Doma jsme už bez plenek, ale syn se bojí na cizí záchod

bobik11
3. dub 2017

Syn je už asi měsíc doma bez plenek ale je problém, pokud máme někam jít. Pokud jen uvidí, že má jít na nějaký cizí záchod, má z toho úplnou panickou hrůzu. Povahově v tomhle je takový, že je docela čistotný (po tatínkovi, když byl malý) - nesnáší špinavé ruce, špinavou pusu a vadí mu i jen mokrá kapka na tričku a už se převlíká. Myslím si, že to s tím částečně souvisí, ale vůbec nevím, co s tím mám dělat. Venku tak problém řeším plenkou, ale co dál, abych ho kvůli jeho panice nemusela pokaždé převléknout? Děkuji za tipy

kamila297
3. dub 2017

Tak to je syn dobrej, že z plenek začal chodit rovnou na záchod. U nás byla ještě přestupní stanice nočník a bylo to bez problémů.

sirka1
3. dub 2017

Napadlo mě, co vyzkoušet takovou psychologickou hru. Vzít třeba vlhčené ubrousky a na návštěvě před použitím toalety utřít sedátko? Aby synek viděl, že je sedátko čisté. Nebo něco podobného, co by mohlo zabrat.

pet359
3. dub 2017

To ma sirka1 vyborny napad...neco podobneho resila dcera od zname...syn se ale schovaval i s nocnikem treba za kreslo..nikdo ho nesmi u potreby videt..a kdyz ho chtela dat do skolky, tak byl ohromny problem...takze ho ma doma, ted v unoru porodila druhe, tak to neresi...ale co bude dal...

juanka
3. dub 2017

Syn 2,5 roku taky chodí na záchod, kdekoliv, a venku čůrá na stromečky a na cokoliv, co uznám za vhodné, ale zase má problém s kakáním. To prostě jinam než do plíny neudělá. Takže každej má něco jak vidím...

bobik11
autor
4. dub 2017

@kamila297 chodí doma na záchod nebo nočník jak se mu chce, střídáme ☺

bobik11
autor
4. dub 2017

@sirka1 tak to je ale vážně super nápad, má oblíbený vlhceny toalpap a tohle určitě zkusím, moc díky

bobik11
autor
4. dub 2017

Tak jsme dneska šli na krásný nový veřejný záchodky a sotva jsme se objevili u umyvadel, malej už se po mě sapal nahoru ☺ tak pokus nevyšel, zkusíme jindy, ale díky

mpavlinka
4. dub 2017

Můj syn si také dlouho zvykal na cizí záchody. Chodil víceméně na nočník a pak doma kolem 2,5 roku už normálně na záchod chodil a když nastoupil do školky ve 3 letech, měl blok ze záchodku ve školce a bál se čůrat i kakat. Po týdnu začal ve školce chodit čůrat, ale kakání bylo problém déle. Stále mi opakoval, že záchod ve školce není na kakání, truhlík malej. Doma v pohodě. Půl roku nešel ve školce na velkou, pak jako když utne a najednou to bylo ok. Každé dítě je jiné a něco prostě někomu trvá déle.