Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

mizulienka
8. zář 2010

dakujem za privitanie 🙂

nasa Katka tiez krasne spala, az pokial sme neodisli na 3 tyzdne k rodicom na prazdniny....ona zmenu celkovo velmi zle znasa...staci, ze je u nas viac ludi a uz sa to prejavi na nocnom spanku 😒
spala pekne celu noc, rano okolo pol 6 som ju nakrmila a spala niekedy az do pol 11...a teraz???? 😠 myslite, ze sa to este moze vratit do starych kolaji?
🤐 je v noci hore niekedy aj kazdu hodinu...myslite, ze moze byt hladna??? ma 5 mesicov a vazi uz 8400g, dr mi navrhol, aby som ju zacala prikrmovat, ze vahu na to ma...nie som s tym uplne stotoznena, tak jej zatial nic nedavam...

@krista moj Misko tiez spi max do tej pol 6-6, raz za cely zivot 🙂 spal do pol 9, to sme nechapali 🙂

ojo
8. zář 2010

Ahoj 🙂 vítám nově příchozí 🙂

@krista já si počkám na svůj datumek 😀 teď mám občas stavy paniky, když si vzpomenu na porod s Tomášem, na tu bolest, tak mám strach a nechci ještě rodit 😕 😲 fakt lepší, když člověk rodil poprvé a nevěděl do čeho jde 😅

@smardik překvapilo mě, že ti Tomášek ještě v noci pije mlíko?? 😅 to má tak pořád nastavené nebo začal vyžadovat, když jsi v noci kojila Honzíka?

mě Tomáš usíná v 20h a budí se kolem 7h ráno a pak spí odpol od 12h do 14h..někdy dýl, někdy míň... 🙂 🙂 trochu se bojím, aby ho druhé dítko v noci nebudilo 😕 😒

krista
8. zář 2010

@ojo když čekáš na svůj, tak né že se budeš opičit 😀 (Luky je 18.9. 😀).
Budete spávat dohromady, že máš strach že se budou děti budit? Naše děti ač spali odděleně tak ze začátku občas malej Kristý vzbudil, i teď teda někdy 😅 ale jak už je velká tak si to dá vysvětlit, dáme jí napít a spí dál 🙂

@mizulienka říká se že do půl roku má dítě právo na jídlo v noci, ale určitě ne stylem že ho bude vyžadovat každou hodinu, to mě se teda ti moji vyděrači občas budili i po půl hodině a i Dr. mi řekla, že to teda ne, že to už je fakt moc 🤐 do toho půl roku jsem jim to tolerovala, s Kristý jsem to vydržela až do 10timěs. tohleto 😅 a pak jsem jí přestala v noci kojit, nahradila jsem to (sice dle knížek dalším zlozvykem, ale co 😉) pitím a dudlíkem 😉 u Lukyho jsem se pokoušela vysadit noční jídlo nějak v 7mi měs., ale to teda vůbec nezafungovalo, takže jsem to nechala na později a taky pomohlo že jsem mu v 10timěs. začla na noc dávat UM, protože jsem měla kontrolu nad tím kolik toho vypije a nebyla jsem po tom nervní jestli se budí hlady nebo ne. Kaše mi děti nikdy nejedli a když už to snědli, tak se oba dva strašně pozvraceli a budili se ještě víc 😅

A s tím spaním ráno netuším jestli se to může vrátit do starých kolejí, ale utěším tě, že my to máme taky tak, každá změna je dost vykolejí, hlavně Kristý je neskutečně háklivá na svůj řád 😉 teď už je to teda lepší, ale prakticky do léta nespala nikde než ve své posteli, všechno muselo být pevně dané, v kolik se jí, co se děje před odchodem ke spaní, Luky ten je řekla bych víc pohodovější, dá se s ním i cestovat protože usne v cestovní postýlce 😵 ale počítám že až bude větší, tak to s ním asi tak snadné taky nebude 😅

ojo
8. zář 2010

@krista třeba 11.9. by šlo, když Tomáš je 11.5. 😀 je si vždy představím padlá dvojčata v US 😅 ale co 😀 😀 😀

jj budem spát všichni v ložnici, sice máme 3+1...ale hůř uzpůsobený, dole je obývák a kuchyň a pak po schodech do pokroví, což je jakoby jeden pokoj, ale je otevřený tím schodištěm no 😖 a pak do ložnice...no ale Tomáš třeba vůbec nebyl brečící, vždy se budil na jídlo spíš mlaskáním a to jsem vyskočila a přiložila 🙂 no ale v záloze mám, že kdyžtak vždy, když my půjdem do ložnice, tak malýho přesunem v postýlce do podkroví a zavřem 🙂 🙂

Tomáš je naštěstí hodně flexibilní, usne všude když přijde jeho čas, u tety, u našich v pokoji v ohrádce, v cestovní postýlce, v kočáru...prostě všude 🙂 🙂 jen musí mít dudlík a plenu na muchlání 🙂 teď už jsme ho přestěhovali do cestovní postýlky a spí v pohodě 🙂 🙂

a kojo v noci se nám uzpůsobilo po těch 3 měsících na jedno v noci a to jsem v 7.měsících zrušila a nahradila dudlem, naštěstí v pohodě 🙂
@mizulienka a buzení v noci co hodinu nemyslím, že bude hlady....nerostou třeba zoubky?? 😉 já začala s příkrmama také od 5.měsíce, jen jiný důvod, že Tomáš nepřibíral na váze, tak začít s náhradou oběda příkrmem a pak i UM...v 5.měsících měl nějak 5700g 😅

krista
8. zář 2010

@ojo ale prosímtě v historii najdeš spoustu takových katastrofálních datumů, to se nedá nic dělat, lidi odchází a přichází 😉 jů tak to je super taky takový spavý miminko 😀

martinka1981
8. zář 2010

Vidim že riešite spanie,Miška krasne zaspavala sama v postielke a asi od 2 ,5 mesiaca prespala celu noc. Ale teraz pred prazdninami ako keby uťalo! Do postielky ani za nič,to reve ako blazon tak spi so mnou na velkej posteli 😒. Zaspavanie bolo tiež donedavna katastrofa niekedy aj hodinu kym zaspala,som bola na nervy z toho že už ani večer nemam klud 😝. Cez den spavala 2x tak som jej jeden spanok zrušila a posula na obed. Tak sa zlepšilo aj večerne zaspavanie,ale niekedy zaspi rychlo a niekedy jej to trva aj pol hodku. Len do tej postielky nechce za nič. Nemate neaku fintu,lebo ja neviem ako budeme spať ked sa narodi malá 😕

mizulienka
8. zář 2010

@martinka1981 u nas to blo podobne...to vecerne zaspavanie bol hotovy cirkus....tak sme presli na manzelsku postel a potom sme ho prelozili do postielky, ale aj tak sa okolo 3 rano vzdy budil a to sme si ho uz zobrali k nam....tiez nechcel ist do postielky a bohuzial ti nic neporadim, nenasli sme ziadnu fintu, co by nanho zaberala a tym, ze sa narodila katka, tak sme uz ani nic nevymyslali, lebo on spi v jednej izbe s manzelom na manzelskej a ja v druhej s katkou....ale teraz uz riesime detsku izbu, tak som zvedava, ako to bude znova so zaspavanim a celkovo so spanim...
@krista aj ja Katke zatial tolerujem 🙂 jej vecerne vystupy, ale povedala som si, ze od polroka "pritvrdim" 🤐 myslene obrazne 🙂
najhorsie je, ze ak chcem aby miso spal, tak ju musim cicikat na rukach aby bola ticho, aby ho nezobudila....ale uz som si povedala, ze Misko ten jej plac mozno aj prespi, ze ho to nebude budit...

krista
8. zář 2010

@martinka1981 vůbec nevím jak z takhle velkým dítětem, my jsme malou prostě museli nechat to kontrolovanou metodou kdysi vyřvat 😔 ale to ji bylo 10měs., je známý že čím starší dítě tím hůř se učí. Já teda můžu říct, že jsem ráda že od těch 10timěs. usíná sama, ale pak máme opačný problém že když jedeme někam kde to nezná tak ona sama neusne a huláká takže to s ní taky musí někdo být a uspávat jí, dřív strašlivě řvala, věděla že se po ní chce aby spala a dělala všechno proto aby neusnula, byla úplně vyřízená ale držela se zuby nehty, teď už to docela jde, jezdíme občas k babičce a tam chodí s babi už bez problémů 🙂

@mizulienka to chápu, Lukyho jsem v noci taky hodně houpávala aby Kristý nebudil, ale ona si potom zvykla že ho občas slyší plakat, tak jsme se do toho taky opřeli a řekla jsem si, že to bude lepší pro všechny když se naučí líp spát, že to prostě přetrpíme, obvykle to trvá zhruba týden, ale u nás to teda moc nezabralo 😅 ale je dobrý že mu stačí dát napít nebo dudl a je klid, teď mu rostou zuby tak je to těžší, já mám spíš problém se sousedama, jelikož prostě obě dvě naše děti špatně spávali a přes den jsou taky dost hlučný, dost ubrečený 😖

smardik
8. zář 2010

@krista tak mi se to naštěstí stává 🙂 že spí celou noc i tak pozdě vstává. Jo Honzíček dobrý jizva se krásně hojí a už se může i koupat, v pondělí jsme dostali povolení koupat takže dneska skoro po měsíci se bude koupat 🙂 super

smardik
8. zář 2010

@ojo Tom pije mlíko ještě pořád, Honzík na to žádný vliv nemá. prostě v noci chce svojí 180 a jak není řve a řve a přiznám se že pro mě je jednodušší mu udělat mlíčko což mi zabere asi 2minuty než ho poslouchat jak mi vyřvává a vyřvává, zkoušela jsem i vodu ale to ji vypije, usne a za půl hodiny je vzhůru a to třeba 5x, takže mlíko to jistí

jindri
8. zář 2010

Martinka: já se mnohdy za den těším, až bude večer a malá usne 😅 pak když usne, tak na ní koukám a přemítám, jaký jsme měli hezký den a kolikrát jsem se s ní nasmála 😀
... já mám strach, abych nebyla nevyspalá, což budu, ale aby se to dalo snést. Když mám nedostatek spánku, jsem hodně podrážděná, plačtivá a nevrlá - k tomu 2 děti - no uvidíme, nějak to budu muset zvládnout.
Už jsem se rozhodla, že u mámy nebudu, nechám si to v záloze právě pro případné období, kdy budu padat na hubu a usínat ve stoje 😀

jindri
8. zář 2010

Krista: mě malá usíná mezi osmou a půl devátou a vždy spala do sedmi, někdy i do půl osmé. Teď už nějaký ten pátek vstává o půl sedmé a chce okamžitě z postýlky. Předtím si třeba sama hrála a nechala mě spát do sedmi. 😉 Spát chodí po obědě tak na hodinu a půl.

dagina
8. zář 2010

Ahojky maminy, jen na skok, nějak moc nestíhám 🙂.

Jituš porodila??? To je super, gratuluji, určitě je vše OK a info o porodu by mě také zajímalo 😅. Začínám mít z porodu lufta, docela to letí a podzim uteče jak voda a budu zase rodit....

@krista hm, to jim je podobné, ale schválené to ještě není, né?! No nepochybuji o tom, že takovou věc si schválí na totata. Stačí že ruší porodné od příštího roku (též nevím, jestli už je schváleno), naštěstí ho ještě stihnu 😅, když by náhodou hrozilo že né, tak si dám riciňák 😀. Ale spíš to vidím dřív.... ☹.Krista, se ti zdá 3+1 72m2 malé?! My právě chceme udělat z 4+1 jen 3+1, tzn. že bude jen jeden děcák - vícenéně na spaní, za to velký mega obývák, kde by měli děti i svou hernu (asi teda - ještě to nemáme moc promyšlené). Nějak se mi zamlouvá být co nejvíce po spolu, hodně spolu komunikovali...., než aby dítě bylo od útlého věku "zavřené"v pokojíčku a nic si s námi neřeklo. Ale to je moje vize, kdo ví jaká bude realita🙂.

Hm, s tím spaním u nás nic moc. Ale bylo hůř. Vše jsme ale zvládli a jsem ráda, že jsme nepraktikovali ty hrůzné metody co radí v knížkách či i tady na MK. Násilím vybudovat režim není nic pro nás, to se radši nevyspím. Ke všemu si malá dospěla sama, byť to někdy trvalo déle. Ale každému asi fakt vyhovuje něco jiného.

martinka1981
8. zář 2010

Už ked mi minule praskli nervy tak som ju šupla do postielky a nechala revať. Trvalo to necelych 7 minut kym mi z tej postielky vyliezla a s velkym revom rozcapila dvere na izbe a podho na chodbu. Ale moje vina že vyliezla 😝 nechala som postielku prisunutu k posteli(služi ako zabradlie z jednej strany 😀 ) no mala som dosť. Teraz sa na tom smejem,že ako so mnou vybabrala 😀 maska malá. Ja som ju skušala nechať aj vyplakať ale dlho som to nevydržala a myslim že ona by vydržala tam hulakať aj do rana,je to taka maly tvrdohlavec 🙄 . No muž sa teda chysta že on bude s Miškou spať v druhej izbe ale fakt neviem ako to bude so zaspavanim. Už mi niekedy šibe z toho rozmyšlania čo bude a ako bude 😖 tiež sa bojim že budem nevyspata a nervna,no ale možno to nebude take hrozne ako to teraz vidime 😀 ,že???

