Jak dlouho jste vydržely kombinovat mateřské + umělé m.?

pusolamy
30. črc 2011

Jsou nám tři měsíce pryč do středy jsme plně kojily, po čtvrteční poradně jsme vyfasovaly nutrilon kvuli malemu vahovemu přirustku,vysušené pokožce atd atd. Mudr mi řekla nejdřív nakojit a pak dokrmit,zatim to tak praktikujem ale mam obavu ze za chvili skoncime plne na UM.

scai
1. srp 2011

začali jsme přikrmovat UM v 3,5 měsících a vydrželo to na prsu ještě necelý měsíc...postupně chtěla prso míň a míň, ke konci toho měsíce už měla hysteráky, když jsem jí ho chtěla dát...takže ve 4,5 měsících jsem kojit přestala úplně. Flaška asi byla pohodlěnjší, nebo jsem neměla mlíko...nevím...
Příště bych teda ale nutrilon hned tak nedala a zkoušela bych pár dní nespokojenosti přečkat a kojit déle. Hodně mě to pak mrzelo....

terkao
1. srp 2011

Od 3,5 měsíce jsem začala dávat jednu flašku UM denně, pak se to zvyšovalo a od 5 měsíce je jen na UM. Tak že jsem to kombinovala měsíc a půl. Stálo mě to plno nervů a hrozně se mi pak ulevilo, když jsem přešli jen na UM. Malej jinka do té doby pořád plakal a bolelo ho bříško a neustále se odpojoval od prsu, tak že to pro mě bylo moc stresující.

petulka12
1. srp 2011

ja plne kojila do 4mesicu, pak jsme zacli prikrmovat a takhle jsme vydrzeli az do prvniho roku 🙂

madellaine
1. srp 2011

Od 3měsíců jsem dokrmovala UM. Ze začátku 3x denně po kojení 100ml. Nezvyšovala jsem dávky, spíš jsem se snažila co nejvíc přikládak k prsu a UM jen jako dokrm. Šlo to. Postupně se mlíčka tvořilo víc, tak když jsem měla pocit, že jí MM stačí tak jsem dokrm nedala. Časem jsem UM stáhla na jednou denně (pouze na noc) zbytek jsem kojila. Teď je malé půl roku a začínáme s příkrmama. Stále kojím + UM. Malá je spokojená a já taky 🙂

werunqa
30. črc 2012

Ahojky 😉 ,
mala bude mit 3. mesice a od minuleho tydne dokrmujeme UM.
Jsem zvedava jak dlouho nam to vydrzi??
Sveho mlicka mam dost-ale mala po nem skoro nepribirala,chodily jsme porad na prevazeni a na poslednim prevazovani zhubla 50g 😢 .
Napred jsme vyfasovaly strikacku-ale mala UM vubec nechtela..tak jsme nakonec koupily lahvicku..
Mame od Aventu anti-kolikovou se savickou ve tvaru bradavky 😉 .
Zatim k prsu jde normalne a pak ji dokrmim..doufam, ze nam to takhle vydrzi..
Jinak mala nikdy hlady nervala-tak nevim, proc nepribiva 😢 .

Jim jak se da-krome veci co by ji mohly zpusobit boleni briska 😉
Piju kojici caje,Caro,Gravimilk a taky si delam zahustene polevky a stejne mam mlicko malo vyzivne-i kdyz ho mam dost ☹ ..chtela jsem jako posledni zachranu zkusit i ty homeopatika-ale ty jsou jen na tvorbu mlicka ne na jeho kvalitu.
A ja, jelikoz mam mlicka dost je vlastne nepotrebuju 😨
Ach joo... 😕

spaghi
30. črc 2012

my jsme meli stejny problem, Frantisek nepripral na vaze, navic byl po operaci slaboucky, kojit jsem musela pres kloboucky kvuli spatnemu tvaru prsou, takze si toho chudak moc nevytahl - dokrmovani UM jsme praktikovali cca od trech tydnu do neceleho pul roku - mela jsem doma vahu, takze jsem vzdy nakojila, prevazila a zbytek dokrmila UM, kdyz jsem to nekomu rikala, ze to takhle delame porad, tak si tukal na celo, ze to musi byt na hlavu, ale ja mu proste chtela dat maximum MM co to slo, takze jsem to vydrzela 🙂

2hanah
30. črc 2012

4 dny, malá pak byla úplně zmatená, nevěděla, jestli ma sát z prsa nebo to teď poteče z lahvičky, a tak byla dost nervózní a uplakaná a já už měla minimum mléka, takže jsme pak byly ve třech měsících a kousek po těch 4 dnech kombinování už plně na UM, bohužel.

lucajdak
18. srp 2012

My jsme měli s kojením vždycky trošku problém.U prvního jsem byla dost nezkušená, ale i tak jsem kojila jen dva měsíce, nepřibíral, měla jsem pocit že mám místo mlíka vodu a dost plakal hlady.Měla jsem i odsavačku, ale stejně to nepomohlo a postupně jsem mlíko ztrácela.
Ted u druhého špunta je to taky trošku složité, byl narozený o dva měsíce dřív, takže byl maličky a slabý, takže u prsa vydržel chvilku a pak usnul, vzbudit ho byl nadlidský výkon a měla jsem problém ho dokrmit lahvičkou MM.Odsávám, mlíka jsem měla celkem dost, ted už to není takové, ale zatím se držíme.Nutrilon mu dávám zatím jen 2x denně, postupně ho na to zvykám, aby to nebyl šok.Ted ho pořád zkouším přikládat, ale nic nepomohlo, stále se udyndá a spí.Jako tady v tomhle se už nenervuju, akorád mám pak míň mlíčka, takže bud to ještě nějakou dobu vydržíme a nebo budem kupovat Nutrilon a bude na něm....no a taky jsme vyrostli na Sunaru a jsme v pořádku a zdraví....takže žádný stres a nech to přírodě, však to nějak dopadne, hlavně se tím netrap.
Já nejsem ta z těch, co by mermomocí kupovala homeo, nebo pila kojící čaje, jsou tak hnusný.....raději piju vodu, nebo šťávu, jediný co mi moc chutná je Gravimilk a kontroluji jídlo, to je všechno.

prinzesz
18. srp 2012

ja mam tiez problem od zaciatku s kojenim, zaciatok bol des, mala som planovanu sekciu a mliecko sa mi akosi "zabudlo" tvorit, resp. zacalo sa tvorit az na 4 den po porode, o tej bolesti ani nebudem pisat sialene.. ale maleho som aj napriek tomu prikladala a verila ze to pojde.. lenze neslo! uz v porodke mu dali nutrilon a vlastne sme na nom dodnes.. detska dr. mi neverila ze mam malo mlieka tak sme chodili na prevazovanie k nej a ked mi maly schudol tak mala paniku a okamzite mi kazala dokrmovat.. a robila som to tak ze som maleho odvazila, nakojila, odvazila a dokrmila.. robili sme to takto asi mesiac, potom mi ina dr poradila ze to je strasne narocne a mlieko sa mi aj tak nestihne vytvorit tak mam raz nakojit s oboch prs a druhy raz UM, to sme vydrzali asi 6 tyzdnov a teraz mi zrazu maly zacal plakavat po kojeni.. najnovsie aj v noci takze pomaly ale isto prechadzame na UM, avsak snazim sa kojit raz denne a raz v noci.. dr. mi povedala ze je lepsie aspon trosku ako nic a to ma hodne upokojilo lebo som z toho bola velmi nestastna ze to nejde! tiez som robila pre to aby som kojila max.. ale prosto to neslo.. a teraz sa uz nemienim viac stresovat.. nie kazda zena je stvorena na kojenie.. tak to to prosto je

jmisa
18. srp 2012

Já jsem kojila asi do 10 měsíců, kdy se syn sám odstavil. V pátém měsíci jsem mu na noc dávala UM, protože chtěl stále jíst a já nezvládla kojit celé dny po hodině a půl, aspoň v noci jsem potřebovala trochu spaní, takže na noc dostával UM. MM jsem měla dost, přírůstek měl naprosto v pohodě, ale prostě ho na delší dobu neuspokojilo, no a já zase dlouho nevydržela kojit pomalu nonstop. Zhruba v 5,5 měsících jsme začali s příkrmama a zase jsem převážně jen kojila, jen když jsem někam potřebovala bez malého, tak hlídač dal UM.

maciik
18. srp 2012

Od porodu do 3.mesice.

ajuse21
21. srp 2012

dokrmovala jsem od 2.týdne,kojila do 6.týdne..pak mlíko zmizelo uplně,malej si vytáhl třeba jen 5 ml za hodinu ☹

lucifereeek
1. zář 2012

skoro 3 měsíce, teď jsme už jen na UM 😔