Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

munu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romcovaklarka
1. únor 2012

@gemini2 Ne, není soukromá. Ale bývá dobrým zvykem v tématu psát o tom, co je jeho předmětem, a ne o něčem úplně jiném. A tím s tebou zde končím.

lillah
1. únor 2012

@bobsent ostava ti dufat, ze to druhe bude ine.... ako u mna prve. Syn bol cisty anjelik.....

jolinka
1. únor 2012

@gemini2 vsak ostan...nahodou je to super ze na svoje deti nekricis ani ti neprebehnu hlavou negativne myslienky.... 🙂 🙂 a to nemyslim ironicky.

ale vies ak mas zaujem niekoho /nieco...zmenit k lepsiemu, viac pomaha mu poradit ako to MA robit, nez mu vycitat ze je zly a ze CO NEMA robit. toto pravidlo plati jak pre dospelych, tak pre deti 🙂 🙂 🙂

takze ked nekricis na deti, "nekric" ani na baby tu, ale radsej sa podel so svojimi skusenostami, ako sa vyhnut negativnym myslienkam , kricaniu , bitiu deti.

Ja osobne verim , ze sa to DA ale chce to vela prace na sebe...pre zaciatok ale treba CHCIET sa zmenit. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gemini2
1. únor 2012

@jolinka ja nekricim.....to by ste ma museli poznat. odsudzujem to kvoli tomu, ze som to zazila.....len preto. ale to uz bol naozaj moj posledny prispevok......
Pekny vecer vam prajem......

lillah
1. únor 2012

@bobsent no a k tomu, ze dieta ma nezrelu nervovu sustavu.... nikto nic nekontroloval, nikoho to vlastne ani nezaujmalo. Dokonca mi bolo povedane, vsetky deti placu.

caleana
1. únor 2012

Ja jsem tedy vahala, zda sem prispet, kdyz ale tak ctu tu aktualni debatu, neda mi to.
Prvni dite bylo vymodlene, prislo po temer roce snahy. Dva mesice jsem lezela v nemocnici pro predcasne stahy.
Dite se narodilo zdrave. Oddeleni sestinedeli bylo male peklo, nasledujicich osm mesicu bylo peklem velkym.
Nebudu tu popisovat konkretni projevy ditete, nevim, zda o to kdokoli stoji.
Napadaly me ruzne veci. Ze ho vyhodim oknem, ze by mozna bylo fajn mu dat polstar na hlavu... Nejcasteji jsem premyslela o tom, ze ho necham nekde v cekarne, ve vlaku, v obchode. Obcas jsem kricela. Fungovala jsem jako robot - dite je treba nakrmit, prebalit, brat na pravidelne prohlidky. Jako mama jsem se zacala citit az v deseti mesicich veku ditete.
Dam k dobru par faktu, ktera mohou nastinit, o jakou situaci slo.
* za prvnich sest tydnu jsem zhubla 20kg
* kojeni bezne 30x denne
* bezne jsem spala dve tri hodiny denne, nekdy taky 30 minut
* po dvou mesicich prisla neschopnost usnout i kdyz dite nebylo doma
* v peti mesicich dite prestalo zcela spat pres den
* v teze dobe zacalo usinat kolem 24:00 a vstavalo v 07:00, za tech sedm hodin se vzbudilo i 17x

Neni v poradku, kdyz nezvladame a honi se nam hlavou zhovadilosti, jenze obrovska unava, vycerpani mohou v mozku vyvolat reflex sebeobrany i vuci vlastnimu diteti. V nejtezsich vezenich dobre vedi, proc mucit vezne odpiranim spanku, clovek skutecne velmi brzy kolabuje po strance fyzicke i dusevni.

