Enuretický alarm u dítěte, máte zkušenost?

mandarinka11111
24. led 2016

Ahoj, syn, kterému bude v červnu 6 let trpí enurézou. Do pěti let nosil v noci plenky, potom jsme je přestali na radu lékařky dávat. Chodíme na nefrologii a Luky bere asi čtvrt roku slabé prášky. Nefroložka nám doporučila zakoupit enuretický alarm. Máme ještě chvíli počkat nebo ho už zakoupit? Jaké máte s alarmem zkušenosti? Dobré či špatné?

pisisvori
24. led 2016

Resili jsme s dcerou to same. O alarmu nic nevim. Ale asi nam pomohlo odstraneni nosni mandle. Nemela s ni problemy, te by mela rymy a tak, ale huhnala a dychsla pusou na radu nefrolozky jsme sli na ORL a po odstraneni mandle v 07/15 se pocura tak 1x za mesic, posledni 2m vubec. Pred tim to bylo tak 1x za 14 dnu. Nevim, jestli to bylo velkou mandli nebo nervove drahy dozraly😉. Ale dr rikala, ze ty deti co maji mandli velkou tak spi hodne tvrde a nevzbudi se... Drzim palce a snad nevadi, ze nepisu uplne o otazce.

lenkamikado
24. led 2016

Alarm mel bratranek a pomohl, ted s tim bojuje segra u obou deti, nefro. Leky na zadrzovani vody a pak zkousi bez leku, pobyt v nemocnici. Bez pocurani, v budoucnu jedine lazne.. Zkusila bych radsi alarm.

mandarinka11111
autor
24. led 2016

Nosní mandli má již přes rok odstraněnou. Počůrává se obden. Kolik stojí alarm?

edeltraut
24. led 2016

Alarm je skvělá pomůcka - do tří měsíců jsme měli sucho 🙂. Kupovala jsem ho, když bylo synovi asi šest na radu nefrologa a paráda. Léky na zadržování vody jsem odmítla a když jsme neuspěli ani změnou pitného režimu, šli jsme do toho 🙂. Já jsem tehdy alarm nemohla sehnat, objednávala jsem ho na Slovensku a vyšel na cca 3 tisíce 🙂

pisisvori
24. led 2016

@edeltraut já jsem právě taky žádné léky nechtěla, ale nefroložka nám nic o alarmu neřekla, dneska to slyším prvně. Dcera se nebudí, ale vydrží do rána.

mandarinka11111
autor
24. led 2016

Léky jsem si vzala, protože jsou dost slabé. Nefroložka alarm doporučila, ale říkala, že většina alarmů se pohybuje kolem 7000-10000 Kč. Říkala, že jestli chceme, že můžeme ještě počkat, tak se právě rozmýšlíme.

edeltraut
24. led 2016

@pisisvori Ládík nevydržel téměř žádnou noc... upravili jsme pitný režim - bez úspěchu, tak mi nabídl buď léky nebo že můžu zkusit alarm a protože cpát co něho nějakou chemii, která neléčí a jen "potlačuje" jsem nechtěla, tak jsem začala shánět alarm. Do tří měsíců bylo denně sucho a na nefrologii jsme brzy přestali docházet 🙂.

edeltraut
24. led 2016

@mandarinka11111 Není to pravda, jen jsou těžko k sehnání 🙂. Já jsem tenkrát kupovala nějaký lepší a dražší nestál víc než 3 tisíce 🙂.

edeltraut
24. led 2016

Tady jsem našla nějaké - ale je to něco jiného než jsme měli my... bohužel už nevím značku, hned jsem ho pak prodala dál :-
http://www.medifrank-shop.cz/cz-kategorie_56070...

edeltraut
24. led 2016

Tak jsem našla i ten co jsme měli my 🙂 i stránku, kde jsem objednávala 🙂
http://www.anatis.sk/index.php?option=com_conte...

mandarinka11111
autor
24. led 2016

Moc děkuji, na odkazy se podívám. Pitný režim jsme také upravili. Když nebral prášky, tak se počůrával každou noc a teď se počůrává obden. Vždy když se počůrá, tak ho to vzbudí.

pisisvori
24. led 2016

@mandarinka11111 ale pokud ho to vzbudi tak je to dobre znameni. To dceru prave vzbec nevzbudilo a kdyz ano tak se to zacalo lepsit. Ale kazdy ma ten problem asi trochu jiny😒

mandarinka11111
autor
24. led 2016

Jeho to už ale budí třičtvrtě roku (od té doby, co jsme přestali dávat pleny).

edeltraut
24. led 2016

@mandarinka11111 Ládíka to nevzbudilo, opravdu spal tvrdě 🙂, takže jiná možnost kromě léků nebyla... 🙂

mandarinka11111
autor
24. led 2016

Luky se vzbudí až tím mokrem.

