Jak dlouho jste používali kočárek?

martaal
30. říj 2013

Holky jak dlouho jste používali kočárek? do 2 něco do 3 let? Jde mi o to že vybírám sporták a většina je do 15ti cíi 20ti kg.. jestli raději koupit ten do 20ti. Mimčo mám první tak nevím moc jak to chodí. 🙂

laurital
30. říj 2013

U každé dcery to probíhalo jinak, první odmítala kočárek už kolem patnácti měsíců a od necelého roku a půl jsme ho nepoužívali vůbec, naopak mladší ho občasně využívala do dvou a půl let.

berenika39
30. říj 2013

@cinkatko no myslím, že to může být každýmu - když je to jedno mě🙂)). petr je normálně velkej, normálně zdatnej, není línej, ale když jsme chtěli jít ven večer, v létě, on už umorděnej z celodenních akcí a my si chtěli posedět na grilovačce, tak jsme vzali gofky, dali jsme dlouhou procházku, on usnul, zaparkovali u stromu, dali moskytieru a spát šel do postele až s náma...spokojenej🙂. a některý víkendy jsme venku od rána do večera - manžel sport - a prostě v pět šest už měl dost, tak se vozil v kočárku. upřímně - mě to netankovalo. a jemu bylo dobře.

cinkatko
30. říj 2013

@sisstin nejednej se mnou jako s primitivem, tohle mozna plati nba jine, ne na mne 🙄 je to zkusenost se sousedstvi a znamych... a zensky delejte si co chcete, vsak ja jen rekla svuj nazor, vozte si deti treba i do 7 let. Ja se vsak setkala se spoustou maminek, ktere sdilely muj nazor a ja jsem ho jenom tu napsala.

cinkatko
30. říj 2013

@berenika39 prewcti si jeste jednou muj prispevek ano?? ja jsem sama napsala, ze chapu dlouhe trasy a unavene nozicky...

sisstin
30. říj 2013

@cinkatko jsem si nevšimla, že bych s tebou mluvila jako s primitivem 😕 taky jen píšu svou zkušenost, stejně jako ty. A povíme si, až tvoje dítě nebude mít 6měsíců, ale třeba dva roky že 🙂

cinkatko
30. říj 2013

@sisstin hahaha... nebudu tu rikat cely svuj zivotopis jako jine, ale muzu rict to, ze jsem se starala uz o mnoho deti

berenika39
30. říj 2013

@cinkatko ano. máš pravdu. ve všem. úplně.

laurital
30. říj 2013

Já spíš nechápu tu českou potřebu řešit všechny v okolí...Mně snad může být u zadele, do kdy se vozí sousedovic dítě v kočárku nebo nosí plíny.Může mi to přijít zvláštní, ale to je asi tak všechno, co s tím můžu udělat.
Je to jejich věc a moje zbytečná starost.

cinkatko
30. říj 2013

@laurital No vsak moje odpoved patrila zakladatelce temy. Myslim, ze kocarek do 2, max do 2,5 je uplne ok. Muj nazor je takovy - podporovat dite v sobestacnosti. Tak stejne to je i s plinkami. Podle vlastni i zkusenosti mych znamych je to, ze jak si to maminka s ditetem udela, takove to ma... 🙂
Nemelo to urazet nikoho a jasne jsem na to upozornila. Vzdyt kazda z nas je jina matka a jinak a k jinym zvykum sve dite vychovava. JA nikoho nesoudim, byl to jenom muj nazor a nazor mych kamaradek a jinych nic vic. Takze nechapu, proc se tu nektere jako postrelene husy hned ozyvaji a napadaji mne za muj nazor???? Ja tu na Konikovi nesouhlasim s mnoha nazory, ale nikoho nenapadam, s kazdym (kdo se mnou slusne jedna) jednam slusne. Avsak nesnasim, kdyz ze mne nekdo dela s prominutim vola... Za nektere nase zvyky, ktere tady na konikovi probirame by se i nam jini v zahranici smali, takze nevim, proc se muj nazor tak moc resi.
Take jsem jasne upozornila na to, ze v zahranici to je trochu jine s tim skolstvim a deti chodi do skolky uz velmi brzy a take vystuduji zakladni vzdelani driv (nejsem si ale jista v jakemn veku).
Je na tom snad neco spatne, ze nesouhlasim s temi co rozmazluji ( zdrave)deti tak, ze se jim ani ve 3- 4 letech nechce z kocarku?
Avsak tady zensky maji ve zvyku se chytat na kazde slovo a vyvolavat zbytecnou hadku a nervy z niceho... 🙄 😔

