Jak naučit miminko spát přes den v postýlce?

violla29
19. únor 2020

Ahoj, mám tříměsíční mimino a přes den nechce spát v postýlce. S uspáváním problém nemáme, chvíli ji chovám nebo nosím v šátku usne, ale jak ji přendám do postýlky tak spí tak pět minut a pak se probudí. Zkoušela jsem ji dát do zavinovačky kde má pevně zavinuté i ručičky, to fungovalo tak týden, teď už bez úspěchu. V kočáru taky většinou pořádně nespí, jak chvíli zastavím tak hned brečí. A pokud v kočáru usne tak jí dám do postýlky ale do minuty je probuzená (je jedno jestli sní jezdím 20 minut nebo dvě hodiny). V noci takový problém nemáme, usne u prsa přendám ji do postýlky a spí. Jak jí naučit spát alespoň třeba dvě hodiny přes den aniž by se za chvíli v postýlce neprobudila?

mariegroth
19. únor 2020

O spanku mam spoustu nacteno 🙂. Jen tak ze zajimavosti, miminka pouzivaji jinou cast mozku na spani v noci a jinou na spani pres den. Proto se nekdy rodic divi, proc v noci neni problem a pres den ano. Je dobre davat dite do postylky uz velice ospale, ne vsak spici. Pokud se probudi, je porad na Steinem miste, coz je pro ne uklidnujici. Kdyz usnou v naruci a pak je preneses, je to pro ne matouci.
Jinak spanek se celkove dost meni kolem 3-5 mesice. Jmenuje se to spankova regrese

modrykonik147
19. únor 2020

Nam pomohlo odkladat na bok.jakmile jsem ji dala na zada tak se hned vzbudila 🙂

veronikav31
19. únor 2020

V kočárku tedy spí víc než v postýlce?Dávala jsem na bok-střídala levý i pravý.A třeba je to způsobené tím,že je klid-když je v kočárku,tak vnímá hluk venku,jakmile je v postýlce,tak je klid a nemusí to na něj působit dobře,co třeba bílý šum?A nebo je problém nechat prcka v kočárku,aby spal? Osobně bych byla ráda,že spí v noci než přes den, kamarádky dcerka toto buzení měla v noci i přes den...

violla29
autor
19. únor 2020

V kočárku bych řekla že spí víc, ale musím s ní jezdit a když přestanu tak se většinou probudí. Koupila jsem si takové to houpátko na kočárek a to na ni nezabírá.Bílý šum jsem zkoušela, to nefunguje. Jako já vím že můžu být ráda že spí jakž tak v noci, ale taky si potřebuju přes den uvařit atd. a sní nic pořádně neudělám když nevydrží být sama max. tak 5 minut. @veronikav31

veronikav31
19. únor 2020

@violla29 a dát jí na chvilku do lehátka? případně chvilku do vajíčka.aby na tebe viděla?nebo košík(kolibku) do kuchyně.podle mě nechce být sama

violla29
autor
19. únor 2020

Lehátko mám, tam taky dlouho nevydrží. Já vím že chce kontakt, ze je ještě malá, ale taky ji nemůžu chovat, kojit nebo nosit nebo s ni jezdit v kočárku 24/7, když přes den nespí. večer vždycky myslím že už se z ní picnu @veronikav31

vikinkav
19. únor 2020

Nositko

makovice88
19. únor 2020

Porid satek nebo nositko a problem vyresen. Dceru jsem nosila od jejich 2 mesicu, mela to se spanim presne jako tvoje holcicka. V nositku mi spala i 3 hodiny v kuse.

violla29
autor
19. únor 2020

Nositko mám, tam vydrží tak půl hodiny

lida9
19. únor 2020

zkus pres den zatemnit, bily sum... asi si hold zvykla na ,,pohyb,, pri dennim spanku, tak to bude tezke odnaucit... ale u miminek se spankovy rezim meni kazdou chvili, takze za tyden muze byt vse jinak🙂

zmrzlinka
19. únor 2020

Mne se to dceru nepovedlo naučit a do dvou let jsem všechno dělala jenom s ní na rukou nebo hlídal manzel.Je pravda ,že naše domácnost v té době nebyla úplně tip- top 😂😂😂😂

violla29
autor
19. únor 2020

Do dvou let?! No tak to sem mám Teda na co těšit. Ono je blbý to že když ji má někdo druhý třeba manžel tak pláče a neplace jenom u mě. Večer když přijde manžel z práce tak ji chvíli chová a já stihnu jenom tak peti minutovou sprchu, protože ten pláč nemůžu slyšet. Proro ji třeba ani tchyne nechce moc hlídat, pac hned breci @zmrzlinka

zmrzlinka
19. únor 2020

@violla29 jo to dcera tak, někdy u manžela brecela.Nejlepsi bylo ,když mne nevidela.Ale fakt prorvala dva roky.Do toho starší syn taky potřeboval nějakou péči 😂🙈 Ale jezdila jsem s ní všude....ze synem na tréninky,na turnaje,do krámu, na hřiště ....ale ječela furt.Bylo to nároční,ale dala jsem to.Ale je pravda,že s manželem jsme měli velkou krizi....

puhelin
19. únor 2020

@violla29 Kojis? Moje deti od narozeni usinaji u prsu. Jak usnou, nepremistuju je (to by se mi hned probudily) a odchazim. Dcerka mela radeji hlucnejsi prostredi, ta rada spala v obyvaku, za normalniho provozu, aby slysela, ze okolo nekdo je a nezustala sama. Syn chce spat v tichosti, tak je v loznici. Varim vecer, kdyz vsichni spi. Mam u toho rada klid a ne asistenci.

kristyna109
19. únor 2020

Dcera byla to same... Aby usnula sama, to neexistovalo. V noci jsem musela uhoupat v naruci a obcas byl presun do postylky na nekolik pokusu. Pres den jsem to vzdala a holt spinkala v kocarku. Nastesti ji stacilo vozit 20minut, a pak spinkala treba 2-3hodinky. Obcas bylo obdobi, kdy se po zastaveni kocaru probudila, tak jsem holt jezdila. Byla jsem radsi, ze se vyspala, nez aby byla protivna🙂
Jinak vydrz, kdyz uz jsem byla smirena, ze nikdy sama pres den neusne, v 8. mesici se to zlomilo a zacala sama usinat v postylce🙂

violla29
autor
19. únor 2020

jo kojim, jak jsem psala výše večer u kojeni usne a přemístění do postýlky ji nevadí. Ale přes den u kojení neusne. nebo usne ale jenom tak na minutu. Večer vařit nepřipadá v úvahu, dopoledne je hodná ale večer je uplakaná, usne tak kolem 22:00 @puhelien

areh
19. únor 2020

@violla29 já jsem přes den nechávala spát v proutěném kočárku, co jsem měla doma. Syn byl taky hodně kontaktní, pořád musel být semnou. Ale třeba v šátku se mi špatně vařilo a vůbec dělalo cokoliv. Kolikrát jsem ho nohou vozila v kočárku a u toho žehlila nebo vařila...

puhelin
19. únor 2020

@violla29 A jake mas nositko? Ja jsem dceru mela snad dva mesice porad v naruci, ona se nenechala nosit v nicem. Synovi uz nic jineho nezbyva, musel se prizpusobit. Kazdy vecer jsem kojila i dve hodiny v kuse, nez uplne odpadla, stihla jsem u toho film i dve vecere.

jipe
19. únor 2020

Do postýlky můžeš pod dítě zkusit dát péřový polštář, jestli se nebude cítit lépe v hnízdečku zapadlá a pustit bílý šum, dát do postýlky tvoje použité tričko, aby tě cítila. Jinak střídat nosítko, kočárek, ukojit vleže v tvojí posteli a nepřendávat. Já s prvním dítětem každý den nachodila 6-7km, protože když se zastavilo, byl vzhůru. Vařit se dá i s dítětem v šátku. Druhou jsem udrndávala v košíku u puštěné digestoře :D (jednou nohou jsem šoupala košíkem, rukama pracovala). Za chvilku už ji zabaví trošku hračky, hrazdička, tak vydrží i nebrečet vzhůru

veronikav31
19. únor 2020

@violla29 já s tím problém neměla ani u jednoho prcka,je fakt,že mi oba dva málo spali od narození,přes den jsme nebyvali moc doma,vyspali se kdekoliv kdykoliv.a v noci mi spali víc,mají to doteď.starsi dcerka šla do dětského pokoje v 1r a 3m(odbourala si jeden spánek v 9m,o druhý v 1r a 10m),syn k ní do pokojíku šel v 1r a 1m(o jeden spánek přišel v 10m,o druhy v 1r a 8m).ani jeden mi nespali víc jak 2hod,spíš méně.syn naposledy spal 2,5 hodiny v kuse přes den ve 3m na pouti,od té doby tak ta 1h-1,5h 2xdenne,pak uz ani to ne,zkratil si to na 30 minut 2x-1xdenne.ale za to mě spal víc v noci

veronikav31
19. únor 2020

@jipe když si zvykne na spaní v posteli u rodičů tak nebude chtít do svojí...

puhelin
19. únor 2020

@veronikav31 To neni pravda

veronikav31
19. únor 2020

@puhelin mám kamarádku i švagrovou co si takhle děti naučily,jedné je 1,5 roku,tu už celkem naučili spát v postýlce, ale kamarádky dcerka má 2,5 roku a spí s nimi,protože sama ve vlastní posteli spát nechce(má ji kousek od rodičů)...a teď budou mít problém,protože za 2 měsíce přibude sourozenec a to se fakt ve 4 na posteli nevyspí.I moje 2 neteře nechtěli spát sami

hasara33
19. únor 2020

@violla29 ahoj, taky jsme se spaním v postýlce přes den měli problém, vyřešila jsem to buď spaním v nosítku nebo jsem jí prostě nechala v obýváku na gauči a ona si tam usínala podle potřeby, máme spojený obývák s kuchyní tak věděla, že není sama .... takhle to bylo do 3 měsíců a teď už jí dávám přes den spát do postýlky, protože je vnímavější a zvuky okolo jí vadí takže potřebuje klid

jipe
19. únor 2020

@veronikav31 ale prd, oba spí od roka v noci v pokojíčku ve svojí posteli. Já teda praktikovala balkonek - postýlku bez bočnice přiraženou k mojí posteli. Ale dvouletacka po obědě doted spí v ložnici v mojí posteli (postýlku už nemáme) a v noci normálně s bráchou v pokojíku. Po obědě by si nemohl starší hrát, aby ji nerušil, tak spí v ložnici a no problem.

puhelin
19. únor 2020

@veronikav31 A jim to vadi?
My jsme v posteli 4, udelali jsme si postel velkou pres celou sirku loznice a je to lepsi, nez se separovat, protoze by nam deti stejne v noci nebo k ranu do loznice prelezaly. Postel v pokojicku se zrusila a hned je vic mista na hrani. Postylku jsme ani neskladali. Miminko mam z jedne strany, starsi z druhe. Zadny problem to nebyl a neni.

violla29
autor
19. únor 2020

@hasara33 taky máme spojeny obývák s kuchyní, ale jak jsem psala, tak usne třeba na gauči při kojení a za 5 minut je vvzhuru

veronikav31
19. únor 2020

@puhelin jj, vadí,dcerka jim cestuje po posteli,kope,chlap je ráno vzteklý že se nevyspal

veronikav31
19. únor 2020

@jipe ale dali jste je v 1r do pokojíku do postele,oni ne,brali si je pořád do postele,problém teď mají s 2,5letou

violla29
autor
19. únor 2020

@jipe koupila jsem si perovou zavinovačka od kedronove a ta taky nezabírá, taky s malou chodím aspoň na dvě hodiny ven, aby se vyspala, s tim tričkem to zkusim