Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kaktusik007
18. srp 2010

@krista hej... ale pssssssssssssssssssssssssst, este je to verejne neverejna informacia 😀 😀 😀

bloumik
18. srp 2010

@kaktusik007 teda ale to máš odvahu, takhle brzo...nedoporučil ti dr nějakou dobu netěhotnět? Většina mých kamarádek měla rok útrum...kvůli riziku ruptury dělohy.
Ale i tady jsou holky, co zdaleka nevydržely rok po císaři. 😀

petardice
18. srp 2010

@berryl no tak tohle nemá chybu 😀 😀 😀
@kaktusik007 no tak to je paráda, to ti budu upřímně závidět, chtěla jsem, aby byl mezi dětmi co nejmenší rozdíl. rok a půl sice není až tak moc, ale klidně by to druhý bejvalo mohlo být i dřív, aspoň o čtvrt roku 😉 a jak říkám - každý věkový rozdíl mezi dětma má svoje pro i proti, takže 100%ně ideální stav stejně není 😉
@bloumik tak změklej mozek jsem zkonstatovala taky, v poslední době se mi totiž vyloženě "daří" 😠 jinak my máme dobrmanku a šeltii - dobrmanka děti zbožňuje, takže když k ní Lucka jde, plácne sebou na zem a nechala by se sebou snad i orat. šeltka zpočátku Lucčino nadšení nesdílela a taktéž se klidila z jejího dosahu, ale postupem času si k ní začíná sama chodit pro pohlazení 😵

krista
18. srp 2010

@kaktusik007 aj 😅 🤐 nic nevím 🤐
švagrová byla taky na císaři a ta měla útrum asi 3 roky, někdo říká 2 roky, tak ti držím palce ať je to v pohodě! 🙂

@petardice to jsme dvě já bych brala děti i o rok 😀 😵

berryl
18. srp 2010

no já byla tak zešitá, že jsem všude chodila s nafukovacím kruhem a seděla jsem na něm :o) ale dalo se to přežít, porod byl za 2h za mnou bez léků

berryl
18. srp 2010

@bloumik to měla kamarádka, raději císaře ať jsi v pořádku!!!

bloumik
18. srp 2010

@krista @berryl no pro mě byl porod vrcholným zážitkem dosavadního života. 😅 Jsem divná asi. Ale jako prvorodička jsem od první kontrakce porodila za necelých 9 hodin, sice jsem měla epi, zas na hrdinku jsem si nehrála, ale prostě to byl nepřekonatelný pocit, no. A v Podolí se rodí skvěle. 🙂 Doufám, že se skvěle rodí i v Krči... 😕 😅
Berryl tak tak, nafukovací kruh byl můj věrný přřítel, šití byl zas nejhorší zážitek mého dosavadního života. 😝 Jo a pak jsem si ještě v porodce jednou ztěžka dosedla, stylem "uf to zas bylo něco"...holky a horší bolest jsem asi v životě nezažila. Prostě mi to nedocvaklo a už jsem seděla a vzápětí zas stála 😅 teda se kroutila v bolestech ještě asi půl hodiny. 😕 Slzy mi tekly, ani jsem nechtěla.
Jako nástřih a šití bych si opravdu uměla odpustit. Ale zase císaře kvůli tomu dobrovolně... Ale když mě na něj pošlou, remcat nebudu, nejsem blázen riskovat. Nohu mám už teď modrou. ☹

krista
18. srp 2010

@berryl 2h? to je bomba, postřehneš vůbec ten druhý? 😀

krista
18. srp 2010

Já teda na první porod nebudu nikdy hezky vzpomínat, to bylo naprosto otřesný, dvě noci prohekaný... začlo to 7.3. kolem 1:45 ráno, nemohla jsem spát, měla jsem šílený křížový bolesti, pořád lezla do vany a intervaly se zkracovaly a zase prodlužovaly, mohla jsem jen chodit a prodýchávat, asi od 5h jsem byla v porodnici, celý den jsem chodila a hekala, 8.3. v 2h ráno mi konečně praskla voda, byla pro mě neskutečná útěcha že jsem si řekla že do 24h už to snad budu mít za sebou, malá se narodila v 6:00, když byla venku byla jsem neskutečně šťastná a už v životě jsem rodit nechtěla (a to jsem pila maliník, jedla lněný semínko, masírovala hráz...) nástřih jsem měla ,ale šití malý, bolelo to tak 14 dní víc bych řekla že ne... Druhý porod mi začal 18.9. v 10h po tom co mi Dr. udělal Hamiltona, (taky jsem jedla lněný semínko, pila maliník) a ještě jsem si k tomu přidala homeopatika, do 20h jsem byla doma, do porodnice jsem dorazila ve 21h, plodovku mi píchli nějak ve 22h a v 23:17 byl prcek venku, to bylo prostě perfektní!!!! Bolesti otřesný, ke konci větší než první, ale ta rychlost prostě nesrovnatelná 29h vs. 13h 😵

andu
18. srp 2010

Ahojte, holky 🙂
Hihi @berryl, tak to je správná dělba 😉 😀

Nad postelí pro Ameli jsem taky uvažovala, ale zatím to vyřešíme tak, že budou spát oba v postýlkách. Máme jednu starší, ve které A. spala jako malé mimčo a tak v ní teď bude spát Jáchymek a Ameli ve své novější... Až bude chtít, přesuneme ji do normální postele. Viděla bych to tak kolem těch dvou let 😉

Teď si jdu zdřímnout a pak vás dočtu 😉

@marketovna: hoooj 😉

petardice
18. srp 2010

@krista to já taky - ve finále je to model a la dvojčata, ale máš je rok od sebe, takže každý zvlášť, ale pak k sobě mají fakt blízko, mě to přijde naprosto úžasný. a mimochodem - jak na vás ostatní reaguje okolí? u nás je spousta lidí přesvědčených, že to byl omyl a od hodně lidí jsem slyšela, že jsme blázni apod., a že v okolí neznají nikoho, kdo by měl děti tak blízko od sebe, že mají minimálně dvou, ale spíš tříletý rozdíl. ovšem když vidím, kolik nás tu je, nepřijde mi to jako nic exotického 😀

@berryl @bloumik @krista tak dvě hodiny bych taky brala, ale já to ve finále neměla tak děsný. jeden večer jsem lehce špinila, v noci jsem moc nenaspala díky velmi nepravidelným kontrakcím a ráno v devět mi praskla voda. v 10 jsme byli v motole, do 12 jsme sepisovali papíry (rodila jsem předčasně, takže jsem "nestihla" první kontrolu v nemocnici a všechno to papírování), pak manžel odjel a já jsem šla na hoďku do hekárny, tam už mi kontrakce nepřišly jako taková sranda 🙂) a v jednu už mi dali klystýr, během půl hodiny přijel manžel (to už mi bolestí lezly oči z důlků a měla jsem zpocený snad i vlasy), ve dvě jsme šli na sál a ve třičtvrtě na tři byla malá na světě. teď se jen děsím toho, že druhej porod by nemusel být takhle "rychle a snadně". protože měla malá jen 2,6kg, nenastříhávali mě a šili jen pár malých oděrek, ale i tohle docela bolelo, když jsem si sedala. jednou se mi povedlo totéž, co bloumikovi - bezmyšlenkovitě jsem hrcla na židli a sakra rychle jsem se zase postavila 😀

petardice
18. srp 2010

@krista teda ten tvůj druhej porod bych brala všema deseti! (jen bych si odpustila ty bolesti a toho Hamiltona, o tom jsem neslyšela nic dobrého...pokud teda nemluvíme o tom sympaťákovi z Formule 1 😀 )

berryl
18. srp 2010

já jsem rodila o 16dní dříve, zdálo se mi, že ze mě pořád něco teče, myslela jsem si, že to je hlen, ale byla to pomaličku voda, schovala jsem si vložky a celý den jsem nějak neměla na nic náladu a ležela jsem v posteli a jedla řízky od maminky. Domluvila jsem se s manželeme, že až přijede tak skočíme s tou vložkou pro jistotu do nemocnice. Nejlépe jen on :o) páč mi nic nebylo. Ten den nám vykradli auto, tak manžel přijel trochu naštvaný a tahal mě z postele,že jedeme, tak jsem u řekla, že pojedeme až po ulici :o) pak jsem to chtěla uhrát ještě na VKV, ale to už mi neprošlo. Na příjmu poleli vložku vodičkou a ejhle plodová voda teče už 3 den. Děs v očích lékaře mluvil za vše. Já pořád vysmátá s tím, že mi nic není. Dali mě na porodní box. jsem nechápala proč když mi nic není. Břicho vysoko a do porodu 16dní. Manžela jsem poslala domů. Mudr mi sdělil, že ráno když tak porod vyvolají kvůli té pl, vodě, že to je nebezpečné. Přišla sestra a napíchla mi nějaké antibiotika, to byla asi minutka a pak mi z ničeho nic praskla pl.voda a začaly bolesti, Tak jsem hned psala manželovi ať se vrátí stihnul dojet autem před barák(bydlíme 5min od nemocnice) měla jsem jednu kontrakci za druhou, bolesti křížové no děs běs.Voda mi dělala špatně, takže jsem ležela tak nějak na boku a snažila se to rozdýchat. Pak přišla sestra asi za hodinu od té injekce a řekla mi, že budeme rodit, že jsem otevřená na 8cm, za chviličku nohy nahoru a šlo se na to,jenže malý mi nešel vytlačit ani za nic. Nástřih jeden, pak druhý tlačení na břicho a byl venku. Jelikož byl dlouho v porodních cestách hned mi ho odvezli na dětské, Na štěstí byl v pořádku. Takže porod za 2h hotový, ale šití to bylo hrozné porod tak nebolel jako šití. Navíc potřebovali porodní box, tak chtěli ať si přejdu do vozíku a že mě odvezou na šestinedělí, Omdlela jsem a ráno zase. Jizva bolela hodně dlouho. Snad u druhého nástřih nebude nutný, ale kdo ví, prý jsem hodně úzká. Prcka mi dali až druhý den. To jsme pak zase bojovali z kojením, bolest neskutečná,malý se nechtěla vůbec přisát. Vpáčené bradavky, takže jsem odstříkala a dávala z flašky, ale tak strašně to uteklo všechno, že se tu jen spokojeně usmívám když vám to píšu

kaleilah
18. srp 2010

@bloumik já jsem to měla taky tak, na oba porody hrozně ráda vzpomínám, vím že jak se narodil Daniel tak jsem říkala že chci rodit znova, tohle prostě chci zažít znova 😅 a teď mám zase šílený rodící choutky, mě se rodí dobře, nějak mě to baví či co 😅 😀 Jen mi nešla ani u jednoho odloučit placenta, takže rvaní rukama,bez umrtvení, daniel-2a půl hodiny šití, Ady teda s nástřihem a pár stehů, ale opět rvaní placenty a bolest neskutečná. Ale to jakoby do porodu nepočítá. Porod u mě končí narozením miminka 😀

berryl to jsi měla teda rychlý, a manža byl teda s tebou? a jak jsi zvládala že jsi bez malýho? To si nedovedu představit. Já rodila v porodnici skoro dvě hodiny cesty od nás, tak za mnou Jirka přijel vždycky druhý den a pak až když mě vezl domů a já ty první dny hrozně probrečela. U prvního porodu jsem byla sama na ohromným čtyřlůžáku, sice mimíse u sebe, ale bulela jsem jak želva. A jak se narodila Rianka, tak mi zase bylo hrozně smutno po Danýskovi 😅 😝

kaleilah
18. srp 2010

@krista i tak je to ale docela doba 😅 Dany byl takovej "ukázkovej", 9 hodin od prvních bolestí, to myslit ty o kterých jsem ještě nevěděla že je to ona a Ady byla taky učebnicová 😀 půlka prvního porodu 😀 ale to jsem rodikla s riciňákem, v deset večer bolesti hned po 2 minutáxch a silný a za 4 a půl hodiny se narodila ady. A to nám skoro dvě hodiny zabrala cesta do porodky 😀

bloumik
18. srp 2010

@berryl přesně, zlatý porod proti šití...na mě jim nestačila jedna sada šití. 😔 Drtila jsem manželovi ruku, šili mě venku po nástřihu a uvnitř po potrhání, malá totiž měla přes 4 kila a já taky kór široká nejsem a hlavně mám dlouhou hráz a pevnou ze sportování, takže hotovo, mně nepomůžou ani masáže. 😖

@krista týjofka nová sexy fotka. 😎

@kaleilah měla jsem podobný průběh. Po půl šesté ráno první slabá kontrakce, která mě probudila, a la slabá menstruační bolest, a jelikož já jsem byla zvyklá na křeče až do mdlob (než jsem začala zobat HA), přišlo mi to jako nic, jsem si říkala a tohle už je ono, jo? 😀
Pak to zesilovalo, ale furt to šlo krásně prodýchat, ještě i v porodnici na příjmu. To bylo asi půl desáté, někdy před 11 mi píchli vodu, ve 12 epi, který fungoval hodinu a půl a to mě přikryli peřinou a já jsem normálně usnula 😅, no a od půl druhé mazec, tlaky na konečník asi 40 minut, to bylo nejhorší (ale žádné křížové bolesti a jestli jo, tak jsem to nepoznala 😀 ale to bych asi poznala, což 😀 ), a v 15:03 se narodila. Fakt jsem si neměla nač stěžovat, za dvě hodiny jsem i přes to šití došla v pohodě po svých na šestinedělí, na pokoji jsme se otkala s kamarádkou a ta na mě "tys rodila? si děláš prdel, ne?" 😀, a tam mi to oteklo tak, že jsem měla druhý zadek mezi nohama. 🤐 🙄 Sestra přišla a pronesla "proboha kdo vás to šil??" 😅 No povzbuzující.
Já na porod prostě vzpomínám jen a jen v dobrém. 😵 Až na to zatrápené šití...

marketovna
18. srp 2010

@kaleilah - bože jak to zvládáš??? Já mám pocit, že mě musí zákonitě jedbnout 😀 😀

krista
18. srp 2010

Holky vy jste se rozkecaly, kdo vás má dočíst 😝 🤐

@petardice u nás reakce okolí stejné a když jim řeknu že jsem chtěla děti ještě dřív od sebe, ale že se prostě dřív nedařilo tak si tuplem klepou na čelo 😝 kdo nás pochopí jsou vždycky lidi co to maji stejně protože řeknou že to bylo super, nadávat jsem slyšela jen naši doktorku 😅 ta má holky rok a půl od sebe a říkala, že ji to teda ta starší dodneška vyčítá, tak jsem z toho byla docela dost smutná v jednu chvíli, pak mi ale říkal MM, že třeba něco pokazila ve výchově a že nám se to nestane, tak doufám, že ne 😵
Porod zní celkem pohodově 😀 druhej bude ještě lepší uvidíš 🙂 Jo a toho Hamiltona, když mi ho dělal Dr. při druhém porodu tak mě o tom informoval, řekl mi ať mu třeba nadávám, takže jsem se spíš smála, u prvního porodu mám dojem že mi ho Dr. udělala taky, neřekla mi o tom ale nic, jenže ta bolest no to se nedá popsat, měla jsem dojem že mi strčila ruku až do krku přes spodek 😔

Jinak já jsem rodila Kristý v 38tt+4 3080g 49cm, Luky v 40tt+1 3460g 51cm ... říkal mi Dr. že každý další dítě bývá zpravidla o cca 300g větší, u nás to fakt platilo 🙂

@berryl tak to byla pohodička 😀 až na to šití teda 😖 😉 a ještě že to dopadlo jak to dopadlo když ti takhle dlouho unikala ta plodovka 😔 o kojení raději mlčím to byla síla kojit Kristý, bolelo mě to snad 5měs. v kuse, kolikrát jsem i brečela 😖 vydržela jsem to nakonec rok, teď jsem kojila úplně v pohodě, snad ani jednou prasklá bradavka 😵 přestala jsem kojit je to 11 dní 🙂

@kaleilah to je hezký že tak ráda vzpomínáš na porody 😵 a plánujete ještě další svoje? 😀 taky jsem si říkala že těch 13h je doba, ale když to člověk tak vezme, nebyly tak nesnesitelné, ten první porod byl nesnesitelnej od začátku až do doby než jsem malou vyprdla, ten druhý právě začal tak postupně, křížový bolesti mě chytly až ke konci, takže fakt pohoda 🙂

Jo ještě k šití, prvně si to taky pamatuju protože mi píchali ty injekce, to bylo dost protivný a než to zabralo ... po druhý šití na živo kosmetický steh, ale taky jako síla 😒

@bloumik díky 🙂

Jak píšeš o Epi tak ten jsem hrozně chtěla, protože jsem si řekla po prvním porodu že se nehodlám nikde válet v bolestech, ale PA mi ho nedala mrcha jedna 😝

bloumik
18. srp 2010

@krista nedala epi, jo? No hlavně ho má píchat vždycky anesteziolog, přeci jen je to do míšního kanálu... To já jsem hlásila hned, že ho chci, dokud to jde. 😀 Jsem si schrupla. 😅
A nestraš mě s velkým dítětem, Veru měla 4050g, jako větší neporodím. 🤐 Hlavně v Podolí tohle teda zaspali, nezjistili velikost, a když mě na to konečně poslali, tak už to nešlo změřit, bo hlavička byla moc nízko. A pak jsme ji nemohla vytlačit a když vylezla hlava, tak zbytek ze mě v podstatě vytáhli při další kontrakci, a PA to okomentovalo "no tohle fakt není malé miminko". 😅
Takže teď budu trvat na tom, aby zjistili velikost včas, i když ono je to vždycky +- půl kila. 😖 Hlavně teď zobu děsně vitamínů, měla jsem velký deficit z prvního těhu, a byť se to nikdy neprokázalo, že to má na velikost mimina vliv, tak co kdyby...

A mně taky teda prý opíchali před šitím, ale když pak dr šila, jako by nic nepíchli a říkám teda doktorce mezi sykáním bolestí "mohla byste mi to umrtvit??" a ona na to "ale dyť už to máte". 😕 Tak teda nevím. 😅

bloumik
18. srp 2010

Jo a reakce okolí...no podobné jako u vás, všichni se diví a ptají se, jestli jako omyl...no ale u nás to omyl opravdu byl. 😀 A jak jsme za ten omyl teď rádi. 😵
A všichni mě straší FURT A NEUSTÁLE a mně je to děsně protivné 🙄 hlavně nikdo z těch, co straší, neví, o čem mluví, bo takhle blízko sobě děti nemají. Ale chytré řeči vedou. Sestra u doktorky, když jsem jí řekla, že jsem těhu, doslova pronesla "no to vás teda lituju". A tak. Doktorka se komentářů zdržela. 😀

bloumik
18. srp 2010

Jo a jsem zvědavá na epi v Krči, bo tam to stojí 5700Kč. 🤐 🙄 😠

maxi.smile
18. srp 2010

@bloumik jéééé, to se vám krásně povedlo 😀 , děti takhle kousek od sebe...to by byl můj a manželův sen 😵 Myslím, že je to krásné a že je to prostě jedno...jak můžou být dětičky zlaté, tak s věkovým rozdílem xxx let můžou být ,,na zabití" ..každý prcek je jiný a každá mamina to jinak zvládá..každopádně jsem dělala ve svém okolí ,,anketu" a ptala jsem se naší tetičky Jarky (např. - ta má holky do konce v jednom roce!!!!) jak by to zhodnotila..jediné co, tak holky spaly napřeskáčku, jinak si to chválila a holčky jsou nerozlučná dvojka (dnes jim je kolem 30ti 😀 ) 😀

