Dítě nechce večer spát. Poradíte?

jaska
4. říj 2006

Ahojky holky, ráda bych vás požádala o radu. Jak to děláte, když vám prcek nechce jít večer spinkat? On je hrozně živé dítě. Chodí spát jen jednou denně, za celej den musí bejt unavenej, ale večer se mu spinkat nechce. Jemu14 měsíců. Budu vám vděčná za každé rady. Díky 😀

sussanah
23. lis 2010

@dajus jo kdybych mela radu, tak uz ji pouziju a budu v tematu "mam zlate spave dite, ktere si samo hraje, nikdy neplace a v noci se nekoji" 😀 Nam se ted nocni kojeni uplne rozhasilo, byli jsme na tom vcelku slusne, chtel nejdriv kolem 5, ale ted mel anginu (jeste ma atb) a to jsem ho kojila v podstate porad i pres den, protoze nic jineho nejedl ani nepil. Takze ted pres den uz je to v poho, ale v noci chce porad, jakoze fakt porad. Predchozi noc jsem ho kojila asi 15x,, po 10 jsem to prestala pocitat a rano jsem vypadala jako mrtvola 😖 Ja myslim, ze to nocni kojeni se da zvladnout, u tech vetsich zavislaku proste vysvetlovanim. U nas to docela zabiralo, mela jsem ho v posteli, rikala, ze mlicko u z neni, on porad ze chce (znakujeme, takze si i docela pokecame) a ja ze ne no a plac, ale slo to. Sice taky i po 14 dnech se obcas vzbudil a zkusil, jeslti nahodou nedam, ale nedala a on spal dal. Nektere deti jsou fakt zavislaci 😀 No a me to ted ceka cele znova absolvovat ☹ Zkus se podivat do databaze tady www.kojeni.net me to moc pomohlo 😉

aklus
23. lis 2010

Ahoj holky, taky mám doma nočního nespavce. Malému je 27 měsíců a spočítala bych na prstech jedné ruky, kolik nocí jsme spali až do rána v kuse. Pořád si říkám, už se to zlepší, už se to zlepší, ale valný výsledek nevidím. Je pořád "nějaké období", jednou zuby, pak rýma, pak sny. Poslední měsíc se nám podařilo odbourat noční mlíčko, v tomhle věku už se dá ledacos vysvětlit, takže jsem mu prostě vysvětlila, že v noci se nepije, že dostane až ráno, až uvidí v okně světlo. Dvě tři noci to trvalo, než pochopil, ale zatím dobrý. Tak Vám přeju, ať to spaní zvládáte lépe než my 🙂 .

sussanah
23. lis 2010

@aklus tak to si me moc nepotesila 😅 😀

dajus
24. lis 2010

mě také ne ☹ já vysvětlovat můžu kolik chci, neposlouchal co říkám, ale už se lepšíme, nerve ze mě pyžamo 🙂 doufám,že to bude lepší a lepší a spinkat bude co nejdřív celou noc 😉 Jak to říká každá maminka VYDRŽET 🙂

dajus
29. pro 2010

Je to už měsíc a myslela jsem, že to zvládneme, ale opět jsme na začátku. Nespí, rve se k prsu a já už nevím jak dál, jsem unavená, nevyspaná a mladej ráno jak rybička. Ještě, že spinká v poledne aspoň 2 a více hod.to si člověk trošku odpočine. Vyhrožuji, že od ledna bude konec, tak snad to konečně dokážeme.

dajus
24. led 2011

A je konec, tak jak jsem řekla 🙂 vydržela jsem a prso nedala! Po 3dnech už to šlo,po týdnu ještě lepší. Asi teprve nastal jeho čas v noci bez prsa 🙂 Opravdu začal lépe spát, párkrát už i celou noc, sem tam má ještě mini výstup, ale dá se to. Nevěřila jsem, že to zvládneme,ale podařilo se. Ještě ho uspávám kojením a přes den si taky 1-2x řekne, ale to už je pohoda,proti tomu nočnímu co 2hod vstávání 🙂 Jo a naučil se říkat tma, tak jem mu pořád dokola říkala, že je tma a že mlíčko bude až se vyspinká.

misickas1
26. pro 2012

Kiarko ,tak režim je fajn ,ale ne vždy vydrží bohužel ☹ My jsme se spaním neměli nikdy problém, malej spal celou noc už od porodnice.Teď je mu 11měsíců a je to děs ☹ Do devíti měsíců spal dvakrát někdy třikrát denně až jsemm si říkala,že spí nějak moc.Ráno vstával o půl osmé a v devět už chtěl zase spát ,to spal tak hodinku cca do deseti ,pak usnul zase o půl jedný taky na hodinku cca do půl druhý a pak ještě od těch čtyř ,do pěti pak jsme o půl osmé vykoupali ,napapal se a usínal sám v postýlce aniž by jsme u něho museli být a spal bez probuzení do půl osmý do rána ,později už spal přes den jen 2krát denně po tý hodince ,hodince a půl ,ale v noci pořád v pohodě a v devíti měsících ze dne na den jak když utne ,začal v postýlce bréčet večer co večer a neusnul museli jsme ho začít uspávat ,přes den taky pomalu přestal spát jsem ráda když usne okolo poledne na hodinku ,v noci se budí třeba pětkrát na čaj ,většinou sice usne ,ale někdy je i dvě tři hodky pak vzhůru a hraje si a když mu čaj nedám tak už prostě nebude spát a bude ječet a ječet ....tak nevím no

mallorka
29. pro 2012

Ahojky.Holky muj 20měs Pavlik chodi o pul noci,a nikdy i ve 2 rano 😀 at dělam co dělam-nic.Do ted jsem ho kojila,vnoci se budil tak po pul hodině,po hodině,řekla jsem dost.A spi ted pekně,až na to že chodi pozdě spat 🙂 .Konečně jsem se vyspala!Zbudi se treba jednou nebo dva krat,a sam hned usne.Usinal jenom u prsa.Ted usina u pohadky.Tak jsem taky zvidava,treba nekdo poradi,jak na to...aby usinal aspon v 22hod 🙂

jaja.m
5. led 2013

Ahoj holky,taky žádám radu.Malá až do 9 měsíce spinkala večer od 20 do 7-8 rána.Ale poslední měsíc nechce večer spát.Usíná až kolem 21.30-22.00 a vstává kolem 8 až 8.30.Přes den spí takto:Vstává nejpozději v 8.30.dopoledne si hraje.ve 12 obědvá pak spinká tak do 14.00..ve 16.00 jdem ven to si schrupne půl hoďky.A pak po koupání jí dáváme do postele kolem 19.30..ALe spát nechce a brečí až ji musíme z postýlky vyndat...Zkoušeli jsme aby nespala po tý 16.00.Ale výsledek ještě horší.To usne sice hned v 19.30,ale za půl hoďky až za hoďku je vzhůru a usíná až kolem 22.30-23.00..Už si nevíme rady,přemýšlela jsem jestli jí ráno nebudit dřív třeba na 7.....chceme mít už večer pro sebe s manželem...za každou radu budu moc ráda

feedoo
18. dub 2015

A máte někdo zkušenost s tím, že tříleté dítě usíná až k 22. hodině večerní ( i když ho dávám do postele už v 20,00 h) a budí se už v 7 h, ale s tím, že po obědě dávno už nespí - tj. nespí vůbec přes den a přesto nechce ani spát večer? A to i když venku je třeba na výletě a ujde 6 km, přesto je to takhle....Myslím, že to není dobře spát vlastně jako dospělý jen 9 h denně ve 3 letech, ve spánku se přeci roste a ukládají informace, vím, ale že kromě pravidelného režimu s tím asi nejde nic dělat, můj miláček mi večer říká, že nechce spát, že se nudí, tak večer po přečtení pohádky a uložení si prostě prohlíží knížky, hraje si a poslouchá písničky......

misa1997
2. pro 2017

Tak jak to tady ctu tak to ,ate jeste super.. mala se vzbouzi rano v 8 pak lita vsude mozne a po obede jde spat a spi cca od 13h do 14h max do 14:30 a vecer si porad povida a nechce vubec spat at delam co delam :/ no a chodi spatav az kolem pulnoci.. mezi 23:30 a 1:30.. mam uz z toho nervy v kyblu a nevyspana jsem.. ani nemluvim.. :( (mame 10 mesicu)

valeri10
2. pro 2017

@jaja.m máme to taky tak. Dceři je taky 9 měsíců a taky takhle blázni. Kamoska mi říkala,že její dcera to taky tak měla a pak to přešlo. Tak to je asi zase nějaké období.