Časté noční buzení. Co s tím? Dát kaši nebo UM na noc?

makkki
18. pro 2019

Ahoj holky. Mam 4 mesicni holcicku ktera je plne kojena. Posledni tyden se mi v noci budi po dvou hodinach nekdy po hodine a kruci ji v brisku. Vcera jsne byly na kontrole u mudr ale nic mi na to nerekla.. rekla jen ze ji mam zacit davat zeleninu. Ta ji ale preci nezasyti a neni to brzy? Myslels jsem ze se zacina kasi na noc s zelenina az tak od 5.mesice. Poradite mi prosim nektera co mam delat s tim castym buzenim? Mam zkusit dat vecer pred kojenim kasi nebo ji dat UM na noc? Je mi ji lito jestli ma chudinka hlad :( kojim porad z obou prsu, pres den je v pohode, ale vecer uz ji to asi nestaci. Dekuji 🙂

kuttu
18. pro 2019

@makkki Jestli pribyva hlad nemá,u nas to bylo stejné taky jsem kojila velmi casto v noci...a zacanala jsem zeleninou k obedu kolem 5 - 6 měsíce,kase jsou na noc těžké...ale tak kazde dite to má jinak,me malá kase nejí do ted...ty nemlecne jsou dobré az s ovocem a ty mléčné jsou sladkej elent...prostě je to takove obdobi,asi te neuklidnim,ale u nas je to obcas v noci i ted v 15 mesicich ze se budí a hlady to určitě není

makkki
autor
18. pro 2019

@kuttu dekuju za odpoved 🙂 pribrala jen 400 g za mesic..ale vyrostla o 3 cm..doktorka rikala ze je to ok tak snad 🙂

pe_tu_ss_ka
18. pro 2019

@makkki kolem 4 měsíce a pak ještě v nějakých týdnech si děti prochází růstovým spruntem.. Malého jsem během toho kojila denně klidně 17x.. Prostě jak chtěl.. Vždy s eto po pár dnech ustálilo.. Jinak s normálním jídlem bych počkala na ukončeny 6 měsíc.. Do té doby plně kojene dítě nic jiného nepotřebuje.. A hlavně ne kaši na noc, zatěžuje trávení, a místo kvalitního spánku musí tělo vydat energii na trávení. Kaše je fajn k snídani, ale tu bych zařadila až na konci, co bude mít nejdřív asi měsíc oběd (až se postupně dostane na asi 200g) zeleniny, pak zeleniny s masem, po té jsem zařadila jednu svačinu a zase dokud se nedostal na 200g, tak jsem další jídlo nepřidala, až měl tři plná jídla po 200g, tak teprve pak začala dostavat i snídani.. A určitě bych v začátcích prvně kojila. A pak nabídla na ochutnání zeleninu.. Malý pak měl později nejdřív jídlo a pak se dopucnul prsem.

zuzita15
18. pro 2019

@makkki ach jo, zase ty zastarale nazory. Takze: plne kojene dite se proste nekdy budi castejc, treba ani ne hladem, chce se pomazlit, pritulit, je to naprosto normalni a spis s tim nelze nic udelat. Zacinat i kojeneho ditete s prikrmem ve 4m je brzy, stejne jako v 5m. Zacina se nejdriv! v 6m a to jen v pripade, ze dite jevi o jidlo zajem. Zacina se obedem, aby tu tuhou stravu, ktera je pro travici system nova, stihlo telicko stravit a nemelo v noci problem. Kasi na noc se rozhodne nezacina, dokonce se s ni ani nekonci, kase na noc se proste nedava. Jestli ma dostatecny pocet pocuranych plen (min 6 za den), tak hlady netrpi. Kojene deti pribiraji skokove, takze jeden mesic treba nepriberou nic a druhy treba kilo. Vydrzet, zadna jina rada neexistuje.

