Dávat novorozence odříhnout, i když po kojení hned usne?

darina7
29. říj 2016

Ahoj maminky, jak to máte s odříháváním miminka? Malé je 15dnů a trošku bojujeme s odříhnutím. Nejdřív se nám nedařilo odříhávat vůbec.. Zkoušela jsem polohy na tygříka (potom začala vždy akorát tak škytat), klubíčko, na pejska, do vyvýšené polohy...A třeba jsem čekala i 30min a zkoušela změnit polohu a nic. A z toho si odříhne jen tak u kojení (dnes, ale to je opravdu vyjímka)...Přes den ještě zkouším dávat odříhnout, ale večer nebo když usne opravdu tvrdě, tak ji prostě dám na bok do vyvýšené postýlky (nakloněné pod hlavou).. Je pravda, že ji ale poslední dny hodně trápí bolesti bříška, tak zkoušíme odříhávat ... Ale když ji po kojení dávám odříhnout, tak se kolikrát tak probudí, že ji pak 2hodiny uspávám (hlavně v noci)..:( Máte nějaký tip?? Moc děkuji

citun
29. říj 2016

Když jsem byla se synem v Hradci Králové na neonatologii, dávali tam všechny miminka ve vyvýšené poloze na bříško a to i hned po jídle. Samozřejmě s monitorem dechu. 🙂

drakenn
29. říj 2016

Ja prehazovala pres rameno na odrihnuti. A spali mi kluci oba na brisku od novosu..

lv
29. říj 2016

Musí se to taky prvně naučit, přes den, když byly vzhůru jsem to zkousela, tak do 15min, v noci vůbec, jak píšeš na bok, vyvýšené.

lenbela
29. říj 2016

Dcera si neodříhla asi nikdy. Neuměla to, nepotřebovala. Neřešila jsem to. Syn si odříhával a přesto ublinkával cca do 6. měsíce.

darina7
autor
29. říj 2016

Tak malá dnes sama odříhla ihned po kojení v té poloze, ve které jsem ji kojila hned po vytažení prsu 🙂..jakmile ale dám na tygříka, přes nohu či jakákoliv odříhávací poloha, tak ani rana🙂...

leki
29. říj 2016

Nas mrnous si neumel odrihavat vubec. Hodne blinkal a v porodnici mi furt rikaly, ze si rihnout musi, ze to muze trvat st i 30 min. Malej u toho ale dost brecel (nemel rad polohi prez rameno, na tygrika...). Nakonec jsem to doma vzdala. Casem se mu povedlo odrihnout tak jednou za den (bez ohledu na to, zda jsem davala/nedavala odrihnout). Ted ma prokrmy (8 mesicu) a po tech si odkrkne vzdy, po mliku stale v podstate vubec. Takze, tip nemam, ale kdyz si nerihne, neo to podle me tragedie. 😉

lucie_vavi
31. říj 2016

Nedávala jsem. Malá se naučila krkat až tak ve 2,5 měsících a dodnes v noci neodříhábám, akorát bych jí vzbudila. Přes den jsem jí nosila na rameni, pokud si do 10 min nekrkne, nemá to cenu. Na tygra jsem dávat nemohla, má reflux. V noci jsem tedy dávala vyvyýšenou polohu, monitor dechu a na bok. Dodnes všechno v pohodě a krkat už se naučila , ale v noci bych se rtím fakt netrápila. Nají se, u toho spí, dám do postýlky a spí dál. ani jí nepřebaluju, stejně v noci není počuraná