Dcera většinou pláče. Je to normální?

andreea
17. lis 2007

Ahoj holky,prosím o radu,mám 3 týdenní holčičku,která 90%času,kdy je vzhůru pláče.Většinou jde o křik.Nevím zda jí trápí prdíky,jelikož rek. rourka ani kapičky nepomáhají.Nevím zda je normální,že když nespí,tak brečí.Díky

karotky
8. pro 2007

Zdeni...............jak Tě tak čtu,vzpomenu si na naše začátky,kdy jsme se s manželem střídali na balónu.Hopsali jsme takhle asi do 3.měsíců a pak jsme začli s převýchovou.Jenže u nás to bylo větry,že nemohl spát a pak z té nespavosti byl tak unavený,že nedokázal zabrat. 😖
Teď je zlatej.Takže vydrž!!!!!!!!!!!!!!
Držím palce. 🙂

zdenucha
8. pro 2007

Karot,díky ale zdá se že se Petruška dostává do lepších kolejí,opravdu včera a dneska byla zlatá furt usměvavá,zabrečela jenom když měla hlad nebo byla ospalá.Právě že ona bývá tak ospalá,ale prostě nemůže zabrat,pak je přetažená a brečí a brečí nic nepomáhalo.....teď si usne hezky u prsa a pak u vysavače držím ji za ručičky dudá si a krásně se zklidní. 😵

karotky
8. pro 2007

To fakt používáte při každém usínání vysavač? 😕

zdenucha
8. pro 2007

Karot pokaždé nééééé 😀 přez den si usne u kojení u prsa nebo v kočárku,když jsme venku.Vysavač je spíš na večer,dneska ale nezabírá 😨 nevadí snad to ještě klapne a nebudeme do noci hopsat............

karotky
9. pro 2007

Ójéjej...........tak to je blbé,že to má tak krátkou účinnost. 😖
My hopsali jen do doby,kdy Áda vydržel v náručí.Když se pak začal šponovat a nebo jsme hopsali hodinu a on spal jen 10 min. a pak byl zase vzhůru,tak jsme se na to vykašlali a nechali ho vyřvat. 😅
Před každým večerním spaním řval tak asi 20 min.a pak vytuhnul.Bylo to krutých 14 dní,ale pak už byla pohodička.Přišel na to,že mu stačí,když si pocucá palec a během 10 min. je tuhoň. 😉
Taky asi časem budete muset přejít na něco jiného. 😅 Ale Péťa je menšího vzrůstu,tak se Vám do náruče ještou hodně dlouho vejde. 😉
Držím palce a přeju pevné nervy. 🙂

zdenucha
9. pro 2007

Karot,tak včera nakonec usnula v deset v postýlce 😀 ......bez hopsání,držela jsem ji za pacinky a za chvíli oddychovala- asi budeme mít fakt hodné mimi huráááááá 😔 😀

karotky
9. pro 2007

Tak to držím pěsti,ať to vydrží. 😉

anatanka
16. led 2008

Ja uz se z ni fakticky asi pominu. Jsem snad jedina mama na svete, ktery dite rve non stop jeste v sesti mesicich.
Uz ji zacinam uplne nesnaset. Kazdej den, co se vzbudim (respektive jsem zbuzena), jsem uz od rana nas..., ze s ni zase budu muset stravit celej den a poslouchat ten nekoncici rev.
Existuje jeste nejaky tak priserny dite? Moje materstvi je pohroma. 😝

niega
16. led 2008

Anatanka: náš Edík taky hodně křičí. Teda má dny, kdy ne, ale je jich naneštěstí málo. On je totiž hrozně snaživej, furt maká na těch svejch otočkách, plazení, překulování se atd., což mu moc nejde, tak to komentuje řevem. Jsem na něho sama, tak si to taky užívám 😝 . Moje matka tvrdí, že se mu přespříliš věnuju. Jenže kdybych na něho prděla a zaparkovala ho v postýlce, tak mi puknou nervy tím řevem, chjo...

alcatko.j
16. led 2008

Anat, to je pech,proste je urvana no..treba se to brzy zlomi a bude zlata 😅 Jaky ma hracky?nelinka si treba s normalnima hrackama nehraje, nezajimaji ji, nebavi.Mam petku s koralkama, tak to furt obrai v tlapine.Pak kelimek natrhany, kterej susti..dala jsem ji sadu vareceka lzicek, lahvicku od echinaceovyho sirupu 😅 balik pap.kapesniku..s tim si i chviklu sama vyhraje..letaky...

velky uspech na zabaveni je drevena zavesena houpacka..rada se houpe...

alcatko.j
16. led 2008

Taky premistuju jak debil denne postylku z loznice do obyvaku, postavim ji doprostred, ona si hraje s tema vecma, vidi name, ja treba zehlim...

niega
16. led 2008

Já myslím, že je to do značný míry způsobený i tím, že ta naše mimča ještě nesedí. Mě by taky lezlo krkem ležet na zádech a držet v rukou hračku - za chvíli by mě ty ruce bolely. No a na bříšku se zas mimčo brzo vyčerpá, pokud se o něco snaží a nekouká jenom kolem sebe. Prstě věřím, že bude líp! 😀 ... co mi zbejvá 😝

anatanka
16. led 2008

Al: Dik za typy, taky jsem vypozorovala, ze Miri ma v sobe nejakej radar, kterej ji vzdycky rekne: "Pozor, tohle je hracka, toho si nevsimej" a pak zase "Hele, tohle hracka neni, sup na to!", takze ji taky davam na hrani vsechno mozny, ale moc to nezabira. Na ni nezabere ani to, ze jsem u ni a vidi na me, casto nezabere ani noseni - pri tom sice okamzite zmlkne, ale za chvili uz ji to taky prestane bavit a zase knoura.

Mam uz uplne preprogramovanej mozek, kterej dokaze myslet jen na to, ze Miriam bude jecet, takze vsechno delam ve stresu a chaosu, protoze vim, ze na to mam max. minutu, dve...

Niega: Taky se uklidnuju tim, ze az bude sedet, tak to bude snad lepsi, ale fakt uz si nechci delat zbytecny nadeje.
Ja nevim, jestli se tak nudi nebo proc je porad tak nespokojena. Kdyz s ni jdu ven, tak v kocarku horor, ale pokud jdeme do obchodniho centra a ona tam muze cumet po lidech a po svetylkach atd., tak by mi nikdo neveril, jaka je to doma prisera.

samsa
16. led 2008

Anatanko, u nás to byla taky učiněný horor do půl roku a pak od 7.měsíce, jak začala lézt, tak je zlatá. Celý den za mnou lozí po bytě, tím se zabaví a taky unaví 😉 a vůbec nebrečí. Ale kočárek jako pořád néé, tam spí, ale jak se vzbudí, tak musím šupajdit domů, jinak by si vyřvala plíce. Mirinka se spraví, určitě, a bude to brzo.

anney
16. led 2008

Já jsem se setkala u nás na červenci s maminkou, její holčičku trápí tzv, excesivní pláč.Myslím, že v Praze je klinika, kde se tím zabývají.Podrobnosti nevím, ale u nás na červenci se můžeš optat, snad tio poradí jak na to. 😉

anatanka
16. led 2008

Samsa: Dik za povzbuzeni, tak vkladam svoje posledni nadeje do lezeni 😉

Anney: O te klinice vim, je to oddeleni pro nadmerne placici deti v Motole. Uz jsme tam byly objednane, ale ona se - mrska - jak zazrakem cca tri dny pred prohlidkou uplne zklidnila, tak jsem to zrusila. Nevedela jsem, ze je to jen kamuflaaaaz....

alcatko.j
17. led 2008

Anat 😅 Miri je uzasna, kamufláááz 😅 😀 😀 😀

samsa
17. led 2008

Anat, já bych to tipla ještě max. na 2 měsíce a jak se rozpohybuje (lezení, stoupání, sezení...) a bude určitě v poho. N. byla taky taková, žádná kamarádka se mnou nechtěla vozit kočár, protože Nela tak řvala, že ty jejich děti se jí bály 😀 Když jsem byla s malou na vyšetření kyčlí, tak tam spustila takový hysterák, že se mě mudr. ptal, jestli to dělá i normálně, že to ještě neviděl, tak jsem musela konstatovat, že bohužel to dělá i normálně...U mojí mudry jsem nelinku ani nesměla svléknout, jinak by snad vyklidila polikliniku. Chudák Mudr. ji poslouchala srdíčko tak, že jí jen odhnula bodýčko a to se ještě musela schovat, aby ji Nelča neviděla. Skoro ji nevážila, protože svléknout Nelinku a položit na váhu = infarkt 😀 😀 😀 Na vyšetření ledvin na ní leželi 4 lidi a vřískala tak, že nás pak vyhodili, protože děsila a rušila ostatní pacienty, jedna holčička dokonce kvůli ní nechtěla jít na ultrazvuk, asi si myslela, že tam nelinku vraždí. Jít do obchodu vůbec nešlo....Celý den jsem ji musela nosit a buď brečela nebo mrčela a teď je úplně jiná, pořád se směje a brečí nebo se vzteká minimálně, dokonce bych řekla míň, než hodné děti kamarádek 😉 Tak se drž a vydrž 😉

