• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dcera většinou pláče. Je to normální?

30. července 2011 
Ali, tak jsem se zase a opět u tvého příspěvku nasmála :grinning: :grinning: :grinning: Ale když mi tu teď Deňouš začal ZASE ječet, tak mě při představě takhle strávených dalších tří měsíců, ztuhl úsměv na rtech :confounded:
27. lis 2007 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčátko, to sis teda užila, máš můj obdiv i soucit. Já taky strávila první týdny výhradně na gauči s vytaženým prsem, do toho jsem tu měla nasáčkovanou tchýni, která mi dokolečka opakovala, že mám slabý mléko a měla bych přikrmovat umělým (přestože malá přibírala víc než musela) a ať nejsem nervózní, že to dítě ze mě cejtí. Teď teda taky furt sedim na gauči, ale mrňous už má chvíle, kdy vydrží ležet sama a broukat si, dokonce to začala vyžadovat. Teprve když neví, co chce a řve u jakýkoli činnosti, položím ji na matraci a nechám pět deset minut křičet, potom opakuju postup přebalení-kojení, a většinou je už pak klid. S tím spaním na bříšku - po týdnu probděných nocí jsem byla tak urvaná, že jsem si mimi položila na hrudník bříškem dolů, zasekla jsem se do gauče tak, abych se nemohla pohnout, kdybych usnula - a obě jsme prospaly tři hodiny... Od té doby takhle spolu spíme, a obě jsme dorůžova. Doktorce to neřikám, poněvadž by mě asi zazdila. Kombinuju všechno, co se striktně nedoporučuje.
Ale chtěla jsem se zeptat - holky, co používáte dudlík - teda vaše mimča - jak jste je na to naučily? Přijaly to děti hned, nebo to chtělo trpělivost?
27. lis 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lištiško,my dudlík máme asi od 5 dnů,přijala ho okamžitě a dudá jak divá,ale musí mít na něj náladu,jinak ho plive.Já si jí spát na bříško dávám taky,je to naše odpolední siesta,jinak bych padla na hubu :wink: .V šátku řve jak divá,tak ho ani dál nezkoušíme,jen chovám v náručí a kojím jako vy :slight_smile: .
27. lis 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak nevím, jestli svým příspěvkem někoho nevyděsím. No, my máme taky uřvánka. První dva měsíce naše Neluška řvala nepřetržitě a strávila je u mě na rukách.A že to byl řev..... Skoro nespala, maximálně 3x 20 minut denně. Neměla jsem čas ani se najíst, strašně jsem zhubla.
Kočár naprosto nesnášela a i teď nám ten problém s kočárkem zůstal, ona v něm spí, ale jakmile se vzbudí, tak chce ven a řve, takže nehrozí, že bych korzovala s kočárkem třeba po městě a šla nakupovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale aspoň v něm spí :slight_smile: Po těch 2 hrozných měsících chvilku vydržela i sama na dece, jenže pak přišlo ve 3.měsících 1. očkování a začlo vše na novo. Navíc se pokazilo i spaní v noci. Budila se jede čas i po půl hodině. Byla jsem už úplně vyřízená. Myslela jsem, že se to po 3. měsících spraví a ono nic. No, abych to zkrátila, zlepšilo se to až v půl roce a to rapidně. Krom toho kočárku už je malá naprosto v pohodě, vydrží si hrát sama i 2 hodiny, spí 3x denně po hodině. Navíc se až teď naučila na dudlík, takže večer se ududlá sama ke spánku. Dřív dudlík jen viděla a spustila křik. Takže, holky, vydržte. U většiny dětí se to zlepší ve třech měsících a kdyby náhodou ne, tak v tom půl roce už určitě. Já jsem tu taky zoufalá založila někdy v srpnu téma "Hodně pláče i po 3.měsíci" a hodně mě holky co tam psaly povzbudily.
Držte se.
27. lis 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alcatko, máš můj hluboký obdiv, že jsi se nezbláznila. Já bych si asi hodila mašli,to muselo být hrozný. Mně malá hodně řvala první 2 týdny a fakt to bylo hrozný.Budto spala anebo řvala,anebo jedla, nic jiného. ted je to už lepší a jen se modlím,aby to nepřišlo. Její rekord byl v kuse řvát 7 hod :confounded:

Listicka: já malé dala dudel asi ve 2 týdnech.Nechtěla jsem,ale náhodou jsem ho měla doma a poté,co pořád řvala a řvala, tak jsme to zkusili a ona ho skoro hned přijala. Nějak se to nemusela učit. Do dneška jí ho dáváme.Někdy ho chce a někdy ne. Když ho už má,tak jí ale vypadává,jak náruživě dudá :slight_smile: tak jí ho musím pořád strkat do pusinky. Hlavně ale že neřve :sweat_smile:
27. lis 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pak mi ještě příbuzní přinesli jiný tvar dudlíku,ale ten nechce....Chce pořád jen ten první,asi je na něj zvyklá nebo nevím... :confused:
27. lis 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budíte prcky po těch třech hoďkách? Malej vydrží spát dýl a o to dýl pak řve.

Tak jsem už taky skákala do zdi, šla jsem si ve 12 po obědě schrupnout. :rolling_eyes: Malej hezky hajal, sotva jsem natáhla deku, probudil se a křičel až do půl šesté. Ufuf.
27. lis 2007 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedka malou budím ve dne po 3 hodinách. V noci ted spí někdy dlouho-její rekord je v noci i 8 hod.bez jídla (neříkám,že celou dobu spala, to ne, ale po 2 hodin.uspávání spala 6 hod).Takže ve dne když se nevzbudí sama,tak ji vzbudím aby měla dostatek jídla,když v noci jí méně.
27. lis 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já právě dudlík nejdřív dávat nechtěla, brzo jsem si to rozmyslela :grinning: chtěla jsem zkusit všechno, ale Katka ho stejně nechce. Tak jsem myslela, jestli třeba nejsem málo trpělivá... Možná zkusím jiný tvar.
K tomu nočnímu buzení - nechávám ji, ať se vzbudí sama, jak potřebuje, myslim že v tomhle věku se ještě dá spolehnout na reflexy a instinkty. Většinou se budí v noci po třech hodinách, někdy vydrží i čtyry, už spala i pět... Ale v noci nekojim dlouho, jenom třeba deset minut a zkusim zase uspat, většinou se zadaří
27. lis 2007 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já Viktorku nebudím a nechávám spinkat,taky už vydržela i 8 hod. bez kojení,za to si to vynahradí přes den.To jí i po hodině a půl,jak kdy :slight_smile:
27. lis 2007 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po mne jde uplne hruza, kdyz si predstavim Mirinku, jak zase jeci... Brr... Bohuzel jsem taky majitelkou vecne nespokojenyho ditete, uz jsem dokonce byla objednana i do Motola do poradny pro nadmerne placici deti, ale nakonec jsem to zrusila.
Prvni dva mesice byly fakt hororovy, rvala uplne bez prestani, mela z toho vsechny zilky v ocich rozpraskany, ja brecela s ni, v hlave jsem mela uz diru, ale porad jsem se uklidnovala, ze to skonci po trech mesicich, bohuzel ne. A cim jsem s ni dyl, tim hur to snasim. Jsem vecne vynervovana, ve stresu, protoze porad jen cekam, kdy zase spusti ten vriskot. A kdyz uplne nerve, tak stejne porad narika a fnuka. Tak me tim vytaci... Proc to nemuze byt taky miminko, ktery se polozi na hraci deku a v klidu si 20 minut cvrnka do hrazdicky nebo si hraje v lehatku atd. Ta moje potvora potrebuje zkratka non stop assistence a nenecha me si uzit materstvi :angry:
29. lis 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon: assistance
29. lis 2007 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anatanka, to popisuješ moji malou :wink: Vydrž, bude líp. Oni se i ti největší uřvánci kolem toho půl roku zklidní. Počítám, že naše Neluška bude do roka už úplně O.K. Snad si to ti prďolkové vyberou teď a pak budou nejhodnější na celém světě. :wink:
29. lis 2007 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anatanka: Jéje, tak to taky znám. Už jsem si začala říkat, že se to zlepšilo, ale včera Edík opět předváděl, jak umí vřeštět. Nic ho nezabavilo, křičel i při nošení a houpání. A aby toho nebylo málo, začal jakoby chraptět a sípat - ale asi to dělá schválně, páč občas křičí i normálně. Zřejmě zase testuje, co se dá všechno vyloudit z hrdla :frowning2: .
30. lis 2007 ve 04:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já měla s malím to samé pořád brečel chodily jsme k doktoru já tam brečela že nemám čas se ani najíst a vyspechovat dr mě na to řekl že asi cítí že se mu moc nevěnuji a to bylo vše :astonished: Věnovala jsem se mu jak se dalo pořád ječel i do jedné do rána. :frowning2:
Až jednou usnul na bříšku a já byla hrozně ráda že spí,tak jsem ho nechala spát ale stejně jsem se moc nevyspala,protože jsem ho hlídala jestli dýchá a tak :confounded:
Řekla jsem to dr a ten at vžádném případě ho nenechám spát na bříšku.Na záda nebo na bok.Ale on mě jinak nespal.Tak už jsem dr nic neříkala a nechala ho spát na tom bříšku.Vydržel spát i hodinu a celou noc,to byla paráda,na zádech nemohl spát vůbec za pět minut byl řev.Do dnes spí na břiše a nic se mu nikdy nestalo :slight_smile:
30. lis 2007 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miriam dnes klasicky zase od rana jeci, uz nemam ani chut se na ni vubec podivat a videt tu jeji ohromnou pusu pres celej oblicej - normalne se musim drzet, abych pouzivala slusny vyrazy! :wink:
30. lis 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janiccka ´- no to by mi teda nas... kdyby mi doktor rekl, ze se diteti nevenuji, zvlast kdyz jsi mu vylicila, ze se pomalu ani neosprchujes... Ono se to doktorum snadno radi, davat na zada, ale v praxi to vypada tak, ze dite bude vrestet tri hodiny a nakonec usne vysilenim na deset minut. Dokud to clovek nema doma, tak to nepochopi. Stejne tak jako nektery dite staci pohladit po celicku a ono usne ve svy postylce. Nebo prestane plakat v maminciny naruci... A nejvic mi se..., kdyz mi to lidi nechtej verit, ze tyhle veci na tu moji nezabiraj!
30. lis 2007 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja jsem tak rada, ze nejsem sama...pripadala jsem si jako uplne neschopna matka, protoze v mem okoli maji vsichni deti typu: nakoji se, 3 hodiny spi, nakoji se, 3 hodiny spi...je to az depresivni :frowning2:
"nastesti" jedna kamaradka ma holcicku, ktera byla stejny nespavec a urvanec. aspon nejaka spriznena dusicka..
jeste ted mi naskakuje husi kuze, kdyz si vzpomenu, jake to bylo!
snad mi to to druhe mimi vynahradi a konecne si to materstvi taky "uziju" :slight_smile:
30. lis 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo maminy musíme to vydržet.Nejhorší je když vám nemá kdo pomoct a pohlídat,to je potom zápřach.Ale vše jednou skončí a budete jako já na to malý miminko rádi vzpomínat.Bože jak já bych chtěla aby byl zase malinkej,i přes to řvaní.Tak strašně moc rychle to utíká :frowning2: :frowning2:
30. lis 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, něco pro útěchu:
Je to z knihy Dítě pláče - co dělat

"Rodiče si psychologovi nebo pediatrovi na dítě, které nepláče, nikdy nestěžují. Většinou jsou s ním naopak plně spokojeni. Nicméně to, že je novorozenec stále potichu a nepláče, není znamením radosti ze života. Kdybych si jako matka i jako psycholožka měla vybrat, vždycky bych dala přednost dítěti, které se projevuje a dožaduje se toho, co potřebuje nebo na co má chuť, než dítěti, jež leží v klidu v kolébce nebo v postýlce, které netouží po společnosti. Cítíte, jak se u obou dětí liší jejich touha žít? Dítě, které je schopné se „vyřádit“ a snaží se sdělit svůj problém, využívá naplno svou schopnost udělat rámus a přivolat matku; dítě, které nesčetnými způsoby utěšujeme, se utvrzuje v sebedůvěře a v důvěře vůči okolnímu světu."