bloumik
18. srp 2010

@maxi.smile 🙂 no třeba se zadaří 🙂 a neměla bys už rodit třeba? 😀 😝 😉

krista
18. srp 2010

@bloumik mě řekla Dr. kysele dva dny před porodem že váhový odhad mi udělá až budu týden přenášet 🙄 a PA řekla že mi ho nedají, že jsem měla jít do větší porodnice a už ani nevím na co všechno ostatní se vymlouvala 😝 no pak mi něco píchla abych neotravovala ale co to bylo to nevím 😅 tady by teda měl všude být epi zadarmo 😲

maxi.smile
18. srp 2010

@bloumik ono se jí nějak nechce.... ☹

marketovna
18. srp 2010

@maxi.smile - nedočítala jsem, ale dělal ti Mudr Hamiltona????

maxi.smile
18. srp 2010

@marketovna zatím ne....jen mi ho nabízel MUDr. při kontrole v pondělí (to byl termín porodu) s tím, že je to jen návrh a je to na mně...tak jsem odmítla s tím, že bych zatím počkala a nechala to na přírodě (...ještě pár dní, prosíííím)..jsem hold posera největší ☹ 😨 ...dnes byly jen monitory a další monitory a kontrola v pátek....tak třeba na něj dojde ☹

petardice
18. srp 2010

@krista ??? já byla na posledním velkém UZ před předáním do motola (úterý, do motolské poradny jsem byla objednaná další středu) a tam mi doktor řekl, že váhu odhaduje na 2,5kg a porodní váha by měla být cca o kilo víc. v sobotu jsem porodila a malá měla 2,6kg, takže to dost trefil - nechápu, co měli za problém s tím, aby odhadli váhu? 🙄

@maxi.smile kamarádka jsou se ségrou 11 měsíců a myslím, že k sobě mají pořád hodně blízko a mají pěkný vztah. pár lidí už mi řeklo, že mít děti za sebou není zárukou, že si budou hrát a budou k sobě mít blízko. prý nějací známí mají jednovaječná dvojčata a ty se spolu vůbec nebaví a každý dítě má svoje kamarády. tak to mi taky docela nahlodalo mou teorii, ale říkám si, že je to určitě částečně i o výchově. tak snad se nám zadaří 😉

@bloumik jo, tak přesně tyhle kecy mám nejradši. a nejvíc o tom kafrají ti, kterých se to vživotě netýkalo 😀

marketovna
18. srp 2010

@bloumik - rodíš v krči??? Já taky.......první jsem teda rodila v Podolí a druhý v Krči a velká spokojenost....naštěstí jsem byla otevřená na 7cm když jsem přijela, takže Epi nehrozí......Hlavně on je tak drahej proto, že se musí nějak objednávat bo co...že jim ho vozí nějaká firma........ted jdu rodit taky \krče...
@maxi.smile - tak dřepy, schody, teplá srpcha 😀 Já jsem si ho nechala dělat, nebot už jsem toho měla plný kecky... 😖 přenášela jsem obě děti takže třetí budu určitě taky..

marketovna
18. srp 2010

@bloumik - s tím umrtvením mi to teda taky nepřišlo, cítila jsem šití řádně 🙂
No a s těma dětma - já je mám přesně o dva a záhul to je.....přeci jeno rok a kousek je masakr, ale nikde není psaný že to nedáš....Stejně budeš muset....na kecy ser....já to taky slyším furt....že jsme blázni atd...proto už ani nikde neříkám, že jsem těhu, protože to jsou furt njaký otázky, jestli jsme plánovali, nebo omyl........sere pes prostě 😉