A ja jsem na sebe zpetne i pysna, ze jsme to vsichni prezili.
Ta fotka je strasna, priznejme si, ze velmi casto selze okoli cerstve matky. Je ji podsouvano, jak by mela byt stastna, spokojena, nestezovat si a to celou situaci jen zhorsi. Budme proto ostraziti, vsimejme si jeden druheho, neshazujme pocity druhych, pomahejme si.

bachovyesence
1. únor 2012

@gemini2 To je fajn, že ty jsi nikdy neměla žádné takové myšlenky. Ale myslím, že není na místě pouštět se do těch, které je měly. Navíc tahle diskuze není o tom, že se matky podporují v tom, být zlé na své děti, ale o tom, že hledají pomoc, spřízněnou duši, která ví, o čem mluví, aby se nemusely cítit jako vyvrhelové, kteří myslí na něco, na co nikdo jiný na světě ne.
Skoro každému občas ujednou nervy a leckdo má i dost ošklivé myšlenky. Já mám doma celkem nenáročné dítko, ale někdy se musím chodit uklidňovat do vedlejší místnosti a nebo používám Krizovou esenci. 😀 😀
Jsem terapeut Bachových esencí. A problém neovládnutí se či strach z toho, že se neovládnu se dá právě těmito esencemi dobře řešit, stejně jako další negativní pocity či stavy. Pokud chcete, mrkněte na můj profil, mám tam odkaz na mé stránky.

mistrulka
1. únor 2012

@caleana -přeně vím o čem mluvíte.Mám dvě malé děti,a nemám možnost si od dětí jakýmkoliv způsobem odpočinout,i vidina toho být chvíli bez dětí je v nedohlednu,babičky nefungují.Manžel sice pomáhá,ale je to pořád o tom že stejnak jsem s nimi doma,....
Je škoda že na veřejnosti se vždy mluví jen o tom pěkném a o těch "hodných" dětech.Určitě jste nikdy nečetli v nějakém časopise pro maminky,jak je to těžké mít doma nespavce,jak to udělat když babičky nefungují a co dělat v případě že už unavou padáte na hubu.
No jo,ne vždy se mi daří se na ty moje drobky dívat s úsměvem,ale snažím si říkat ,že jednou bude líp a že nebudou takový snad do 15,a doufám že se mi to jednou vrátí a budu si se svými dětmi rozumět i v pubertálním věku,...

bobsent
2. únor 2012

@jolinka všimla som si 😉 ale ja ako dlhoročná sterilná žena si fakt neviem predstaviť že by som v teraz za 5rokov mala 4deti 😔 ale ako vidím, stáva sa 😀

bobsent
2. únor 2012

@lillah ja sa už asi druhé nestihnem..ako som tu písala. aj sa bojím lebo som mala na konci tehu vážne komplikácie, malý ledva prežil a vraj je tendencia že by sa to vrátilo 😔 ale kebyže mám 25....
@caleana zdá sa mi až neuveriteľné aké rovnaké zážitky si mala...aj viac báb tu podobne písalo. ja som tiež ako mama mohla fungovať a cítiť sa cca keď mal 10 mesiacov 😒
@mistrulka toto ma vytáčalo dosť, všade šťastné mamičky hlavne celebrity, všetko bezproblémové, keď niekto povedal že ani neviem že ho mám doma myslela som že ma porazí 😀 v jednom časopise pre mamy bolo foto mamičky ako si pod stromom zaliata slnečnou žiarou v zelenej tráve číta KNIHU!!! so spiacom bábom v šatke na sebe.vtedy som bola 3. mesiac zatvorená doma (von sme nemohli kvôli tomu že bola kosa, bol predčasne narodený a po zápale pľúc) a to čo je čítať knihu som už dávno zabudla. a to že mama na tej fotke SEDELA! to bol pre mňa vrchol provokácie-sedela som len pri krmení inak behala po byte maratón. s chuťou som ten obrázok roztrhala 😀 😀 a tá žena mala ešte aj upravené vlasy 😀

lillah
3. únor 2012

@bobsent tak tie obrazky vysmiatych, vymalovanych a vycesanych mamiciek v casopisoch aj mna vedeli dobre vytocit. A vsetky schudli za 3 tyzdne a vyzerali ako modelky.... moja mala ma rok a ja vyzeram ako reklama na Michelin. Teraz ked som prestala kojit uz to pojde dole aj same 😉 Nedavno som videla obrazok kde vysmiata mamicka s uzasnymi vlasmi a krasnym make-upom drzala v jednej ruke vysmiate babatko a druhou hladkala kopu nazehleneho pradla. Naskladaneho krasne do kominka ako podla pravitka.... realita ako vysita 😀

bobsent
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lillah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crca
3. únor 2012

tak trochu přispěju,ne,že bych měla až tak špatné myšlenky jim něco nedejbože provést-kor ze vzteku,zoufalství,ale zrovna dneska teda měli jeden den z těch svých dnů D 😀 ,mám dvojčátka,ano vymodlená,ale někdy ty nervy prostě fakt už lupnou a vidím rudě 😀 Dneska jsem už vzteky tak třískla z dveřma,že mě spadl obraz na chodbě a rozbil se 😠 😅 Dávám záměrně tyto smajlíky,není to sranda,je to spíš k pláči to ano,ale než abych si vybíjela zlost na nich,tak radši ty dveře 😅 Na prdelíny dostávaj taky,teď to zní jako že je to na denní pořádku-není,ale jednou za čas mají ty svoje dny a já jsem k.o,neustálé brečení,praní,holka se mě pořád budí tak 3x za noc,takže někdy už jsem fakt unavená a poslouchat toto od rána do večera.....manžel chodí z práce odpoledne a někdy už počítám minuty kdy už příjde.Přiznávám se k tomu dobrovolně,nejsem svatá a netěší mě to,ale někdy to už fakt nejde 😒 Já spíš říkám,že je vypustit a schovat pod postel aspoň na půl dne 😀 Závidím maminkám,které udrží nervy na uzdě 😅

takyna
3. únor 2012

@tiao nasad si prirodny ukludnovak tabletky PERSEN , urcite ti to pomoze, nie su navykove a su na prirodnej baze, taku trpezlivost dostanes ako nikdy, vyskusaj, prajem pevne nervy, stava sa to kazdej jednej matke pri stresoch, hlavne sa neobvynuj, ved sme len ludia .. 🙂

viridie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alamo
3. únor 2012

@viridie Ten spodni obrazek je taky idylka - oba spi!! 🙂

mistrulka
4. únor 2012

@viridie 😀 😀 😀 takhle jsem se dlouho nezasmála,....

loafeer
4. únor 2012

@caleana tak to je teda dobrý mazec...tohle bych ja nevzvladla myslim zcela urcite, takový nápor

brisalek
4. únor 2012

necetla jsme celou diskuzi
@romcovaklarka uplne souhlasim s tim co pises na strance vepredu. Vubec jsem si nedokazala predstavit co to znamena materstvi a co to znamena narocne dite. Miminko jsem chtela. Zadna maminka , ktera nema neustale placici a nespici miminko to nemuze pochopit. Podobne co pise zakladatelka na zacatku jsem take prozivala. Dcera spala ve 2 mesicich 3 x 20 minut za den po pul hodine uspavani u prsa, zbytek casu jsem s ni chodila po byte a zpivala a povidala ji, jinak by plakala. Vecer od 5 hodin plakala skoro v kuse(kdyz nebyla u prsa) a usnula v 10 vecer , ja jsem sla spat v 11 a od 12 do 5-6 do rana jsem k ni vstavala treba 6-10x. Kdyz jsme ji minutu nechala v obyvaku a sla na zachod plakala 10 minut a nebyla k utiseni. Takze jsem ji brala sebou. Plakala klidne i hodinu v aute v autosedacce a neusla, kocarek vubec do 7 mesicu neprichazel v uvahu. Ja jsme byla cele dny sama doma , nasi a segra 100km(do dnesni doby u nas byli asi 3x na pul dne) , tchanovci 200km , kamaradky bud deti nemaji nebo maji velke takze byly v praci, manzel odchazel v 8 a prichazel v 6-7 vecer. Manzel nechapal jak jsem unavena a podrazdeny a spis me rozciloval a moc nepomohl...prestoze rikal, ze se snazi....takze to jeste dost narusilo nas vztah a opora, pochopeni , pomc nikde. Nikdy jsem s malou do postylky nehodila, ale mela jsem chut to obcas udelat, kricet na ni, zatrast s ni ..parkrat jsem ji i silneji stiskla a vduchu ji nadavala, ze ji nechci☹(. Pak se mi tim jeste prohlubovala poporodni deprese a vycitala jsem si to jak jsem hrozna. Opravdu to bylo me nejhorsi obdobi v zivote a to uz jsme toho fakt prozila dost🙂. Rekla jsem si ze uz nikdy mimi nechci.....a ted po 2 letech bych si druhe poridila🙂.Spinka porad malo, v 10 mesicich uz spala jen 1x za den a jen v kocarku, od 19 mesicu nespi vubec pres den, do 18 mesicu si vubec sama nehrala a vyzadovala pozornost, nechtela byt s babickou a dedou (tak do tech 15-18m), takze jsem od ni vubec nemohla, kdyz jsme tam byli, abych si trochu odpocinula atd., atd.....Ale ted je sikovna a zlata holcicka , spoustu veci umi , ve spouste veci je napred , krasne si sama hraje a kdyz mi neco povida nebo se divam jak si hraje citim spoustu , spoustu lasky a udelal bych pro ni vse.

brisalek
4. únor 2012

@caleana uplne mi mluvis z duse. Kdo nezazil nepochopi☹. A s tim spankem to je take presne. Budit nekoho po 2 hodin xxx dni po sobe patri k mucicim prostredkum☹.
Ja jsem si jeste kolikrat predstavovala to, ze by treba mohla byt nejak nemocna a ja , ze bych mela pokoj a vsichni by me litovali. Nikdo si nedokaze predstavit jak jsem se za to pak nenavidela a jak se obcas bojim, ze kdyz bych ted za ni dala zivot, tak ze se mi tyhle moje drivejsi pocity vymsti a male se neco stane☹☹☹.

Kdyz me ted prepadne spatna nalada (ktera nema nic spolecneho s pocity v prvnich mesicich po porodu) je to proste jen trochu splin, tak se podivam do tematu "zemrelo mi dite" a jsem statsna,ze me zivot uchranil od necoho tak hrozneho...nebo mi pomahalo videt na prochazce deti se specialni skolky, kterou mame u baraku, kterou jsou mentalne a fyzicky postizene. Hned se clovek zastydi, ze se rouha, ze se mu nelibi, ze musi treba uklizet a varit a prat....a ze mam byt rada, ze jsem rada🙂.

Moc vsem preju jen ty pohodove spinkajici miminka (od kamaradek vi, ze opravdu takove jsou - co od 2 mesicu spi hodin v kuse, pres den vic jak prumer....a porad jsou usmevave i kdyz je mamina cely den taha jen po obchodacich🙂 a hodne pevnych nervu🙂.

briketa
4. únor 2012

@brisalek @ caleana
Vyhnut sa spankovej deprivacii sa da zdriemnutim si cez den. A ked ja to dokazem s tromi detmi, dokaze to kazdy 😉 . Aj pat minut je super.
Noc som vkuse neprespala uz tri roky (a pokracujeme...)

lilin
4. únor 2012

@pet.s pěkně jsi se rozčílila 😀 ten příspěvek je už pěkně dlouho starý, ale je fakt že to mě nijak nehájí, co mě k tomu vedlo? asi to že když se malá narodila vážila 700g a i v porodnici a jiné nemocnici mi neustále opakovali jak je pod normou váhy, ... bla bla bla doktoři.... ted má naše slečna obodbáídy jí jen to a ono a nic jiného, ale i tak se mi nezdá správné ji v tomto polevovat, jíst se má to co je a ne si tak vymýšlet, ovšem nelámu to přes koleno, jen doufám že tímto nezkazí apetit mimču co čekáme, je to svým zpusobem teror dávat ji na výběr několik variant než se trefím aby se najedla a na druhou stranu nechci aby byla hladová

teddynko
4. únor 2012

@viridie dobre som sa zasmiala, u nás je dolný obrázok tiež realita s tým, že hlavu má pri mne a otcovi šprtká palcom do nosa! 😀

pet.s
5. únor 2012

@lilin nerozčiluji se nikdy..jen jsem se zeptala...vybírá si, protože kolem toho děláš divadlo a scénky..je to teror, protože ví, že se přetrhneš, abys do ní něco dostala...ted už je pozdě,ale kdybyses na to vyflákla...a nabídla ji to jednou..chceš, nechceš...a za hodinu znovu a to samé...a takhle několikrát, tak Ti jí všechno..
Moje děti mají období, kdy jedí maso, pak zase nejedí, pak jen kuřecí, pak zase nejedí zeleninu a pak zase jedí...a kdybych měla každému nabízet deset variant, tak nebudu dělat nic jiného. Prostě je k večeři kuřecí maso se zeleninou. Sní to co chce a ostatní nechá, nenutím. Moje nejstarší dcera měla v pubertě období, kdy jedla jednou denně a jak vrabeček. Do všeho jen kousla a ošklíbla se. Zhubla cca 6 kg. Docela jsem se začínala bát jestli to nemůžou být nějaké drogy, ale ona byla jinak ve všem normální.Žádná spavost, žádné divné stavy, tak jsem to neřešila. Nakonec z ní po dvou měsících vylezlo, že byla tak staršně zamilovaná, že nemohla ani jíst. No a ted jí zase normálně. ...a hlavně vím, jak je pak omezující, když z 20 jídel jich 15 nejí..jak tio bude dělat ve školce?

