• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co všechno smí jíst 10ti měsíční kojenec?

16. dubna 2014 
Já jsem se držela rad od kamarádky,měla to napsané,jaké příkrmy se mají dávat v určitých měsících.V tomto věku dětátko může maso,rýží,těstoviny,ovoce, zeleninu a od devátého měsíce smí papat i luštěniny,začíná se zeleným hráškem,pak červenou čočkou,hrách,čočka a fazole,v takovém pořadí by to mělo být,ale chce to sledovat,aby některá luštěnina malého více nenadýmala.Také můžete dávat k hlavnímu jídlu přílohu,jako je rýže,těstoviny bezvaječné do jednoho roka určitě.Brambory,rýžové nudle,kuskus ten mé malé hodně chutná :slight_smile: .Také můžete nabízet pečivo,nejlepší je tmavé,já malé mažu sýrem lučinaTaké bílý holandský jogurt,je kyslelí,ale malý si zvykne :slight_smile: .Mělo by si miminko zvykat na kousky ve stravě :wink: Vlastně může pomalu zkoušet všechno,jen ve zdravé formě a hlavně já mám malou, má 14 měsíců a vůbec jí nesolím a nesladím.... :slight_smile: Tak takhle jsem to dělala já a stále dělám a malá mi papá úplně všechno,ale vše chystám pro ní zvlášt a zdravě :slight_smile: Tak at malý dobře papa a pěkně roste... :slight_smile:
7. dub 2014 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj,mám skoro 9 měsíčního a jí skoro vše co tady zhruba popisujete...Ale mám jedlíka a chutná mu všechno-co se jídla i pití týče-nemáme od mala problém a ve 4 měsících pil s prsa,řajík s flašky a jedl i lžičkou-byl pořád nedojezený,tak sem od 4 měsíce začala dávat už příkrmy-jinak sem teda kojila...
Od narození až do 6 měsíce ukázkově v noci papal 2x za noc zhruba ve stejnou dobu a kojila sem vždy 30 minut-jinak neusnul :grinning:
V 6 měsíci se mě sám odstavil a dal přednost dudlíku a spaní bez jídla...
Až na trápení se zoubkama,které ne a ne vylézt-zatím máme jen 2 zoubky-tak je to užasné mimčo... :sweat_smile:
Ale musím říct,že mě tak nějak asi vynahrazuje šílený porod a dlouhodobé komplikace ještě i 3 měsíce po porodu :astonished:
16. dub 2014 v 11:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek