Dvouměsíční miminko přes den nespí, je to normální?

tyf
24. kvě 2013

Ahoj, nevím jestli je to problém, spíš mě zajímá, jestli je to normální. Moje mimčo (2 a půl měsíce) nespí přes den, jedině venku v kočárku. Kamarádky tvrdí, že jejich mimča v tomhle věku spaly od kojení do kojení. To u nás fungovalo asi do tří týdnů a od té doby je zhruba od půl 7 vzhůru, někdy chviličku usne v lehátku, ale to jsou minuty. Večer usíná kolem 20h, ale většinou k ní ještě několikrát musím, než opravdu zabere, takže klidně až po 21h. A i v noci se budí nejdéle po 3 hodinách. Není to zvláštní, že tak malé dítě potřebuje tak málo spánku? JSem už dost unavená, bodlo by mi kdyby alespoń dvě hoďky doma spala. Nemáte nějaký tip jak na to? Mám ji prostě dát do postýlky a provádět rituály jako večer (pohádka, zpívání.....)?

ah1234
12. bře 2019

@zavodnice moj do dvoch mesiacov bol tiez taky, naspal max 6-8 hodin denne a ked bol hore tak jacal. Od 2 mesiacov sa to zlepsovalo a teraz ma 5 mesiacov a spi 11-12 hodin v noci a 4-6 hodin cez den. Nas mal teda tryselni kylu, ktoru mu v 2 mesiacoch operovli a odvtedy sa to lepsilo.

zavodnice
20. bře 2019

@ah1234 Tak to mi davas celkem naději 🙂. Nepotrebuju, aby spala 12 hodin v kuse, stačí těch 6 v noci, ale aspoň dva krátké bloky přes den, abych stihla aspoň koupelnu nebo si udělat něco k jídlu. Konzultace u doktorky nic zásadního neobjevila. Navíc malá spala v autosedacce a celou dobu ani nepipla. Pak to vypadá, že je v pořádku a andilek. Ale sotva jsem dorazila domu, zase neskutečný ječák, který trval do noci, pak usnula.
Vlastně nevím, co jsem si z toho sezení odnesla, asi jen že masírovat bříško eterickym olejem proti prdikum, dávat na bříško, aby posilovala, chovat zabalenou v zavinovacce, dece nebo plíně a že mám jist, abych měla živiny v mléce. Přestala jsem totiž jist pestrou stravu, aby to nenadymalo, pak mi dětská doktorka nedoporučoval mléčné výrobky a kuřecí kvůli hormonu , takže už mi toho k jídlu moc nezbylo. A vařit fakt nemam kdy, třeba na záchod chodím jen se sebezaprenim, když malou musím odložit kricici do postýlky.

ah1234
20. bře 2019

@zavodnice moj maly neznasal od mala byt zavinovany. Tiez nam to doktori radili, ale on to nenavidel, tak sme s tym po dvoch tyzdnoch prestali, dieta v zavinovacke musi byt v klude, ak nie je, treba ho vybrat. Skus taku tu zavinovacku co ma volne nozky, nech moze mala kopat nozickami a zavinovat ju, az ked je kludna. Na brusku tiez nechcel byt, nenutila som ho cez den, zacal past koniky az skoro v 3 mesiacoch a teraz pomaly zacina lozit (ma 5 mesiacov, vcera prve pohyby so spriamenymi rukami vpred). Na noc som ho otacala na brusko kvoli refluxu a aj mu potom povolili prdiky, ale zaspaval na chrbte.
Na prdiky nam zabrala BioGaia trochu a kvapkala som espumisan do kazdeho mlieka (ty asi na bradovku, ja som nekojila?) a najma kakanie v klbku do misky, predtym sme vzdy cvicili s nozickami. Prve 3 mesiace som sa teda nebala ani pouzivat rek.rurku, ked uz to inak neslo, nebudem si predsa tyrat dieta (ziadny navyk nema).
Nam fakt som problemov sposobovala ta kyla, ale to kvoli tomu, ze mal aj z nej bolenie bruska. Ale vacsinou takto deti placu kvoli tomu, ze ich boli brusko, tak treba len pevne nervy. Richard sa zmenil, jak si uvedomil, ze ma ruky a nohy a zacal sa hrat s hrackami (buchat do nich najprv samozrejme), lebo trochu zabudol, ze ho boli brucho. A teraz, ked uz ho brucho neboli, je to velmi hodne miminko v porovnani s tym, co bol 🙂 drzim palce, fakt treba len vydrzat, verim ze sa to aj v tvojom pripade zlomi. Tiez som skoro nejedla a nechodila na zachod lebo maly jacal jak pavian len co som ho polozila.

zavodnice
20. bře 2019

@ah1234 Ona taky zavinovani nesnáší. Kope rukama, nohama, hystericky křičí. Každý nám radí dudlík, toho taky nesnáší, navíc se po něm dusí slinami. Na bricho nechce, totální hysterie. Dávám od začátku espumisan, biogaiu, po babycalmu to bylo ještě horší, tak jsme se vrátili k espumisan. Cvičíme s nozickama, rourku v krajním případě taky použiju. Jinak je teda plně kojená, takže i piju ty čaje s fenyklem, anýzem atp. Takže já se už ráno těším na večer, že bude konečně na noc klid a počítám týdny, že se to třeba ve 3 měsících změní.

ah1234
20. bře 2019

@zavodnice ja som pocula ze niektorym detom robi zle aj ten fenykel prave. Ale neviem no, ja som nekojila, malemu zistili aj alergiu na BKM a dost sa to zlepsilo, co sme presli na stiepene mlieko, ale ty pises ze nejes mliecne, takze uz netusim. Ale ak ma alergiu na BKM, tak fakt uplne mliecne musis vynechat. Ono to prejde, ja som tomu neverila, ale fakt sa to zlomilo a nehovorim, ze teraz ho brucho neboli obcas, ale je to nic oproti tomu, co bolo predtym. Skus este to kakanie v klbku, moj sa inak nevykaka, lepsie sa mu tak tlaci. A ked tak sa aspon vyprdi.

kvetinka171
22. zář 2020

@dominqa ahoj přišla si na to co s malou bylo. Dceři je 8 týdnů a máme totéž už několik týdnů. Špatně spí, budí se, moc nechce jíst, přes den nespí atd