Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

svatule
29. zář 2012

@mojbazarteodor jen mini úvazek, asi 20 hodin za měsíc, plus nějaký víkendový den... včera to bylo fajn, manžel a děti to taky zvládli na 1 🙂

klarra
9. říj 2012

Ahoj holky, prodávám sourozenecký kočárek Jané Powertwin - pro děti narozené brzy po sobě, fakt praktická věc, tak kdyby někdo měl zájem, podívejte se do mého alba, budu ráda...

myzma
12. říj 2012

@tarra27 ahoj, i ja sa pridam so skusenostou.... rozdiel mame 16m, maly v case narodenia mladsej sestry spaval este dvakrat denne, zlomilo sa to nieco medzi rokom a pol a druhym rokom, z priestorovych a inych dovodov spal starsi s nami v postielke prirazenej k manzelskej posteli a spava tak este stale (ma dva a pol roka prec), nakolko len posledne tri mesiace sa nebudi v noci na mlieko.

mladsia s nami spala az do 16m v posteli, medzi nami, posledny mesiac spava na druhej strane vo svojej postielke tiez prirazenej k posteli.

2 a pol roka som sa teda nevyspala, zmenilo sa to cirka pred tromi mesiacmi, odkedy maly uz v noci nic nepije a prespi celu noc a odkedy som prestala kojit malu a zaviedla zaspavanie so mnou na posteli bez kojenia.

zaviedla som tiez malej skor rezim jedneho spanku, aby som si ich davala spat naraz na obed. ona by potrebovala v tom case, kedsom to zaviedla este dva spanky denne, ale organizacne sa mi to pozdavalo zaviest jeden spolocny spanok... aj teraz mi spolu tahaju uz 2 hodiny. cize ich davam spolu spat na obed i vecer uz dost dlho, aby sme mali nejaky rezim a i ja nejaky oddych....

snad som zrozumitelna 🙂 vlastne izby este nemaju, nakolko nemame 🙂 ale pocitam, ze s nastupom do skolky, resp. horizont pol roka kupime starsiemu uz velku postel, ktoru oddelime od manzelskej a urobime mu vlastny kutik v nasej spalni 🙂

tarra27
12. říj 2012

@myzma děkuji za zkušenosti...já jsem zvedavá, jak se poddám 🙂 určitě sem pak napíšu 🙂 malá je hodně zvyklá, že se ji věnujeme ale na druhou szranu spi od 20-21-8h vkuse, což je super....tak snad se brzy naučí i druhá 🙂 hezký víkend.

svatule
13. říj 2012

@tarra27 a jak se daří? Jak to zvládáš, nebolí jizva? Snad je vše v pořádku! U nás, až na rýmu, klepu, taky vše ok. Vašík už váží 7,19kg, nějak rychle to letí, kde jsou ta naše miminka 🙂
Tak se drž!

tarra27
13. říj 2012

@svatule ahojky, zatím jsem v pohodě, v pondělí mám jít na kontrolu, snad domluvíme sekci..jsem ale jako kulička, vůbec se nehnu :D už se těším, až to bude za mnou 🙂 a budu moct cvičit...jinak malá superní, jen vyžaduje pozornost, ale spinká krásně v noci, tak to je super.....a jak se máte vy?

svatule
13. říj 2012

@tarra27 klepu, u nás vše ok, Eli je ted na chalupě s našima, tak mám "klid" jen s Vašíkem. Až na rýmu jsou oba zdraví, příští týden strávím celý v práci, ale docela se těším, zase trochu změna.
Tak na tebe budu v pondělí moc myslet, ať je vše ok. Já už u druhého taky chtěla sekci, stejně mě nechali čekat, až na poslední chvíli se rozhodli, tak snad to u tebe bude dřív. Hlavně ať je vše v pořádku!

tarra27
13. říj 2012

@svatule my to máme domluvený s doktorem, že se v pondělí dohodneme na plánované sekci, že domluvíme datum.....tak ještě abych vydržela....já to mám dost brzy za sebou a hlavně kdyby náhodou, tak budu tvrdit, že měto bolí v jizve a to mě snad rodit normálně nenechají.....by bylo po mě....
to máš fajn, pracovní víkend, alespon trochu zmena a doma pak ocení, co vše děláš .)

svatule
14. říj 2012

@tarra27 mě v jizvě opravdu bolelo od 34tt a stejně čekali, zda se nerozrodím...pak mi teda sekci ze dne na den naplánovali a na porodním sále mi pak dr řekl, že bych normálně neporodila...tak se drž!

tarra27
14. říj 2012

@svatule já mluvila už s doktorem...a prý ji udělají...že nikdo nechce zbytečně riskovat....tak uvidíme....🙂

snazilkabara
15. říj 2012

Ahoj holky, my budeme mít rozdíl 17 měsíců, termín mám za 2 týdny, jsem zvědavá, jak to dcerka zvládne, trochu se toho bojím.

svatule
16. říj 2012

@snazilkabara ahojky, mám bez pár dní taky děti o 17 měsíců od sebe a dcera to zvládla naprosto v pohodě, mimi, jak hned začla bráchovi říkat, má ráda, teď už mu nocí i hračky, dá cumlíka, odnese plenku, dalo by se říct, že vůbec nežárlí...
otázka je, zda to tak bude dál. Jinak i dost rychle "dospívá" nají se sama, svlíkne se sama, umí si nazout boty, pomáhá při oblíkání...
Takže to určitě i u vás bude v pohodě 🙂
@tarra27 jak jsi dopadla? snad je vše v pořádku!

tarra27
16. říj 2012

@svatule ahojky, jo dobrý...za týden znova na kontrolu....tak snad vydržím ještě 2v1 🙂

dida38
16. říj 2012

@snazilkabara
@svatule ahoj, tak pridam aj ja svoju skusenost...medzi prvymi dvomi mam 7 rocny vek. rozdiel...to uz bolo v pohode, miska neziarlila, bola to pomocnicka....teraz medzi Tamcou a Vancou je rozdiel 1,5 roka....a je to nieco krasne...a to neprehanam...toto som pri prvych dvoch nezazila.... Tamarka vobec neziarlila, ale pustali sme ju hned od zaciatku k malej, stale jej hovori "babi", dovolili sme jej ju hladkat, davali sme jej ju akoze na ruky, dovolili dat jej cumlik aj ked niekedy sa netrafila na prvy krat 😀 ...proste je to take mile....teraz sa uz spolu aj chvilku pohraju, Tamca jej robi "opicky", snazi sa jej drzat flasku, takisto odhadzuje plienky....rano sa zobudi a povie: babi ahoj, ubim babi a da jej pusu....takze z mojej skusenosti je takyto rozdiel asi fajn kvoli ziarlivosti....bud vacsi rozdiel alebo takyto... aj ked je to niekedy narocne pre mna, napr. ked ich chyti narovnako hlad, alebo najvacsa fuska je pre mna ich poobliekat a vybrat sa von, obzvlast uz teraz v tychto chladnych dnoch...a este skoordinovat spanie, pretoze rano vstaneme, kym sa naranajkujeme tak uz Vaneska ide spinkat, a ked vstane tak uz je zas cas spania Tamarky...a takto sa nam to strieda, takze niekedy mam problem aj vyjst s nimi von, a potom si pripadam ako neschopna....ale uz sa nam zacina darit aj ukladat ich narovnako......
vela stastia prajem 🙂

svatule
16. říj 2012

@dida38 přesně jako u nás, nejhorší je sladit spaní a vycházky, ale už se to nějak daří... 🙂
A teda 4 děti, to je super! Obdivuju. My pořád řešíme, zda po těch cca 4 letech ještě risknout 3, uvidíme, ale nevím, jak na tom budu zdravotně, ty 2 císaře se dost podepsaly...

dida38
16. říj 2012

@svatule no myslim, ze to musime len vydrzat a potom uz bude dobre....pre mna najhorsie ze ide zima a treba ich naobliekat....z toho mam des...v lete to bolo super, to som TAmci len prezula sandale a isli sme v tom, v com sme boli doma 😀 😀 len na dvor pred domom.....ale toto ma fakt desi....
ja som nastastie rodila vsetky 4 normalne, neplanovala som tolko deticiek....moj plan boli dve....ale "nieco" medzi nebom a zemou to takto zariadilo...ale preve dve mam z prveho manzelstva a tieto dve z druheho.... je to narocne, niekedy dost, uz si poviem, boze nech uz vsetky spia 😀 😀 ale je to radost a stasie....najstarsia mi uz velmi pomoze ....a ak ti to zdravotny stav dovoli, mam kamosku co aj treti krat rodila cisarskym, tak do toho chod.... stoji to zato 😉

svatule
23. říj 2012

@tarra27 tak jak, co kontrola, nebo už jsi po porodu? 😉 moc na tebe myslím! drž se!

ivkaj
25. říj 2012

Mamči, začla se u "starších" prcků nějak projevovat žárlivost?
Náš mrňous začal špatně usínat - chce aby s ním v pokoji někdo byl a držel ho za ruku. Při odchodu pak předvádí hroznou scénu (i když po cca 5minutách už nepláče) to předvádí i u poobědového spánku, v noci se pak vzbudí a už nechce spát jinde než s námi v posteli. Tak nevím jestli se tím projevuje jeho žárlivost, mladší je s námi v ložnici nebo se prostě pokazilo jen něco jiného.

zlilly
25. říj 2012

@ivkaj No, cosi se objevilo. Nevm jestli přímo žárlivost, protože k miminu se choval pořád hezky, ale byl ukňouranější, dělal scény kvuli blbostem, kdykoliv sem vzala mimino do ruky, tak někde spadl a brečel atd. prostě nebyl v pohodě. už je to ale trochu lepší trvalo to asi měsíc. myslím, že to ještě nebylo všechno, uvidíme.....

jasekd
25. říj 2012

@ivkaj u nas to bylo podobne, plus se objevilo naproste odmitani me osoby, radeji se nechal chovat od ciziho cloveka. Jeste nemluvil, ale daval jasne najevo, ze ke mne nechce, brecel... Toleroval me jen kdyz jsme byli sami. Bylo to hrozny, navic dost lidi se tomu jeste smalo, blby reci typu "mama te trapi, co?" Nebylo to hned, po porodu dobry, a cca po dvou mesicich to zaclo (mozna mu doslo, ze Vendula je doma uz nafurt). Deti mam rok od sebe, byl jeste malinkej, trvalo to asi od jeho 14 do 16ti mesicu. Miminu neublizoval, to prislo pozdeji, kdyz se Vendulka zacla pohybovat a brat mu veci, a ted uz se rezou jak psi oba 😅

zdezli
30. říj 2012

@ivkaj Tak me taky mala zacala odmitat a akceptovala me, az kdyz jsme byli sami. Potom zacala ignororvat brasku - nijak mu neublizovala, ale proste jako by nebyl 😅 To trvalo asi 7 mesicu. Ted uz jsou partaci. V chovani vylozene se nezmenila, pouze mela asi 14 dni problemy se spankem - uz davno spala celou noc a najednou se zacala budit a plakala. Pak to ale opet odeznelo.

alenka600
1. lis 2012

Ahojte, uz som tu sice pisala davnejsie, ale teraz uz naozaj zhanam kociar. Rada by som sa vas opytala na nazor. Zatial mam 3kombinaciu pre jedno dieta a je uplne super - prezila som to, ze konstrukcia nie je odlahcena, zase az tak casto ho do auta nenakladam a ked je to nutne, tak sa da. Inac sa mi na nom odsvedcilo to, ze sportova cast sa da otocit aj v smere jazdy aj proti smeru, dobre odpruzene velke kolesa (dolezite, byvame na dedine, off road prechadzky 🙂 a este sa nim viem komplet otocit viac menej na jednom mieste, tj kolesa ma vazne dobre pohyblive. Potom mam este jednu obycko buginu, tu som kupovala z ineho dovodu - viem zlozit a rozlozit jednou rukou, lahulinka, mam ju stale v aute, ani ju nevyberam doma - proste rychle prakticke riesenie pre dieta co uz vie sediet. Ale kolesa male, blbo sa otacaju, takze ovladanie tazke. Toto su zatial moje skusenosti.
Co sa tyka kociara pre 2 deti, budem mat rozdiel 12-13 mesiacov (dcera momentalne aj tak strajkuje a nechce v kociku sediet, ale stat :( No a skusala som sa pytat a zistovat a davam si to dokopy v hlave a potrebovala by som:
+ nieco co nie je velmi tazke
+ dobre skladatelny (nemusi byt maly, ked sa posklada, mam velky kufor auta)
+ dobre pohyblivy v terene
+ byvame na kopci, tak po pripade nech sa da dobre vytlacit, ale to nie je kriterium, mozno sa aj tak budeme stahovat
+nemusi byt novy, nemusi byt drahy, nemusi byt odhalceny, nemusi byt super - aj tie kociky co mam pouzivam vlastne dost malo - dceru som najskor nosila v satke, kocik - ked ideme na prechadzku, inac vsade chodime aj tak autom, lebo u nas nie je ani obchod. A nedokazem odhadnut ci ten kocik vyuzijem naozaj, MOZNO budem mladsie dieta nosit v satke a starsie v kociku co uz tera mam....vazne neviem, uvidim az podla deti. Takze preto sa rozhodujem aj podla ceny.

Co si myslite o tomto kociku? http://www.100a.eu/images/foto/kocarky_pro_dvoj... Mne sa na nom paci to, ze ako jeden z mala cenovo dostupnych kocikov ma vacsie aspon zadne kolesa. Ale kludne mi ho skritizujte, nech viem na com som 🙂

A ten stupienok na kocik pre starsie dieta - od kedy, od akeho veku dietata je pouzitelny?

Velmi pekne vam dakujem!!!!

jasekd
1. lis 2012

@alenka600 Za me ne. Z toho, co vidim, se mi libi ten velky kos. A zda se, ze to ma svoji vloznou tasku 🙂 JInak se mi nelibi kolecka a nevidim tam brzdu na riditkach,coz je zvlast v kopcovitem terenu pro me nutnost, plne nalozenej tandem je sakra tezkej! Chtela bych videt nejen obrazek, ale primo stranku s info o tom kocar, co je to za znacku? Ja jsem za Jane powertwin, psala jsem opakovane, najdi si moje starsi prispevky.
Ovladatelnost, skladnost, lehky, brzda, velka nafukovaci kola, jezdime v lese, ve snehu (prostupnost ve snehu lepsi nez 4kolka, jak je dlouhej, vsechno "prekroci", je to nakonec spis vyhoda nez nevyhoda ta dylka), vejde se i do malinkeho panelak. vytahu (pokud zadni dite sedi nebo se vynda taska s miminem a zvedne operka) Nevyhoda je mensi kos nez ma tento, a jsem rada, ze mam drobnejsi deti, je trochu problem narvat dozadu ted dite s fusakem a zimnima botama cislo 24, ale da se to, cce to jen trpelivost. A nekupovala jsem korbicku, rovnou sportak a do toho si dala svoji vloznou tasku, pujcenou od kamosky. Koupila bych kazdopadne jety, pekne jsou cca za 5 tisic, ja mam trochu osuntelejsi, stal me 2500 Kc. Je to drzak 🙂
Ale jinou znacku vyzkousenou nemam, tak jsme mozna zaujata 🙂

jasekd
1. lis 2012

@alenka600 Stupinek vyuzivaji dve kamosky, jedne tam holcicka krasne vydrzi, druhe kluk neustale slejza, seskakuje a je to jen pro zlost. Muj kluk je motoricky pozadu a i ted se rad povozi, takze ja ani skejt kupovat nebudu, pak se proste kocar uplne zrusi, hoka ujde skoro stejne jako on. Taky se s tim hur jezdi, prekazi to pod nohama... Kamoska ma ale paru a projede s tim vsechno, i kdyz na tom stoji 16 kg kluk, ja s tim hrozne bojovala. Pokud dite spis chodi, je to ale levne reseni,ale pro vekovy rozdil 1 rok si myslim, ze je kocar lepsi. P.S. ja nenosim, mame manducu jen jako nouzovku treba na skaly, na hrad, proste na vylety...a nerada nesu a k tomu vezu kocar, sla jsem tak jen vyjimecne, jinak je noseni taky dobra alternativa.

alenka600
1. lis 2012

@jasekd Dakujem. Je to babywelt oregon tandem, tiez ojazdeny. Nie ze by to bola moja prva volba kebyze kupujem novy, len momentalne z tych co su v ponuke je to cenovo a velkostou zadnych koliesko zatial zaujimave, ale nevyznam sa....
Tiez viem, ze kupit zly kociar je na porazenie 😝 preto si necham poradit

tarra27
1. lis 2012

my máme kočárek pro dvojčátka a podle mě je to lepší než skate....

jinak už jsme doma z porodnice....malá nadšená, natahuje ručičky, sama od sebe dělá sestřičce malá a hladí ji a pořád chce být u ní....tak jsme zatím ráda...

spíme oddělene, první noc proplakala, na dnešek už lepší, spala krásně...hodně jsme zatopili a zabalili ji a pomohlo to...tak snad to tak bude i dnes 🙂

@alenka600 my máme o necelých 15měs .) a kočárek, podle mě je lepší vedle sebe....máme vedle sebe a myslím, že je to dobré...lepší...vejdeme se i do dveří a je dobře skladný...

posílám odkaz jak vypadá...

http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/1393-e...

koupili jsme ho ale použitý a už nevyjde zdaleka tak draze...a doporučovala nám paní,abychom koupili jen sporták a pak dali jen tašku na jedno místo....a že stejně brzy budou sedět a je to pravda podle mě...nám se tento kočárek jevil jako nejlepší....

svatule
1. lis 2012

@tarra27 zrovna dneska jsem na tebe myslela, zda už jste doma, nebo ne. Tak to jsem ráda, že je vše ok a že malá je na ségru hodná 🙂
A jak se cítíš ty po sekci? Doufám, že dobře a rychle se zhojíš!
Co se kočárku týče, máme Jané, jako @jasekd a obrovská spokojenost, je lehký, dobře ovladatelný, vleze se do něj slušný nákup 🙂 , koupili jsme ojetý, včetně všeho příslušenství za 6 tisíc, takže ani nějaká šílená cena...
Já teď už začínám řešit, jak to bude na jaře, zda pak už nepůjde Vašík do golfek a Eli bude ťapkat, uvidíme...V zimě určitě budu malou i vozit...

tarra27
1. lis 2012

@svatule jo,vše vpořádku, dokonce bych řekla, že lepší než po první sekci 🙂

podle mě je stejně pak bolí nožičky, ale záleží, jak moc hcodíte na procházky a hlavně jak daleko .)

jasekd
1. lis 2012

@svatule nasim je 2,5 a 1,5 roku a zatim hodne vozim, kluk zacal chodit pozde, je takovej slabouckej a ufnukanej, navic hodne trpi na zimu a kolikrat holka slape a on se veze. Casto spechame a je pro me pohodlnejsi je nalozit, takze my asi kocar jen tak neodlozime 😅 Bez kocarku chodime jen po sidlisti a kdyz nikam nespechame, abych pripadne mohla jednoho nest a druhyho tahnout za ruku, oba neunesu 😅

jasekd
1. lis 2012

@tarra27 gratuluju k miminku 🙂