Divný tvar hlavičky. Mám to nějak řešit?

8. čer 2021

Dobrý den,doktorka se mi na kontrole zmínila,ze syn má protahlou hlavičku,víc to neřešila. Ale ona bohužel neřeší nic,až kdZ je pozdě. Druhy syn má ve 4 letech obvod asi 53cm,má ji také vetsi,neúměrně k tělu. Zajímá mě,jak to vidíte vy? Mám to nějak řešit s jiným odborníkem?
A druhy dotaz,kdyby měl starší syn nějaké problémy s větším obvodem hlavy(drzi se stále někde na 95 percentilu),tak už by se to projevilo dříve nějak mentálně? Nebo ne?

camelinka
8. čer 2021

Mne hlavicka prijde v pohode😉🤷, spis proc zustavat u doktorky, ktera "vse resi, az,je pozde?"

elizsebik
8. čer 2021

Ahoj, Hezká hlavička, nazývá se to dolichocephaly, jen takový tvar, syn to má po tátovi.
Pro tvůj osobní klid bych pozadala o sono hlavy, když ještě je možnost, ale i tak nevidím nic extra 😊

biciklissie
8. čer 2021

Dcera měla takový tvar, takovou jako protáhnou dozadu. Taky jsem to googlila, měla obavy. A v pohodě se to do pár měsíců upravilo. Velikost ok a tvar hlavy úplně krásný. Těžko ale soudit podle fotky. Jestli neduverujes dětské doktorce, tak ji raději změn nebo aspoň skaknete někam na konzultaci. Ještě si vybavuji, že jsem hodně hlídala, aby nepreferovala nejakou stranu, pořád ji otáčela a podkládala. Ale už nevím, jestli to souviselo i s tímto. Myslím, že se to nejvíc srovnalo, když přestala lezet hlavičkou na stranu a dokázala ji držet vzpříma.

pginka
8. čer 2021

Chlap mi taky říká ze má malý protáhlou hlavu jak mimozemšťan 😁říkala jsem to i na neanotologii i dětské a říkali ze to má normální ,jen se bouchne a chlap vysiluje😁, a u tvého maleho mi nepřijde nějak zvláštní , myslím ze má normalni hlavičku mám 4 deti tak podle toho porovnavam😊

zuzanka152
12. led 2024

Dobrý večer,řešili jste nějak hlavičku nebo se nakonec sama srovnala? Máme podobný tvar a mám strach aby jsme neměli skafocefalii 🙈

ajja87
13. led 2024

Pripichnu se s dovolením,syn má taky,doktorka jen řekla, že má protazenou hlavicku a ze aspon nebude problém se slehnutim,tak jsem neřešila,ale ted jsem si precetla tuto diskuzi a precetla o skafocefalii a jsem docela vyděšená... protože mi obcas prijde,ze ma trochu protažené i čelíčko...
I právě se mi zda ze v sesti tydnech měl dost velký obvod oproti mym dalším dětem...tak ted nevim jestli s doktorkou nejak řešit nebo ji důvěřovat,ze to bude v pohodě...

zuzanka152
8. únor 2024

@ajja87 máme stejné dojmy ,ještě jsem nic moc nevyřešila...na neurologii se na mě skoro vyprdla a na fyzioterapii mi pro změnu řekla to je ok že takových tvaru divnych viděla, a ještě horších...tak já nevím, nejspíš si vydupu tu zadanku na neurochirurrgii ,aby se mi na něj podívali tam kde tomu rozumí 😊

zuzanka152
4. dub 2024

@ajja87 byla jsem v Motole u odborníka a hlavička ke v pořádku,holt budeme mít sisku ,ale je to jen kosmetika 🙏😊

pampelina18
4. dub 2024

Tohle mívá většina dětí co jsou vaginálně. Do roka by se to mělo srovnat

ajja87
4. dub 2024

@zuzanka152 děkuji za zprávu.Me teď přijde, že uz se mi celkem srovnala,sice pořád není tak pěkně kulatá,jak mají moje dvě první děti,ale už mi to nepřijde jako taková šiška 😀,tak třeba se ještě zakulatí😉

zuzanka152
5. dub 2024

@ajja87 myslím že až nebudou pomalu jen ležet a spát většinu dne tak se bude hezky kulatit,my máme ve 4 mes. Stále sisku pěknou ale hlavní je že je v pořádku 🤩

ajja87
5. dub 2024

@zuzanka152 jee tak to máme stejne staré děti 😀😉 akorát, že náš nespí většinu dne už od narození 😁😭a moc taky neleží,pac jsme si ho rozmazlili a chce se furt nosit,tak možná proto se mu uz teochu kulatí 😀

zuzanka152
6. dub 2024

@ajja87 tak to asi bude tím,nám mala spí ještě tak 14-15 hodin a jen s hlavičkou do strany nebo na bocích...takže si tu sisku ještě pěkně tvaruje no 🫣🤷‍♀️😁