Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
mariegroth AMBASADORKA
Včera v 18:37
Ze života...

Pojala jsem tu karanténu jako generální úklid. Včera jsem to říkala mojí mamince, tak se mě hned ptala, jestli už mám umytá okna a hned povídá: “U vás se okna nemejou, viď”. A jelikož to tady někdo nedavno zmínil, tak to vysvětlím...

Okna si umyju zevnitř domu sama (nebo paní na úklid, když se domluvíme). Zvenčí nám chodí umývat firma jednou za půl roku. V USA jsou buď okna posouvací, a nebo okna, která se nedají otevřít vůbec. Ten typ oken na fotkách máme my. Čili já si prostě nemůžu otevřít okno, umýt jednu stranu a pak druhou. Mohla bych se pokusit umýt si přízemí s pomocí štaflí, jenže stejně všechny ty mycí firmy si účtují za celý dům.

Teď se třeba někteří z vás budou divit, že Američané mají neotevírací okna (určitě ne po celém domě).Většina domů má klimatizaci. Jo, já mám také ráda svěží vzduch zvenčí, ale zkuste si tohle praktikovat ve státech, kde je horko po většinu roku - např. Florida, Texas, Arizona. Tam se bez klimatizace nedá existovat. A u nás ve Washingtonu jsou ta léta také teplá a jedeme klimošku.

Takže tak :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna Včera v 15:51
Kdyby Maverick uměl mluvit, popsal by vám sáčky k úschově mléka asi takto:

“Takže, první a důležitý krok je začít křičet na mámu, aby vám vůbec ten sáček dala. Ona mi dává hračky, ale já chci stejně sahat na úplně všechno. V balíčku je 25 sáčků...takže 25 hraček.

Pak je důležité si sáček pěkně osahat. Vypadá dost pevně, takže ho asi nezničím. Má dvojitý zip...žádné mlíčko z něj neukápne, ach jo. Pytlíček je sterilizovaný, takže se nemusím bát o kvalitu mlíčka.A maminka tam může dát až 180 ml. Mňam! Občas ho mamka dá do lednice a někdy do mrazáku. Pak mi ho rodiče nalejí do #drbrowns láhví, které už umím sám držet.”

—————————
Březnová soutěž s Dr.Brown’s: http://www.modrykonik.cz/group/8747/
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
26. bře 2020
Dneska prostě den na americké prasárny. Mac&Cheese a zmrzka Ben&Jerry’s. V karanténě se nepočítají kalorie!
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 26. bře 2020
#odpoved_za_srdicko

Napadla mě taková hra. Slovo “mléko” řeknu každý den snad tisíckrát a v lednici mám pět různých druhů. Mléko máme prostě rádi. Jak to od zvířátek, tak to od rostlin.

Tak schválně, na kolik různých mlíček tady na Koni přijdeme? Kolik těch mlíček asi je? Já typuji alespoň 30. Napište do komentáře nějaký druh mléka, na který si vzpomenete (např. kravské nebo kokosové). Možná se i vzájemně vzděláme a po karanténě půjdeme hledat nová mléčka :slight_smile:.

Každý komentář odměním srďochem.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
25. bře 2020
Náš místní lihovar začal vyrábět dezinfekci na ruce a na úklid. Včera jsem ji vyzkoušela a super! Dezinfekce jsou tady k nesehnání a tento lihovar vyrobí kolem 15 000 galonů denně. A i vám ji přivezou domů. Já bych si tu dezinfekci i sama vyrobila, ale právě i přísady jsou tady nedostatkové zboží.
Na obrázku není zobrazena dezinfekce pro dospělé aka burbon :innocent:.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 25. bře 2020
Maverick a já jsme zodpovědní občané a trávíme spoustu času mazlením se v posteli :slight_smile:. Asi ani nemusím říkat, že on je ten nejlepší lék na moji úzkost a obavy.
Náš stát (Washington) je oficiálně na “lockdown” - podobně jako v Česku. Je to zvláštní pocit...Ale nějak to dáme. Jako maminky musíme být silné pro naše děti.


#drbrowns

————————-
:heart:️Březnová soutěž s Dr.Brown’s: https://www.modrykonik.cz/group/8747/
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 24. bře 2020
Koukam, ze Cesko ma novou kauzu - Nela Slovakova. Ja se ale ptam, co se stalo s Tomasem Repkou a Katerinou Kristelovou? Nejak o nich neni uz slyset.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
24. bře 2020
!!POZOR SOUTĚŽ!!

