• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Extrémně bojácné a citlivé batole

9. září 2009 
martim: s bazénkem sice zkušenost nemám (není kam dát). Nicméně jsme byli na koupališti. Malej (ač koupání velmi rád), do vody nechtěl. Jak jsme seděli u brouzdaliště, tak jsem na něj cákala vodu (měla 26 °C) a on mi to pak začal oplácet. No a pak byl samo řev, když se šlo z vody. :sunglasses:
A nejde o takový velký bazén, kam nedosáhne? Co třeba zkusit sedací kruh (ná v otvoru dva překřížené pásy) - dítě se do něj posadí a voda jej nadnáší. Malého jsem takovýmto způsobem taky dostaly do velkého bazénu na koupáku.
28. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se asi prolomily ledy nebo byla světlá chvilka :confused: dneska lítal v parku jak splašenej, vůbec si mě nevšímal..dokonce chodil za cízíma lidma :astonished: :confused: ...normálně jsem čuměla jak puk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 v 09:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Eliška je od mala taky velká velkácitlivka, nejhorší to ale bylo někdy tak v 13-14M. Hodně mně a jí pomohla homeopatka, jak tady psala Petja- můžu jen doporučit. Dítě s ní nemusí komunikovat, bude ho jen pozorovat, popovídá si s vámi a doporučí na míru homeopatika, po kterých se to opravdu hodně zlepšilo. Te´d máme bohužel trochu regres, ale to proto, že jsme hodně jezdili a střídali místa pobytu....
Jinak jsme před prázdninama zvládaly hřiště i dětské koutky bez problémů...
30. črc 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás už to vypadá, že je to docela v pohodě..včera jsme byli na hřišti a pohoda..pokud ho vyloženě nějaké dítě nemlátí nebo neotravuje, tak si běhá a je spokojenej..už ani neodvrací hlavu, když na něj promluví někdo cizí... :slight_smile:
1. srp 2009 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss-tak je super :dizzy_face: už to tak zůstane :wink:
1. srp 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
super Siss,možná jsi to i ty přestala tolik řešit?
2. srp 2009 ve 13:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u Elišky teď okolo roku a třičtvrtě přišla další citlivá fáze- znovu velká fixace na mě, a stud před cizími lidmi, když má špatný den tak i před dětmi. Ne že by brečela, ale krčí ramínka a snaží se schovat, když se s ní chce kontaktovat dítě, které mezná, nebo téměř jakýkoliv dospělý. Přitom hřiště a ten kontakt vyhledává - doma jí neudržím... ale pak se bojí. Nevím, jak to mám řešit, máte někdo zkušenost?
9. zář 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek