Čím nahradit mléko v 6ti měsících?

Mám půlročního chlapečka, který odmítá mléko (jak MM tak UM). V noci něco málo ve spánku vypije ode mne, je už na příkrmech a i když se snažím do příkrmů mléko zakamuflovat, tak to nestačí. Nejhorší je ráno, kdy odmítá mléko úplně a tak marně přemýšlím, co mu dát místo mléka. Doteď jsme ho "trápila" stříkačkou, a i když mě některé maminky asi ukamenují, bylo to nutné. Ale teď už se brání moc a já netuším, čím to mléko nahradit.
Jídelníček je tento:
4:00 - kojení - dá asi tak 50 ml, zbytek stříkačkou bohužel i pod nátlakem
8:00 - stříkařkou 120 ml - to je horor a chtěla bych nějakou náhradu, abych ho tak netrápila, netuším co
12:00 - masozelninový příkrm, tam nějaké mléko propašuju - sní cca 110 g a v tom je tak 20 - 30 ml mléka
16:00 - banánové mléko cca 90 ml (UM asi 70 ml) + dojedení ovocnou přesnídávkou
20:00 - mléšná kaše - cca 120-130 g
0:00 - kojení - zase si cucne tak 50 a zbytek stříkačkou do cca 90 ml

Potřebuju něco, čím nahradit těch 120 ml ráno, protože je to už fakt neúnosné, on prostě mléko NE
Strana
z4
Dolů
PředchozíStrana
z4
Další
alena36autor
2. čer 2011
@alisek jak kdy, někdy dělám nemléčnou rýžovou krupičku do UM a přidám tam podušená jablíčka, někdy dělám mléčnou, jak kdy, aby to neměl furt stejný
peggy722
2. čer 2011
@alena36 Jestli jí bez problémů kaše, tak mu je udělej i ráno.

@zuzau2 To je sice pravda, že ne všechno bio je bio, člověk musí dobře vybírat, ale já to poznám už po čuchu 😃 . Jsem zhýčkaná zeleninou od babičky, takže vím, jak má vypadat mrkev. Ono i v těch skleničkách musí člověk dobře vybírat, nejhorší mi vždycky přišel Hipp, ten má fakt dost zběsilý kombinace.
zuzau2
2. čer 2011
@peggy722 souhlasím 🙂
veronikaka
2. čer 2011
@alena36 Nechtěla jsem tě rozhodit .... Malou jsem na sondičce měla a určitě bych to malému nepřála ... Jídlo jsem tak nějak porovnávala s mojí holčičkou a myslím si, že toho jí dost. Já bych to asi taky zkusila s kaši, ale pokud by bylo na mě, tak bych určitě šla k doktorce .... Hodně štěstí ...
alena36autor
3. čer 2011
@veronikaka ale já šla, byli jsme i v nemocnici - nic nenašli !!!!!!
Strana
z4
PředchozíStrana
z4
Další