Dcera má modřiny na nohou, je neposedná. Máte to taky?

pistalka.x
8. zář 2008

Ahoj, chci se zeptat jestli nektera z vas mate taky tak neposedne dite, ze ma nohy samou modrinu. Ta nase slecna porad nekde lita a flaka sebou o zem, ze ma nohy ne jak nezna holcicka ale jak vezen. Mam ale pocit ze se ji zacaly delat modriny tak hodne az po tom, co jsme byly na ockovani (zardenky, priusnice, spalnicky), jestli to treba nejak neovlivnuje srazlivost krve...

Radeji s ni nejdu ani na bazen, jeste by na me poslali socialku ze tyram dite, fakt ma hodne modrin ☹

kalu
8. zář 2008

Taky máme samozřejmě modřiny na nohách,ale tak nějak "normálně "- není to zase tak strašný a do očí bijící.
Píšťalko, když se ti to zdá nadměrný,radši bych zašla k Dr., ať jí vezme krev na srážlivost, za to nic nedáš a budeš mít klid.

kejka
8. zář 2008

Jéjé my máme modřiny do dneška.Mladej je děsnej živočich.Všude vleze,nohy má do dneška samou modřinu.Vypadá,jak když ho přes ně mlátím. 😖 Viz.poslední foto.Dávám pro vás. 😅

kacka79
8. zář 2008

Tak to my máme modřiny taky, taky jsem z toho špatná 😨 Hlavně na nožičkách a teď i na čele, narazili jsme do houpačky 😖 Připadám si jako blázen - pořád za ním běhám aby se nebouchnul ale neuhlídám 😔

lenycka
9. zář 2008

My jsme taky samá modřina, hlavně od kolínek dolů, v létě mi bylo trapně vycházet s malou v sukýnce, přesně proto, aby na mě někdo "neposlal sociálku" jak se říká 😎 Vždycky jsem si myslela, že tohle provází jen kluky, že to jsou takoví raubíři a jsou pořád otlučení, ale ta naše malá ďáblice je na tom snad kolikrát ještě hůř 😎 😀

berynka
9. zář 2008

Ahoj, malá je taky samá modřina. Kolikrát se uhodí fakt hodně, ani nezapláče, ale modřina je na světě.
pistalka.x: já si myslím, že je to normální, ale kdyby se ti to nějak nezdálo, určitě to řekni vašemu dr. Ono je to dost zrádné třeba kvůli leukémii. To tě nechci strašit, ale je lepší to nepodceňovat 😉 .

janulle22
10. zář 2008

no nic si z teho nedelej...nas malej je sma modrina....na cele je jich milion...🙂vypada jak tyrane dite,ale opravdu neni 😀 ... snazim se ho hlidat ale on je rostak a je rychlej jak drak a modrina je na svete...🙂

pistalka.x
autor
11. zář 2008

tak jsme byli u doktora a z rozboru krve ji zjistili ze ma fakt trochu horsi srazlivost krve takze proto se ji dela tak moc modrin. Staci aby se nekde tukla a uz je modrous na svete.

janulle22
12. zář 2008

pistalko...ty uplne si me ted vystrasila...adovi taky staci se trosku tuknout ani to neni rana aani nezabreci a za chvilku tam je mono..🙂a co s tim budete delat dal...?a z ceho se to deje...?

lamia
12. zář 2008

Pístalko zajdi k dr na vyšetření,pokud se ti to zdá nenormální. Naše dítě je nejen samá modřina,ale i strup apod...takže taky na plavání občas přemýšlím,jestli mě někdo neudá sociálce,ale u nás je to holt jen živostí dítka 😉

knobloska
1. srp 2011

Ahoj holky, naše malá má strašné modřiny na nožičkách. Je pravda, že je pořád na prolejzkách, takže se těžko hlídá, jestli se bouchne, ale zdá se mi to až příliš. Má je samozřejmě na holeních, ale takové zvláštní, vlastně modřinka je hned fialová a pak jakoby zhnědne a tenhle hnědý flek vydrží strašně dlouho. Špatně se to odhaduje, protože se asi neustále přibinkává a těžko říct, kdy přesně se jí modřina udělala. U dr jsem byla asi před měsícem, vzala krev, prohmatala slezinu a uzliny, vše má v pořádku. Já bohužel nevím přesně, jaké testy jí nechala dělat, brala jí 3 ampule, a co si pamatuju, bylo tam určitě železo. Myslíte si, že už to mám nechat být, anebo se mám s dr ještě domluvit, jestli třeba není nutné vyšetření krve na hematologii? Ještě se nám k tomu přidaly bolesti nožiček v noci, bolí jí holeně, ale to nevim, jestli s těma modřinama souvisí. 😒

mamkamarketa
1. srp 2011

@knobloska bolesti nohou budou podle me rustove bolesti 😉
jinak pokud ma modrinky na holenich a krev je ok,tak to je dobry 🙂 syn (2r8m) ma fialove nohy. ale on je jak nerizena strela. i ucitelka v jeslich mi rekla,ze ma rychlejsi nohy nez hlavu 😅 takze se tema modrinama nezabyvam. (tim,ze je ma pouze na holenich) tak to beru jen jako nasledky jeho padu. kdyby mel modriny jinde (ruce,brisko...) hnala bych ho k dr. to je jasny 😉

knobloska
1. srp 2011

@mamkamarketa no snad jo, modřiny má taky jen na holeních, v podstatě má celou tu oblast fialovou, resp. momentálně hnědou. Naše malá je zbrklá, taky padá, sem tam se ťukne, no asi se jí snadno dělají, já to mám taky tak.

janaruza
13. dub 2012

Ahoj, nevím, zda je ještě diskuse aktuální. Zaujalo mě to co píše pistalka.x, že se modřiny začaly dělat po tom očkování. Když se nad tím zamyslím, u nas to začalo také po očkování- trvá už to 3/4 roku. Mořiny se dělají malýmu převážně na nohou, občas i na rukou, a jak píše Knobloska- jsou skoro hned hnědé a na jeho celkem světlé pleti to vypadá děsně. Byli jsme 2x na krevním obrazu, ten byl OK. Pak na hematologii, na výsledky čekáme- trvá to prý 2 měsíce. Test na srážlivost ale také dopadl dobře. Doktor sám nevěděl, řekl, abychom brali půl roku ascorutin na cévy, pak uvidíme. Ascorutinn bereme, situace je stále stejná. Tak mi to opravdu vrtá hlavou, z čeho to může být.....

krispulka2009
17. dub 2012

ahoj.... to znám taky naše princeznička má taky pěkně vybarvené nožičky.... asi je to tím, že je trochu živější...sou horší věci snad nám z toho vyrostou

diviska
17. dub 2012

Moje malá má taky modřiny na nožičkách a tu a tam na čele a nose apod. Mě se taky dělají pořád modřiny. Stačí mi se trochu ťuknout a mám vybarvíno. Když se říznu, krev mi teče dlouho..problémy se srážlivostí prý nemám..tak to prostě neřeším ani u mě, ani u malé..ale souvislost s tím očkováním je zajímavá, zkusím zapátrat, jestli to nemají i další maminky..
@janaruza

janaruza
15. kvě 2012

Ahojky, tak výsledky z hematologie jsou v pořádku. Tak už modřiny přestávám řešit. Asi se opravdu někomu dělají snadno bez vážné příčiny. Mějte se všichni zdravě. Jana

blableblu
30. bře 2021

@knobloska zdravím ké yo síce uz veľmi stará téma ale ako ste nakoniec vyriešili tie modriny pamätáte si ešte?

knobloska
11. srp 2021

@blableblu myslím, že byl udělán krevní obraz a ten byl ok. Teď je jí 13 a modřiny nemá