Denní spaní v postýlce, jak na to?

schnee
28. únor 2016

Ahoj holky, mám dotaz, mám 4,5 měsíční holčičku, která do teď byla zvyklá přes den spát buď v kočárku (dopoledne a odpoledne) a třetí spaní před nočním spaním jsem jí nechávala v denní postýlce, kterou máme v obýváku. V noci spinkala v postýlce, kterou máme v ložnici. Teď bych jí chtěla naučit, aby spinkala přes den v postýlce v ložnici s tím, že budou otevřené dveře, žádné zatahování závěsů, prostě aby věděla, že je den a má si na chvilku schrupnout a nebyla pak choulostivá na každý randál atd. Chci jí to naučit kvůli tomu, že né vždy bude moct usnout v kočárku a v obýváku mi usne vždy maximálně na 20 minut, v kočárku na hodinku někdy na dvě. Bylo by fajn, aby věděla, že když jde do postýlky, tak se jde spinkat, měla tím pádem na to klid, ale zároveň přes den i tlumenější ruch domácnosti, kdežto, když jde spát na noc, tak má zhasnuto, ticho.... Ale nevím, jestli jí v tom neudělám bordel, aby si nemyslela až jí tam dám přes den, že se jde spinkat na noc a bude chtít chrupkat třeba těch svých pět, šest hodin. 😕 Jak jí to naučit, pozná, že si má "odpočinout" ale né spát celý den? Jak jste to měly vy? Děkuju za rady. 🙂

love12345
28. únor 2016

Ja mam takovou radu,ze.:kazdy dospely spi radtaky jinak..nekdo zsvetla,jiny za tmy,nekdochceticho,jiny usina u tv,4,5mes je malinkadoprejt ji co bude otrebovat...jejedno ze neldo to dela jinak...proc hrotit zaluzie ci zaves kdyz to vasi male tak bude vyhovoat...jinak rda my male od 4tousteli relax hudbu ke spanku,slysela jsem ze si tak zvyknouna "hkuk" a vyvola to casem prave intuiivne aaaa melodie kespabi budu spinkat..ted.ma mala 2roky a postupne jsme to odbourali a usina bez....a ja nemam zaves alejen zatazene zaluzie,pomahala nam.plena a na ni uzelat ma co muchlat..jinal rezma cenu resit tak odroku co setyka spanlu,kdyzcne spatpo obede a vecer...casove a delkou spanku se ji ted bude menit jeste mockrat

love12345
28. únor 2016

@love12345 omlouvam se za preklepy psano na tel

love12345
28. únor 2016

@schnee tak poradne vyvetrat av postýlce udelat menší prostor treba polštářem

svetlus_pepca
28. únor 2016

@schnee Taky jde o to, jak dlouho jí to vydrží. Až bude větší, už jí to třeba vyhovovat nebude. A taky jde o to, co chceš ty. Ale já ai prostě myslím, že na spaní je postel 🙂 Ano, občas to jinak nejde, nebo se to hodí. Ale jestli ji chceš naučit spát v postýlce, budeš s tím muset začít 😉 Já před každým spaním vždy pořádně vyvětrám a v ložnici topíme tak na těch 21, 22 stupňů.

krystalka
28. únor 2016

@karlajasmine - tak syn nemusel nutně spát v jedoucím kočárku, takže když jsem z nějakého důvodu nechtěla kroužit s kočárkem venku, tak jsem ho prostě oblíkla, dala do teplého fusaku a v kočárku spokojeně chrupal i venku přede dveřmi nebo pod oknem, spával takhle venku za každého počasí, pokud nebyla nějaká inverze nebo šílený mráz.....kdybychom neměli domek, ale byt, tak bych ho šoupla do kočárku na balkon....on prostě potřeboval k tomu spaní ten vzduch....ještě ve 2 letech jsem ho dávala po obědě do sporťáku spát ven.....a myslím, že mu to i docela prospělo, v okruhu našich známých a spolužáků je to široko daleko nejzdravější dítě 🙂

krystalka
28. únor 2016

@svetlus_pepca - já jsem tedy jeden čas syna budila, ale to už byl o dost starší....ale dělala jsem to tehdy, když pomalu přestával spát po obědě, ale do večera to ještě moc nedával....tak když vytuhnul hodně pozdě odpoledne, tak jsem ho nechávala jen chvilku zdřímnout a pak ho vzbudila, protože by pak zase nespal v noci....po pár týdnech se to srovnalo.....

svetlus_pepca
28. únor 2016

@krystalka Jasně, tak to je o nějaké dočasné změně režimu. Tam je to o tom, že maminky už pak poznají, když se něco děje jinak. Ale já spíš myslela takové to buzení po dvou hodinách na kojení. To nechápu. Ano, pokud ti nemá nějaký třeba zdravotní důvod. Ale to už jsme si se zakladatelkou vyjasnily 🙂