t_e_a
29. lis 2016

Sice je to stará diskuze, ale našla jsem alarm na Aukru... Váhám jestli ho koupit, ale už začínám být zoufalá. Objednala jsem si už jednou alarm, ale ten s drátem, jenže jsem ho zase vrátila, protože se mi to nezdálo. Nerada bych aby se mi do toho dítě zamotalo. Co říkáte na tento: http://aukro.cz/eunericky-alarm-pomoc-pri-pomoc... Našla jsem si i stránky kde se prodává nový a za tuhle cenu mi to přijde přijatelnější. Můžete prosím napsat svůj názor? Léky dávat nechci, bývalá spolužačka alarm vychválila do nebes, tak snad to opravdu konečně pomůže... Děkuji moc každému za info nebo za názor (i když je diskuze z ledna, snad odpoví někdo kdo má zkušenosti)

ojo
29. lis 2016

@t_e_a ten vypadá moc dobře...zrovna toto řeším se synem, byli jsme před měsícem na vyšetření a do nefro poradny půjdem v poprvé v prosinci...zatím stíráme mráčky, úprava pitného režimu a malej bere sirup encephabol a o půlnoci ho budím...občas se ještě počůrá, ale posledních 14 dní to byli jen kolečka na pyžamu, žádné velké mokro...tak jsem zvědavá co nám na první nefro řeknou....

t_e_a
29. lis 2016

@ojo no to já právě žádné sirupy ani léky nechci dávat. A ty mráčky jsou spíš demotivační a ti nefrologové na hlavu padlí - já to odmítla dělat. Budím pořád. Blbé je, že se nedokáže vzbudit ani když se počůrá. A to je jí 5 let (ona má ADHD - asi to s tím souvisí). Já z hrůzy, že bude mít zápal plic se neustále budím a už je to nesnesitelné. Ta moje kamarádka říkala, že to měli úplně stejně. A za 3 měsíce co koupili alarm bylo po problému. Definitivně. Pitný režim jsme též upravili. Neustále chodím a dohlížím aby pila přes den a nepila v noci.

t_e_a
29. lis 2016

@ojo řekla bych, že vás v nefro pochválí, že je to úspěch. A on se Ti dokáže vzbudit když se náhodou v noci pomočí? Nebo taky spí tvrdě a nevzbudí ho ani studené prostěradlo a pyžamo? To mě právě děsí nejvíc...

ojo
29. lis 2016

@t_e_a já právě jinou cestu než tyhle stírací mraky neznám, dali nám v nemocnici toto ☹ celý předešlý rok jsme upravovali režim, hodně pít dopoledne , odpol méně, od šesti už vůbec, v noci ani náhodou, ale vždy min. 1x za týden se počůral....Radimovi bylo už září 6let, takže celý loňský rok jsem to taky řešila bez léků a jen úpravou režimu, ale stav se nezlepšoval a šli jsme letos v říjnu na komplexní vyšetření ledvin do nemocnice...ale bere to už dobře, nestydí se za to, u nás to bude spíš psychické, že i nechtěl jezdit k otci, je to takový nerváček a stresař, od mala si drbe nehty a pořád mě přijde hodně děcký...ale jinak v pohodě a právě se počůráním taky vůbec nevzbudil a spal v tom bůhví jak dlouho, kolikrát bylo pyžamo už polosuché 😔 teď jsem i pořídila i bachovky na míru a do tý nefro půjdem teď poprvé a o alarmu jsem četla jen zběžně, ale myslela jsem si, že je to jen nějaký budík, ale teď jsem to na tom odkazu přečetla, že je to nějaký přímo speciální...

t_e_a
29. lis 2016

@ojo já hlavně nechápu proč ti lékaři neupozorní na možnost toho alarmu a raději cpou do dětí léky... To mě mrzí nejvíc. Já kdybych nepotkala známou, tak se o tom ani nedozvím. Až ho koupím, tak napíšu zkušenosti aby ostatní věděli jak to funguje a zbytečně děti nestresovali. Když si představím, že by to bylo takhle jednoduché místo toho trápení, tak mám opravdu na doktory vztek. Ještě mám staršího kluka, ten se to odnaučil v pohodě a brzo a dvouletého chlapečka a ten je taky úplně bez plenek - takže pro prostřední je to o tovíc stresující.

ojo
29. lis 2016

@t_e_a no mě to ani neděsí, že bych se bála, že onemocní..za ten rok to evidentně ani nemělo vliv a fakt spal tak tvrdě, jak jsem psala výše...ale teď poslední týdny to vypadá, že už se právě i vzbudí, že to cítí, protože mívá sundané pyžamo u postele...mě totiž jednou řekl, že byl línej vstát a tak se počůral do postele nebo vůbec línej vstát a sundat to, že to možná podvědomě ví, polospánek a zkrátka se na to vykašle vsát...no těžko říct...takže jsem mu i vysvětlila, že v tom nesmí spát, že může nastydnout, postel je ošklivá, musím prát a že ji časem budem muset takhle vyhodit...a za každé sluníčko dávám penízek do kasičky a šetříme na tapetu, kterou si vybral do pokojíku 🙂

ojo
29. lis 2016

@t_e_a no já to teď vím od tebe, že něco vůbec takového existuje a to jsem tu hledala diskuze o pomočování a i info na netu...takže až půjdem do té poradny, tak se i na to zeptám, jestli se přímo oni o tom nezmíní, páč sama doktorka říkala, že sice ano, může na to mít vliv i psychika obecně, ale spíš nemá dozrálé ty budící reflexy a aby ledviny produkovali méně moči...proto ho máme o půlnoci budit čůrat, abychom mu změkčili spaní, tak proto dala ten sirup, že to je takový mozkový vitamín...

t_e_a
29. lis 2016

@ojo to mi ale právě říkala ta známá, že ho taky budili o půlnoci, ale u toho alarmu zjistili, že doba, kdy "to" přijde je úplně jindy. Že se to vlastně časem ustálilo na nějaké době, že ze začátku to budilo hlavně ji a ona budila dítě a že do 3 měsíců bylo definitivně po problému a že měla taky pěkný vztek, že jí tohle doktoři neřekli. Také odmítala mráčky - ona je psycholožka a říkala, že to je největší blbost jakou kdy slyšela, aby dítě dostávalo negativní hodnocení za to, že se počůrá (což si teda myslím taky). Takže bych řekla, že ten alarm těm "nedozrálým budícím reflexům" (jak píšeš) dost pomůže dozrát a naučit tělo se budit a později udržet moč úplně. No uvidím. Ještě počkám jestli někdo napíše zkušenost s alarmem 🙂

terinda
29. lis 2016

Zdravím, dcera se taky v noci počůrává. V červnu jí bude 6. Nejdřív jsem ji budila kolem půlnoci, ale teď je schopna se počůrat do hodiny - dvou od usnutí a spát v tom 😕
Na vyšetření ještě nebyla, chci to nechat po Vánocích.
Čtu tu o nějakých mráčcích, ty zkoušet nechci. Dcera je citlivá sama o sobě a když jí budu připomínat její neúspěch, tak to moc nepomůže.
O enuretickém budíku slyším prvně.

t_e_a
29. lis 2016

@terinda ahoj, vítej v klubu. Já už toho přečetla plno. Dám sem pak info jak alarm funguje, ale zatím jsem zjistila samá pozitiva - oproti tomu co předepisují a jak "léčí" lékaři.

terinda
29. lis 2016

Díky. Můžete mi ještě napsat, jak vypadá vyšetření?
Dr. mi zatím napsala, že vezmou moč a krev, vyplním dotazník a pak nás pošlou k odborníkovi na sono.
Dcera je i přes den nějaká nedočůraná, např. ve školce courá i v době spaní na wc, i když šla před lehnutím... Chci to vyřešit do začátku školy, aby pak necourala při vyučování apod.
A taky to věčné praní mě nebaví, když nevychytám vysazení...

t_e_a
29. lis 2016

@terinda my na vyšetření zatím nešli. Jen jsem si zjišťovala info, že OBVYKLE stejně předepíší léky, které jsou prý SLABÉ. To mě nijak neuklidnilo. Mluvila jsem o tom několikrát s naším praktickým lékařem, volala jsem asi 2x na nefrologii a ptala se na jiné řešení. Prý jiné neexistuje a samozřejmě to není možné konzultovat po telefonu, ale obvykle se nasadí léky. To mě odradilo dost. Od té doby se snažím zjistit jak to udělat jinak ke spokojenosti hlavně dítěte.

terinda
30. lis 2016

@t_e_a léky taky nechci, jenže chci to sono - zkontrolovat močák, ledviny a nevím co ještě. Pak bych zkusila ten budík. Ovšem dcera je citlivá i na zvuky, tak i to může být děs 🙄

t_e_a
30. lis 2016

@terinda to ano, s tím problém nemám. Také bych ev. nechala zkontrolovat. Náš pediatr tvrdí, že když ještě malé není 5 let, že na to má nárok. Tak nejprve zkusím alarm a pokud se to nebude zlepšovat, objednám na nef. s tím, že léky prozatím odmítnu (a nějaké pitomé mráčky taky). No ty zvuky. To nevím, já bych u nás řekla, že by všechny 3 děti spaly jako dřevo. Ty nevzbudí nic. Uvidíme.