• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak a čím se vám nejlépe stříhají nehty dětem?

5. května 2014 
Já stříhám Ondíkovi nehtíčky POUZE! ve spánku a takovými těmi kleštičkymi na nehty-a bez problémů. Jen musí spát-jinak nemám nárok.
23. čer 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádka mi tvrdila, že se miminkům nemají stříhat nehtíky, že když jsou uplně měkoučké, stačí jakoby zatrhnout, tak to dělám takhle...jinak mám koupeny nůžky z lékárny pro děti, jsou s kulatou špičkou
23. čer 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lacherka: no jo, ale to se tak děje cca do 1 měsíce-pak už se musí stříhat. Taky jsem je "loupala"ale pak už to nešlo. S nůžkama nevím jak bych ho stříhala-s těmi kleštičkami jsem si jistější.
23. čer 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používám nůžky s kulatou špičkou. Dceru si položím na přebalovák obráceně, tj. hlavou ke mně, chytnu ručku a jedu. Musím ale vystihnout okamžik, kdy je zklidněná, např. po kojení.
23. čer 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
to my máme tajtrdlíka, takže klidný je jen ve spánku
23. čer 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jen ve spánku klasickýma manikůrníma (jen jsou teda rovné ne zahnuté)

a stříháte nehtíky do kulata nebo rovně? :sunglasses:
24. čer 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky..já si těma nůžkama s kulatou špičkou furt představuju ty z penálu :sweat_smile: :sweat_smile: my musíme stříhat obden, jinak je poškrábanej jak svina..normálníma z manikury..a do rovna :wink:
24. čer 2008 ve 14:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klasické štípačky, do kulata, jinak se poškrábe, jak dorůstají ty růžky. Zatím stříháme tak jednou týdně :slight_smile:
24. čer 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používám taky nůžky s kulatou špičkou.Stříháme jednou týdně,malýho baví tchýně a já stříhám.Ani to vlastně nepostřehne,pokud není jóóó nevrlý :angry:
25. čer 2008 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebuju poradit fígl jak ostříhat nehty desetiměsíční dceři. Ve spánku to nejde (ihned se probudí) a v bdělém stavu se nenechá. Už jsem z toho nešťastná!!!!! :rolling_eyes:
5. čer 2009 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, kdy poprvé jste stříhali? nám je 7 dní, eliška má nehtíky ostré dlouhé, bojím se. je ještě brzy?
5. čer 2009 v 07:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my stříhali hned od příchodu z porodnice tak obden, rostou jí hrozně rychle. a když jsme nestříhali, tak byla poškrábaná.
5. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, v porodnici nám řekli ať je ostříháme 14 dní od porodu, tak jsme to tak udělali a od té doby stříháme jednou týdně. :wink:
5. čer 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stříhej, jakmile jsou nehtíky dlouhé, aby se ti mimčo nepoškrábalo. Prý je dobré dělat to ve spánku, u nás to nefungovalo, malej se okamžitě vzbudil.
5. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
konja - ahojky...no já se s ním doslova peru.....tak do 8mi měsíců si je nechal ostříhat úplně v poho,pak jako když do něj střelí a nevydrží ani chvilku v klidu.Posadím si ho zády k sobě na nohu,do druhý ruky dám cokoli zajímavýho,třeba klíče nebo ovladač a musim mu ostříhat jednu ruky tryskem a pak mu přehodim ruce a opakuju to.No někdy se nezadaří tak druhý pokus až druhý den :sunglasses: :grinning:
5. čer 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak já malýmu ostříhala nechty hned v porodnici,měl je dlouhý a hned druhý den byl poškrábaný tak sem si vypůjčila nůžky od jedné sestry :wink:
5. čer 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My stříhali hned druhý dne po návratu z porodnice - měl je dlouhé a na obličejíčku měl škrábance. Od té doby stříháme cca jednou za 3 - 4 dny. V porodnici nám říkali, že se s tím prvním stříháním čeká kvůli tomu, že když ostříháte moc brzo, může dojít k poranění nehtového lůžka, což je zvlášť u kojenců velmi nebezpečné kvůli infekci. Nicméně nám sestřička řekla, že se toho nemáme děsit, stříhat opatrně, pokud možno rovně, ne do obloučku... a kdyby k nějakému poranění přeci jen došlo, tak to zakápnout lihem, co používáme na pupík, aby se ranka dezinfikovala a vysušila a hotovo. :slight_smile:
6. čer 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky požívam dětké nůžky s kulatým koncem. A stříham,kdykoli,jen aby měl DAník výhled na něco zajímavého,takže v sedě...jinak se nám to nijak jinak nepodařilo.Bud sedíme venku,nebo před televizi.ZE spaní to nepřipadá v úvahu,to by byl hned vzhůru.A při jídle taky ne,on si chce držet lahev často sám.
6. čer 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den maminky :slight_smile: ,

do naší WIKI knihovničky byl přidán nový článek Stříhání nehtů u novorozenců http://www.modrykonik.cz/strihani-nehtu-u-novorozencu/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti se stříháním nehtíků u našich nejmenších. Čím, jak a kdy stříháte nehtíky? Máte nějakou osvědčenou radu, trik? Vaše zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba stříhání nehtíků zatím bojí nebo teprve hledají vhodný způsob, jak na to.
Vaše tipy, rady a nápady můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte WIKI knihovničku tvořit a rozšiřovat :slight_smile:.
Krásný den všem.

Denisa
@missymici @dukie @dnada @mikulka @surynka44 @kacka.va @eatygrenee @konja @mysinka @sisstin
@misakulicka @minea @lacherka ... a další :slight_smile: .
5. kvě 2014 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek