Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

berryl
18. srp 2010

@krista no jsem ráda, že mě manžel do toho auta narval a nenechal mě ať se dívám na VKV :o) bych rodila zřejmě doma

@kaleilah manžel byl se mnou a celou dobu dýchal a povzbuzoval mě, byl fakt šikovný
bylo to divné porodila jsem a malého jsem vidělla tak 2minut, porodila jsem v 1.40h pak jsem byla celou noc vzhuru a malého mi dali okolo 11hh dopoledne, byl to nádherný pocit jsem se na něj nemohla přestat dívat

berryl
18. srp 2010

@bloumik mi se teda nestala ani jedna špatná reakce, každý má radost ach jo někteří lidé jsou fakt na hlavu

bloumik
18. srp 2010

@marketovna no jo, v Krči, bo v POdolí malujou v mém termínu a vůbec na ten týden neregistrovali. Už jsem se psychicky připravoala na to, jak tam půjdu na šestou ráno...
A jo, v Krči to zajišťuje nějaká externí firma a ne jejich interní anesteziolog, tak proto to stojí tyhlety hříšné prachy. No já se tentokrát budu snažit vydržet doma co nejdýl to půjde, do Krče to máme ještě blíž než do Podolí, asi 5-7 minut autem. 🙂 A snad už pak bude na epi pozdě. 😀 Protože bych ho určitě chtěla. 😅 🙄 A byla bych schopná těch peněz pak litovat...
A byla jsi teda v Krči spokojená? Já občas zajdu do diskuze holek, co rodily nebo se chystají rodit v Krči, a občas tam nějaká mega nespokojená přijde...teda teď už ne, bo se to zamklo. 😀
A na kecy seru, pardon, ale jak mi to furt všichni říkají, tak už jsem pak i nepříjemná. Jako mezi náma co je jim do toho, že. Oni místo mě o ty děti pečovat nebudou.

No nic, asi budu muset jít žehlit. Chjo.

marketovna
18. srp 2010

@bloumik - no já jsem právě v Krči byla moc spokojená...Víc než v Podolí....Ta poporodní pééééče!! Luxus...Fakt super. Jo a v Krči ti nabídnou na stišení kontrakcí dolsin.....což si mysllím, že fajn..takže se to dá trochu přežít i bez Epi....v Podolí jsem ho teda měla a na hodinku jsem vytuhla.....super 🙂 nj, žehlení je voser 😒

berryl
19. srp 2010

ahoj holky, kde pak jste? 😉

kaleilah
19. srp 2010

bré ráno 🙂

berryl
19. srp 2010

dobré dobré, to počasí se nějak zbláznilo venku to vypadá na podzim a o víkendu hlásí pro změnu 33st 😲

ojo
19. srp 2010

Ahoj holky 🙂

teda jste se rozkecaly o perodech? 😀 já když vzpomínám, tak docela dobrý...ve 21:30 jsem měla první silnou kontrakci a to už jsem věděla, že to přijde 😀 doma jsem zůstala asi do 4h do rána, odjížděli jsme když jsem měla stahy po 15min a v porodce mi píchli vodu...v 7:30 mi Pa řekla že můžu tlačit...no a 2 hodiny jsem protlačila snad ve všech možných polohach 😖 a malej vykouknul v 9:21 🙂 Epi jsem chtěla, ale už jsem byla moc otevřená,když jsme přijeli, tak nedali, chtěli mě i cévkovat, k tomu naštěstí nedošlo a nastřihli mě dost 😖 ale šití docela v pohodě, jen bylo nepříjemný, jak to tahalo 😝

@bloumik u nás to byl taky omyl 😅 a teď o víkendu jsem byli se známíma a ta jedna taky čeká v září , ale má 3letýho kluka..no a začala tam vyprávět, jak neví, jak by to zvládala, že ten klučina už je starší, že si řekne, přinese, donese...no blabla bla..ani jsem ty kecy nestačila vnímat, natož reagovat, jak rychle mluvila 😅
a přesně reakce mojí dobré kamarádky, když jsem jí jako první psala, že budem mít druhý tak "fakt?? to tě teda lituju" 😲 😲 reakce ostatních podobně...jako fakt takový řeči potřebuje člověk zrovna slyšet 😝

dagina
19. srp 2010

Ahojky, nějak jsem se nemohla utrhnout a pořádně sem zajít. Tady toho je, ani dočíst se to nedá.
Postřehla jsem, že jste řešily postýlky, také jsem si říkala, že musím zajít pro radu či názor. Naše malá se během spánku přetáčí k nohám , takže u nás velká postel nehrozí, byť se zábrankou(se mi zdá malá). Ale docela jsem uvažovala o postýlce 160 cm dlouhé, dá se sundat pak postranice, tudíš by jí mohla třeba do 4 let vydržet. U nás jí teda nikde nemají (u nás nemají nic ☹ ), abych obhlídla.

Jinak tu u těhulek byly nějaké kolapsy či co - omdlívání.... . Poslední dobou jsem nějaká přetažená, hrozně dlouho mi hodně věcí trvá, než se vypravíme ven, je skoro čas na oběd, malá hodně stávkuje.

Mějte se, pa

krista
19. srp 2010

@ojo lituju? 😲 no to bych teda nikdy nikomu neřekla na to že čeká dítě, to je šílený!!!

kuchy
19. srp 2010

Ahojky,
můžu se sem tam přidat? nečetla jsem všechno, ale nás taky každý spíš lituje než povzbuzuje ☹ a to už to mám za pár 😖 Vrstevníci z řad přátel to nechápou, si myslí, že jsem ty děti napráskala jen já bez manželova přičinění a schválně, no ,my se nikde netajíme tím, že druhé mimi tak brzy bylo neplánované,ale rozhodně ne nechtěné.....moc se na něj těšíme 😀

bloumik
19. srp 2010

Čus holky,

dnes mi bylo celý den šoufl, tož jako nevím, co to bylo. Fík zlobil, ale teď toho nechal, tak snad bude líp.

@marketovna to jsem ráda, že jsi byla spokojená, já jsem se tam objednala na prohlídku, ale jak jsem blbá těhotná s měkkým mozkem, tak jsem na to normálně zapoměla. 😅 No a řekla jsme si, že už na to peču, prostě se nechám překvapit.
V té diskuzi tam byly třeba takové zkazky, jako že je v Krči běžné rvát placentu ven, aniž by se počkalo na odloučení, holka, co rodila asi před 3 týdny, tam teda rodila už podruhé, porvé maximálně spokojená, ale tentokrát chytla nějakou blbou PA a když už měla kontra vkuse, tak funěla a občas si i hekla a PA přišla a obořila se na ni "neřvěte mi tady" a podobně.
Ono je to určitě i v Podolí, ale já jsem k Podolí nějak vzhlížela nebo co 😅 a fakt jsem tam byla maximálně spokojená. Pravdou je, že porod super, po porodu je to pak už továrna, holt nemají tolik času a to jsem byla na tom nejmenším šestinedělí, co tam je. Si neumím představit jedno z těch dvou velkých. S kojením moc nepomohli, až když viděli, že by byl asi průser a už potřetí dali malé mlíčko z banky, tak přišla sestra, seděla tam se mnou a pak konečně zkonstatovala, že mám prostě moc mrňavé bradavky a ještě mrňavější dvorce, donesla medůzy a šlo to hned. Ale mezitím si malá hlady vyřvala teplotu. 😒 Ale až na tohle a fakt, že nás nutili kojit co tři hodiny jak za dob minulých to tam bylo fakt super. 🙂 A PA nejlepší na světě. 🙂

@krista no mně řekla sestra u pediatričky, že mě teda děsně lituje, když jsem jí řekla, že jsem těhu a když si rychle spočítala podle karty Veruny, jaký bude věkový rozdíl. A tvářila se děsně tragicky. 😀 Jako že musím minimálně chcípnout. 😀

Holky normálně mi na břiše vyrostlo, resp. se zvětšilo původně miniaturní znamínko, mně se vždycky v těhu znamínka množí geometrickou řadou, a je zarudlé, svědí, střídavě se nalívá nějakou tekutinou a pak zas splaskne...tak nevím. 😖 Ale asi budu muset do Krče na kožní...no ještě tomu dám víkend...

bloumik
19. srp 2010

@kuchy nic si z těch keců nedělej, ono to asi nebude lepší. Leda pak musí z praxe vidět, že se nehroutíme. 🙂 Hlavně o tom krafou ti, co ví rd a buď děti nemají vůbec nebo s mnohem větším rozdílem. Každý rozdíl má svá pro a proti, neexistuje stav ideál. My jsme chtěli rozdíl tak rok a půl až dva, no je to jinak a jsme rádi. I z praktických důvodů, co si budem povídat, můžu dřív do práce, hypotéka jako prase...
A v neposlední řadě těhotenství není můj koníček a jsem ráda, že už to brzo bude za mnou a provždy. 😀

A jak to ti kamarádi myslí "bez manželova přičinění"? Jako že nejsou jeho?? 😕 Jsou na hlavu, ne??

krista
19. srp 2010

@bloumik to je otřesný teda 🙄 bych tomu člověku asi něco řekla, my jsme to plánovali až až a sestra u Dr. mě povzbuzovala jak to šlo (spíš si asi ona myslela že to byl omyl) ale sama říkala jak to jednou bude super jak si vyhrajou, ona sama má dvojčata a ještě k tomu tuším jedno dítě blízko... nejlíp to zhodnotí ty co to zažili a většinou litujou právě ty co to nezažily, matka jedináčka tohle opravdu nikdy nepochopí!!!

