Dvě děti - jak je sladit? Nezvládám to

miona
25. říj 2010

Asi potřebuju poradit nebo si spíš pokecat..postěžovat 😀 Mám dvě děti - 2 roky po sobě a velký problém...starší dvouletý je živý, bystrý a ve svém věku v počínajícím období vzdoru..tudíž neposlouchá, vynucuje si pozornost všemožnýma i nemožnýma akcema a hlavně! dělá strašný rámus - v rámci upozornění na sebe převrhne v pokojíčku stoleček, serve lampu ze zdi (fakt nekecám, zrovna dneska se mu podařilo utrhnout jeho světýlko ve tvaru měsíčku), atd. atd. a to je velký problém, protože naše miminečko má rádo klid a ticho..kdyby o našem jednom dni někdo natočil film, žánrově by se to rovnalo hororu - pro rodiče 😀 Deniska navíc trpí kolikou, takže dost pláče..moje nervy a psychika jsou na padrť. Hrozně mě štve, že nejsem schopna Deni poskytnout ten luxus co měl Mat jakožto prvorozený, a že nejsem schopná ji zajistit její základní potřebu klidu, aby se třeba přes den dobře v klidu najedla - máme malý byt, takže se nemáme na těch pár minut kam "schovat". Prostě si celkově přijdu jako strašně neschopná, že ty děti nezvládám nebo do budoucna nezvládnu. Možná to všechno moc řeším a nad vším moc přemýšlím..ale já už ani na nic jinýho myslet neumím, jsem s nima 24 hodin denně, to se asi podepíše na každým 😀 Zajímalo by mě, jak to zvládáte vy ostatní. Mě i mrzí, že Denisčino miminkovství mě protéká mezi prsty, nestíhám si ji ňufat a hodiny na ní koukat jako na Matyho..nehledě na to, že každý náš den není o užívání si, ale o přežívání ☹ Tak moc díky za vaše příspěvky 🙂

cori
27. říj 2010

@zofinecka tak to se máte, nostíko už jsem si pořídila a vyvýšení v kočárku nezabírá, kdybych věděla, ž emi bude spát aspoň 2hodky v kočíku, tak si dáme procházku delší, jenže jak kdy, že a jak se probudí, tak konec a chce jít ven, jen je už na to nosení venku krapet zima, tak uvidíme, holt máme kočík jen na nejnutnější přejezdy 😅

zofinecka
27. říj 2010

@cori no každé mimi je jiné a jsou nějaké ochranné kapsy či co na nosítka 😉

miona
autor
27. říj 2010

Holky, no jo, musí si to sednout, ještě to chce asi čas. On Mat je vcelku chápavý, ale pořád jsou mu jen dva roky a lecos prostě ještě hlavinkou nepobere, takže po něm nemůžu chtít zázraky, no 😝 U nás je hlavní problém asi i ta kolika. Teď už je to lepší, ale v prvních 7 týdnech jsme si celkem prošli celá rodina peklíčkem a Maty ten pláč dost špatně snášel, navíc když ona plakala (třeba celý dopoledne) . nemohlo se jít ven, nemohla jsem si s ním hrát, skoro jsme se neslyšeli, pořád jsem jí měla na rukách nebo masírovala nebo brečela s ní...no hrozný..takže tady asi taky bude zakopaný pes..Ale lepší se to, tím, že Deni je líp, míň pláče, Mat je víc v klidu...tak snad do vánoc to bude ještě lepší.

Cori, řešila jsem to ze začátku - nosila jsem ji v šátku nebo manduce...teď naopak tam zas nechce být. Tak možná zkusit nějaký nosidlo 😉

Lenkabu máš pravdu, ale s ním to je tak strašně težký. Rád třeba modeluje, ale se mnou..hraje si taky rád, ale se mnou...ještě mu to samotnýmu moc nejde. Ale bude to jak píšeš..je fakt, že 2 měsíce jsou krátká doba na nějaký závěry.

ovanka
27. říj 2010

miona: Díky za toto téma. 🙂 Adélce byly dva roky a dva měsíce a na začátku to byl mazec. Čím jsou obě děti větší tím je to lepší . Jen je problém v tom, že Adélka Vojtíka často provokuje. Někdy už nevím co mám dělat, aby ho nechala v klidu si hrát. Nemáte nějaký tip?? Nechci jí stále okřikovat ať ho nechá atd.......

rosanela
28. říj 2010

Ahoj holky,

tak teď zrovna řeším, jak sladit 2 děti..Terka, jak teď nechodí do školky, tak potřebuje aktivitu, je hodně živá, nejraději je někde venku a když se něco děje (jinak je to doma o nervy..) a Lucince je momentálně zase doma nejlíp..
Tak jsme dnes jely s Terkou za ségrou vlakem na koně, svézt se..Lucinka je na to ještě malá, tak zůstala doma s tátou, ale je mi to líto, že je musíme takhle ještě separovat, defacto i nás..pořád přemýšlím, jak to skloubit..
Jak to děláte vy?

rosanela
28. říj 2010

@ovanka To u nás je to tak, že si Terka ráda hraje i sama, se svými hračkami, se do toho zabere, povídá si třeba s figurkami, Lucinka do toho přijde a začne ji to bortit..a je oheň na střeše..Terka jí hned strčí, ta začne řvát a je u nás veselo..takže to dlouho nevydržím a separuji je..

No nic, jdu spát..
Budu ráda za vaše postřehy... 😉

lu777
2. únor 2012

jé holky po roce a něco nakukuju a škoda, že jsem tuhle diskusi neviděla hned na začátku!!

všecko co tu píšete jsem zažívala 😉 😝 😝 😖 😀
se 2 dětma je to prostě o kompromisech... pocit, že se pořádně nevěnuju ani jednomu mám dodnes a skoro denodenně...
ale staršího vzali do školky a tak od září je to o kus lepší... mladší budou za chvíli 2 roky a ačkoli se neustále rvou, perou a pošťuchují a mladší umí opravdu pěkně hysterčit a to od narození, tak se to lepší....

ale jak jsem přežila první půl rok, to nevím, to bylo sadomaso, radši ani nevzpomínat 😝 😝 obr koliky do 8 měsíců, do toho největší vzdor, žádné hlídání ani školka, no díky bohu že už jsme o rok dál 😎 😎 😎 😵

ale těhulky neděste se, některá miminka nebrečí pořád (já ale teda bohužel jiný scénář neznám moc) a někteří starší sourozenci rádi pomáhají 🙂