Dítě pořád řve, když se vzbudí. Je to normální? Řešit s Dr.?

i_vet2
29. pro 2021

Holky zažila jste některá takové urvane dítě? Má 16 měsíců a to je teda 16 měsíců hrůzy pekla a řevu každý den, nebyl jediný den kdy by hystericky nevriskal .. první jsme řešili bříško koliky .. pak se přišlo na abkm.. má speciální mléko zlepšilo se o sto procent to ano , ale z každého denního spánku se budí s totálním vriskotem a řve třeba tak půl hodiny potom i hodinu vůbec se nenechá ani utěšit ani nic jist pit hrát si vůbec nic jenom řve .. já nevím je tohle normální aby z každého denního spánku se budil se revem ? Ať spi v kočáru nebo v postýlce vždycky řve i když jsme tam já nebo manžel .. já nevím už co s nim všude v okolí slyším ze to není normální ze to nikdy nikomu dítě nedělalo a už vůbec ne každý den a pořad dokola , pořad se děsím toho ze zas bude vstavat co zas bude za peklo .. nechápu proč by pořad řval , neřešila jste některá ? Mám to řešit s dr nebo je urvanek nebo co s nim ??

martt
29. pro 2021

@i_vet2 A v noci spi klidně? Když ho přes den uspavas není pretazeny? Můj syn se mi zase rok v kuse každou noc budil skoro ve stejnou hodinu a skoro celou hodinu prořval. Nikdy jsme nezjistili příčinu proč to tak bylo. Ale pak to z ničeho nic přestalo. Přes den se také stávalo, že po spani řval, ale většinou to bylo z toho že byl "nedopeceny", ale to dokázal třeba také víc jak půl hodiny řvát.

i_vet2
autor
29. pro 2021

@martt prave ze v noci spi hezky , občas se kroutí fnukne ale stačí pohladit nebo dudlik a v pohodě ale ráno vstane sedí v postýlce a řve jak tur 🙈 já už nevím kdy tyhle hrůzy skončí , nekonečný maraton řevu každý den

vikinkav
29. pro 2021

Me se syn v te dobe taky budil s placem, rval tak pul hodinky. Podle me takhle zpracovaval nejake emoce nebo situace, a po spanku byl proste takovy citlivejsi tak se potreboval vyplakat. Preslo to behem par mesicu. Ted jsou mu 4 a je uplne v pohode 😉

pampeliska1313
29. pro 2021

Může zpracovávat zkušenosti přes den, může jít spát přetaženej, nebo naopak málo unavenej, ale vykompenzuje si to po probuzení. Jakmile se mi syn probudí s pláčem, uspávám dál, dospí se, třeba i pár minut a je dobrej. Pamatuju si, že jedna paní co se věnuje spánku dětí a sleduju ji na instagramu jednou psala, že dítě se má probrat s úsměvem. Pokud ne, nechat zkusit dospat. U nás to zabírá. Neřeším zadnej režim, proste jakmile je dítě unavený a dává to najevo, nechám ho ještě chvíli si pohrát a při pofňukávání se jde spát, abych se vyhla hysteráku. Jedu podle dítěte. Zkusila bych nechat prcka unavit, pak uspat a nechat spát dokud potřebuje, pokud se probudí s pláčem, jít k němu a zkusit znovu uspat, třeba to pomůže. Třeba Vás jen potřebuje u sebe, kdo ví.

crejzy
29. pro 2021

Můj to dělal. Spal teda blbě i v noci ( to se zlepšilo ve 20m) ale teď jsou mu 4r a má to občas taky. Už nespí každý den po O ale občas jo a pak se budí a place. Do 3let to dělal pořad. My nevíme čím to je a já stále doufám ze mi to jednou vysvětli. Možná nějaké noční můry? Ale nevíme to jistě. Nešel uklidnit, pozdeji když normalne už mluvit tak po spánku nebyl schopny vůbec komunikovat, nechtěl si hrát, jist, pít, uspat dal..nic. Vždy jsme proste jen čekali u nej až se uklidní (většinou cca 20/30min) a pak najednou zas dobrý…

eithelwing
29. pro 2021

@i_vet2 Naše obě děti jsou uvriskane. Dcera byla od 2 let lepší.
Syn má teď 19 měsíců a kvici od narození. Spatne spi a každé vzbuzení protivný. 🤦 Ale dcera v tomto věku byla to samé. Nic konkrétního asi nepomohlo. Čas. Teď u syna to akorát vidím na déle a už mi z toho docela hrabe. 😆

zmrzlinka
29. pro 2021

@i_vet2 zažila jsem to u dcery.Po 2 roce se to zlepšilo.Vydrž.Ja jsem hodně chovala,aby byl aspoň chvíli klid.A všechnu tu lásku mi postupně vrací ❤️Mne se hodně ulevilo když jsem to přijala jak fakt ,že to tak je a že to není moje chyba a že se to časem zlepší.Ale taky je pravda ,že jsem se málem rozvedli 🤦😃

atekram42
30. pro 2021

Jestli je to od malička, řešili jste kiss syndrom?

alubif
30. pro 2021

Syn taky řval, stačilo ho nechat dotáhnou, prostě ho hned nevytahoval z postýlky, ale nechat výlezt až bude chtít sám. Po odpoledním spaní ses ním válet ještě v posteli nebo ho nechat samotného ať se doprobere sám.

evinahosta
30. pro 2021

Jak pise @alubif - syn takhle rvaval po odpolednim spanku, ja se snazila ho rozveselit, nabizet svacinu, zabavit, ale vsecko ho to stvalo jeste vic..nakonec pomohlo ho nechat dojít, dolezet, nemluvit na nej, nesnazit se hned skakat a vyskat a hrat si, proste treba jeste pul hodiny mi sedel nastvanej na gauci a ja si delala svoje, a pak najednou z vteriny na vterinu usmev a pohoda 🙂
Ale znam ty nervy z kazdeho probuzenj, fuj fuj, jeste do ted to malej obcas ma a nesnasim to..

i_vet2
autor
30. pro 2021

@atekram42 Joo my jsme chodili všude možně s nim on byl hrozne urvane mimino 🙈 na fyzio, Neonatologie , gastro 🙈 s nim je všechno na hlavu no, tolik sem se těšila na miminko a neuzila sem si s nim žádnou chvíli protože furt jen řev nic jiného .. ach jo teď čekáme druhé mimco tak se hrozne těším na holčičku a doufám ze bude úplný opak 😂😂😂

i_vet2
autor
30. pro 2021

@evinahosta jo to já když ho dam na gauč tak sedí a řve 😂 už fakt nevím jestli mu něco fakt není vždyť to není úplně normální aby furt tak řval každý den úplně už jsem z toho na nervy za těch 16 měsíců pořad dokola

i_vet2
autor
30. pro 2021

@alubif jo to on nechce on tak vriska jak o život a doválet jsme zkoušeli to je vztekly a bije nás a řve takže nic

i_vet2
autor
30. pro 2021

@zmrzlinka no prave urvane mimino dokáže dat vztahu pořádnou lekci 😂 i u nás, to je hrozne na psychiku takové dítě co vriska každý den, protivny , urvany , vztekly fakt to nechápu no to ho furt chováme nosime rozptylujeme .. jako občas sem na nej zvedla hlas to už nejde někdy nebo bych z nej skončila v blázinci už