Dcera během 7mi měsíců vyrostla o 1 cm. Mám volat Dr.?

knobloska
14. kvě 2010

Ahoj maminky,
mám starosti s pomalým růstem své dcery, do 18m se mi vvše zdálo v pořádku, měřila 83cm (měřeno vleže) a teď ve 25m má 84cm(měřeno ve stoje). Takže nenarostla téměř o nic, což podle mě není normální. Váhově je v pořádku, jí málo, ale není to teď tak hrozné. Nevím, jestli mám zavolat dr a zkonzultovat to s ní, nebo počkat na 3letou prohlídku. S růstem se z 50.perc dostala pod 1é.perc, takže tam zpomalení růstu nepochybně je.
Nemáte někdo třeba zkušenosti s léčením na endokrinologii?

mirka755
17. kvě 2010

ahoj já bych byla v klidu, Anetka měla ve 2 letech 85,5cm/12,5kg a teď na 3 leté 96cm/13,5kg. Doktorka nic neříkala, Anetka je živel. Za to Ondráš, ten je pravý opak. Na 10 měsíční kontrole měl 76cm/10,5kg 😀

zuzik.3
18. kvě 2010

holky, tak jsem se schválně ptala na míry synovce a ve 3,5 letech měl 10,5 kg a 87 cm!! Petruška má teď v necelých 3 letech 15 kg a 98 cm takže on musel být opravdu prďola.

bustik
18. kvě 2010

My vždycky přijde hrozně vtipný, když se Kristýnka žene k miminku a "mimi, mimi" a mimi je větší jak ona 😀

knobloska
autor
18. kvě 2010

Ale stejně mi připadá, že jsou ty děti kolem nějaký velký. Vždyť pokud budu brát, že má 86cm, tak podle grafů je sice menší, ale ostatní děti jsou tak o 10cm větší a to zase z těch grafů musí lézt ven horem. Je hroznej rozdíl mezi dětma, připadá mi, že některý mají hlavu velkou jako já, naše malá má proti nim tenisový míček 😀 A pak se třeba dozvím, že je jim rok 😅

maart
18. kvě 2010

Knoblos, uz jsem Ti tady na zacatku psala 😉 ....taky mam doma malyho brouka, je vsude nejmensi (teda mezi detma stejneho veku), ale mne to nejak netrapi. Narodila se pomerne velka 3.72 kg, takze macik....ale pak proste pribirala porad malinko, chodila jsem s ni i na prevazovani, ale rostla porad stejnomerne...pomalu, ale prece 😉 . Ja si rikam, ze to dozene a kdyz nedozene, tak bude proste drobnejsi. Jsem stastna, ze nema "ramboidni" postavu po mne 😉 .

irasek
18. kvě 2010

Knobloska- i my máme prcka. Ve 22m. má 10,6kg a 82 cm. Byla jsem sním minulý týden u dr na očkování a vyloženě jsem si musela vynutit, aby mě poslala na endokrinologii. Jí totiž váha a hlavně výška příjde úplně normální. Mě tedy ne, v percentilu sotva kolem 5 😠 , takže už jsem ho objednala. Bohužel, mají dost narváno, jdeme až 22.7., takže výsledky odborníka až za dva měsíce. Ale mám od kámošky zjištěno, že právě mezi 2.-3. rokem je ideální ohlídat je u dr.
Jinak u nás taky: věčně slyším, jak je malý, děsné podivování nad věkem a minulý měsíc jsem si dokonce vyslechla, jak už je šikovný, že tak pěkně chodí ( radši už nikomu věk necpu).

bustik
18. kvě 2010

Holky, já bych to nehrotila. Mě naopak přijde lepší, že je menší. Pořád lepší, když si lidi okolo myslí, že je to malý "genius", než kdyby vypadala starší a lidi si mysleli, že je opožděná 😉

irasek
18. kvě 2010

Bustik- jen co je pravda 😀

dvojka
19. kvě 2010

tak holky,my máme zase problém s přibíráním 😒 ,jsme úplně na spodní hranici 😒 .
Nicméně jsem si jistá že malá je OK...Jen je strašně moc často nemocná a špatně jí,z kašle zvrací 😒 ...
Ted na 18 měsíční prohlídce měla 8600g 😀 78cm...V roce měla 7550g a 68cm.Takže myslim že růst dobrý,ale ta váha 😲
No,mám co říkat když sama mám 50 kilo a to jen když nejdu 5 dní na velkou a hodně se najim 😅
a starší dcera ta měla v 18 měsících 9080g a 77 cm 😝 ted je jí 5 let a váhu radši ani psát nebudu 😝 😅

dvojka
19. kvě 2010

Irasek-vždyt malej se mi zdá být ok...Za váha je naprosto super a ty cm taktéž 😵 .Nedivim se,že sis musela vyšetření vynutit 😀

oli.k
19. kvě 2010

Souhlasím s dvojkou, Irasek mně taky přijde tvůj Patrik mírama naprosto v normálu, jak váha, tak výška. Možná by bylo zbytečné ho stresovat dalšíma doktorama, vyšetřením atd. Možná je proti jiným dětem drobnější, ale to taky záleží, jaké děti se sejdou pohromadě....jsem si jistá, že takových, jako je tvůj klučina, je spousta a jsou naprosto v pořádku. Dcerka je taky po mě spíš menší, ale přitom jí tipují i o rok víc...protože její kamarádky jsou taky spíš menší.