Tentokrát s Dr.Brown's soutěžíme na skupině "Spokojené děťátko a maminka s Dr.Brown’s" https://www.modrykonik.cz/group/8747/ o další krásné produkty od této značky.

Veškeré pokyny a pravidla najdete právě na této skupině. Moc ráda vás tam uvidím a pevně věřím, že se vám budou produkty líbit.

A o co vlastně soutěžíme? Mohu prozradit, že tentokrát se soutěží o dva balíčky obsahující sběračku MilkFlow a dva další produkty.

Soutěžíme do posledního březnového dne.


#drbrowns
#drbrowns_soutez
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
23. bře 2020
V USA žiju už přes 8 let a musím říct, že mě docela Američané příjemně překvapují v době této krize. Abych to upřesnila... za těch 8 let si prostě člověk všimne, jaký zpúsob života tady lidé vedou, jak nakupují, utrácejí, jak si umí a neumí poradit. Radši zaplatí 400 dolarů za vymalování místnosti, než si to udělat sám. Hodně lidí si prostě neumí tak obyčejně poradit. A možná je to také naší generací. Nevím. Ted samozřejmě to není myšleno na všechny. Znám spoustu šikovných lidí. Třeba moje americká rodina je toho příkladem. Opravdu umí udělat všechno - od elektriky po stavbu domu. A jsem ráda, že můj manžel je šikovný a máme stejné názory na to, jak a kde nechceme utrácet. A jasně, je rozdíl mezi někým, kdo bydlel celý život v bytě v New Yorku a někým, kdo vyrůstal někde na farmě. Já také neříkám, že každý musí být nějaký řemeslník a nebo švadlenka a kuchařka.

A moje pointa a proč jsem řekla, že mě ted Američané překvapují? Lidé si začali péct vlastní pečivo, vyrábět dezinfekce, vlastní masky, makají na zahradkách, vaří do forotu, chodí víc na procházky...A není to jenom moje představa. Bavily jsme se o tom na FB stránce, kterou máme pro maminky u nás v okolí. Tak nějak mají všechny chut vyrábět, péct a žít trochu jinak. Nikdy jsem si nemyslela, že Američané se budou takhle umět omezovat. Fakt jsem byla přesvědčena o tom, že korona nekorona, budou obchodáky a další zařízení jet stejně.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
23. bře 2020
České zastoupení Dr.Brown's mě informovalo, že konečně si můžou maminky v Česku koupit produkty od této značky v lékárnách v České republice.

Stačí kliknout na zvolený produkt - pro příklad třeba sběračka MilkFlow. Poté zvolte “kde koupit” a rozbalí se vám seznam lékaren. Samozřejmě všichni víme jaká je nyní situace a věci nejsou v normálu. Všichni z nás také doufají, že se do něj brzy vrátí. Asi nemusím říkat, že naskladňování zboží v době COVID- 19 není úplně jednoduché, takže vás prosím o strpení. Ale doufám, že na vás nějaký ten výrobek od Dr.Brown's ve vaši lékarně vykoukne. No, vlastně úplně nejvíc doufám, že v této podivné době do té lékárny nemusíte chodit :(

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
22. bře 2020
Na skupince Dr.Brown’s:https://www.modrykonik.cz/group/8747/
jsem podrobně sdílela jak se používá sběračka MilkFlow od #drbrowns a proč by si ji kojící maminky měly pořídit. A mohu prozradit, že si o ni již brzy zasoutěžíme.

MilkFlow + prodejní místa: https://drbrowns.cz/produkt/milkflow-sberac-mat...
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
22. bře 2020
Dnes moje sestra zrusila letenky za mnou do Seattle na cervenec. A my odklanime podzimni navstevu Ceska na neurcito, Misto toho budeme hodne Skypovat a FaceTimovat s rodinou :slight_smile: A to jsem si myslela, ze to stihneme do Ceska jeste kolem prvnich narozenin naseho syna.

Tesime se na lokalni cestovani (Kdyz to pujde). Jeden z vyletu bude po narodnich parcich se zastavkou v Port Angeles a Forks :slight_smile:. Tak schvalne, kdo si vybavi z jake knihy/ filmu jsou tato mesta znama?
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
20. bře 2020
Každý den je hezčí a hezčí (co se počasí týče). Jezero se už těší na jarní a letní radovánky. Maverick si užívá krásného spánku na čerstvém vzduchu.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
20. bře 2020
Ze života ambasadorky…

Povinnosti ambasadorky si plním během doby, kdy můj syn spí, nebo ho hlídá manžel. Dnes výjimečně se mnou brouzdá po materiálech Dr.Brown's. A vypadá to následovně:

2 minuty hraní
Brek
Jídlo
2 minuty hraní
Přebalení
Terorizace iPadu
Terorizace laptopu

Tak nic. Tak se na to mrknu, až bude spát. A jak vypadá vaše práce z domu?

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
20. bře 2020 Čtené 310x
Čti celý článek
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. bře 2020
Ačkoliv Dr.Brown’s je známý především pro antikolikové lahve, v sortimentu si mohou vybrat i kojící maminky.

MilkFlow - Sběračka mateřského mléka, která odsává za vás a bez práce. Ideální pro maminky, které kojí a zároveň chtějí uchovat každou kapku mateřského mléka.

Absorpční Prsní vložky - Praktický pomocník každé kojící maminky. Jednorázové.
Chrániče bradavek - Pomocník při kojení pro maminku a miminko.

Prsní vložky pratelné - Extra jemné a plně bavlněné.

Sáčky k úschově mateřského mléka - Vhodné k uchování mléka v mrazáku či lednici. Pevný BPA free plast.

Uklidňující prsní vložky - Obsahují lněná semínka a jsou vyrobena z organické bavlny. Vhodné na více použití. Maminka může vložky namočit a vytvořit vlhké teplo, které pomáhá při bolesti prsů a pomáhá s produkcí mléka.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. bře 2020
Holky, co delate z artycoku? Ja mam rada dip z articoku (articok+jalapeño papricka). Dostala jsem dva, tak je chci nejak zuzitkovat.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
18. bře 2020
Každý den je důležité najít něco pozitivního...

Dnes je to pro mě opravdu teplé počasí, slunce, sezení na terase a grilování. A co u vás? Co jste dnes našly pozitivního?

#drbrowns


Půl království tomu, kdo se zdrží komentáře o nosítkách v ČR vs USA :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jo a moje dítě taky nosí čepici. Sám si ji sundal a dostal ji zpět za pár sekund :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 18. bře 2020
Tak premyslim nad temi rouskami. Proc si myslite, ze je lide nenosi? Jake jsou hlavni duvody?

A) Lhostejnost vuci sobe a druhym
B )Aby nevypadali trapne
C) Jiny duvod
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
17. bře 2020
Když jsem byla těhotná, tak jsem si myslela, že těhotenství je ta těžší část mateřství. Klidně se tomu zasmějte. Pak přišel na řadu porod císařským řezem. Pamatuju si, jak jsme seděli na pokoji s manželem. Já byla pod vlivem silných “oblbováku” z operace a bylo mi dost mizerně. Vedle nás spokojeně chrupkal Maverick, který se toho dne narodil. Čekala nás první společná noc ve třech na nemocničním pokoji. Tenkrát muž prohlásil: “No, myslím si, že nás čeká pořádná jízda.”

A měl pravdu. V prvních dnech a týdnech po porodu jsme žili ve třech hodinových intervalech. Spát, přebalit, jíst, přebalit, spát, jíst… To každá z nás prostě zná. Jsou dny, kdy si říkám, jestli to všechno dělám dobře. Jestli mu něco nechybí, jestli jsem mu dobrou mámou.Pak mě to přejde a vzpomenu si na to, co jsem jednou slyšela od našeho pediatra: Nejlepší mámou pro tvoje dítě jsi TY a jenom TY.

A ano, momentálně prožíváme období, které bych nazvala: Máme miliony hraček, ale raději si budeme hrát se sáčkem od sběračky MilkFlow Dr.Brown's.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
16. bře 2020
Jak se “přinutit” pít víc vody? Jak mít ráda pití vody?

Tak já nevím...snad nejsem jediná, kdo má problémy do sebe nalít pořádné množství vody. Někdy si ani neuvědomím, že poslední sklenici s vodou jsem měla ani nepamatuji.Odsávám mléko, takže pořádný pitný režim je důležitý. Momentálně moje strategie je tahat všude velký kelímek s vodou a kápnout do vody citron, aby měla nějakou chuť. Mimochodem, citrony máme od dědy z Arizony a jsou :thumbsup:

Jaké jsou vaše strategie? A je tady někdo, kdo se “naučil” pít víc vody?


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
16. bře 2020
COVID update ze Seattle, Washington

Nevim, jak jsou na tom jine staty. U nas je ta situace dost extremni v porovnani s dalsimi 49 staty

- Pouze obchody s potravinami a lekarny jsou otevrene (lekarny jsou kombinovane s drogerkou, takze to je asi take otevrene)
- V jidelnich zarizeni si uz nesednete. Jidlo ale muzete objednavat a vyzvednout.
- Zadna shromazdeni nad 50 lidi
- Mezi nakazenymi je uz i lekar
- Nedostatkovym zbozim jsou nove plenky, ubrousky, cerstve ovoce a zelenina. Pretrvava nedostatek dezinfekci, masa, toaletaku a konzerv

Muj muz byl vcera povolan do prace a dnes odletel na West Palm Beach, Florida, kam leteli vyzvednout “uviznute” predstavitele korporace pro kterou pracuje. Byli tam nekolik dni a cekali na vysledky testu. Negativni. Nejsem nadsena z toho, ze musel do prace. Uklidnuje me jedine to, ze nechodi pres normalni letistni terminal, ale pouzivaji terminaly pro private jets, takze tam bude mene lidi a letadla jim prikladne cisti dezinfekci. Jsme oba opatrni.
Na druhe strane mam cleny rodiny, kteri veri, ze tohle nedostanou, nebot berou denne rybi olej...
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
15. bře 2020
Po COVID 19 update jsem zpět s update o tchánově novém domě. Věc se má tak, že si ten dům, který jsem zde ukazovala, rozmyslel. A ted se podržte - přišlo mu to malé. Ano, ano...já vím. Je sám, nic moc nepotřebuje, ale to je prostě myšlení člověka, který má momentálně dvě patra, pět ložnic a k tomu další extra pokoje. Všichni jsme mu říkali, že bude mít problémy se zbavit jeho krámů a měli jsme pravdu. Smějeme se tomu a tchán se směje s námi :wink:.

Američané rádi skladují nepotřebné věci. Ne všichni. Ale tchán je toho příkladem. Jenom jeho sklad je velikosti menšího bytu. Pak má taky tzv. Man Cave - velký pokoj pro chlapy, kde je třeba kulečník, velká televize a hlavně jeho milovaný bar a nespočet lahví s alkoholem. A jeden z důvodů, proč nechce do úplně malého domu je ten, že se neumí rozloučit s barem a to je jeho must have do dalšího domu :slight_smile:.

Tak jsme zpátky u hledání. V sobotu jsme s ním byli na další očumovačce. Čtyři ložnice, bonusový pokoj, pracovna, dvě a půl koupelny a velké garáže. Osobně nejsem fandou tmavých podlah a obložení. Ale jako jo, dům je o hodně větší a na lepším místě. Ale prostě barák pro rodinu a ne samotného člověka. Ted prohlásil, že to bude pronajímat na karanténu v rámci COVID :D.

Takže ted jsme napjatí a čekáme, jestli zase změní názor :D

/Foto ze stranky realitky. Verejne dostupne
Zobraz celou zprávu
(8 fotek)
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 14. bře 2020
Vsadím se, že jste ještě neslyšely o COVID 19 :sunglasses::sunglasses:

Jak vypadá situace u nás?

:frowning2:️ Bydlíme ve státě Washington, který je na západním pobřeží USA. Je to stát, který má v současnosti nejvíce případů (asi 460) v rámci USA. První případ tohoto viru byl právě tady. V naší county (okres) jsou momentálně 2 případy. Bohužel několik lidí zemřelo.

:frowning2:️ Chybí testy. Zařízení vlastně ani nemůžou pacienty se symptomy testovat, nebot nemají jak. Až ted jsem četla, že se rozbíhá lepší testování.

:frowning2:️ Obchody často nemají toaletní papír, balenou vodu, dezinfekce, čisticí prostředky a ted mizí i čerstvé maso a konzervy.

:frowning2:️ Školy jsou zavřené minimálně na dalších šest týdnů.

:frowning2:️ Pokud jde pracovat z domova, pracuje se z domu.

:frowning2:️ Spousta lokálních zábav, koncertů a sportovních utkání je zrušena. NBA, NHL a další profesionální sporty jsou zrušeny.

:frowning2:️ Aerolinky ruší nebo omezují lety, nenabírají zaměstnance, nabízejí neplacené volno zaměstnancům.

:frowning2:️ President Trump výrazně omezil cestování do USA z Evropy. To se netýká občanů a rezidentů se Zelenou kartou.

A tak dál, a tak dál...

Můj manžel je ted doma na neurčito. Pracuje jako pilot, ale naštěstí nepracuje pro aerolinku. Jejich šéf jim řekl, že ted bude lepší nikam nelétat, dokud se situace neuklidní. Naštěstí stále pobírá stejný plat, ale bohužel takové štěstí všichni nemají. Spousta lidí si musela vzít nepracené volno z práce a být doma s dětmi. Existují sice nějaká centra, kde hlídají děti, ale to určitě nevyřeší hlídaní pro všechny. To také bez pochyby ovlivní spoustu lidí finančně. Řekla bych, že tohle je ta pravá panika pro spoustu rodin. Jak vyřešit péči o děti? Kdo se bude o ně 6 týdnu starat? Kdo bude platit hypotéku, půjčky, jídlo...?

Na závěr foto z obchodu Costco, což je něco jako české Makro - obchod, kde koupíte věci v obrovských baleních za lepší cenu.

Dodatek: Nektera narizeni se tykaji jen Washingtonu a nebo specificky naseho okresu. Kazdy stat ma jine vyhlasky. Nektera narizeni jsou samozrejme po cele USA. Situace ve Washingtonu je ale dosti zavazna, takze mame prisnejsi opatreni.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
13. bře 2020
Často se mě lidé ptají na kvalitu jídla v USA. Je na to celkem těžké odpověď, neboť kvalita se různí. Celkově bych řekla, že jídlo tady má spoustu přidaných “sajrajtů”, které v EU nejsou. Často slyším od přátel, jak mohli v Evropě normálně konzumovat běžný chléb a mléko a tady to netolerují.
I já už jsem ve fázi, kdy jím většinu věcí bez laktozy (ale taky zhřeším!!).

Samozřejmě jako máma doufám, že můj syn potravinové alergie a intolerance mít nebude.

Prozatím - Pro mě mléko bez laktozy a pro něj mléko od maminky.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
13. bře 2020
Taky vaše dítě takhle cestuje v postýlce? Má krásně velkou postýlku s stejně spí na kratším konci. Hlavně ať je v pohodlí, že. On je stejně celý po mamince. Máme tzv. King size postel a stejně spím na krajíčku a nebo se probudím v divné pozici.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
12. bře 2020
Jednou z prvních věcí, kterou jsme koupili do Maverickova pokojíčku, bylo toto houpací křeslo. Ideální na houpání miminka a skvělé místo na kojení. Byla doba, kdy jsem to křeslo nenáviděla. Symbolizovalo pro mě bolavá místa spojená s krmením.

Dnes už na něm zase ráda sedím a odsávám. Často položím syna na kobereček před křeslem a radostně se na něj dívám. Je to moje motivace!

Momentálně pro vás testuji MilkFlow od Dr.Brown’s, která slouží jako odsavačka, ale primárně jako sběračka mléka pro maminky, které kojí z prsu, ale zároveň chtějí mít odsáté mlíčko do zásoby.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
12. bře 2020
Spoustu z vás zaujal dům, o který má zájem můj tchán. Už je oficiálně na stránkách realitky, kde jsou i další fotky - hlavně fotky koupelen, které vás zajímaly (fotky teda nic moc). Tak to tady ještě přidám.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
11. bře 2020
Nedávno jsem si někde přečetla - “Vaše hodnota matky se neměří v mililitrech.” Když slyším, jak některé maminky mají mléka na rozdávání, tak jim závidím, ale zároveň jim to moc přeji. Na druhou stranu, sama dělám co můžu a i pár mililitrů je pro každou z nás výhrou.

Mám po odpoledním odsávání a teď pojedeme za tchyní. Opravdu jsem si moc oblíbila tyto cestovní víčka na Dr.Brown's lahve. Jakmile přijde čas na krmení, jednoduše na to našroubuji savičku a můžu krmit. Pasují na plastové lahve všech velikostí.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
11. bře 2020
Fast food si dávám opravdu jednou za uherský rok. Netvrdím, že jím nějak extrémně zdravě, ale prostě vím, po čem je mi blbě :slight_smile:. Věřte tomu nebo ne, ale fast food je mnohem chutnější v Evropě.

Můj nejoblíbenější fast food? Chick-Fil-A! Pokud se někdy do USA podíváte, moc ho doporučuji. To jídlo tam dobře chutná, mají dobrý zákaznický servis a je to prostě na míle na daleko od (ne)kvality amerického McDonald's. Většinou si tam dávám kuřecí nugetky, vaflové hranolky s jejich omáčkou a citronovou limonádu. Jednou za čas je normální zhřešit. A hlavně s dítětem v autosedačce ty všelijaké drive-thru jsou praktické.
Zobraz celou zprávu
Strana
z 3
Předchozí Strana
z 3
Další