ann_87
30. říj 2013

@cinkatko Nesouhlasím. U nás je problém se školstvím ten, že se stále vše učí nazpaměť! Kdepak vést žáky k tomu, aby si sami uměli vyhledat a zpracovat (!!!) informace, ale k tomu, co nejvíce věcí se nadrtit nazpaměť a hotovo. To je problém školství a ne to, jestli se danou látku děti učí o tři roky později.

lucieandrlova
30. říj 2013

Tak některé názory mě fakt pobavily... (Svůj názor sdílím palci nahoru). 🙂
Teď k otázce: dcera má 2 roky a skoro 3 měsíce. Kočárek stále používáme. Skoro pořád ho vozím prázdný nebo tam je panenka/plyšák. Nechodím však ven na chvilku, ale na dlouho a ke konci dcera usíná. Takže jsem ráda, že ho mám s sebou. Ona v něm spí a já si vyřídím potřebné.
Používat ho budeme do té doby, dokud bude odpoledne spávat a budeme se vyskytovat často venku a daleko od domova (dokud nebude chodit pravidelně do školky).
Trapně to vypadá asi už teď. Má sice přes 2 roky, ale cca 96 cm, takže v něm vypadá veliká. Už mi taky jeden mladík řekl, zda není na kočárek velká. Je mi to jedno. On se s ní tahat na rukou i s nákupy nemusí... Kromě toho dávám do kočárku dolů také odrážedlo, boby, nákupy apod. Je to věc každé maminky. Některá má babičku a přejede s dítětem 2 stanice k babičce, jiná je na vše sama a musí celý den zorganizovat sama, bez pomoci.
Co se týče váhy, dcera má teď 13,5 kg, takže by dle mého názoru stačil ten do 15 kg, popř. jak psaly maminky přede mnou doplnit to potom golfkami.
Jinak popřemýšlejte, zda budete cestovat. Ono čekat s batoletem bez kočárku 4 hodiny na letišti je pěkný opruz... A sednout vás fakt nepustí...

ann_87
30. říj 2013

@cinkatko A ještě jen, nevšimla jsem si teda dětí, co by ve třech, čtyřech letech nechtěly z kočárku... Většinou jsou děti samy zvídavé a chtějí chodit. Ale pokud, jak už tu holky psaly, je maminka vytížená, nemá k dispozici auto apod., tak prostě naloží i klidně dvou a půl leťáka a jede. A nakonec, je to prostě každýho věc, jak si to dělá a není to projev rozmazlenosti, dle mě...

laurital
30. říj 2013

@lucieandrlova Tohle znám přesně z doby, kdy manžel byl přes týden pracovně mimo a bydleli jsme na okraji města.Cesta do středu Brna, obejít doktory a nakoupit by bez kočárku s ani ne dvouletým a rozlítaným dítětem byl očistec.

pellullinka
30. říj 2013

Teda, nahlédla jsem a nestačím se divit 😀
mě přijde normální, že se 2-2,5leté děti vozí občas v kočárku, přesně jak píše @lucieandrlova
prostě jsou situace kdy to hodně usnadní. JInak názory těch lidí jako že dítě je rozmazlené že řve v obchoďáku 😀 no, takhle sem se na věci koukala než sem měla své vlastní dítě a teď vím, že se mi rozeřve když ho to vezme, ale to neznamená, že mu to k něčemu bude a já mu dám co chce 🙂
Jinak srovnávání školství mi přijde scestné. Naopak mi přijde, že je na děti takový tlak až to hezké není, já tedy nevím komu by se chtělo třeba ve 4.třídě sedět na odpoledne a od 2.třídy se učit anglicky? přijde mi to přehnaný.....

