Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

rencata
2. pro 2009

Peti, jaká éčka? KOukla jsem na Pangase, co mám doma a žádná éčka tam nejsou. Jen maso a voda, nic víc. A voda je ve všech rybkách. Ten mejlík mi taky přišel, ale je to hoax (www.hoax.cz) stejně jako mejlíky o tom, že antiperspiranty způsobují rakovinu a další podobné. NEchci pangase obhajovat, ale nejsem přesvědčená o tom, škodí lidskému organismu víc, než jiné výrobky prodávané na našem trhu, a to včetně zeleniny, kuřat a dalších jídel.

HOlky, kdo máte rády mořské ryby, tak bez kostí je Ostroun a Mořský ďas 🙂 Pochoutka!!!!!

peppapig
2. pro 2009

kubaka, nenapadlo by me lososa obalit a smazit, ale jak pises, ze je to pochoutka, urcite vyzkousim a mozna rovnouna vanoce 🙂

petja
2. pro 2009

Reni,éčka jsou v glazuře,kterou rybu obalují...

petja
2. pro 2009

..akorát,že se vlezou to toler.hodnoty,tak je to bez nálezu...

shaula
2. pro 2009

Jenže ta éčka nejsou v každé glazuře. Glazura je jen čistá voda, vlastně takový ledový obal, který má rybu chránit před vysušením mrazem. NĚKTEŘÍ výrobci do něj přidávají ta éčka nebo kyselinu citronovou, ale to si stačí pohlídat na obalu. Takže pangasia nezatracujte 😉 Navíc současně v tom článku uvádějí, že ŽÁDNÝ pangas není škodlivý 😉
Když má někdo možnost nakupovat ryby na sádkách, tak to je určitě lepší. Ale my ostatní, co jsme odkázaní na mražené produkty hypermarketů, si už pak moc nevybereme, pangas nebo kapr, vyjde to úplně nastejno.

smilers
2. pro 2009

Ahojky, nás čekají taky první Vánoce a taky řeším, co dát holkám, ale u nás to bude určitě kuř. maso vařené a kaše, nic víc, na smažené mají ještě dost času.
Jinak co se týče ryb tak zejména s mořskáma rybama se má počkat až bude dítě staršídvou let, totiž bílkoviny v nich obsažené často vyvolávají často alergie. Když už mermomoci chcete dát rybu, tak bych dala spíše sladkovodní druhy ryb , ty je možné totiž podávat po prvním roce a hlavněto mají být netučné druhy ryby jako např. kapr, pstruh, lín, cejn... A hlavně musí být pečlivě opracované od všech kosti a kůži, ale to samo víme🙂

jabluncanka
2. pro 2009

Shaula,

ten článek co jsem tam kopírovala má i své wwwéčka.Otevři si to a najdeš tam fotky,jak s těma rybama nakládají,včetně fotky jak "průzračně čistou vodu" má řeka Mekong...fůůůj...pangas u nás letěl do koše a NIKDY VÍC!!! Zvedal se mi kufr... 😝 😝 😠

petja
3. pro 2009

...no já co našla v tom testu,tak tam éčka jsou všude...

kubaka
3. pro 2009

pepapig - no fakt jo, jemně smažit, vysušit ubrouskem a máme ho rádi s hodně citronem. Schválně sem pak dejte jak vám chutnal. 🙂

peppapig
3. pro 2009

kubaka, urcite udelam a pak poreferuji 🙂 U nas taky vede losos se spoustou vymackane citronove stavy. Ja delavam taky karbenatky/placicky z lososa, az se mi sbihaji sliny

lenkazdenek
3. pro 2009

Kubaka mě spíš zarazilo,že smažíš na sádle-já už skoro nikoho kdo smaží na sádle neznám-je to chuťově nják jiný? 'Ze bych taky ozkusila 😉 jinak Losos taky u nás oblíbenej,ale takhle sem ho taky ještě nedělala,tak vyzkouším 🙂 kapra moc v lásce nemám,to spíš třeba toho pstruha-hm takhle na mandličkách 😵
Mě celkem pangacius chutná a hlavně chutná manželovi a malý,takže u nás bude určitě pořád na střídačku s jinýma rybkama 🙂

sisi.v
3. pro 2009

pangas z lidlu obsahuje pouze rybí maso a vodu, žádná éčka.

jabluncanka
3. pro 2009

http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-
# shouldnt-eat-

Sisi,dobře si prohlídni ty fotky z Vietnamu...týkají se pangasa...fakt samá chuť

kristi
3. pro 2009

tchyne taky smazi na sadle, napr. rizky jsou uzasny. Lososa by me ani nenapadlo obalit, ja ho mam radsi na prirodno s bylinkama

petja
3. pro 2009

..no hlavně je šílený,že fakt v takovém hnusu ty ryby žijí,teď myslím hlavně jejich šílenej život!!! 😖

draga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rencata
3. pro 2009

Já kupuju mraženého pangase v rybárně v Přerově a fakt tam žádná éčka nejsou uvedená. Ale napadlo mě, zajet mrknout do Šišmy, kde se rybky zpracovávají a poptat se na to přímo u zdroje (samozřejmě, pangas je dovoz, ale snad vědí, co nakupují, balí a prodávají dál). Snad tam bude ještě aspoň jeden člověk, kterého znám z doby, než jsem nastoupila na MD a řekne mi, jak to je. Protože fakt mě to zajímá, pangas mi chutná a Marušce taky.

