku mě děsí to, že už to trvá cca půl roku, vždy pár nocí v pohodě a jinak většina hrozných. a dávali jste něco na ty zoubky nebo jste to nechali být?

pajinka29
10. pro 2010

@antlen Nojo, holt zuby rostou s přestávkama do dvou let☹ Musíme to vydržet. Když už se to nedalo, tak jsem dala nurofen sirup, většinou tak kolem té jedné hodiny, jak se vzbudil a do půl hodiny zabral a do rána už potom spal líp. Když jsem hodávala už před spaním, tak to bylo k ničemu, protože stejně do těch 12 spal a zbytečně se tím tak zkrátila ta účinnost. Aněkdy na chvilkové zklidněné calgel, ale u nás to teda moc nezabíralo

antlen
autor
10. pro 2010

@pajinka29 no, tak já asi dělám chybu a včera jsem mu ho dala před spaním a je fakt, že první část noci spí dobře i bez paralenu a pak to začne. tak zkusím tohle. snad nám to aspoň trošku zabere, nebo skončím v bohnicích ☹

pajinka29
10. pro 2010

@antlen no právě, on je spánek sám o sobě nejkvalitnější do té 24hod, takže spí tvrdě a ty zuby tak nevnímá. Takže je to zbytečné plýtvání 6hodinového účinku nurofenu..zkuste to a uvidíte. ne, že by to zabíralo tutově a spal jak špalek do rána, ale určitě ta noc byla lepší. A taky jsem si posunula postýlku k mé posteli, abych nemusela vstávat a jen skrz šprušle prostrčím ruku, pohladím nebo ho hladím po zádech a to ho někdy taky ukonejšilo a já aspon mohla ležet...protože jinak bych byla přes den uplně mrtvá...

antlen
autor
10. pro 2010

@pajinka29 postýlku u postele máme a pokud začne kňourat, tak ho máme hned při ruce. i jsem přemýšlela nad tím, že ho prostě nechám vybrečet, ale nemůžu, protože mám dvojčata a holčička spí klidně a v pohodě a akorát by ji to probudilo.

pajinka29
10. pro 2010

@antlen tak ono hlavně to vybrečení nepomáhá...nebo aspon nám nepomohlo...taky jsem to zkusila, ale bylo to ještě horší...a když ho něco bolí, tak taková věc stejně nemůže pomoct, že...to už bylo jen z mého zoufalství🙂 dvojčata, páni, tak to klobouk dolů..to nemám ani co radit...

antlen
autor
10. pro 2010

@pajinka29 jojo tak, vybrečení fakt nepomáhá, bylo to o dost horší. No, dneska pokud zase po půlnoci začne, tak mu dám ten paralen a uvidíme. Před měsícem jsme se zbavili dudlíku, protože jsem si myslela, že se budí často kvůli tomu, že mu vypadne a on ho nemůže najít. Pár nocí opět klid a pak to zas začlo. I jsem přemýšlela, že bych mu ho na noc zase dala, uklidnil se tím vždycky, ale když jsme se ho pracně zbavili...

pajinka29
10. pro 2010

@antlen my taky dali před měsícem dudl pryč a jak píšeš, mám pocit zlepšení ve spánku...dřív totiž spal tak, jak ty píšeš a to ještě třeba v kuse od 3-5 hod nespal vůůůůbec. To ted nějak odpadlo. Dudlík bych zpět nedávala. Byl by to zbytečný krok zpět...u nás stejně dudlík nepomáhal a byly noci, kdy s ním spal naprosto příšerně. Spíš bez něho spí opravdu lépe.

pajinka29
10. pro 2010

@pajinka29 jo a ejště jak píšeš, nevím, jestli na bolest obecně a dokonce na bolest zubů právě není lepší ten nurofen sirup pro děti. Nám zabírá líp, než paralen čípky..ty dávám jen na snížení horečky...ale jinak nurofen na bolístky zabírá parádně...a taky je v příbalovém letáku uvedeno, že je vhodný na bolest při růstu zubů

pajinka29
10. pro 2010

@antlen jo a ejště jak píšeš, nevím, jestli na bolest obecně a dokonce na bolest zubů právě není lepší ten nurofen sirup pro děti. Nám zabírá líp, než paralen čípky..ty dávám jen na snížení horečky...ale jinak nurofen na bolístky zabírá parádně...a taky je v příbalovém letáku uvedeno, že je vhodný na bolest při růstu zubů