laurital
30. říj 2013

@pellullinka Pravdu díš 🙂 , jako čerstvá matka s prvním dítětem jsem také měla na většinu věcí naprosto jasný a vyhraněný názor.Naštěstí jsem časem přišla na to, že teorie a praxe jsou dvě naprosto rozdílné věci a konečně i u svých dcer pozoruji, že co platilo u jedné, neplatí u druhé.

veruska007
30. říj 2013

Do necelých dvou let, od 1,5 roku je výjimečně. U obou starších dětí.

lucieandrlova
30. říj 2013

@cinkatko no, když si po sobě přečtete příspěvky, tak to tak trochu posměšné vůči některým maminkám je... Bez ohledu na to, zda máte podporu v kamarádkách nebo v cizině. Ono v cizině se žije úplně jiný život, takže srovnávat moc nejde... Rozdíly jsou i v různých koutech republiky. Každé má své specifikum. A nejde tedy hodnotit plošně.
Také si uvědomte, že se obracíte k maminkám sice zdravých dětí, ale nevíte, jak lehké nebo těžké to mají. Některé děti jsou od miminka spavé, v pohodě, poslouchají... a některé brečí od narození, měly třeba reflux, problémy s kojením, vztekají se, z důvodu genetické zátěže se s nimi musí jednat opatrně apod., Některé mají babičky a široké příbuzenstvo, jiné nikoho.
Potom není lehké plnit představu batolete, které je brzy bez kočárku, bez plenek, bez dudlíku... A jak tu někdo psal přede mnou - nikdo u nás nejde do školy v kočárku, s plenkou a s dudlíkem.
Tak se potom nedivte, že Vám někdo odpoví, tak jak nechcete...

martaal
autor
30. říj 2013

No tak děkuji všem zučastněným...myslím že do koupím do 15kg

marcinek
30. říj 2013

@martaal dcera do 2 let, protoze se narodil malej, tak pak slapala po svych. A syn bude tak dlouho jak bude chtit, klidne do 2,5, nebudu ho vyhazovat z kocarku jen proto, aby si o ne nekdo nemyslel tohle a tohle. Zatim tam sedi v klidku a kouka, obcas chce jit vedle. Na dlouhy trasy si myslim, ze se vyplati kocar nez se tahat s ditetem na rukach. Navic letosni carodejnice jsme vezli v noci syna ve sportaku, dceru v golfkach. Proste jsme je nechali spat na zahrade a sli az s nami..

lolelole
30. říj 2013

My jsme používali jenom cca do 15 měs. malý chodil v 10 a v kočárku se prořád jenom vztekal. Vem nějaký zlatý střed - každé dítko je jiné. Neteř má 5 let a když může hned leze mladší segře do kočárku 😉

marketnieuw
30. říj 2013

omlouvam se, ze jsem mimo tema, ale neda mi to
@cinkatko jako maminka zijici v zahranici ti muzu rict, ze moje dcera nastupuje pristi tyden (ve 2,5 letech - ano, takhle podle tebe uzasne brzy) do skoly (sice jeste bez povinne skolni dochazky, ale do skoly) a to, ze tam nema moznost si po obede pospat, mi nahani hruzu uz ted...
a dudliky v 5 letech - to si myslim, ze je prave zalezitost hlavne zahranicni

co se tyka plinek - rozhodne to neni tak, ze jak si to maminka s ditetem udela, tak to ma...
jako maminka pulrocniho miminka mas urcite predstavy a cile, ale dite nektery veci rozhodne za tebe ...
a jak uz bylo taky receno - prvni dite ti na nocnik zacne chodit v roce a druhy jeste ve dvou letech nocnik bojkotuje... a pres to vlak nejede, i kdyz se budes na hlavu stavet ... a je tohle rozmazlovani?

marketnieuw
30. říj 2013

@cinkatko jo a to, ze MOJE dite teda rozhodne nebude rvat a delat sceny v obchodaku (a pripadne se valet na zemi), o tom jsem byla v jejich 6 mesicich taky presvedcena... 😀

ivanka8485
30. říj 2013

Já myslím, že v současné době se děti strašně "rvou" dopředu. Matky jim v 5 měsících dají do sporťáků, protože korbičky jsou malé, v roce jim seberou dudlíky, za dalšího půl roku i kočár, nedejbože spát u rodičů v posteli (ihned separovat, nejlíp na druhou stranu domu).... Já nevím, podle mne je to na hlavu stavěné. Mám 22 měsíčního syna. V hlubokém byl do cca 8 měsíců, pak chtěl vidět a tak jsem dala sporťák do lehu, měl tam síťku, tak lépe viděl. Spával v něm cca do 18 měsíců odpoledne. Teď už spí jen v postýlce po obědě, kočárek používáme stále na trasy delší jak pár set metrů. Od jara na cestování máme takový golfkosporták, skaldný do auta. Ovšem do terénu beru sporťák klasickej 1. dostanu se tam včas, 2. delší trasy zatěžují dětské klouby, které nejsou na velkou zátěž vyvinuté. Jestli víte, tak ani štěňata se nesmí přetěžovat dlouhýma prcoházkama.... Jsem ráda, že se relativně vozí rád a když chce ven, tak jdeme za ruku a jde vedle kočárku. Proč ne...? V čem bude to dítě ochuzené? Nachodí se ještě za celý život dost. Počítám, že minimálnědo jara, tedy do 2,5 let ho budeme používat intenzivně, protože zimu určitě neodchodí komplet. Náledí, fujavice, apod. A do 3 let budu určitě na delší trasy brát i golfky... takže za mne asi tak. Mít dítě není soutěž. A vozit ho v kočárku není rozmazlování.

jituliiii
30. říj 2013

Ja si myslim, ze to je všechno, ale všechno tak individualni, ze se neda ridit se jakoukoli radou ostatních🙂 Kazde dite je uuuuplne jiné a ridila bych se podle nej....podle toho, jake moje dite je🙂 at mi každý říká co chce🙂) tak je to ale ve vsem - co dite, to odlisna osobnost🙂

ivanka8485
30. říj 2013

ještě dodám, pokud to dítě chce. Protože každé dítě je jiné. Některé prostě fakt v kočárku nevydrží. Ale pokud ano, proč jim je předčasně brát 😉

cinkatko
30. říj 2013

JASNE jsem upozornila na to, ze nikoho nechci urazit, ale tady se hned nastvou vsechny pro nic za nic...
Co je na tom, ze mam "jenom" 6-ti mesicni dceru?? To vsak neznamena, ze nemam zkusenosti s detmi i z minulosti.
Je to nekolikrat vyzkousene (bohuzel ne mnou, ale byla jsem svedkem), ze dite casem nejspis ve zvyku v kocarku (pokud je uz fakt velike) zacne byt line i chodit a pak maminky krouti hlavou a jsou cele nervozni z toho, ze i do blbyho obchodu za rohem musi brat kocarek!
Se skolstvim : Jsem dost mlada na to, abych si pamatovala dnesni skolstvi. Pokud nektere z vas podporuji kalkulacky misto pocitani z hlavy, slovniky misto zapamatovani vyznamu slov, apod. Tak prispivate k tomu, ze nase budouci generace bude hodne hloupa, nebude vedet nic jenom sedet za pc, hrat videohry... Vsak vite, kolik deti se vzdava oboru s maturitou jenom z toho duvodu, ze se jim nechce ucit???? ☹
Jinak ja jsem rada za to, ze deti jdou co nejdriv do skoly, protoze cim driv se dite uci a cim mladsi - tim rychleji si veci pamatuje ( ma dobrou pamet). Proto je skvele, ze v zahranici uz deti kolem 8-9 roku ovladaji 2 jazyky. Pro ne to neni takovy problem si veci zapamatovat. Pro nas, kteri se ucily prvni jazyk od 11 let to byl to dost tezky problem i s druhym o rok pozdeji.
Male deti maji nebystrejsi pamet.
Vzdyt nase zakladka je ve srovnani s jinymi staty k nicemu. Kdyby se poradaly ty souteze pro nejchytrejsi deti v eu, tak bychom ani za mak nevyhrali.

marketnieuw
30. říj 2013

@cinkatko ty jsi teda na CR nejaka nastvana 😕

ivanka8485
30. říj 2013

cinkatko: já tedy mám, co se školství týká, srovnání jen se sebou v českém školství a bratrancem stejně starým v německém školství. Takže dost malý vzorek. Ale dle mého názoru je naše školství docela pedantské (nebo bylo), natlouct dětem do hlav co nejvíce faktů, bez propojení a souvislostí. Natlápat a zalepit mozek drcením slovíček, fyzikálními vzorečky, letopočty válek apod. V Německu šel bratranec oproti mě o rok později do školy, protože jejich první rok byl jen povídání si, psát a číst se učily až jakoby ve druhé třídě. Vše měly podle nás naprosto jednoduché, jazyky - jen angličtina. Já jsem dělala angličtina a němčinu. Nic se vyloženě nedrtili, spíš se učily, kde to najít, jak hledat, jak pracovat s informacemi... tak nevím, o které zemi konkrétně píšeš. Neurážím se, Diskutuju. Myslím si, že dítě mladší 6 let není připravené na školu jako takovou, kteoru známe u nás. Ani bych jim nechtěla brát a krátit to bezstarostné dětství,... copak to už od narození musí umět jazyky, počítat, psát? Nebude pak naopak vystresované, přetížené, zahlcené? Dítě se přece učí samotnou hrou a nápodobou dospělých. Jasně, nejsem proti pár slovíčkům cizího jazyka ve školce, když se učí podle obrázků. Ale drtit hned od plen, proč??? A naopak si myslím, že u nás je přematuritováno a převysokoškolováno... a studenti nemají uplatnění. Sama jsem vysokoškolák a vidím, jak se studium degraduje. Každý chce studovat, za vidinou vysokých platů. Ale pak člověk zjistí, že ty balíky mají zedníci, kteří mu staví dům, tesaři na střechu a krbaři na krb. Protože to je teď nedostatkové, kvalitní řemeslo. Ale to je zákon poptávky a nabídky... to už jsme jinde.

ivanka8485
30. říj 2013

omlouvám se za chyby, píšu z mobilu a překlikávám i/y a už u toho usínám 🙂 Tak dobrou noc 🙂

cinkatko
30. říj 2013

@ivanka8485 Ja te chapu 😉 Ja se vyjadruji blbe. Nemyslim tim vselijake fyzikalni vzorecky atd atd. Myslim tim jenom zaklady. Ne mucit dite a kazit mu detstvi - ale usnadnit mu budoucnost - dospelost 🙂 Je pravda, ze u nas jsou vysokoskolaci - a konci nekde u pultu v nejake firme, kde zabaluji sampony. Sama jsem se s takovymi setkala a rekla jim "na co ses sprtal jak debil, kdy jsi ted tady ".... Ono to dnes u nas neni o skolstvi, ale o penezich. Ten kdo je ma muze byt i pravnik za pouhych par mesicu... 😅 😕
Ja jenom, ze vidim, jak se to dns vse posouva a kazdym rokem se posouva hranice zakladniho vzdelani o stupinek vis a to tak, ze i kdyz nejaka starsi pani chudak neumi anglictinu, nemcinu, francouzstinu... tak ji kolikrat ani do prace nevezmou.
Nechci psat z jake zeme jsem, rada bych zustala v anonymite, avsak jsem z teto posahane generace, kde jsou lidi lini se ucit, a radsi jdou na nejakou prodavacku, cukrarku...
Vis, kdybych ja mela tu moznost mit vysokou a mit na to penize, vyuzila bych toho, ze ted jsme v eu a vypadla bych odtud, hledat praci v zahranici... 😵