Hyperaktivita nebo zlobení 24měsíčního syna?

michaels
7. kvě 2015

Ahoj, jak poznám zda syn má hyperaktivitu nebo zda je jen tak aktivní a zlobivý. Synovi jsem 2 roky a 4 měsíce. A je strašně aktivní u ničeho nevydrží maximálně tak 5 minut. Celý den chodí nebo spíše běhá a vůbec není unavený. Ani večer, kdy jsme s přítelem už z jeho aktivity vyčerpaní on pořád má v sobě tolik energie, že si říkáme, že to nemůže být ani možný. Někdy když jdeme domů a je už opravdu unavený a jakmile přijdeme do jeho pokojíčku tak hned ožije a pokračuje v lumpárnách. Když se mu něco nelíbí nebo mu na něco řekneme ne tak hned je vzteklý a se vším kolem sebe hází. Kolikrát ho nemůžeme ani dostat bez vzteku z venku domů.

olcab
7. kvě 2015

Ahoj já myslím,že je brzo stanovovat jestli má hyperaktivitu,myslím,že to ani sama nepoznáš to musí ped-psych.poradně.Já mám stejně staré dítko a jsem na tom podobně

luciksima
7. kvě 2015

to je jako by jsi psala o naší malý za 2 dny jí budou 2 roky a je přesně to co popisuješ!přesně to dělá i ona my jsme z ní ko.a ona má v sobě energie až moc...taky si říkám jestli je hyperaktivní nebo jen moc živá...no uvidíme ve čtvrtek jdeme k psycholožce tak jsem zvědavá co nám pový..

michaels
autor
7. kvě 2015

Já právě nevím, zda to mám říct naší dětské doktorce, aby nás tam taky poslala.

luciksima
7. kvě 2015

nás tam posílají z neonatologie malá měla komplikace po porodu tak jsme od mala sledovaný a v 1,5 roce se jim nelíbylo,že malá nemluvý+ jim tam předvedla svůj histerák(od narození byla hypertonická a dráždivá) takže nás tam poslali,že mi i poradí jak na malou atak...

janesafari
7. kvě 2015

Měla sem to tak s dcerou-té je ted 12 let a stále velmi akční....A prcek 21 měsíců je to samé-je neunavný a doma nevydrží...S venku domů ho táhnu na smyka a s řevem...
Už asi dva měsíce chodíme ven bez kočáru,malý zvládne x kilometrů denně a ani na ruky se nějak nedožaduje a lidi kolem na nás denně hledí,kde máme kočárek,že malý tak zvládá chodit pěšky...I přesto není nijak zvlášt unavený...

ma_ia
7. kvě 2015

Řekla bych, že nejde ani o hyperaktivitu, ani o zlobení, ale o úplně běžný projev zdravého, akčního dvouletého dítěte. Děti jsou akční, až na výjimky je nebaví sedět na místě, potřebují ven, běhat, šplhat, skákat v loužích, válet sudy, jezdit na kole, hrabošit se v hlíně, máchat se ve vodě. Na učení, přemýšlení je času dost.

ma_ia
7. kvě 2015

A už vůbec bych se v tomhle věku nezabývala nějakýma diagnózama a PPP🙂

madulinka
7. kvě 2015

taky si kolikrát říkám, jestli ta naše není hyperaktivní, ale když se podívám na tchýni, nevydrží chvilku v kllidu, je mi to jasné - má to zděděné.. já jsem proti nim jak lemra 😅

alisek
7. kvě 2015

Řekla bych že je spíš živější než hyperaktivní. Chce to asi víc upravit režim a pokud chceš ubrat z aktivity tak výrazně omezit cukry v jídle hlavně v druhé polovině dne. Jak píšeš o pokoji, jak ho má upravený, barvy atd.?

michaels
autor
7. kvě 2015

Pokojíček ma modrý, ale nechce tam byt ani sám a ani tam nespí. Je ja mě dost zavisli.

zo_ja
7. kvě 2015

@michaels Je nenormální, aby nějaký tlupový mládě chtělo být samo - chtějí být s matkou a tlupou, stačí se rozhlídnout po primátech v ZOO - tam se tomu nikdo nediví, a u lidí strašně.
Máma/táta, to je jistota, bezpečí, klidný spánek, zdroj jídla a všeho na světě... Sám sám.. Neznám normální zdravý dítě s normálním přístupem, který chce být samo. Většinou končí na hromadě v tlupě všichni.

klarka298
25. kvě 2015

Ráda bych i vám dala vědět o zítřejším webináři z Nevýchovy. Webinář je zdarma nenechte si jej ujít.
Téma webináře je ,,Jak správně a bez infarktu reagovat, když neuplyne den, aby vaše dítě něco neprovedlo,,
http://kouzelnavychova.cz/webinar-zdarma-jak-sp...

svetlus_pepca
25. kvě 2015

Myslím, že je to jen zdravě zlobivé dítko. Hyperaktivita není jen přemíra energie. Hyperaktivní dítě je něco opravdu jiného 😉