...
A jinde:
...

"Nezapomeňte, že miminka, která moc pláčou, jsou obecně aktivnější a čilejší. Rychle a dobře se fyzicky a komunikačně vyvíjejí. U těchto novorozenců konstatujeme také proporcionálně menší počet náhlých úmrtí. Tato miminka vyžadují tolik pozornosti a my se o ně tolik staráme, že jim nikdy nechybí podněty, mazlení ani komunikace."

http://www.rodina.cz/clanek5752.htm - tady je delší ukázka
30. lis 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja cetla, ze deti co nespi, byvaji hodne chytre :grinning:
30. lis 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paolin, no tak to doufam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2007 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Listicko, zajimave clank, cetla jsem neco podobneho, jen je treba dodat, ze samozrejme to tak neni u vsech klidnych deti, at se tu na nas nevrhnou maminky zlatych ditek :sweat_smile:
Ja jsem jeste cetla, ze deti, ktere neplaci a klidne lezi, tak jako by vedely, ze k nim nikdo neprijde, jako ze jsou smireni s tim, ze si musi poradit samy..
Ja musim rict, ze Neluska je ted uz mnohem lepsi a to jak jsem se ji v malinkatosti venovala, mi jakoby vynahrazuje.Strasne rada se mazli, objima, poklada na me tvare sve trvaricky, a na druhou stranu je nembojacna, co se tyce objevovani vseho noveho, pousti se do riskantnich akci, vzdy koukne, jestli ji hlidam a popripade zachranim :grinning:
Je to moje krasne slunicko, ktere uz place jen kdyz ma hlad, nebo sebou migne pri nejake sve akcicce na zem :grinning:
30. lis 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to je krásný přečíst si to a uvědomit si, jaké mám hrozně zlaté dítě, které pláče tak možná půl hodiny (když se to posčítá za celý den) a to jenom kvůli prdíkům. Jinak je to sluníčko vysmáté..
Přeju všem pevné nervičky a smekám klobouk, že to zvládáte..
30. lis 2007 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčátko, to je jasný, že klidný děti jsou taky v poho, spíš mě to pobavilo, že ta uřvanost může mít i nějaká pozitiva, a takovou naději tu potřebujem :grinning:
Jinak u nás je to teď úderem šestinedělí mnohem lepší, malá se najednou uplně sklidnila, nevříská při každým přebalování jak protržená a vydrží už i chvíli jen tak koukat, có dělám v kuchyni. Na moc dlouho to není, ale aspoň něco, vážím si každý chvilky. Záchvaty má večer, když má spát.
30. lis 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - na alternatívkach je odkaz na tento článok, dúfam, že Vás osloví
http://marek.blog.respekt.cz/c/9553/Koncept-kontinua.html
2. pro 2007 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
listicka20 - také mi večer vříská. Přes den už řve jen asi 3 hodiny.... děti se hrozně mění, dnes třeba vříská a za týden může být zlatíčko. A naopak, někdo má zlatíčko a za týden může vřískat. Uvidíme co nás čeká.
2. pro 2007 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabčo, myslim, že to bude uplně jiný, až ty naše píďalky budou moct držet chrastítka a trochu se bavit. Někdy mám pocit, že brečí z nudy.
Musko - zajímavý článek, jen škoda, že to, co je člověku nejpřirozenější, je dneska považováno za "alternativní" :unamused:
2. pro 2007 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
listicka20 - no taky mi přijde, že se nudí a čeká co bude za šou :slight_smile: a někde jsem četla, že hlavně večer se ventilujou, protože mají nahromaděnou energii za celý den. Takže jak říkaš až si budou hrát tak to bude snad OK :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hrat, jo? Tim jsme se uklidnovala celych pet mesicu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2007 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek