Dráždivé miminko - jak s ním vůbec něco dělat?

lily3110
21. pro 2018

Ahoj mate někdo zkušenost s drazdivym miminkem? Mame 7 týdnu a malá je uřvaná při všem po jídle při jídle před jídlem v kocaru při prebalovani koupání.. 8o :D vyžaduje neustále nošení a je neodlozitelna ze spaní se leka.. no kdo ma tuto diagnozu tak ví o čem je rec :think: Zajímá mě jestli to někdy ustoupí nebo jak s takovým mimcem zacházet abych doma vůbec mohla něco udělat :( polozim ji kdekoliv a za par sekund se začne kroutit a na to plakat.., uz mi i v te náruči usina hrozne špatně a nespi tak dlouho jak by měla podle mě i vycerpana tak nemůže zabrat.. nevím :think: každopádně jsem zralá na prášky :lol: Přejde to věkem ? Zlomí se to nějak ? Jaké mate zkušenosti nebo rady ?:(

evee24
21. pro 2018

@lily3110 Přejde. U nás to samé. Denně sem brecela s ní. Nešla dat do kočáru nikam. Jen pomohl šátek a nosit a nosit. Nic jinyho. Jinak bych byla už v blázinci 😂 do roka spala v náručí při houpání. Pak ze dne na den nechtěla. Chápu a radim koupit šátek a pěkně si navázat na sebe a holt takhle vařit a uklízet. A přežít. Zlomí se to.

lily3110
autor
21. pro 2018

@evee24 do roka ? Pane Jo to mám vyhlídky 😄 největší problém to spaní no , v nositku byt nechce tak nevím zda pomůže šátek , hrozne se odtahuje

kaja2016
21. pro 2018

@lily3110 To neni drazdive miminko, chudak ditko, takhle male a uz mu rodice dali diagnozu🙂 Promin, to nemyslim zle, jenom proste, tyhle rady z rozlicnych clanku internetu, nemam rada. Nektera miminka proste placou, v tomto veku bych rekla, ze to jsou prdiky. Dcera treba zacala takhle po ockovani na TBC, ale kdo vi, jestli to melo souvislost. Do tri mesicu to bylo pryc. Prvni tri mesice jsem proste porad jenom vozila, jinak se budila, takze spanek jen v noci a jeste jsem ji mela na umele, takze masakr s pripravou jidla. Hele, chce to jednak poprosit nekoho z rodiny na hlidani, aby ses dospala. Prez den najit cestu, jak dite bude spat. Cim min spi, tim ubrecenejsi bude. Pokud kojis, tak proverit, jestli nejis neco, co dite drazsi. Jinak ad satek, dcera satek vubec nechtela a sla do nej az asi v sesti mesicich a dodnes noseni miluje, 2,5 roku. Ja myslim, ze je potreba asi zacit hned po narozeni, ale nevim. V kocarku kdyz chodis venku tak taky nespi? Kolik hodin prez den spi?

chumlee71
21. pro 2018

@lily3110 taky jsem to tak měla, ale u nás to přešlo kolem čtvrtého měsíce a uspavani na ruce kolem sedmého měsíce. Musíš vydržet, jinou radu nemám 🍀🍀

lily3110
autor
21. pro 2018

@kaja2016 no mluvila o tom i pediatricka ze je drazdivejsi , hele spánek noc i den ? Jsme na um , po každém jídle mi pláče ( prdiky ?) kapky cviceni nahrivani vše zkouším, první dva týdny asi to šlo , po krmeni odpadla rihla hodku jsem ji uhoupala ale spala do dalšího jídla.. teď ? Obrat , po každém jídle nespokojenost , i když si krkne vykaka .. v kočárku od toho obratu - řev , od narození přitom v něm spala 3 hodky s babičkou 😳 teď s ni chodím jen okolo ulice protože rve az se zalyka.. a ten spánek - po vykakani ji svazu do pleny a zavinivacky a začínám uspavat zabere ,po chvíli kroucení , polozim ji a hned je vzhůru , ať do mě postele vystlane měkce nebo do její postylky .. Nic , po chvíli je vzhůru začne se kroutit a uspavam nanovo .. takže mezi jídli když spi hodinu celkove ? Nevím , nějaký čas na ruce a čas než se probere v posteli , spi minimálně a určitě ji to musí vadit a škodit :( ale nevím co s tím

lily3110
autor
21. pro 2018

Mě nevadí ji uspat , ale to ze se hned probudí a tím je další usinani horší což vidím na ni .. zabira déle a jinak dýchá, nemůže zabrat.. a mužem znovu jist😓

kaja2016
21. pro 2018

@lily3110 Zkus koupit nutrilon alergy care. U dcery se pak vyloupla alergie na kravske mleko
- exem na obliceji - ten nutrilon to vyresil, mozna by vyresil i ty prdiky. mozna to souvisi. Je to i volne prodejne i na predpis. v lekarne. Lahvicka vyjde cenove stejne jako treba normalni hipp nebo nutrilon. Do peti dnu by to melo odeznit, kdyz ne, tak to tim nebude. Kdyz ano, tak ti pak muze pediatr psat na recept. Jinak proste vydrz, streva casem zesili a bude spinkat normalne. A drazdiva urcite neni, proste ji boli brisko. Asi se tim budi i v noci. Ty se hlavne vyspi!!!!!!!!!!!!!! Vsechno bude vypadat ruzoveji, uvidis🙂

lily3110
autor
21. pro 2018

@kaja2016 pokusim se spát vždy když to půjde 🙂 Jinak mame nutrilon AR myslela jsem ze ji budi vracení stav a mlicka protože polykala ksichtila se a chtěla jakkdyby zvracet ale polkla .. Beze změny .. alergie je další možnost , ale stolice normální a exzem nemá , když se to nezlepší tak prý uděláme test , ze nasadime mleko a pak vysadime nebo co , ale ze by nespala kvůli alergii ? Nebo jestli je nsvykla na houpani a postel ji rozhodí ? Nevím , každopádně se bojím co s ni nedostatek spanku trhavy a nekvalitní spánek udělá :(

kaja2016
21. pro 2018

@lily3110 Dceri se ten exem udelal az kdyz ti prdiky prestali, myslim, ze v patem mesici, ale uz nevim presne. Ten AR je proti ublinkavani, ten Alergy Care ma jediny nejak upravenou tu kravskou bilkoviny, to ani ty HA nemaji. I kdyz se me to nase prvni pediatricka pokusila tvrdit, nechtela psat na recept ten Alergy Care, zatezuje jim to pokladnu. Kdyby me aspon o nem rekla, tak bych si ho koupila sama. Asi to vase take zvazuje, presne tak se to dela. Koupis ten alergy care a davas ho tusim tri tydny, kdyz je zmena, tak ho davaji dal. pak ti ho predepisuje az do dvou let ditete, takze tuhle moznost odkladaji. Takhle malym detem, jak jeste nemaji dovyvinutou imunitu, tak se to proste z odberu krve treba jeste neukaze a stejne to tam je, tak je standardni postup proste ten alergy care nasadit. Alergie ve smyslu, ze strevo blbe to UM travi a boli to. Je tam nejaky rozdil mezi alergii a mezi intoleranci, presne tomu nerozumim. Dcerka taky nemela nic zvlastniho ve stolici.

lily3110
autor
21. pro 2018

@kaja2016 aha Aha, no koukám změna pediatra bude možná přínosná protože první mi nic nevěřila neporadila .. no tak snad se to nějak po novém roce bude řešit ,přesně tohle říkala i o te krvi .. Tak uvidíme🙂

lucka662006
21. pro 2018

@lily3110 Ahoj, řekni si, že pro ni děláš to nejlepší co můžeš, což je pravda. Malá miminka (většinou samozřejmě) chtějí spát tam, kde byla uspávána. Prostě když usne na rukách, chce spát na rukách, když usne při rádiu, bude spát dále při rádiu, když v postýlce, bude tam spát. To, co slyší a mají při usínání chtějí (respektive jsou přitom v klidu) i při spaní. Jsou to nervy, vím, položit na chvíli mimi, které se hned bude budit. Až se staršími dětmi jsem pochopila, že když bude dítě tak hrozně potřebovat spát, bude spát. Když má bolení bříška, tak se vzbudí. Je to normální. Chovat i když stále pláče, zkusit šátek (nesmí jí být zase v šátku doma vedro). Promiň, ale pediatra, kromě skutečných hodnot testů, nemůže z 15 min návštěvy jednou za týden poznat, zda je mimi takové či makové. Zkontroluje, zda přibírá a nemá ekzem, zeptá se jak čůrá a kaká, zda je to relativně tak často, jak by mělo být a složení🙂 Ale pokud zrovna brečí, to je u dětí normální, stačí rozhození režimu a může návštěvu u doktora probrečet, z toho nelze dělat diagnoza.

lily3110
autor
21. pro 2018

@lucka662006 snad to časem přejde no 🙂 s tím pediatrem je to taky pravda , vím ze diagnózu musí navíc určit neurolog zda je drazdiva , zkusím šátek pak mě ještě napadá hacka , pak jedine čas a antidepresiva :D :D

bayt
21. pro 2018

@lily3110 Malý byl to samý celý první tři měsíce. Nevím, zda to bylo dráždivostí, u něj to byly spíš bolesti bříška. Rozhodně ale nebyl schopný spát sám, spal zásadně jen na prsou v šátku. Jen díky otmu se aspoň trochu vyspal a pak měl o krapet lepší náladu.

bayt
21. pro 2018

Jinak když sem malýho poprvý navázala, tak začal brečet, dost mě to vyděsilo. Jsme šli ven, tak jsem honem utíkala zpátky domů, ale tím rytmickým pohybem v šátku usnul a od tý doby šátek miluje. Když si nasazuju nosítko, už čeká u nohou a natahuje ruce, že chce nahoru 🙂

tulikiss
21. pro 2018

Mozna bude moje rada uplne mimo, ale za zkousku nic nedas. Dcera nechtela spavat, porad se budila, prorvala noci i den. Uz sem nevedela co s ni tak jsem ji jednou v postylce otocila na brisko a k memu prekvapeni si lehla a usnula. Proste ji vyhovoval spanek na brisku a spavala tak az do 8 mesice, pak zacala zada a bricho stridat. Dodnes spi prevazne na brisku a to ma 5 let.

nikolaamiminko
21. pro 2018

Naprosto vim cim prochazite ! Meli jsme to podobne, me tedy nenapadlo, ze by byl syn drazdive miminko, ale trpel na koliky a prdiky, bohuzel celodenni/nocni rev a krouceni do 5,5 mesice !!!! Myslela sem ze si to hodim. Vyzkousela jsem na nem uplne vse...leky, masaze, pecicky, no vse vse co jde. Bohuzel to preslo, az kdyz se zacal plazit. Preju pevne nervy, jednou to skonci...

evee24
21. pro 2018

@lily3110 jojo u šátku když sem navazovala sem se pohupovala a chodila. Pěkně si zahrala na mě brisko a vyprdela se. U nás byla pak i alergie na kravskou bílkovinu ale ono i bez toho byla lekava. Uknourana. Ono se něco najde co pak zabere. Člověk dělá co může aby prdousci spali

barusilonka
21. pro 2018

@lily3110 u nas to same,trvalo to do 3 mesice. Nemohli jsme na prochazky,jelikoz v kocarku rvala,v satku rvala. Jedinne co pomahalo byl gymnastický míč,tam usnula okamzite a spat chtela jedine na me.

ronja55
21. pro 2018

Je to normální projev takto malého miminka. Chce být a maminkou. Bylo u vás 9 měsíců v bříšku a teď má najednou být někde samo. Kupte si šátek a přes den noste co to jde. Takto jsem já fungovala první půl rok. Syn mi v šátku spal i 3 hodiny a já mohla vařit, dělat domácnost apod. Po půl roce se to lehce zlepšilo a už vydržel i chvili na dece nebo v lehátku. Ale stale je oproti jiným dětem kontaktní a nevydrží nikde sám. Je mu teď 15 měsíců. Každé dítě je jiné ale každé dítě potřebuje maminku a její blízkost. Proto prosím nezkoušejte metody typu nech ho vybrečet nebo nechovej ho on si na to zvykne. Jsou to úplné blbosti. Dítě se do jednoho roku řídí hlavne instinkty a nějaké vynucování nebo vyčuranost fakt není možná.

lily3110
autor
23. pro 2018

@barusilonka a přešlo to ze dne na den Jo ? U vás to bylo bříškem ?

odula
23. pro 2018

Malá byla drazdiva. A to tak moc ze jsme byli na neurologii. U nás pomohlo nenechat rozeřvat , vypozorovat kdy chytá hysterak a za jakych okolnosti, a předcházet mu. Byla jsem taky na diete kvuli podezreni na abkm. Jak to mate s mlikem? Jinak - když už hysterak chytla, tak proste chovat a klidnit. Byt s ni i když ječí a já zdánlivě nemůžu udělat nic... děti nemají vyvinutý parasympaticus , neumí se uklidnit samy, a na jeho místě holt musi suplovat prvni mesice rodiče no. ;) Jediný co na to zabírá je čas. Počítej s tím ze aspoň první 3 měsíce budou náročný. Hele -a upřímně - když toho nebude moc hotovyho ,tak se to nepo. ... já byla trochu v presu protože dvě starší děti, zahraničí , sama atd. Ale nakonec jsem vypla,vykašlala se na svůj perfekcionismus a věnovala se malý. Teď jsou ji 2 roky, je zlatá, vyklidnena, pohodová. Jinak v tom kojeneckym věku se to opravdu srovnalo cca po tech 3 měsících . Tak výdrž a zkus to brát jako jedinečnej čas pro tebe a miminko 🙂

odula
23. pro 2018

@ronja55 přesně. U nas spolehlivě zabral jenom šátek. Jak jsem viděla ze to na ni jde, tak jsem si ji uvázala a ona pak i usnula... bez šátku bychom nepřežili. Nikdo :D

odula
23. pro 2018

@lily3110 jo a nám strašlive pomohla péřová peřinka. Malá vůbec nemohla spat sama v postýlce(vlastně kdekoliv) jak se lekala, potřebovala byt "zabalená " . Ale ne zavinuta. To zase taky nesnesla. ... proste. Chce to zkoušet a co zafunguje toho se držet. 🙂

lily3110
autor
23. pro 2018

@odula teď mame nutrilon AR ale stejně se ji mlicko vrací , ale kaka 🙂 je pořad nespokojena po jídle to nemůže byt uz drazdivosti :(

odula
23. pro 2018

@lily3110 nutrilon allergy care? Co zkusit neocate? Poraďte se s doktorkou 🙂 jinak vraceni mlíčka je celkem normální, hodně dětí mívá reflux. Drž ji hlavičkou výš, nepokladej hned po kojení, zkus nechat pořádně odrihnout.

lily3110
autor
23. pro 2018

@odula proti refluxu prave , alergie by vše vysvětlila ale ze by jediný příznak byl ze pláče po jídle ?

odula
23. pro 2018

@lily3110 opravdu těžkou soudit po netu. Každopádně ten pláč má důvod - třeba zrovna bolení bříška. U nás se zacala alergie projevovat prave takto . Ale může to být a nemusí, pochopitelně. Duvodu place muze byt pochopitelně víc . Nebo víc dohromady
. Ale je dobré vědět o té možnosti a přezkoumat ji ;)

evee24
24. pro 2018

@lily3110 u nás alergie na abkm byla hlavně červené tvare. A většinou až hodinku po jídle kroucení a rev jak bolelo brisko. Pak stolice s hlenem. Ale hlavně ty tváře nás upozornili

michalelka
24. pro 2018

Po webu těžko soudit.. a nečetla jsem předchozí reakce.. ale malý byl strašně dráždivý, nespal, nekadil a další.. a vylezl z toho bloklý obratel a Kiss syndrom.

lencamat
24. pro 2018

Ahoj jestli muzu ktomu mlicku urcite zamenit nutrilon zatvrzuje a mala mela dlouho problemy co nam dr doporucila sunar ar comfort tak vse bylo jinak je zároveň na ublinkavani tak i na bolava briska i na zmekcenou stolici.Jinak meli jsme s malou taky problemy ze jsme byly i hodne v nemocnici a nakonec to bylo prdikami dokud jsme nezmenily mleko.Preji hodne sil a pevne nervy ale neboj to prejde.