Druhé miminko - jak se co nejlépe připravit?

teruskablue
25. pro 2017

Ahoj maminky,

take planujete 2.miminko? Jaky je Vas plan a co pro to delate? Ja vim, ze mi sem napise spousta z Vas, ze neplanovaly a 2.mimi prislo. Ale ja planuji rada! Pred 1.mimi jsem brala asi mesic gynex, podarilo se vlastne napoprve. Jenze byli jsme mladi, plni energie, ted jsme unaveni, kila navic, chtela bych vice cvicit a lepe jist!! Nasemu synovi je 14 měsíců .Chtěli bychom se začít snažit během příštího roku.
Dekuji!

lv
25. pro 2017

Řekli jsme si, že zkusíme druhý a bylo to 🙂

lv
25. pro 2017

Takže rozdíl necelych 2 let a uz nejste mladí? 🙂

opicaa
25. pro 2017

Drzela jsem dietu..behala a pripravovala se..pak byl stres...nebyl cas behat...nabrala jsem a do toho neplanovane otehotnela...dite zdravi,ja tlusta a stastna...vyresim to po porodu...ted si to uzivam a tesim se...vsechno je malichernost...hlavne ze miminko prislo a nemuaim se trapit..nektery takovy stesti nemaji a urcite by byly klidne i tlusty jen mit dite...

andelka
25. pro 2017

Nedělala jsem nic,ani jednou. Též jsem plánovací typ,ale stačilo mi vědět že dobře funguju ( měřila jsem dlouho bt,a byla jsem u Dr na prevenci). U všech jsem stihla jen pár týdnů před nasadit listovku. Do třetího jsem se pustila po 6 letech.

verusky
25. pro 2017

nam deti prisly tehdy, kdyz jsme chteli (asi jsem byla pripravena), ale ctvrte se chvili nedarilo. a syn prisel, az jsem to pustila z hlavy a zacala cvicit jogu. zajimave bylo, ze tech par dni jsem u cviceni citila zvlastni energii, takove nejake procisteni... tak mi mozna pomohlo rozhodnuti- miminko neprichazi, zacni teda se sebou neco delat 🙂 a ze planujeme je normalni a pak stejne musime prijmout vse , co se stane 🙂

puresin
25. pro 2017

@teruskablue Ach jo, zeptas se, co “planovacky” jako Ty delaji dopredu a petkrat se dozvis, ze nic, a hlavne at je zdrave... 🙄
Ja mam planovani taky rada, resp. ho k zivotu v klidu potrebuju, takze Tvemu dotazu uplne rozumim. Ja u vsech tri deti brala 2-3m dopredu listovku. Jinak jsem prvni dve tehotenstvi predem neresila, ze az prijdou, prijdou. Po prostrednim jsem sla ale do sebe co se tyce zivotospravy a kondice, takze kdyz jsem otehotnela potreti, byla jsem ve sve nejlepsi forme. A popravde to bylo skvele rozhodnuti, osm mesicu mi bylo paradne, jako bych ani tehotna nebyla. 🙂 Takze dokud mas jeste nejaky cas pro sebe, chod do kina, cvicit, na masaze, na kurzy toho, co Te bavi, aby ses dostala do pohody fyzicke i psychicke.

soleilll
25. pro 2017

@teruskablue Když jsem chtěla druhé dítě, vybrala jsem úspory a zašla CAR. Zase. 😀 Předtím nechala proběhnout nějaká vyšetření a brala kyselinu listovou. Na hubnutí jsem se vykašlala, protože hormonální léčba mi vždycky několik kil zase přidala a k tomu další v průběhu těhotenství. Takže tyto snahy byly přesunuté až na dobu po šestinedělí. Určitě je dobré připravit prvorozené dítě - aby se dokázalo co nejvíc samo obsloužit - aby už samo chodilo, jedlo, převlékalo se, usínalo, bylo bez plen a aby si samo vyhrálo. To hodně ulehčí při péči o novorozence.

monaluza
25. pro 2017

Mne desila predstava, ze by to treba neslo, tak jsme radsi zacli co nejdriv a vida, zadarilo se hned, takze mame deti 21 mesicu od sebe ;-D.

baraskaska
25. pro 2017

Prvni nam trvala pul roku, ted uz vim ze u nas byl problem jen nacasovani. Ted pred druhym jsem akorat merila bt a pila asi mesic kontryhel, ten jsem brala i pred prvnim otehotnenim. Myslim ale ze to bylo jen diky presnemu zjisteni ovulace, ze se mimi podarilo hned prvni mesic po rozhodnuti, ze pujdem do druheho 🙂

pavlinakm
25. pro 2017

Ja taky rada planuji. Nemam rada v tomto necekane prekvapeni. Mala ma 12m a taky chceme po Novem roce resit druhe. Ja ted obcas zobnu listovku. Nic vic. Jednou tydne chodim na Pilates. Mam problemy se zaludkem, tak chci prvne vyřešit sve zdravi a jak to bude ok vrhneme se na to. Sice jsme chteli aby byly deti hned po sobe, ale ted proste na to jeste nejsem zcela psychicky pripravena. Dcera je na me dosti fixovana, tak tomu dame jeste cas. Tim chci rict, ze se musite na druhe dite vnitrne citit.
A jak otehotnim, zacnu uzivat jeste Femibion vitaminy. Doted kojim, tak at ma z ceho detatko rust..

kecalka2
25. pro 2017

Tak první jsem takhle hodně dopředu neplánovala.Ale vysadila jsem prášky a začali se snažit až za 2měsíce.Mezitím jsem brala listovku a chtěla sundat přebytečných 5.kg,které jsem rychle nabrala.Povedlo se,ale jak jsem byla prvorodička,tak já blbá je během 2měsíců těhotenství nabrala hned zpátky a k tomu dalších 5vyžraných kg.Pak jsem se tedy hlídala,dohromady 18kg nahoře..8 šlo dolů,zbytek jsem si musela vydřít,nic jsem neměla zadarmo.Takže tě chápu.Druhé dítě chci tak za rok,dva,ale už teď vím,že chci dát dolů alespoň 6kg,ať.mám rezervu.Budu zas brát listovku.Zdravé dítě je nejvíc,ale nechci k tomu zas vypadat jak vorvaň ještě po.porodu...

ariadna12
25. pro 2017

Jsem 3 mesice po porodu cisarem a radi bychom meli jeste jedno dite. Ale ze zdravotnich duvodu musim po cisari cca rok pockat a pak to zkusime (v mych 39 letech😁). Asi budem merit bazalni teplotu a pit caj baby Radnicke a uvidime. Trochu chci taky zhubnout.

dora13
27. pro 2017

Ja jsem s druhym otehotnela tak rychle, ze jsme planovat vlastne ani nestihli, ale co jsem delala a vedela, ze stoprocentne chci bylo zhubnout vsechna predtehotenska kila a dostat se do kondice, takze jsem hodne behala, cvicila a snazila se o zdravou stravu. Podle me je totalni cesta do pekla si rict, ze ted na to kaslu a vsechno to shodim, az porodim to druhy dite, protoze uz to pak vsechno jde tak jaksi hur a hlavne deset kilo se shazuje lip nez treba dvacet. Ale zase chapu, ze ne pro kazdeho je tohle dulezite, ja jsem v tomhle dost fiflenka :D

jouzis
27. pro 2017

Ja jsem zacala zobat kyselinu listovou,pila jsem caj dle baby Radnicke,poprve se nam nezadarilo,coz me trochu rozhodilo(chapu,jestli si nekdo ted klepe na celo😀),tak jsem si koupila ovulacni testy,abych vedela a zacala zobat konopne seminko(to me poradila kamoska medicka,ze to pomoha pri problemech s ovulaci) no a na druhy pokus se zadarilo.Jinak jsem se jeste snazila met vyresena kila z minuleho tehotenstvi🙂