Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kaleilah
27. srp 2010

@berryl teda to máte strašný trápení s tím jídlem, už ay mu přišli na co přesně má alergie... tý soji bych se asi bála, jogurty jsou i v DMku sojový,ale soja je taky alergen pro děti, tak si myslim ž by jste mu taky moc nepomohli... ☹

berryl
27. srp 2010

@kaleilah právě, že ne ☹ brali mu krev a dělali testy, ale je moc malý tak se nic neukázalo, teď čekám na tu alergologii, mají plno až do prosince, ale mám volat za 14dní a sestra to zkusí nějak udělat aby nás vzali dříve

kuchy
27. srp 2010

Ahojte,
holky, jsem děsná ,ale já bych už nejraději to naše druhče vyklopila 😀 Je to děs těch posl. pár týdnů, všechno mě štve, asi dělá hodně i to,že jsem na to sama bez manži, ikdyž denně voláme hodiny po skype, není to ono.
Dnes mám teda šílenej kopr,ještě je venku hnusně a já mám návaly jak v přechodu, je mi zle,tak zas chudák Maty ven nepůjde....bych sebou sekla ☹
Chudák, je ted tak hravý a maminka neohrabaná a protivná.
@tikuska : my jsme si tedy Philla vibe prohlíželi na živo, ovládal se fajn, ale náš starší buclík tam nahoře plakal a dole se nám nelíbilo, že mimi švidrá na maminku směrem hore a v zimě bude mít břečku zespodu na zádech...ale jinak vypadal suprově ....na léto , jaro.....my budemem jezdit v zimě, tak jsme objednali Jané powertwin 2010 😀

kuchy
27. srp 2010

@berryl : jéé, chudák malý ☹ , já taky čekám, jestli moje děti některé z mých alergií chudáci nezdědí...manža nemá žádnou... 😕

berryl
27. srp 2010

tak jsem právě mluvila s mudr a alergologii a tam mi říkali, že to vypadá, že je malý alergický na vitamín C nebo B který je vlastně přidaný v té kaši, přesnídávce i skl.jídlech, ale na to všechno si časem zvykne tak snad to brzo bude ok
Natu bílkovinu kravského mlíka mají děti alergii a taky si ji neodnáší do dospělosti a zvykonou si, takže vydržet
🙂

krista
27. srp 2010

@berryl já vím že tobě, psala jsi tady o tom železu, ale to je si myslím jedno jestli dospělý nebo dítě 😉
Ty jo chudák malej, to je nejhorší když fakt člověk neví z čeho ☹ já bych se soji osobně dost bála, malá se mi po ní osypává, ale u vás to třeba nemusí být nic 😉 co se týče jogurtů, ty malá nesmí vůbec, ale můžeš třeba zkusit koupit rýžové mléko a udělat z toho pudink (malá mi ho bohužel nejí 😖), to rýžové mléko je úplně neškodné, je to fakt jen rýže 😉 seženeš ho v DM drogerii nebo v lepších obchodech, litr stojí 35,- - 50,- Kristý mi ho pije už rok, je to drahota, ale co nadělám, takže z toho já vařím 😉 teď čtu o tom vitamínu tak to je mazec být alergický na vitamín 😖

K Philovi - já jezdila celou zimu, září - cca duben takže mám odzkoušeno 😉

berryl
27. srp 2010

@krista asi jsem blba, ale můžeš mi poradit jak z toho děláš puding a co tam dáváš??? děkuji moc
hlavně děkuji za radu, mudr říkala, že je soja zrádná a nemám ji zkoušet, právě jsem se jí na to ráno ptala

krista
27. srp 2010

@berryl koupím normální pudink a dám tam míň mléka než je uvedeno (nevím jestli by vám třeba vadila i vanilka??) ono to rýžové mléko je řídké, tak aby to ztuhlo, pak dám do misky piškoty a na to přesnídávku a zaliju. U vás by se asi přesnídávka musela vyloučit vhledem k tomu ovoci 😒

berryl
27. srp 2010

@krista no já mám právě strach z toho kupovaného pudinku. piškoty můžeme, přesnídávku bohužel ani ovoce
koukám na net na složení pudinku , od Oetkera, tak bez barviv je kokosový a smetanový
http://www.emimino.cz/diskuse/maizena-x-pudink-...
to víš nerada bych aby se zase trápil

krista
27. srp 2010

@berryl tak to já mám doma nějakej pudink tam určitě smetana neni 😲 ale Oetker to taky asi neni, já čtu hodně složení, určitě bych si nelajzla dát jí něco smetanovýho 🤐 a kokosovej by mi taky nejedla nebo spíš bych to nezkoušela, kokos beru stejně jako oříšky, navíc se většinou zpracovává ve stejném závodě, tzn. = další alergen 😔