pet.s
5. únor 2012

@brisalek ježíši jak znám od syna..to co popisuješ...hrůůůza hrůůz..aůe fakt potvrzuji, že spící miminka jsou..naše Teri spí od 4 měsíce celé noci...většinou 12 hodin,ale i víc...ted máme období, kdy jde v 17 hod nebo 17.30 a vzbudí se ve 4.30 na mlíko, v 5 si jde dospat noc a vstává v 8.30 někdy i déle. Pak dá ještě odpolední spánek. Ale za normálních okolností..chodí v 19 hod, spí do 7, v 8.30 jde dobrovolně, vstává v 10 a ve 14-16 odpolední spánek. A to jí bude rok a půl. Fakt k neuvěření,ale je to tak. 🙂

@briketa každý ne..já tenkrát nemohla pak už únavou ani usnout..muž si třeba vzal děti ven,abych se vyspala. a já neustále slyšela malého jak brečí...no už je to za mnou....Teri vyslyšela moje domlouvání celé těhotenství, že má staré rodiče, tak at si nás šetří...ale pro jistotu jsem měla v záloze domluvenou paní na noční hlídání 😀

lilin
6. únor 2012

@pet.s teda ty jsi mi ale nějaká chytrá a snad i vědma že víš jak to u nás doma chodí? nepsal ajsem nic o tom že ji dělám deset jídel na výběr, ale jen že by to byl teror, ted ji nechávám, chce nechce, např dnes ještě nejdela a ani nepila - nechce ? nechce, ono to přijde. ve školce nejsíš nebude. má DMO kvadruparetickou formu se spasticitou, ale jinak je to u nás asi s tím jídlem dost podobné, jednou ji jede zelenina, podruhé maso a tak si to střídá, doufám že ted už si rozumíme, že jsem to uvedla dostatečně na pravou míru 😉

pet.s
6. únor 2012

@lilin ale neblbni..já nechci dělat chytrou ani soudit, každá to děláme tak jak si myslíme, že nejlépší pron ty naše miláčky 😀 .....jen jsem ti chtěla nastínit ty pocity toho dítěte...pamatuji si jak jsem seděla nad dávno vystydlým jídlem a polykala se staženým žaludkem něco co mi nechutnalo, ten šílený pocit bezmocnosti, že ten silnější tě to donutí stejně sníst a ty proti tomu nic neuděláš...pamatuji si jak na mě ředitelka ve školce ječela, když se mi zvedal žaludek, že jestli se pobleju, tak mi nandá nové jídlo......je to podobné jako u výprasku..stejně ten silnější tě bezmocně zmlátí a ty jako slabší nemáš možnost bránit se....nikdy bych to svým dětem neudělala...i teď když ti to popisuji, tak mě rozbolel žaludek a pořád cítím v krku tu hnusnou chut...drž se...a přeji hodně štěstí...

lilin
6. únor 2012

@pet.s né, propána já to nemyslel nijak zle!!!! myslím že někdy je ta bezmocnost oboustraná, ona je bezmocná - jak píšeš ty a já taky že opět nechce jíst, ale ted tomu fakt nechávám volný pruběh - mě naši například nutili jíst rajčata, nesnášela jsem je až do 23 let kdy jsem je pak začala jíst sama ale né jadýrka fuj hnusné, 😉 jinak jsem si taky vymýšlela že jeden den nejím to a druhej toto a většinou zrovna to co bylo, prostě mi došlo že v tom je po mě a ted vím jak si se mnou užila moje mamina
přesně souhlasím, každý děláme tak jak si myslíme že je to nejlepší a občas prostě ujedou nervy a tom hlavně tato debata je 😉