Dítě křičí při kojení. Nemáte nějakou radu?

luciekrat
16. srp 2019

Ahoj maminky.
Mám chlapečka 3 a půl měsíce starého. Poslední dobou mám problém s tím, že mi miminko brečí když kojím. Chvíli pije a tak po 5minutach začne brečet, třeba i svíjet se a odtrhává se od prsa..někdy dokonce i příští. Sem z toho nešťastná a nevím co dělat. Ráno při prvním kojeni je celkem klid, ale pak je celý den katastrofa a večer je to nejhorší.
Nevím čím to může být, ale už sem t toho unavená i já. Protože je to vždycky boj. On hystericky křičí a já se potím a peru se s ním...nemáte někdo nějakou radu?
Děkuji

luciekrat
autor
17. srp 2019

@ladyhacek snažím se vydržet. Jen je to těžký se dívat na to jak je nešťastný

luciekrat
autor
17. srp 2019

@michaelllas doufám, že už to bude jen lepší. Nechci to jen tak rychle vzdát. Tak děkuji za podporu. 🙂

baruniceslepice
17. srp 2019

@luciekrat ono prave pouzivanim dudliku klesa tvorba mleka. Tim muze byt zpusobeny krik... ze mliko proste netece. Doporucuju odbourat dudlik a uvidis, ze se uz nic takoveho dit nebude ( osobni zkusenost 🙂 )

luciekrat
autor
17. srp 2019

@baruniceslepice nenapadlo mě, že když má dudlík jen na usnutí, tak že to bude problém. To nevím jak ho odnaučit dudlík...když ho dám do postýlky, tak musím dát dudlík a usne...

baruniceslepice
18. srp 2019

@luciekrat to si musis ujasnit priority. Bud kojit, nebo zazivat bojkoty a nadale pouzivat dudlik. Ja uspavam/ vzdy uspavala deti u prsa. Takze ho chovam a kojim....

baruniceslepice
18. srp 2019

Dudlík kazí, byť třeba téměř neznatelně a pozvolně, techniku kojení. Při jeho užívání nemusí miminko široce otevřít ústa a vypláznout jazyk, při sání z prsu pohybuje miminko jazykem zepředu dozadu. Miminko může začít bradavku kousat, stiskávat dásněmi, otvírat ústa jen málo, nebude mít při kojení rty vyhrnuté ven, může se začít při kojení pouštět a zase přisávat, tahat za bradavku. Pokud se stejným způsobem jako na dudlík dítě přisaje k prsu, bude kojení maminku nejspíš bolet, můžou vznikat retence mléka, záněty prsu, ragády a miminko z prsu nezíská potřebné množství mléka, může dojít i ke kousání při kojení a bojkotu kojení. Je-li kojení pro maminku bolestivě nepříjemné, či má dokonce maminka poraněné bradavky, nebo potřebuje-li navýšit laktaci, pak miminku rozhodně nesmí dudlík dávat a měla by vylepšit techniku kojení. Při sání dudlíku jsou využívány jiné svaly tváře než při kojení, což ovlivňuje skus, vývoj čelistí a horního patra.

Dudlík omezuje vnímání potřeb jak u miminka, tak u maminky. Používaní šidítka maskuje první signály hladu, snižuje čas strávený u prsu. Miminko se bude při jeho použávíní o prs pravděpodobně hlásit méně často a ve chvíli, kdy již bude velmi hladové, paradoxně pak může vypít mateřského mléka méně. Laktace se pak postupně utlumuje a může dojít k pozdějšímu (obvykle okolo 3. až 4. měsíce) slabšímu přibírání. Nelze říct, že miminko používá k dudlání prs místo dudlíku, je třeba si uvědomovat, že je jen umělou náhradou prsu a není tomu naopak, pro miminko je tedy přirozené, že preferuje prs. I při neefektivním dudlání prsu dochází k přenosu chemických informací mezi pusinkou dítěte a prsním dvorcem, což napomáhá udržovat laktaci a přizpůsobovat tvorbu mateřského mléka podle potřeb konkrétního dítěte. Dudlík významně snižuje výlučnost a délku kojení (přirozené odstavení nastává nejdříve ve 2,5 letech). Při jeho použávání dochází často k rychlejšímu snižování počtu kojení, dokonce až k bojkotu kojení (který se může projevit i po měsících používání) a nezájmu dítěte o prs již kolem 9. měsíce nebo dokonce dříve.

veronikamullerova
20. srp 2019

Mě tohle dělal syn když ho trápili prdíky dávala jsem baby Calm před každým kojením a pila hektolitry čaje z kmínu a fenyklu no a masirovali sme bříško přešlo to tak v 5mesicich

lrock
20. srp 2019

Mam stejny problem, syn ma temer 4 mesice, zacalo to od 3 mesicu. Jen prso vidi a breci, ale pak pije normalne, jindy ma hlad a pije bez problemu. Mleka mam nadbytek, dudlik nepouzivame. Taky ho v noci nebudim. Klid u kojeni urcite pomaha, ale nekdy nestaci... kojit v satku jsem neskousela. Jinak z lahvicky delal to samy (museli jsme mu dat odstrikane mleko, kdyz jsem byla po anestezii). Drzim palce at to brzy prejde, kdybys prisla na reseni podel se!

luciekrat
autor
24. srp 2019

@lrock no doufám, že to přejde. On to dělá taky podle mě z toho důvodu, že buď je unavenej a nechce se mu tahat....takže vypije jen přední mléko, a pak začne křičet a vymýšlet...no a nebo je to i tím, že se mění v tomhle období skladba mléka a musí se s tím srovnat....no uvidíme

lrock
24. srp 2019

@luciekrat ted asi ctyri dni je v pohode, snazim se, aby i pres den spal, dost s tim totiz bojujeme a pokud se povede je celkove v lepsi nalade. Akorat to momentalne znamena lezet s nim nebo jit na prochazku, tyden to tak delat muzem ale naveky teda nee... jinak uprostred kojeni mi spis plakal kvuli brisku, ale to uz asi mate vychytany... hlavne si myslim, ze je dobre si verit, je to neprijemne, ale snad to brzy prejde

lrock
24. srp 2019

s nadhledem napriklad zde http://kblog.cz/kojeni-bojkot-a-plac/

luciekrat
autor
25. srp 2019

@lrock podívám se, děkuji.

luciekrat
autor
25. srp 2019

@lrock no já se snažím aby spal přes den, ale občas to moc nejde. Doma mi spí tak půl hodiny mezi kojením, takže když chci aby spal, tak musí do kočárku, tak jsme si ho od začátku naučili no.... Doufám, že se to do zimy trochu upraví, protože je hezké že spí v kočárku i dvě hodiny, ale to se mi v zimě nechce trávit venku 😅.
Je pravda, že když je unavený je ten bojkot horší no. Dopoledne je to většinou celkem ok, je vyspanej a prsa nalitá...jinak střídala sem prsa aby se najedl, ale pak ho ještě bolelo břicho, takže sem od toho rychle upustila. Prostě se musíme srovnat. Snad to bude brzo no

eithelwing
25. srp 2019

No... Měla jsem obdobné problémy a k tomu i jiné. Myslela jsem si, že mám mléka málo, že dudlík je zlo, že jsem neschopná matka, co neumí nakojit, že máme neustálý bojkot a kdoví, co ještě.
A nakonec to byl vyskočený krční obratel. Po první terapii jsem poprvé zažila, jaké to je, když si dítě po kojení spokojeně odfoukne, nebo dokonce u prsa usne!