Co všechno smí jíst 10ti měsíční kojenec?

apocalypsa
6. led 2011

Zdravím ve spolek! Synovi bude příští týden 10 měsíců a jeho strava už mi připadá moc fádní. Co dáváte svým prckům všechno k jídlu? U nás je menu následující: ráno kojení, mezi 9 a 10 hodinou sváča (1/2 bílého jogurtu + menší banán nebo jablko nebo 1/2 sklínky přesnídávky + několik sušenek sunarka), kolem 13. hodiny oběd (drůbeží maso nebo občas žloutek + těstoviny nebo rýže nebo brambor nebo jáhly + různé druhy zeleniny + zalité vývarem nebo rajskou omáčkou z nesolených konzervovaných rajčat - rajskou miluje 😀 ) a nebo když nestíhám tak hotový příkrm ve skleničce, odpoledne mezi 16 a 17 hodinou sváča (většinou stejné jako dopoledne) a večer kolem 19 hodiny instatní mléčné kaše (různé druhy - Hami, Sunarka atd., zkoušeli jsme i bebu na dobrou noc a do ní instantní rýžovou krupičku od nestlé). No a v noci kojení - bývalo to 1x za noc, ale nejprve mu rostly zoubky a pak celý prosinec měl rýmu a kašel, tak se v noci často budil a nějak mu to zůstalo 😠 ... mimo to mu občas přes den vrazím půlku rohlíku nebo mu místo odpolední sváči dám na pultík u židličky krajíc chleba bez kůrky a špalíček eidamu do ruky a třeba i kolečka salátovky a nechám ho, ať se "trápí" - ale baví ho to a hlasytě si pomlaskává 🙂 ... o lžičku zatím nejeví zájem, spíš jen jako hračku. Říkám si, co všechno mu už můžu dát dalšího? Co třeba klasické piškoty, jaké druhy zeleniny - třeba zelí? a co dál? Poraďte prosím. Děkuji předem všem 🙂

pavlusa01
7. dub 2014

Já jsem se držela rad od kamarádky,měla to napsané,jaké příkrmy se mají dávat v určitých měsících.V tomto věku dětátko může maso,rýží,těstoviny,ovoce, zeleninu a od devátého měsíce smí papat i luštěniny,začíná se zeleným hráškem,pak červenou čočkou,hrách,čočka a fazole,v takovém pořadí by to mělo být,ale chce to sledovat,aby některá luštěnina malého více nenadýmala.Také můžete dávat k hlavnímu jídlu přílohu,jako je rýže,těstoviny bezvaječné do jednoho roka určitě.Brambory,rýžové nudle,kuskus ten mé malé hodně chutná 🙂 .Také můžete nabízet pečivo,nejlepší je tmavé,já malé mažu sýrem lučinaTaké bílý holandský jogurt,je kyslelí,ale malý si zvykne 🙂 .Mělo by si miminko zvykat na kousky ve stravě 😉 Vlastně může pomalu zkoušet všechno,jen ve zdravé formě a hlavně já mám malou, má 14 měsíců a vůbec jí nesolím a nesladím.... 🙂 Tak takhle jsem to dělala já a stále dělám a malá mi papá úplně všechno,ale vše chystám pro ní zvlášt a zdravě 🙂 Tak at malý dobře papa a pěkně roste... 🙂

janesafari
16. dub 2014

Ahoj,mám skoro 9 měsíčního a jí skoro vše co tady zhruba popisujete...Ale mám jedlíka a chutná mu všechno-co se jídla i pití týče-nemáme od mala problém a ve 4 měsících pil s prsa,řajík s flašky a jedl i lžičkou-byl pořád nedojezený,tak sem od 4 měsíce začala dávat už příkrmy-jinak sem teda kojila...
Od narození až do 6 měsíce ukázkově v noci papal 2x za noc zhruba ve stejnou dobu a kojila sem vždy 30 minut-jinak neusnul 😀
V 6 měsíci se mě sám odstavil a dal přednost dudlíku a spaní bez jídla...
Až na trápení se zoubkama,které ne a ne vylézt-zatím máme jen 2 zoubky-tak je to užasné mimčo... 😅
Ale musím říct,že mě tak nějak asi vynahrazuje šílený porod a dlouhodobé komplikace ještě i 3 měsíce po porodu 😲