Mrkla jsem na ty fotky a jsou teda špatně "čitelné". Kalná voda je v každé řece po dešti a tam je to dokonce vyfocené při výlovu, ne? Tak to je jasné, že tím, jak se mrskají, tu vodu zakalí. Ti, kteří chodí na výlovy kaprů, mají podobný obrázek, řekla bych.

petja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jabluncanka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peppapig
4. pro 2009

petja, ty co furt resis, nemelo tohle tema byt o stedrovecerni veceri pro batole 😅

petja
4. pro 2009

..tak sorry

blandik
5. pro 2009

no my dáme prostě brambory, mrkev, pastinák, hrášek - na kostičky jako salát (kdyby jedl jogurt, přidala bych jogurt) a k tomu třeba krůtí vařené maso. Prostě udělám nějakou kombinaci z toho, co malý sám jí. Přesně souhlasím s Bledulkou. Určitě bych neriskovala rybu, kdyby nebyla předem vyzkoušená - i vzhledem k její silné alergenicitě.

micanek
7. pro 2009

Ahojky .... tak náš Miky má sice 1,5 , ale od roku baští z velkou chutí pangáska ... takže na štědrý večer ho dostane také z brambůrkem.

fran
17. pro 2009

Ahoj, my máme v rodině alergii, takže ryba se nedoporučuje. V roce jsme dali bramborovou kašičku a na kousičky nakrajenej kuřeci řizek vysusenej od oleje a mala se jen se olizovala. 🙂

marselina
17. pro 2009

dáme pangasa a kašičku

pavlina05
17. pro 2009

Holky, my dáme také PAngase a brambory 😉
Ale tohle mi nedávno přišlo: 😒

Zajímavé, proto přeposílám .........
# # > #
# # > # Máte rádi ryby.............?
# # > #
# # > # Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v
# # > jakých
# # > # podmínkách chov probíhá; jako každá
# # > # sumcovitá ryba trpí tzv. kožovcem kožním parazitem, který způsobuje v
# # > prvním
# # > # roce velké ztráty, proto se v odchovném
# # > # prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni, která je silně
# # > # karcinogenní. Do některých evropských zemí
# # > # je zákaz dovozu z těchto chovů, tak se to řeší přes třetí země.Každý by
# # > měl toto
# # > # riziko zvážit.
# # > #
# # > # Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená:
# # > #
# # > # 1) Má méně jodu, protože je sladkovodní
# # > # 2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu. To je
# # > přesně ta
# # > # řeka, která sbírá
# # > # všechny humusy, které do ni amíci naházeli ve válce s Vietnamem a
# # > do které
# # > # taky tečou
# # > # špíny z továren co jich jenom ve Vietnamu je.
# # > # 3) Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.
# # > #
# # > # NEBRAT. Lidi proboha proberte se. Ve všech článcích se tato
# # > # ryba velmi oslavuje - jak nemá kosti, jak je strašně zdravá,jak je
# # > mořská.
# # > # Prd a bobek.
# # > # Pěstuje se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle
# # > dorůstá
# # > # do "jateční velikosti" - rybka to je
# # > # nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je vietnamským tajemstvím. Opravdu
# # > není
# # > # cítit po rybách - není, protože je napraná vodou
# # > # (některé super levné filety v našich obchodech mají až 50% vody).
# # > #
# # > # Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě
# # > nemá
# # > # vůbec nic, totálně prázdné kalorie.
# # > # A vrchol všeho je, když se někde prodává jako čerstvá fileta neexistuje,
# #
# # > je to
# # > # vyrobeno rozmražením - čerstvý pangas
# # > # se sem vůbec nedodává. A poslední věc - už jste viděli kvalitu za takový
# #
# # > mrzký
# # > # peníz když je z Vietnamu je cesta
# # > # dlouhá? A proto vezměte rozum do hrsti a kupte si našeho kapra.
# # > #
# # > # Dobrou chuť.
# # > # Lidi koukněte na tuto stránku:
# # > # http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-yo...
# # > #
# # > # Jsem zvědav jestli Vám ještě bude chutnat

draga
17. pro 2009

ježíši zase cleé dokola...no my ho měli zrovna dneska k obědu...já už fakt nevím co bysme jedli...asi jedli 😀

pavlina05
17. pro 2009

MY ho taky jíme je mi to fuk. V kuřatech jsou hormony, taky je jím, v praseti je nevím co....a jíme jej taky 😀

martimarti
17. pro 2009

To s tím pangasem, tak to je kravina 😀 😀 klasická poplašná zpráva 😀 Nedávno o tom psali v MF Dnes, redakce dala udělat velký test filetů pangase z různých obchodů a všechny výsledky byly negativní.
Takkže klídek a dobrou chuť 😉 😉