@kuchy neboj bude to v pohodě 🙂

Mě to celkem naštvalo vždycky když si někdo myslel že je to omyl, takže já jsem dopředu hlásila jsem PLÁNOVANĚ těhotná, jsem šťastná, chtěli jsme to tak a bude to super! 😉 😵

Jak jsou děti větší, je to náročnější v tom že se hádaji o hračky, ale jednodušší v tom jak jsou už vyvinutější, samostatně apod., takže uvidíme jak to bude dál, každopádně litovat si myslím nikdy nebudu, jsem ráda za to že je mám, nevyměnila bych je za nic ani větší věk. rozdíl bych nechtěla, nemůžu se dočkat až bude Luky víc vnímat, až budeme výletit apod. 😵 já bych prostě nemohla mít třeba pětiletý dítě a pak všechno podřizovat miminku a čekat do jeho cca 7mi let než se nějakým způsobem sehrají...


kuchy
19. srp 2010

@bloumik : no jako ne že,nejsou jeho.....,ale ted bych se nerada dotkla věřících. 🙂 ....jako že z vyžší vůle jsem sama do toho přišla... 😀

A jsme na tom stou hypotékou a vším podobně, navíc samo, že i kvůli financím je ted manžel na půl roku v německu, tak jsem na konec těhu a pak až do prosince na to sama 😝 jezdí jen jednou za 3 týdny , 14 dnů na víkend. Tak bych ty chytráky chtěla vidět v mé kůži 😝
Snad stihnu porodit v době,kdy bude doma 🙂 Jo a to nemluvím o tom, jaký by byly kecy, kdybych řekla,že čekám dalšího kluka, mě stačila ta soucitná reakce rodiny...jako, že nemám páreček ☹ , jako kdyby mě to samotnou trochu nemrzelo 😔

krista
19. srp 2010

@kuchy no to jsou pitomci, místo toho aby se starali o to že je dítě zdravý... jako chápu třeba tebe že tě to trošku mrzí, sama jsem ten páreček chtěla a mám ho, ale kolikrát si třeba řeknu jaký by to bylo mít dvě holky, měla bych Kristýnku a Karolínku a dědily by po sobě fešný oblečky, všechno má svoje pro a proti a Matyášek bude mít jednou super parťáka, super bráchu a budou za to oba moc rádi že se mají a vy taky nikdy nebudete litovat že tu holčičku nemáte až je spolu uvidíte, věř mi 🙂

kuchy
19. srp 2010

@krista : já neznám žádného jedináčka, co by byl normální, v mém okolí jsou jen ti rozmazlenci ,co se i ve 30 drží maminky a tatínka v teplíčku doma 😝 Nikdy bych nemohla vychovat něco takového 😠

krista
19. srp 2010

Moje mamka třeba naopak doufala, že budeme mít další holčičku, má k těm holčičkám nějak blíž (měla jen mě) a je to i dost vidět, když třeba jedeme na chatu a je tam mamka (co vychovala jen mě) a teta (co vychovala dva kluky) teta má hrozně blízko k Lukymu a Luky zase k ní a Kristýnka blízko k mojí mamce... je to zvláštní, ale je to fakt vidět 🙂

krista
19. srp 2010

@kuchy no vidíš já jsem jedináček 😀 vždycky mě to strašně mrzelo tak proto jsem ráda, že ty dvě děti máme a osamostatnila jsem se v nějakých 19ti letech kdy jsem odešla s manželem do podnájmu 😅 🙂 a to jsem ještě dělala školu, to byly časy, ještě že je to za mnou 🙂

kuchy
19. srp 2010

@krista . no, už jsem s tím smířená, na chlapečka se těším...ale někdy mě ty poznámky nadzvednou 🙂 Si všichni myslí,že je to jednoduchý a můžes si udělat,co chceš....navíc za to rozhodně nemůžu já 😀