martinka1981
8. zář 2010

Inak mala mi spava cez den niekedy hodinu, hodinu a pol. Vynimočne 2 .Spať ju ukladam okolo 20:00 a vstava okolo 7. Niekedy potiahne dlhšie ale iba vtedy ked robi v noci cirkus,mrnči a tak. Ale našťastie to neni často.

kaleilah
8. zář 2010

ahoj holky 😉

ob.soklina
8. zář 2010

Krásný podvečer holky, tak si tu čtu Vaše příspěvky ohledně toho spinkání - nespinkání. Jo jo ted máme taky období kdy to s manželem řešíme. Dneska v noci to Dáda vydržel plakat, teda psíš zuřit skoro 2 hodiny. Vůbec netuším čím by to mohlo být a k této změně došlo od 3. očkování. Nevím jestli to může mít nějaký vliv, ale je to tak. Před tím spal celou noc v 5 dostal napapat a spal do 9 a ted, škoda mluvit. ☹ Tak uvidíme jak to ještě dlouho vydržíme, přiznám se, že já to moc nedávám.
Jinak už jsem si začala píchat injekce, tak drobečka neohrožuji těma hnusnejma lékama. Už se těším na pondělí co mi řekne gyndař. Jsem už nedočkavá.
Tak já utíkám chystat večeři přeji krásný večer

vejinka
8. zář 2010

@martinka1981 je predcasne o tom rozmyslat ja uz mam hlavu ako v pejru z toho ako to bdue ked sa maly narodi..navyse spava s nami a Viliam tiez bdue s nami len na druhej strane izby..a kedze byvame so svokrovcami len my sme hore a ni dole..nieje to idealne ale uz som si zvykla no dve deti su dve deti..a ak mi jedno bude rusit druhe vystahujem muza s Erikom do obyvacky inak to nevidim..ale ja verim ze sa dako zosuladime..malemu furt hovorim ze bratcek bude vela plakat ale to preto lebo este nevie rozpravat a ze si to nema brat ako keby ho nieco boello..tak verim ze to bude mat odozvu pozitivnu a nebudu mi revat obaja naraz 😉

ojo
8. zář 2010

@martinka1981 @vejinka holky, zbytečně neřeště dopředu, ale až to přijde 😉 já už si to ani nepřipouštím, co bude, jak bude a tak 😀 no stejně za chvíli uvidíme 😀

@smardik tak to jo...já jen jestli už nebyl bez mlíka a pak nezačal znovu vyžadovat 😉

snehovavlocka
8. zář 2010

ju....my sme riesili podobne dilemy.ale nasa nie je tak moc uplakana a uz od naridenia si zvykla chodit spat naraz s bratom.pri jeho uspavani som ju nakojila a zaspala.a v noci sa mi na jej plac nebudil,kedze sa budila len na kojenie.ale kazdy ma vlastnu postel 🙂 drzim vam palce a prajem pevne nervy-zaciatky asi budu tazke

smardik
8. zář 2010

@ojo bez mlíka bývá občas jak spí celou noc ale to je občas i když už vydržel i 3dny po sobě a pak zas buzení takže mlíčko dostává, narození Honzíka na to vliv nemá.

jsme dneska koneční koupali, Honzík byl rád že se koupe 🙂 :-

dagina
8. zář 2010

Ahojky,

@kaleilah už jsem si říkala kde vězíš🙂. Co Zuzky máma?? Už dobrý. Ale chtěla jsem se tě zeptat - ty jsi přes to přírodno skrz porody...., po porodu mám poranění dost citlivé, při každém vyšetření mě to bolí až štípe - jakoby tam něco prasklo, ale asi neprasklo...., tak jestli třeba už nemám lehce začít masírovat hráz, bo až mě v porodnici bude mudr vyšetřovat (moc šetrní zrovna nejsou), tak se z toho asi po...u.

kaleilah
8. zář 2010

@dagina čauky, začala jsem teď školu a je to větší masakr než jsem čekala, takže jsem totálně mimo 😀 😝

Na to co píšeš je perfektní šípkovej olej, mám od nobilisu, bio olej, je teda drahej. 100ml stojí 300 kč, ale je perfektní. Já ho začala používat asi 4 měsícepo porodu prvního, on změkčuje jizvy a pomáhá hojit, takže já jsem ho měla na wc a než jsem šla spát tak jsem se mazala, protože hráz jsem měla potrhanou hodně moc a používali a dodnes používme jako lubrikant. Tak myslim že by ti to taky mohlo pomoct, a hlavně hned po druhým porodu jak bude spodek ok začít mazat, aby ta jizva nezatuhla, ale aby zůstala vláčná. Jak pak zatuhne tak je to v prčicích, po prvním porodu pro mě byl sex fakt tabu, měla jsem totiž hráz obšitou kolem dokola a po tom, co jsem přestala kojit jizva začala tuhnout a šíleně to bolelo, tak mi dula právě poradila tohle.

kaleilah
8. zář 2010

@dagina mám přesně tenhle, ale saloos ho dělá taky, a cena je kolem 180 kč, co jsem našla na netu, ale to je možná za 50 ml. http://www.masazni-oleje.cz/katalog/1_rostlinne...

jediný co je nepříjemný že moc nevoní, ale není to tak hrozný. a pak ho můžeš použít na obličej, když ho nespotřebuješ, je super na vrásky, používá ho babička 😀 A vydrží na dlouho, používám skoro rok a půl, stačí fakt pár kapek na to masírování a mám ještě tak půlku..

kaleilah
8. zář 2010

@ojo ahojky, koukám že tu ještě strašíš? nemám šanci dočíst, tak jak to s tebou vypadá? už se něco chystá?

krista
9. zář 2010

@dagina naše děti si hrajou po celým bytě, je jedno kde to je (máme to tady udělaný tak, že nehrozí prakticky žádný nebezpečí, i když je stejně kontroluju), v pokojíčku (kde jsem teda obvykle s nimi), v kuchyni a nejvíc v obýváku kde mají malý koutek na puzzlíkách (někdy třeba vyfotím) a řekla bych že jim to stačí, 4+1 na 3+1 bych nepředělávala... už jen z toho důvodu že je sice hezké mít společný pokojíček, vím, že je to pro děti hodně prospěšné, aby se naučili vzájemné toleranci apod. taky to tak první léta budou mít, ale určitě až budou v pubertě - máme holku a kluka, tak by bylo rozumnější aby měl každý svůj pokojíček, ale takhle to vidíme my, je to každýho věc 🙂 každopádně manžel říkal že v budoucnu ten byt určitě vyměníme nebo postavíme... 😉

Já si teda myslím že ta metoda není až tak násilná, jsou různý metody a každý to chápe jinak, ale já jsem opravdu u svých dětí byla v pravidelných intervalech, hladila je, dávala jim pít, dudlík, nebylo to tak, že bych je zabouchla v pokoji a nechala několik hodin na pospas tmě a vlastnímu strachu, to bych neudělala 😉

@snehovavlocka tak to je super, jak máte děti naučený! 🙂

@ob.soklina nám se hodně spaní pokazilo po Priorixu, to bylo něco šílenýho, trvalo to asi půl roku než se to postupně srovnalo, ale na to koukám, že jste ještě malý tak netuším 😲

martinka1981
9. zář 2010

Ahojte kočky,tak dnes ma moje dite prišerne nervuje 😖 až mi je do plaču,dala som ju teraz spať von do kočika tak dufam že sa z toho vyspi ☹
Inak dnes sa m snivalo že rodim 😀 ešte aj ta ista PA mala službu len to vyzeralo na porodke trochu inak. Ale najlepšie bolo že som nemala žiadne bolesti 😅 ale to asi bez toho nepojde čo?!!!

krista
9. zář 2010

@martinka1981 takový sny mívám taky 😀 a pořád 😀 třeba to bude tak rychlý že ty bolesti nebudeš ani tak vnímat 🙂
Nedávno se mi třeba zdálo že se mi narodil chlapeček a já vůbec nevěděla kolik váží, kolik měří, v kolik hodin se narodil, strašně mě to mrzelo, že u Kristý i Lukyho to vím a u něj ne 😅 a ještě jsem zjistila že mi zapomněli porodit placentu 😉 😀 no hrozný kraviny se mi teda zdaji 😅

martinka1981
9. zář 2010

@krista mne sa tiež riadne blbosti posnivaju,niekedy ked to rozpravam mužovi tak sa čuduje že ako sa mi to može snivať 😀 ale včera večer som myslela na to že pomaly musim chystať tašku do porodky tak asi preto 🙂