dvojka
19. kvě 2010

no mně sama doktorka říkala,že každý dítě roste jinak,že nevadí když rostou pomalu svým tempem,ale nesmí se to úplně seknout-proto jsou i stanoveny tyhle kontroly v 18 měsícíh a pak až ve třech letech,páč třeba v tomhle úseku mezi 18 m a 3 let)se může na určitou dobu růst pozastavit a třeba po druhým roce se dítě vytáhne hned o několik cm navíc

knobloska
autor
19. kvě 2010

Dvojka já si také myslím, že jsou ty odstupy takhle schválně, že s tím mají zkušenosti.
Já jsem to hrotila, pže v 18m malá 83cm a ve 26m 84cm. To jsme změřili doma. Co naměřila dr, už jsem psala. Tak vám nevím, včera na plavání jsem to pozorovala a je o dost menší než ostatní děti. Ale asi stále v normě. V 6 měsících malá vážila 7500g a teď má 11kg, takže se z ní stává drobná holčika, což mi nevadí, ale jsem ráda, že jí hlídají.
Má miminkovský vzhled, drobný obličej, nemá moc vlásků, kočička moje maličká, ale sil má na rozdávání, přes den už nespí , vstává v 7 a usíná po 21. Celý den běhá, křičí, no nedivím se, že nepřibírá.

irasek
19. kvě 2010

Dvojka- kde my se všude nepotkáme, ahoooj 😀

jinak Páťa je prostě drobný a je to opravdu vidět, když jsme mezi dětmi. Dneska jsme byli v dětském centru a výškově je jak 18m děti. Nám je zítra 23m. Váhu ani moc řešit nechci, páč to jsem ráda, že vůbec něco jí 😠 . Jenom si ještě řikám, jestli tomu nepřispívá, že odmítá mléko.. .(ale zas sní denně 2 jogurty)...

evi3
20. kvě 2010

Kočky, dieťa po tom 1,5 roku skutočne rastie skokovo a už sa prejavuje dedičnosť, ak sú rodičia nižší ako priemer, je pravdepodobné, že aj dieťa bude.
Dcéra je teda výškovo na 50. Momentálne, ale od novembra tiež nenarástla, až minulý týždeň som ju premerala krajčírskym metrom a tie 3 cenťáky tam pribudli. A pokiaľ je v tom grafe, asi by som nepanikárila. Má 2,5 roka a 92 cm a 12 kíl ... v porovnaní s rovesníkmi, od niektorých je nižšia od niektorých vyššia, ale v okolí je jednoznačne najštíhlejšia, niekde na 10 perc. ale je zdravá, ako mimino bola chudokrvná, tak jej lekárka občas skontroluje krvný obraz a je ok. Knobloška a neboj, možno zase poo spinkať začne. Dcéra tiež okolo 2 roku odmietala spať poo. A teraz si pospí, ale zase skrátila noc (21-05), tak si niekedy hovorím, zlaté časy, keď spala od siedmej do piatej 😉

smoulinka12
23. únor 2011

Ahoj. My jsme měli s naším synem také problémy. Jeho růst se nám zdál vždycky pomalejší, protože byl vždy menší než jeho spolužáci ve škole. Naštěstí jsem ale narazila na jedny stránky o poruchách růstu. Na této stránce http://www.poruchy-rustu.cz/overeni-vysky-ditete je možnost ověřit si aktuální výšku dítěte. Díky tomu jsem zjistila, že syn sice roste pomaleji, ale jeho výška je naprosto v pořádku 😎 . Tak třeba se to bude hodit i někomu dalšímu 😉

maximka33
17. dub 2012

@knobloska ahoj, chtěla jsem se po roce zeptat, jak jste na tom? rozjel se ten růst? náš kluk je taky široko daleko nejmenší..

knobloska
autor
17. dub 2012

@maximka33 ahoj, no pořád je drobná, ale v normě. Když jí zadám do percentilových grafů, je pod 10.perc. Ve školce ji říkají malá Kristýnka (jsou tam 2) 😉
Já už to moc neřeším, dr mi tenkrát řekla, že je normální, tak jí budu věřit. Přes zimu jí vytáhly nohy, už je to velká (ikdyž malá) holka, ale poznám podle kalhot, že roste. Jo ale noha jí moc neroste, boty z loňského podzimu jsou jí pořád velké 🙂
Nech ho změřit u dr., ta naše potom provedla ještě 2 kontrolní měření a závěrem jsme ok. V tomhle bych jim věřila.

knobloska
autor
17. dub 2012

@maximka33 jo ještě naše míry ve 4 letech: 99cm a 13,5 kg. 😅 Tuhle váhu už má skoro rok

maximka33
17. dub 2012

@knobloska ty jo, to je fakt hubeňour... a s tou nožičkou, martinovi taky už skoro tři čtvrtě roku neroste, to mi přijde divné...

knobloska
autor
17. dub 2012

@maximka33 ani není, je taková drobná, není ale kost a kůže.
Kolik měří a váží malej?
S tou nohou to tak bývá, když děti nemají sklony k přílišnému růstu 🙂. Koukni mu na ruce, určitě je má taky maličký.

maximka33
17. dub 2012

@knobloska malej má akorát tři roky, asi 95 cm a 13 kg. podle růstového grafu je ještě v pořádku, ale hmotnost má nižší. berou se tam údaje výšky rodičů..

knobloska
autor
17. dub 2012

@maximka33 já vím, já mám 180, manžel 185, ale jak vidíš, dcerka výšku nepodědí. Moje ségra má 160, takže tyhle geny asi podědila.
Kristýnka měla ve 3 letech taky 13kg, takže byla váhově celkem OK, ale teď za poslední rok nepřibrala. Ono je to celkem normální, má asi období vytahování, má dlouhý nohy a ruce, tak nepřibírá. Pak by se zase měla dovyplnit 🙂. To tak vážně je, učili jsme se to ve škole 🙂