7 měsíců. Má dost mléka?

zuzroko
14. črc 2020

Dobrý den, prosím o radu. Malá 7měsíců je měsíc na UM, ale nevím zda ho má dostatek, nechci do ní zbytečně zas tlačit víc než je nutné. U kojení jsem dávala na požádání, ale s UM si nevím rady. Je spokojená, ale nerada bych něco zanedbala. Přidávam příklad jídelníčku:
Ráno cca 4-5 180-200ml UM, 8:30 130 ovocného příkrmu, 12:00 150 masozeleninový příkrm, cca kolem 3 půl banánu a nějaká křupka, někdy i cca 130 ovocného příkrmu, 18:00 120ml kaše dělané z UM, 19:30 150ml UM. Zkoušela jsem dát i ráno pak kolem té 7-8 UM, ale prostě nechce a nevypije nic 🙈 a během dne vypije tak 150ml čaje. Myslíte, že na 7 měsíců to stačí nebo prostě to mlíčko mám nějak do ní dostat? 🤔 děkuju moc za rady. ☺️

miba10
14. črc 2020

@zuzroko myslím, že ji krásně a i mnozstevne dobře. Neřešila bych to. Pokud nechce, tak to nenut, může se stát, že se akorát pozvraci.

zuzroko
autor
14. črc 2020

@miba10 děkuju, babičky by do ní tlačili víc mlíka a mě to akorát začalo vrtat hlavou. 🙈 Říkala jsem si, že kdyby jí něco sházelo určitě by se dobrovolně netrápila 🤷🏻‍♀️

miba10
14. črc 2020

@zuzroko přesně tak. Jen pro srovnání.... Mám teď 14mesicniho syna. Celou dobu mi jedl dobře a najednou třeba včera měl 230ml mlicka, jeden tvaroh, 1/4 lahve mlicka, presnidavku a mlíčko před spaním. Mezitím jsem nabízela příkrm a i naše jídlo a prostě to do něj nenacpu 🤷‍♀️ale nevypadá, že by mu něco chybělo.

amazonkajanik
14. črc 2020

@zuzroko mě syn mlíka nikdy nevypil dle tabulek. Sotva dal v půl roce 500ml. Najedl se hlavně z příkrmů a kaší a příbíral krásně. Teď mu bude 13měsíců a moc jídlu nedá, chce si s ním spíš hrát, za to různé křupky a dětské sušenky,ty mu vydrží celý den. Plus rohlík a banány,po tom by se utloukl.

xxx3d
14. črc 2020

Ahoj, tak třeba můj názor je, že mlíka je málo, ALE a to je důležitý, jí ti krásně příkrmy, vezme si to (živiny) z toho a hlavně, když bys do ní začla "cpát" mlíko navíc, mohla bys docílit opačnýho efektu, takže bych to nechala být jak to je. 🙂

lula86
17. črc 2020

@zuzroko nám je tedy 9 mesicu, vody nebo čaje přes den vypije 10-20ml (prostě nechce i když mu nabízím, když je větší teplo vypije 50ml max.)
Ráno mlíčko 230ml jogurt s ovocem k tomu, oběd masozeleninovy prikrm + 60ml mléka, k svačině ovocny prikrm 190g + 60ml mléka (někdy dáváme piskoty ještě k tomu), k večeře 200ml nemlecna krupicka kaše s ovocem + 60ml mléka, 2 večeře 200ml mléka. A váhově je v pořádku a je spokojený.

zuzroko
autor
18. črc 2020

@lula86 a to dáváte po každém jídle takhle mlíčko proč? 😯 mě už by asi po jídle nic nevypila nebo by praskla 😀

lula86
18. črc 2020

@zuzroko protože chce jinak brečí dožaduje se mlíka vodu v tu chvíli úplně odmítá i když sní 250g jídla tak chce.😃