Jdu se podívat na složení toho našeho pudinku schválně, jestli ho teda mám.

berryl
27. srp 2010

@krista super děkuji

krista
27. srp 2010

Kristý spala půl hodiny a teď mi tam huláká tak se ji snažím ještě uspat a do kuchyně radši nepolezu tak později, máme to hned vedle.

berryl
27. srp 2010

@krista jj jasně, to je v pohodě jsi moc hodná děkuji
zatím se v tom fakt plácám

zuzik28
27. srp 2010

Ahoj holky, už jsem tady dlouho nebyla. Ale poctivě vás sleduju 😉 Měla jsem nějaké problémy s mimi. Resp. na prvním screeningu nám vyšlo vysoké šíjové projasnění a čekali jsme na výsledky trippl testu a na ultrazvuk. Takže jsem byla hooooodně mimo. Nicméně tripply dopadly v pořádku a ultrazvuk taky, takže se mi moc ulevilo. Dokonce už víme, že čekáme holčičku...takže radost ohromná. 1.9. jdu ještě na jeden genetický ultrazvuk, ale věřím, že je to v pořádku.

Koukám, že rozebíráte ekzém...u nás, no comment. Jsme na mlíčku neocate, alergie velice silná na vaj. bílek i žloutek, mléčné výrobky žádné, oves a pohanka nic. Ale to je na dlouho a do jiného tématu.

Už mám doma sourozenecký kočárek. Nakonec to vyhrál icandy pear. Sehnali jsme ho za bezva penízky tak jsme ho vzali hned. Zatím jezdíme jen s Ondrou a v lednu prostě přidáme hlubokou korbičku. Je fakt malý, super skladný a vejde se mi do výtahu ještě líp než ten co mám teď (Peg perego gt3).
Pěkný den
Určitě budu chodit častěji 😀

andu
27. srp 2010

Ahojte, holky.
Teda, je mi vás s těmi alergiem a ekzémy líto... Ameli, musím zaklepat, nemá problém žádný, tak se trochu obávám, aby to neodnesl po mě Jáchymek ☹ Snad né, budu tomu věřit 😉
@zuzik28 : Jé, takové stresy! 😖 Určo už bude ale všechno v pořádku! 😉 Jé, můžu se zeptat, za kolik jste iCandy sehnali? My nad ním taky uvažovali, ale budeme rádi za ojetého Phila, vzhledem k nevalné fin. situaci 😝 😉

zuzik28
27. srp 2010

@andu Icandy jsme sehnali od jedné paní za 10 000 kč plus 550 kč poštovné, takže super cena. Kočár byl kupovaný v září 2009, takže bude mít teprve teď rok. Byly k tomu dvě sportovní sedačky a hluboká korbička. Je pravda, že se budou muset poslat do servisu přední zdvojená kolečka (tam se vymlátily ložiska), ale to bude prý bráno jako záruční oprava. Kočárek vypadá jako nový 🙂
To prostě nešlo nekoupit 😀

andu
27. srp 2010

@zuzik28 : Tak to je cena luxus 😉 Do toho bych šla taky, máš recht, neodolatelná nabídka! 😉 Tak jsem zvědavá, jak budeš spokojená 😉 Já se docela těším i na Phila a po pravdě, pro mě, s mými 156cm, to je asi i lepší varianta 😉

bloumik
27. srp 2010

Ahoj holky,

tak jsem dnes naší krasavici koupila první botky, ve sleve v Renu a ještě bačkůrky zdarma. Super kup. Tak jsem zvědavá, jestli začne chodit, hvězda. Ona to umí, ale prostě to nebude dělat. 😠 Co kdyby si nabila kokos, že.

iCandy za 10 tisíc je fakt super kup. Ale třeba mě ten kočár nějak nenadchnul. Vadí mi polohování celé skořepiny, fakt, že zadní sedačka je vždycky níž než horní (stejně jako u PT) a hlavně je ta zadní o velký kus menší, než ta přední. Při skládání se to musí celé rozebrat a lehký moc není. Korbička je malá. Koukala jsme teď na youtube, tam ta paní říkala, že uživatelé jí říkali, že měli dítě v korbě jen 4 měsíce, pak z ní vyrostlo. Taky neustále opakovala, jak je ta zadní sedačka malá.
Tady

https://www.youtube.com/watch?v=ViB28MpyLdg

My máme toho Powertwina, z léta 2008, v naprosto špičkovém stavu, jeden origoš nánožník, jeden emitex, 2 deky a vložná taška, vše taky za 10 tisíc.

Udělala se mi vyrážka a la kopřivka na celém břiše. ☹ Tak mě trochu straší hellp syndrom...uvidím, jak to bude postupovat. CHjo. 😖 NO snad to bude OK...

katkas1
27. srp 2010

ahojte zienky, moja sara bude mat 14. septembra 8 mesiacov a dnes som si robila test a bol pozitivny, velmi sa tesime lebo sme poctivo na surodencovi pracovali, ale aj sa trochu bojim

zuzik28
27. srp 2010

Já myslím, že mně bude icandy celkem vyhovovat. Potřebovala jsem něco co se vejde do panelákového výtahu. Polohování celé skořepiny není až tak strašné, Ondra v kočárku skoro vůbec nespává, takže je to spíš na sezení. To, že je jedna sedačka níž je prostě dáno tím, že je tak krátký, takže to je pro mě taky ok. A než druhé mimčo přeroste tu menší autosedačku (mimochodem určitě není o tolik menší) tak už starší na kočáru určitě nebude, takže to by problém taky být neměl (budeme mít rozdíl asi 19 měsíců). My měli malého v korbičce taky jen do 4. měsíce...nějak rychle nám drobeček rostl 😀...takže na to jsem taky připravená 😉 🙂
Stejně bych těžko vybrala kočár, který by našim požadavkům vyhovoval víc...já jsem spokojená.

Powertwin je určo taky dobrá volba.

krista
27. srp 2010

@zuzik28 gratulka ke kočárku, iCandy za 10tis. je super, já vím přesně jak ten kočárek vypadá a jak se ovládá, už jsem tady psala že jsem měla Moona, je to to samé 😉 tak potom hoď fota 🙂

@katkas1 gratulace k těhulkování, ať jde všechno tak jak jít má 😵

@bloumik nechci strašit, ale nepodceňovala bych to, můžou za to někdy i játra a to se musí hlídat, tak kdyby tě to nějak moc svědilo, radši jdi k Dr., ale držím palečky aby to byla jen nějaká prkotina a odešlo to samo 🙂

kaleilah
27. srp 2010

ahoj holky, právě jsem dožehlila, jdu ještě vytřít a dočíst vás.chytá mě nějaká depka, večr jsem se hodně pohádala se zuzky mámou, anevim co teď bude a jak to bude... 😒

@bloumik a z čeho vyrážka? myslíš že to máš po nějakým jídle? nejedla jsi něco ostrýho?
@zuzik28 ahojky, tak to je super že máš kočár podle svých představ 😉 Já má graco sourozeňák, vyhovuje mi, ale hrozně mi vadí ty malý kola, v břečce se s ním nedá jezdit. teď sice jezdim už jen sgolfkama a starší chodí nebo jezdí namotorkách, ale na zimu budu potřebovat sourozeňák. Manža mi teď bude dělat tunning a dávat mi tam nafukovací kola ze starýho kočárku 😀 😀

berryl
28. srp 2010

@kaleilah to mě mrzí určitě to bude v pohodě uvidíš!!!

berryl
28. srp 2010

holky chci koupit Ríšovi boticky na ven, hodně stojí u kočárku u lavičky a tak chci aby tu nožičku měl více zpevněnou, doma ještě pořád více leze než chodí, tak na doma zatím ne
jaké jste to kupovali? děkuji

andu
28. srp 2010

Ahojte, holky
@bloumik : Tak co, jak to vypadá s tou tvou vyrážkou? Jak psala Krista, může to být od ledvin, tak kdyby se to nelepšilo, raději bych si k Dr. skočila 😉
@kaleilah : Tak snad se se Zuzčinou mamkou nějak rozumně domluvíte a bude to zas v pohodě 😉
@berryl : Nám byly od paní v obchůdku s botkami (na Dubině) doporučeny takové capáčky... Zkusím je na netu pohledat. Akorát říkala, že nejsou do deště, tak nevím, jestli by byly na teď. I když si myslím, že impregnace by stačila 😉 Stejně určo neťapkáte venku v liáku 😉

andu
28. srp 2010
ojo
28. srp 2010

ahoj holky 🙂

@berryl já ty první botky koupila přímo v dětské obuvi...paní jim říkala capáčky, měli měkčí podrážku než pak ty klasické a jsou kotníčkové 😉 můžu vyfotit, aby si měla představu...

@kaleilah snad si to ještě vyříkáte a bude dobře 😉

@katkas1 gratuluji k těhu 🙂

já ani nevím z jakýho roku máme powertwina my 😅 snad bude ok a nerozpadne se 😀 jsem ráda, že k němu mám už i tu pláětěnku, teď na podzim se bude hodit 🙂

ojo
28. srp 2010

Tomáš je má vidět na týhle fotce 🙂 myslím, že jsou stejné jako ty, co dala odkaz Andu 😉

andu
28. srp 2010

Jojo, Ojo, to jsou ony, my je máme akorát v té červené 😉

kaleilah
28. srp 2010

@berryl v inzerátech mám otičky, ty jsou na první chození super, nemají úplně pevnou podrážku, takže nevadí i na lezení venku