antlen
autor
10. pro 2010

@pajinka29 dobře, pořídím Nurofen. My zatím používaly paralen. Je fakt, že mu asi lezou stoličky, jedna už je venku. Nechce se mi do něj zbytečně cpát prášky, ale bohužel jsem už totálně bezradná 🙄

pajinka29
13. pro 2010

@antlen Ahoj, tak jaké byly noci? Pomohlo něco? My teď spíme taky špatně. Navíc z usínání udělal skoro 50min proces, když jsme s ním byli v místnosti, tak pořád dělal blbiny, tak jsme se včera s manželem už naštvali a řekli si, že budem tvrďáci a zkusíme použít tu metodu kontrolovaného pláče. Sice vydržel 50min fnukat, ale bylo vyloženě vidět, že se spíš vzteká, než že by měl bez nás strach a nakonec usnul. Vždycky jsme za ním tak po dvou třech min přišli a položili atd...takže časově výsledek stejný, jako když usímal s náma, ale oufám, že se to postupně bude zkracovat-...ale hlavně jsme nepřišli o nervy🙂)tak snad to vydržíme už takhle pořád. Jo, s tím cpaním prášků, taky to tak vnímám...nedávám mu je ráda...ale někdy se taky člověk potřebuje vyspat a mimčo koneckonců taky...

antlen
autor
13. pro 2010

@pajinka29 ahoj, tak se to zlepšilo, zničehonic 🙂 ale holčička má teď vysoké teploty, tak zas se budí ona, ale i tak podstatně míň, než chlapeček 🙂 Holčička má už tři dny 39, včera jsme byli na pohotovosti a řekli nám, že to je ze zubů, ale jdu dneska radši ještě k naší praktické, doktorka na pohotovosti byla totiž moooc příjemná 😠

pajinka29
13. pro 2010

@antlen Týjo, takové vysoké teploty ze zubů? Tak to jsme nezažili, resp. něco kolem 39, ale jen jeden den, když jsme to měli ze zubů. To musí být náročné. Asi je to i náturou, nebo pohlavím? Přijde mi, že všichni známí, co mají holčičky si chválí, jak jim krásně spinkají a ti, co mají chlapečky jsou vyřízení...tak já všem říkám, že jestli se někdy zadaří druhé mimčo, tak at je to holka 😀

antlen
autor
13. pro 2010

@pajinka29 tak jsme byli u doktorky a opravdu to nejsou horečky ze zubů, ale angína. Doktorka na pohotovosti to včera nepoznala 😠 tak tak, všechny mé kamarádky, co mají holčičky, tak spinkají dobře a chlapečci špatně, holt je to s těma chlapama těžký už od začátku 😉

pajinka29
14. pro 2010

@antlen To snad není možné, že to nepoznala...bože...tak aspoň, že ty máš kombinaci obou pohlaví. To my se asi holčičky nikdy nedočkáme, v manželově rodině jsou snad jen samí chlapi, on pochází ze tří sourozenců -kluků a má čtyři bratrance🙂 Tak holt budem "trpět" i u druhého 😒

kackaaaa
15. pro 2010

Prosím o radu - máme stejný problém, jen mojí prďolce je 11 měsíců. Každou noc se pravidelně vzbudí v 23,30 a začne hrozně brečet. Spinká sama v pokojíčku, začne brečet ještě víc a má úplný "záchvat" brečení. Dožaduje se vyzvednutí z postýlky. Když ji vezmu, začne mi usínat v náručí, když ji chci ať bdící či spící dát do postýlky, probudí se a začne nanovo. Takhle to vydrží třeba i hodinu. Když už jsem to ale nevydržela a nechala ji vybrečet, zpravidla po 5 minutách brečení usne. A toto se opakuje ve 2, ve 3 - někdy častěji někdy méně. Už to trvá měsíc. Pora´dte, mám nechat vybrečet (usíná do pár minut)? Je mi ji moc líto, ale obě se musíme vyspat... Ještě doplnuji, že usíná v postýlce, sedím u ní, povídám pohádku a do 10ti minut sama usne...

minnie77
27. bře 2012

@antlen Já si myslím, že je to individuální, že to nebude jen klukama. Znám spoustu holek, které si takhle vyžadují pozornost a v noci nespí, příklad moje neteř. Moje švagrová už půl roku nespí- od půlnoci do rána se budí co hodinu, už je z toho vyřízená. Nicméně nám třeba zas na snížení horečky a na bolest nejlépe zabírá Nurofen - do 2 let jsem používala jen čípky, teď už musím sirup. Takže každé dítě reaguje jinak na každý lék.