puhelin
18. pro 2019

Take mam 4mesicni miminko. Stejne jako jeho starsi segra se mi po 3. mesici zacal v noci budit. Do te doby spal celou noc bez probuzeni (cca 9 hodin kazdou noc). Mam ho v posteli, (zatim jeste v hnizde) takze dam prso a spime dal. To budeni je treba 3x za noc, ale pro me to je zmena 🙂 Kasi jsem dceri poprve dala az nekdy v roce a pul na ochutnani. Nikdy bych ji nedala miminku na noc na zasyceni, to je strasna prasarna. Boli z toho bricho, spatne se to travi, zazivani pracuje celou noc na plne obratky a neodpocne si. Prikrmy zacnu az na jare, rovnou blw. Taky mi ted pribral mene, ale je to tim, ze uz jen nelezi jak placka a nekyne. Ma cely den pohyb (hodne si hraje na brise, zkousi se plazit, toci se dokola), o to vic potom spi behem dne, kdyz me slysi, jak okolo chodim, nebo jak si s dcerkou hrajeme, povidame atd. V noci je ticho, tak se probouzi a kontroluje, ze tam nezustal sam. I 2,5leta dcerka se v noci nekdy probudi a jen osaha, ze jsme vedle a spi dal.

luciaanaa
18. pro 2019

@makkki malému jsou dva měsíce a teď poslední asi 3 dny se budí někdy co 2 hodiny a má hlad. Předtím spal v noci i 4hod. Jelikož jsem zažila okolo 6t růsták tak to bude asi něco podobného. A dr říkala že jídlo až nejdřív v 6 měsících když se koji

olga_
18. pro 2019

Za mě je to zcela normální stav a příkrmy bych začala zavádět cca na 6. měsíci, respektive v okamžiku, kdy dítě začně o jídlo jevit zájem (vezme si z tvého talíře a dá do pusy). V noci i přes den koj na požádání.

makkki
autor
18. pro 2019

Vsem moc dekuji za odpovedi..kojim kdy chce pres den i v noci..jen me zarazely ty rady doktoru tak jsem se chtela poradit 🙂

kacenka.pospi
18. pro 2019

@makkki u nas ani kase nepomohla, proste se casto budil, ale zkuste jestli ji neni zima-syn chtel casteji kojit ze mu byla zima a kdyz jsme na to prisli, intervaly se prodlouzily.

anys343
18. pro 2019

Malý se mi budí večer po hodině a nechce spát v postýlce poradíte mi prosím co mám dělat ? Je mu 5.mesicu a jsem s toho vždy tak unavená že s ním usnu v posteli když nechci ,chci aby spal sám :/

puhelin
18. pro 2019

@anys343 Tak ho nenechavej v postylce spat, kdyz tam spat nechce. Jeste je malicky, nemel by spat sam.

makkki
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
makkki
autor
18. pro 2019

@kacenka.pospi spi se mnoi v posteli pod perinou tak by ji memela byt zima ani teplo

luj89
18. pro 2019

to není časté kojení, to je naprosto normální a zdravé a žádoucí chování miminka 🙂. Proč probůh Dr. radí dávat příkrmy tak brzo?? U kojených prospívajících dětí se začíná v 6. ukončeném měsíci, ale některé děti nechtějí ani v tuto dobu. Kaše na noc se nedává nikdy.

zuzita15
18. pro 2019

@anys343 a co ho zkusit uspat v posteli, nechat ho tam, a pak si k nemu lehnout?

anys343
18. pro 2019

@zuzita15 já chci aby spal v postýlce a ne v posteli přítelovi to vadí a přijde si odstrčený 😔

puhelin
18. pro 2019

@anys343 Vzdyt je to snad i jeho dite. Jste rodina, patrite k sobe vsichni 3. Jasne ze ted je na druhe koleji, ale nez mit utrapene miminko. Uvedomuje si pritel, ze miminko nic jineho 9 mesicu neznalo? V postylce je odstrcene.

re_barbora
18. pro 2019

@anys343 aby si pritel neprisel odstrceny, tak odstrcis miminko? Co sundat bocnici z postylky a prirazit ji k posteli?

kuttu
18. pro 2019

@anys343 To jako vážně 😱😱😱miminko ma snad prednost ne???Malá se mnou tsly spala v posteli,cca do 6.mesice,ted uz spí sama,uz chtela prostor a byt ve svém,kazde mimco je jiné...ale holz spokojené miminko přináší oběti a neboj do 15.let u tebe spát nebude

puhelin
18. pro 2019

@re_barbora Take jsme tak spali od zacatku s dcerkou. Z jedne strany manzel, ze druhe ona. Nikdo nikoho neutiskoval.

zuzita15
18. pro 2019

@anys343 at si pritel trhne nohou 😉 muj manzel si spani v posteli s nasi dcerou uziva