krista
19. srp 2010

@kuchy no třeba do třetice někdy i ta holčička bude 🙂

kuchy
19. srp 2010

@krista : tak to jsi super jedináček,ale jak říkám kolem nás jsou jen ti snoby ☹

krista
19. srp 2010

@kuchy no děkuju 😀 myslím si, že je to daný výchovou, mamka se se mnou moc nepárala, za všechno jsem dostávala a nic jsem neměla zadarmo, sama jsem přečetla teď hodně knížek o výchově, nerada bych dělala někdy chyby, myslím si, že moje máma mě vychovala dobře v rámci možností samozřejmě i s tátou (i když ten do výchovy moc nekecal) ale dnešní děti jsou jiný, jak jsem se i dočetla, leccos na ně neplatí 😖

kuchy
19. srp 2010

@krista . nestraš, ted jsem z toho druhého těhu už hotová,Maty ještě sám nechodí, terpve začíná, má 12 kg a prý je jak 2 letý....tak ho pořád poponášet děs...říkám si vydrž 3 týdny a žeň mimi ven nebo pojdeš...jestli někdy další těhu tak za hoodně dlouho 😀 😀 😀

bloumik
19. srp 2010

@krista no věř nebo ne, ona má šestiletého syna syna a čtyřletá dvojčata kluka a holku. No možná proto mě lituje. 😀 Protože s těma dvěma to asi bylo fakt těžší...

A přesně, já se děsně těším, až zas budem výletovat, a větší věkový rozdíl je podle mě hloupý v tom, že nejdřív se to starší musí podřizovat miminu a pak zas ho nebaví to, co baví to mladší, takže najít jim společnou zábavu musí být pěkný záhul. Jako nikde není psáno, že si budou rozumět a hrát si spolu, ale já pevně doufám, že jo. 😵

krista
19. srp 2010

@kuchy to půjde ráz na ráz s tím chozením 🙂 Luky tu dneska lítal s aktivním chodítkem (to co se tlačí před sebou) tak jsem na něj zvědavá jak se vytáhne s tím chozením, jinak má naštěstí jen 9kg a 75cm a Kristý než začla chodit na tom byla podobně 🙂

krista
19. srp 2010

@bloumik to je stejně smutný, zní to jako by toho sama litovala 🤐 znám pár případů co toho opravdu litují, ale přijde mi to vážně smutný 😔

bloumik
19. srp 2010

@kuchy dva chlapečci budou super, uvidíš. 🙂 budou spolu kout pikle, jak píše Krista, každá kombinace má něco do sebe. 🙂
A soucítím s Tebou, já jsem sice o 5 týdnů za tebou, ale Veru taky nechodí, váží 10,5kg a vysoká je jak žirafa a bydlíme v domku s mými tchány, který jsme přestavěli na dvougenerační, oni dole a my v prvním patře a podkroví. Takže denně ty schody jdu x krát, a ještě lépe s dítětem v podpaží, buď dolů, na prochajdu, do krámu, na zahradu, nebo do podkroví, kde mám pračku a na terase suším prádlo. Jsem zvědavá, jak to budu dělat za měsíc a dál. Bude veselo, si vzpomínám, jak jsem funěla loni v létě před porodem, když jsem ty schody šla neobtěžkána ničím a dala jsme si na 20 stupních 2 přestávky. 😅 No a tak. 😀
A obdivuju tě, že to takhle zvládáš bez manžela. 😵
A já už teda další těhu ne. 😅 Hlavně moje nohy by to nemusely vydržet...

bloumik
19. srp 2010

@krista no ona toho asi lituje. 😔 A hlavně mi vykládala, jak je "zatížená" na toho chlapečka z dvojčat, že on je prostě z jejich dětí stejně nejlepší a že celá rodina ho má nejradši a všichni na něj děsně drží. 😕 Jak to máma tří dětí, navíc takhle malých, může říct?? ☹ A jak se asi cítí ty další dvě?? Řekla "já jsem ráda, že mám aspoň jednu tu holku, ale když on je stejně lepší".
Komukoliv jsem to pak řekla, tak jen zíral s otevřenou pusou...

krista
19. srp 2010

@bloumik to je opravdu smutný a to ty dvě další děti shazuje takhle před nima když to někomu říká 😕 myslím si, že tím zadělává i na špatné vztahy mezi nimi, jestli tohle uslyší budou se vzájemně nenávidět, hlavně toho chlapečka budou nenávidět, protože budou mít pocit, že za všechno může on a on to taky nebude mít lehký, četla jsem o tom v těch Sourozencích bez rivality, nemůžeme každý dítě milovat stejně, ani bychom neměli, ale důležitý je dát jim najevo že každýho milujeme pro něco jinýho, proto jakej je 😵 je mi těch dětí líto, jsem teď hrozná cíťa 😅 😔