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabca1
29. led 2008

zuzanacb - nám takhle malá plakala od 16 do 21:30 do 10 týdnů. Teď pláče tak od 18 do 19 než jí dám spát. Musíš vydržet. Nemá ze sebe jak dostat energii tak pláče. A vůbec si zvyká. Po šestinedělí se Ti uklidní a pak po 3 měsících uvidíš. Nám taky ještě pořád pláče, ale je to lepší a lepší. Uvidíš sama. Jak často jí kojíš?

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zdenka26
29. led 2008

Ahojky,některý miminka tak pláčou,možná že jí bolí bříško,možná prdíky.nezbývá než vydržet 😉 Uvidíš že se to zlepší.Jak kaká,kojíš často?

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zdenka26
29. led 2008

Jestli jsou to prdíky,zajdi za doktorkou a předepíše ti nějaké kapky 😉 Nám předepsala Sab simplex,zabral ale i tak se sem tam kroutí,ale bez řevu.Uvidíš že to bude o.k

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bramburka
30. led 2008

jj večer to mají ty mimča nejhorší, ale nám přešli ty prdíci asi před 14 dnema ze dne na den, občas se ještě objeví, ale už jen malinko. Oni ty děti taky vybíjejí přebytečnou energii ze dne, kor jestli hodně spinká, dokud se jim nedovyvine centrální nervova soustava, nejsou schopni zpracovávat vjemy. To taky trvá tak do 3 měsíce i dýl. Takže bude to good, vydrž!

dendisa
30. led 2008

holky, jdu vás zase uklidnit a pofrajeřit 😀. Linda už doma nepláče vůbec (jestli jste nečetly celou diskuzi, tak byla to nejuřvanější děcko pod sluncem, co přes den VŮBEC nespalo, max. venku v kočárku, a buď pila nebo křičela) 😎 .
A večer momentálně usíná sama - položím do postýlky, pohladím, když ještě ani nemžourá, pustím kolotoč, odejdu. Usne.
Před pár měsíci se mi tohle zdálo jako scifi.
Tak pevné nervy přeju!

bertik
30. led 2008

Ahoj maminy,

tak já se připojuju k Dendise - mám sedmiměsíční holčiču a jen co jsme si ji přivezli z porodnice, začala plakat. Ale Kačka neplakala - ona řvala a to myslím doslova 😅 😅 😅 . "Naštěstí" teda ty hysteráky měla přes den, v noci pěkně spala. Každý mě uklidňoval, že to po šestinedělí přejde...ono nic. Tak pak příšli s tím, že na třech měsících...opět nic 😅 . Až po čtvrtém měsíci to samo od sebe postupně přecházelo. Určitě je to i tím, že mimčo se začíná "pohybovat", více vnímá okolí, je schopné si začít hrát s hračkama.
Teď je Kačenka zlatá, sice je to taková ukňouraná princezna, musí se jí člověk maximálně věnovat, ale řev už je pryč a to mi stačí 😵 .
Tak všem maminkám přeju pevné nervíky a hodně síly, ale ono to určitě přejde ( čemuž jsem dřív nevěřila ! 😵

chechta
31. led 2008

Ahojky přidám se k Vám , můj drobek je tak trošku (hodně) vztekloun. Asi přímo nezapadám do kategorie stále pláče, ale spíš stále se vzteká, jak není po jeho tak je řev. Chováme pořád od narození se nic nezměnilo - teda vlastně jo ted už vnímá a je vidět jak se vzteká cíleně. Začla jsem být k jeho řevu už apatická - dřív sem ho nenechala řvát ani chvilku ted ho nechám a odejdu.Nejhorší, že to předvádí jak přes den tak v noci - ted asi měsíc celkem hezky spinkal budil se jen co 2hod na kojení - poslední tři dny zase začal vyvádět - prso nechce as chce chovat. Podotýkám, že s náma spí v posteli, ale to mu nestačí - musím vylézt a vzít ho do náruče pak je klid 😝 . Jako právě ted - dneska jsemod 1.45 vzhůru a v podstatě ho téměř celou dobu uspávám.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz